• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jarňáčci 2009 II.

(Zamčená)
9. dubna 2010 
ahojky tak jsme doma byli jsme na prochajdě je krásně .
no davídek už mluví hrozně dlouho máma tata občas a bába ale zase nedělá jiné věci takže je to jedno fakt je každé mimi jiné a hrusti vůbec to neřeš a nenech se vystresovat

misi taky jsem na to dnes myslela s tím nočníkem . prý se to nemá uspěchat tak nevím od kdy no.

já jsem koupila tunáka ve skleničce tak jsem na to zvědavá teda ten můj závisláček je teda. pokud není u mě nebo mě nevidí tak je zle jo a koupila jsem ty sunarky sušenky tak jsem zvědavá jeslti mu to pojede když mut o dám do kašičky za chvilku vyzkoušíme
4. led 2010 ve 14:00  • Odpověz
misi nějak není čas.. malá už spí jen dvě hodinky přes poledne, jinak je hrozně živá.Už měsíc se staví v postýlce, ručkuje kolem, musim ji víc hlídat, chce víc pozornosti
nočník už jsem taky zkoušela, ale je veliký (resp. máme malou prdelku :grinning:
4. led 2010 ve 14:10  • Odpověz
hrusti, do února je ještě měsíc, to se může leccos změnit :wink: Verunka od minulého týdne, co jsme tu měly na návštěvě kamarádku s její 1,5 roku starou holčičkou, začala žvatlat úplně nádherně. Natálka na ní pořád mluvila a ona nic a když odešly, tak to začalo :grinning: Do té doby občas něco prohodila, ale teď jede pořád, mama, tata, jeje, něně, baba a takové. Zkus si taky takhle někoho pozvat, třeba se Honzík taky rozmluví :grinning: U nás to zafungovalo :grinning:
zuzi, taky přejeme všechno nej do Nového roku! Zastav se častěji :grinning:
Misi, já taky poznám bobka, ale čůrání teda fakt ne :frowning2: Tchýně prudí, ať ji dávám hned ráno, ale ona si vždycky tak půl hodinky povídá v postýlce a to už je vyčůraná. Navíc mi přijde brzy dávat ji na nočník, nevím, no :frowning2: Ale teď už asi třetí den mi dělá naschvály - vždy ji sundám plínku a ona začne čůrat :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: Potfůrka :grinning:

A jinak dneska nám začala dávat pusinkyyyy!!! Tak už umíme berany berany a teď pusinky :grinning: Moc toho není, ale přece něco :grinning: Už asi měsíc ji učím, jak je veliká, ale zatím bez úspěchu :grinning:
4. led 2010 ve 14:22  • Odpověz
zuzi u nás k pokroku pomohla taky návštěva Julinky sestřenic (budou jim na jaře tři roky). Přijeli sme od nich, začala si sedat, pak klekat v postýlce a pak najednou stála - to všecno stihla za jediný týden :grinning:
taky povídá přesně slovíčka jako vaše Verunka , je i roztomilý když se zlobí a běduje "jejeje" :grinning:
jinak umíme jen berany duc a to se nám moooc líbí :slight_smile:
4. led 2010 ve 14:27  • Odpověz
děkujeméééé.Už říká táta,MAMA a nenene :grinning:

Hrusti-to je zvláštní :confused: A Honzík neřekne vůbec nic?ani nějaký breptání?Neboj to se poddá a at ti kdyžtak dr.poradí jak na to když je tak chytrej :wink:

Zuzka-díky vám taky vše nej do nového roku :slight_smile:

K nám přišla babi,tak se jí jdu věnovat...
4. led 2010 ve 14:28  • Odpověz
Už tam beruška zas chvíli nadává, nechce být sama.. a to ještě musim umýt nádobí :unamused:

Tak se tu mějte hezky, papa
4. led 2010 ve 14:38  • Odpověz
Zuzik u nas s tou treskou to bylo to samy. :grinning: Ale zkus tunaka od Hami. Ten mu chutnal.
Dala jsem konecne do albicka nejake fotecky z Vanoc a Silvestra a Stedrovecerni stul ale ten mi asi brzo smaznou.
4. led 2010 ve 14:47  •  1 dítě  • Odpověz
Ahojky holčiny,

tak se Vám hlásí utýraná Vikula :grinning: Už jsem hotová,ale dnes je to kapku lepší :unamused: Ráno jsem měla budíček v šest :angry:

Ted mě zrova hryže do nohy....

Zuzankast Vítám tě a jak se máte??

Kačence vše nej nej k pidi narozeninkám :zipper_mouth: Já jsem Vás nedočítala,ale koukala jsem,že Týnka má nějaké trápení.Malej mi zase skoro pořád kadí.Myslím,že zoubky
4. led 2010 v 16:04  • Odpověz
Hrustíku to je mi také divný,že nic nebreptá.Malej tu pusinu nezavře,ale bude to dobrý...A co ti na to říká doktor??
4. led 2010 v 16:07  • Odpověz
Ahoj holky! Byla jsem ráno s Kiki na kontrole. Už je prej lepší, ale pořád zahleněná, ale můžem ven přes poledne.. Říkala jsem jí to s tím zvracením, no prý se tak mimča zbavují hlenů. Dnes jsem jí koupila Bioprin, je to i prý na posílení imunity, tak uvidíme.
Tu píšu příspěvek 2 hodiny už :astonished:
Tu tresku jsem chtěla vzít taky, ale nakonec jsem raději vzala jehněčí, to jí jelo. Tuňáka už jsme taky měly :slight_smile:
zuzanka, máš aktivní Jůlinku a vše nej do nového roku Vám oběma.
Holky, mně Kikča taky nemluví, sem tam zabrble, ale málo, občas, když má dudlu řekne eja eja a to vše. Hlavně mě trápí, že ji už dlouho učím berany, pusinku, pá pa a prostě nic neopakuje... Ani na to jméno extra nereaguje, jen občas. Dlouho na Toma říkám koukej tátá, pořád, ukazuju dudu a schovávám, ale nic jak by slovům nerozuměla. Kdž se ji zueptám, kde je táta, kde je dudu, ani se nijak nesněží koukat, kde by to mohlo být :confounded: Říkám si, že něco už by měla umět. Slyší dobře, na hlasy - jiný než můj, ten má asi oposlouchaný se otočí, jinak kravínám, blbinkám se směje.. Nevím, asi má ještě čas, je celkově pomalejší, tak uvidíme. Dr. mi řekla, že slabikování je úroveň desetiměsíčního dítětě... Ale co ta nesnaha něco opakovat :frowning2:
Budu jí teď taky hodně socialazivat. Chcem začít chodit na cvíčo a hodně bude s dětma. Na Tomáška malýho docela reaguje a žbrbláním...
4. led 2010 v 17:07  • Odpověz
ahoj holky,

Kačence všechno nejlepší a pořádnyho hubana od Šimonka :slight_smile:
zuzko dekujem,Juli je šikulka:wink:
andy už jsem si říkala co je,když ses neukázala,tak snad už jí bude líp,taky si to užíváte co?
hrusti synovec má přes rok a nemluví taky,max mama a dr na to nic neříká,proste každe díte je jiné..vubec se tím netrap..u nas se taky spíš brblá,než slabikuje...

zuzí dávám taky bezvaječné testoviny..
my jsme dnes meli rhb,tak pry podle ní do 3-4 tydnu bude lozit..ale moc tomu neveřím...dnes má 8 mesícu korigovane..snažím se tím nedeptat,ale ted přes vánoce zas bylo řečí od příbuzných,že nelozí atd..
tak jen doufám že do toho roku to stihne,už moc času nemá :unamused:
4. led 2010 v 17:52  • Odpověz
HOLKY MÁME DRUHEJ ZUB NAHORE V LEVO. :slight_smile: to byl asi ten důvod probdělých nocí tak snad bude líp dneska už to šlo
4. led 2010 v 18:43  • Odpověz
Anitt gratulace k zubu :slight_smile:
4. led 2010 v 19:26  •  1 dítě  • Odpověz
Anitt gratulace k zoubku.Tak vy máte první nahoře???Nebo jeden dole a jeden nahoře :grinning:
Já jsem strašně vyčerpaná.Už hrozně dlouho jsem se necítila tak unavená :frowning2: Snad se to brzo urovná a malej bude zase víc samostatnej.Né že bych se nechtěla mazlinkovat,ale pořád na mě vysí.Čeho je moc toho je příliš :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Dnes se mi zase zdálo,že by se každým dnem mohl rozchodit.Čím dál víc se pouští a chce,ale ještě je tam strach :confused: Tak uvidíme snad uteče alespoň roku.Jak jsem si myslela,že bude chodit cca v 10 měsících :grinning: Ale ted už ho to opravdu nebaví a chce už zase umět něco nového.
4. led 2010 v 19:51  • Odpověz
My už umíme další věci a to- halo halo telefonkem(dá si ho k uchu :grinning:)Říká mimi a pořád štěká,když slyší pejska :grinning: A ukazujeme si tu říkanku kutálí se ze dvora,velikánská brambora......Kdo to zná tak bude vědět :slight_smile:
4. led 2010 v 19:55  • Odpověz
vikul máme jeden nahore a jeden dole :grinning:
tak u nás to samé. je pořád na mě a chce mě mít stále v dohledu. je to mazec jsem taky hotoýá :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. led 2010 v 19:58  • Odpověz
TAk to musí být srandovní :grinning: Musíme to zvládnout :wink: Jdu se natáhnout k Tv a každou chvilku dorazí manža :slight_smile: Tak se tu mějte pááá a pusinky
4. led 2010 ve 20:13  • Odpověz
Ahoj holky!
Jsem zpatky ze cviceni :grinning: Bylo to potreba po tech vanocich :sweat_smile:

Honzik neco brepta, umi nenene a jeje, obcas nejaka slabika gaga gigi, ale mama, tata, babi a nic podobneho :unamused: On proste musi porad nekde lezt a splhat a veset se a na mluveni nema cas. Dr rikala, ze mu znovu udela v 10m tu sluchovou zkousku a kdyztak nas nekam posle :unamused:
Zuzi, s kamoskou a jejim starsim chlapeckem se vidame a tedy zadny efekt to nema, spis se spolu perou o kukuricne krupky :slight_smile:

Anitt, gratulace k zoubku :slight_smile:
4. led 2010 ve 20:53  • Odpověz
hrusti to bude jako s tím neurologem,vaše dr to hodne prožívá :wink:
neřeš to,je uplne v pohode...

anitko taky moc grastulujeme a snad se konečne vyspíš..
malí má nateklé taky horní dva zuby,má hodne červené tváře a když ho to bolí,tak chce jen me..dnes skoro nespal,přes den,tak to bylo taky desné..do toho se snaží plazit a steká se :stuck_out_tongue_closed_eyes:

vikul vy jste šikovní,uplne hledím,co všechno umí :wink:
4. led 2010 ve 21:20  • Odpověz
Jinak jsem dneska mluvila s fyzioterapeutkou a potvrdila mi, ze po skonceni cviceni vojtovky muze byt dite aktivnejsi. Pry ho mam utahat jinak :stuck_out_tongue_closed_eyes: To by mě tedy zajímalo jak :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. led 2010 ve 21:22  • Odpověz
Ahojte maminky,

tak dnes jsem byla v posilovně a jsem teda zvědavá jak budu chodit zítra.

Tak s malou Šárinkou to nevypadá dobře, doktoři tvrdí, že malá byla hodně přidušená a bez kyslíku byla asi tři dny. Nechají ji v nemocnici do doby než by se správně měla narodit a pak se uvidí, zatím nemohou nic říct.
No, já už jsem to obrečela, je to hrůza :frowning2:

Jé Zuzi, my taky dáváme už pusinky od včerejška a pořád ale opradvu pořád ukazuje jak je velikáááááá a do toho začne dělat paci paci a taky pár nechtěných dovedností, nenenene a pořád dělá nene hlavou a to je při jídle docela sranda :grinning:
ale hlavně je teda pěkně ukecaná a stále opakujeme mamamama. Když jsem dnes odjela do toho fitka, tak mě prý hledala na obvyklých místech a když mě nenašla, tak plakala a volala u toho mamamama.

Ale nejvíc mě dojme, že ví že já jsem máma, teda alespoň na mě koukne když se manžel zeptá "kde je máma" a taky když přijde a jen tak mě obejme a sama od sebe přitulí, to je nádhera :slight_smile:
4. led 2010 ve 22:19  • Odpověz
děkujem holky k přáníčkům :slight_smile:

Vikul-to bude zas dobrý,uvidíš :slight_smile: o bramboře říkáme od 3 měsíců a má tu říkanku s gesty hrozně ráda :grinning: Krikri je moc šikovnej,my místo pusinkování prskáme,to jsem jí zas něco naučila :grinning:
A berany berany jen trochu a paci vůbec a jak je velká taky nééé :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale když klečí tak jí říkám péru péru pérujeme a ona hopsá jak pominutá :grinning: A nebo když někam zdrhá a my na ni Katko kde jsi jdu pro tebe,tak začne přidávát,řechtat se a plácat se jak kapr na suchu a nebo zrychlí,nebo jí na posteli tahám za nožičky když je na bříšku a to se jí taky moc líbí a taky když jí dělám do sedu a do stoje a za ručičky jí vyzvednu....no jsem se nějak nechala unést :grinning: :grinning: :grinning:

Peti-fakt s nestresuj.Šimula to všechno dožene i kdyby v roce nechodil,má na to nárok :wink:

Anittko-slááávááá gratuluju k zubákovi,m máme 2 dole :slight_smile:

Hrusti-no vidíš-.breptá :slight_smile: Nemusí říkat máma táta.My jí to taky furt opakovali,tak jí nic jiného nezbylo než to začít říkat :grinning: Seš neskutečná,že se dokopeš cvičit,já bych potřebovala protáhnout tělo,ale nechce se mi a nějak to furt oddaluju :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. led 2010 ve 22:27  • Odpověz
Ježiš Bemo-to je mi líto :cry:

Kačenka se taky tulí je to nááádhera,bych ji láskou snědla :dizzy_face:

A gratulujem k pokrokům :slight_smile:
4. led 2010 ve 22:30  • Odpověz
Buni, vy jste taky holky šikovný :wink:

To chytání máme stejné, Natálka když někam jde a my na ni "Natálko, kam jdeš?" tak se vždycky zastaví, ale neotočí se a pak čeká až řeknu "že Tě chytím" a to je jasný signál a začne zdrhat a hrozně se u toho řehtá a utíká pryč :grinning:

Buni, já to přehlédla, omlouvám se, taky samozřejmě přejeme všechno nejlepší k devíti měsícům, spousty zdravíčka Kačence :wink:

Jo holky, co máte doma plaváčky, taky se vám děti ve vaně přetáčí ze zad na bříško? Natálka ve vaně hrozně dovádí, stoupne si a pak spadne a z toho je hned na čtyřech a do sedu a pak uděláme žbluňk, prostě VODOMIL :grinning:
4. led 2010 ve 22:41  • Odpověz
tak my jsme odpoledne vyrazily s kamarádkama na prochajdu, malá jak na potvoru spinkala po obídku dvě hodiny, tak nás tam musel Petr vzít, protože nám o hodinu ujel bus :grinning: :grinning: Kéž by to vydrželo. Pak si ještě schrupla půl hodinky v kočárku a sama si vypila kašičku a čaj z velké lahve. Jsem hleděla :confused: Vždy si zatím držela jen malou lahvičku :grinning: Já teď dožehlila a užívám si volna. Miláčci chrupkají, tak mám čas pro sebe :slight_smile:

Hrusti, Verča když zjistila, že může sedět, lézt, stát, tak skoro přestala mluvit. Dřív něco tak nějak řekla, ale jakmile se začala vyvíjet motoricky, tak mluvení šlo stranou. Teď to ale rozjela a zvládá obojí. Neboj, Honzík je určitě v pořádku a až bude motorický vývoj v útlumu, přijde ten psychický :wink: Nevím, proč by vás dr. posílala na sluchovou zkoušku, přece bys poznala, kdyby neslyšel... :confused:
Bemo, to je hrůza :cry: :pensive: Držíme všechny palce, ať je to v pořádku. Tohle by se stávat nemělo :cry: Jinak s větou "kde je máma" to máme stejné. A je moc moc fajn, že rozumí i tomu "kde je táta" nebo "kde je dudu". Vždycky, když jí to řeknu, tak kouká a leze tam, kde se zrovna předmět, na který se ptám, nachází. A když je dudu na nějakém místě, kam nedosáhne, ale vidí ho, tak na něj jen ukáže a kníká :dizzy_face: Nikdy jsem si nepředstavovala, že budu někoho takhle strašně strašně milovat :slight_smile:
Anitt, gratulace k zoubku. To ho v noci určitě trápily a proto tak špatně spinkal :frowning2: Ale teď to bude zase určitě dobré :slight_smile:
Peti, gratulace k rhb. Nevím, proč tě každý prudí s těma řečma :angry: Já bych asi už vyletěla jak čertík na pérku. :angry:
4. led 2010 ve 22:42  • Odpověz
Verunka je teda šikulka, Natálka zatím moc neukazuje, jen celou ručičkou ale na dudu ještě moc neslyší.

Mateřská láska je ten největší a nejhlubší cit jaký může být a já jsem taky šťastná, že ho můžu znát díky naší berušce. Manžel taky miluju, ale jak říkám toho jsem si pod srdcem nenosila a není ze mě. Dítě je prostě dítě.

Anitt, tak už další zoubek, gratulujeme, snad bude už klidnější noc.
4. led 2010 ve 22:56  • Odpověz
bemo, Veru zase neumí, jak je veliká, paci paci a tak. I když se jí to snažím učit už asi měsíc :wink: Prostě každé dítě je jiné. Natálka je taky strašná šikulka. Teda vlastně všechny dítka tu jsou strašně šikovníííí!!! :dizzy_face: Broučci naši prťaví :grinning: Jak říkáš, Petra taky miluju, ale prostě "jinak" :grinning:
4. led 2010 ve 23:06  • Odpověz
Ahoj holky,
tak dneska se u nás spalo do 7 hod. Luxus!!! Tak jsem se trošku stihla zregenerovat po cvíču :grinning:
No ja s tou řečí zatím nevyšiluju, pořád doufám, že během toho měsíce snad nějaký zvuk a slabiky, co by se mohly líbilt doktorovi, vyloudí :slight_smile:
Mně přijde, že slyší, protože když na něj mluvíme, tak reaguje. Berany duc umít trochu, když dělám paci paci nebo jak je veliký, tak se u toho hrozně chechtá, ale sám to nedělá. Ale když řeknu, kde je táta a manža na něj volá táta, tak za ním běží do vedlejšího pokoje. A s tím hledání, když nejsem doma, to máme taky. Když odejdu pryč, tak prý lítá po celém bytě a hledá mě. Akorát u toho neříká to mamamam :unamused:
5. led 2010 v 07:56  • Odpověz
Aničce přejeme vše nejlepší k 8 měsícům! Honzík posílá hubana :slight_smile:
5. led 2010 v 08:20  • Odpověz
Jéje, no vidiš Hrusti, já bych na ty její pidi narozky zapomněla. Asi budu muset Ančí začít cvičit jako vy, vůbec jí neříkám, kde má dudu, nebo kde je táta, ani jak je velká, prostě nic, vůbec mě to nenapadlo, asi proto, že mi přijde, že ještě nerozumí, ale zkusim to. A moc taky nemluví, ale je ještě malinká a krom toho, nebude asi moc ukecaná.

Já jinak lásku k manžovi a Ančí nerozlišuju, je jasné, že má Ančí přednost, ale protože je malinká a víc mě potřebuje, ale tu lásku cítím stejně.
5. led 2010 v 09:04  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.