• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jarňáčci 2009 II.

(Zamčená)
9. dubna 2010 
Jinak jsem mu objednala par veci od Topolina z Nemecka. Je to kvalitni obleceni a urcite levnejsi nez Next. Zatim mam tedy jen teplacky a mikinku na jaro. Jeste cekam, az vyhodi kolekci na leto a poridim nejake kratasky. A chci Honzikovi objednat z UK ty letni sandalky od Nextu, co kdyz s nimi dite dupne, tak tomu sviti pata :slight_smile: Mela je kamoska pro prcka a jsou fakt super!!!
6. led 2010 v 09:21  • Odpověz
tak vel máme stejné ted už prcci rostou pomaleji tak si myslím že na jaro tak ta 86???

tak s tím sezením nevim co. snažím se ho udržet v sedátku nebo v lehu ale pak chce stejně sednout tak ho chviku nechám ale pak zase do lehu jde na břicho leze a pak zase knourá tak ho nosím pak zase dokola uf je tonáročný už aby se posadil sám a mohla bych být v klidu

tak to Honzík bude mít krásné věcičky
6. led 2010 v 09:36  • Odpověz
Anitt, ja doufam, ze vel 86 bude mit od jara do podzimu. Jak pises, tak prcci rostou pomaleji :wink:
No a s tim knouranim to mame to same. Akorat Honzik si chce stoupat, kdyz stoji, tak zase knoura, ze chce dolu a nevi jak a kdyz je dole, tak chce nahoru. No hrůza :unamused:
6. led 2010 v 09:41  • Odpověz
ahoj holky,

anit ty veci jsou hezké,našlas dobře...
my máme velikost 74 a neco ješte i 68 :wink:
já jsem bydyčka pokoupila před vánocema,neco dostal..ted má pořád punčošky a bodyčko..na jaře se musí dokoupit tepláky,ty budou chybet..už aby to jaro bylo :stuck_out_tongue_closed_eyes:

ráno jsem 20minut odhazovala sníh ve vjezdu a už je tam zase,pořád sneží :stuck_out_tongue_closed_eyes: fakt na palici,zavydím vám ted ty byty :wink:
6. led 2010 v 09:56  • Odpověz
Peti, ja uz se taky tesim na jaro. Hlavne nebudu muset oblikat prcka do nekolika vrstev. Je to fakt boj to oblikani, porad mi leze nekam pryc :stuck_out_tongue_closed_eyes:
No, nechci strasit, ale od patku do nedele ma snezit :unamused:
6. led 2010 v 10:05  • Odpověz
Ahojky,

tak dnešní noc děs a hrůza :frowning2: V půlnoci papal pak se budil a od třech byl vzhuru a kňoural asi do čtvrt na pět a v sedn budíček a musela jsem vstát.Pořád vstával a natahoval se směrem ke mě.Vůbec to nechápu,proč se to tak otočilo :unamused: Ráno samo protivka a zase pořád na mě...Pak vstával Petr a já letěla pověsit dolu do sušárny prádlo.Teď se spí,ale vidím to zase max ještě čtvrt hodky.Dýl jak hodku už nespíme.
Odpolko ho dám do postýlky spát apak půjdeme ke kamarádce,protože má její syn 2 narozeniny.Tak snad bude v poho,ale už se toho zase děsím co dnas bude :confused:

O botičkách jsem slyšela,že bačkůrky není vůbec vhodná obuv a že by měli mít pevnou kotníkovou obuv.Tedy pokud už chodí.Něco jiného je chození venku a něco jiného je chození doma.Venku je to zdavé,ale doma prý ne.To mi říkala kamarádka a té zas nějká fyzioterapautka...Tak nevím :wink:
6. led 2010 v 10:49  • Odpověz
Ahoj holky, Peti neni co zavidet, my mame tento tyden sluzbu tak nas odhazovani taky ceka :grinning: Ja jsem za snih rada, pes je nadsenej, delame ruzny blbiny. Skoda jen ze nemame ani sanky ani boby. Neva tak pristi rok.

Anitt krasny vecicky.My mame taky velikost 74 neco malo a pak 80, ale treba 80 HM je nam velka, stejne tak benetton. Ale teplacky george jsou nam 80 perfektne tak pak si ma clovek vybrat. Ale taky to vidim tu 86 na jaro.

Eliasek nosi doma pupucky uvnitr s zirafkou koupene u Bati. A davat mu je budu, mame vsude plovoucky a kdyz ma jen ponozky tak ma ledovy nohy a navic mu to klouze jak porad ted stoji. Ma i protiskluzovy ponozky ale v tech ma taky studenou nohu. Ja nosila papucky taky brzo a plochy nohy nemam. Navic nechapu jak muze mit plochy nohy, kdyz je uvnitr ta zirafka. :astonished: Ven ma do kocarku capacky.

Vikul tak at je to v pohode, to musi byt pekne narocne, kdyz ti spi tak malo.Malej ted zacal spat kolem pul dvanacte, dvanacte a te dva dny spal dve hodky. Ale nekdy i hodinu. Jak kdy.

U nas noc miminkovska, v deset jidlo, ve dve jidlo a v pet jidlo. No snad se to zas vrati do starych koleji.

Hrusti to znam, vydr nez se nauci slizat pak uz to bude v pohode, ale je to na hlavu, malej tak knoural v postylce ze zacatku. U nas se leze po ctyrech a z toho si sedne, s necim si hraje, pak zas leze, stoupne, chodi kolem stolu. A dneska jsme si posilali micek. Teda stylem ze on mi ho hazel o zem :grinning: Ale bylo to super a taky se mu snazim ukazovat ty tvary ze se davaji do vlacku z boku a dneska uz se tam snazil neco narvat, ale jen kdyz vidi me, samotneho ho to nenapadne.
6. led 2010 v 11:58  •  1 dítě  • Odpověz
Ahoj holky,

tak dneska byly asi nějaký erupce na měsíci nebo co :confused: U nás noc naprosto šílená. Od půl jedenáctý do půl třetí byla vzhůru. Teda spíš usnula na mě, přenesla jsem ji do postele a hned řev jako prase :stuck_out_tongue_closed_eyes: Dala jsem jí najíst, napít, zkusila vyrourkovat, ale nic tam neměla, tak nevím, co to bylo :angry: V šest se znovu vzbudila, tak jsem se naštvala a šla spát ke mně do pelechu, ale v osm už mi rajtovala po hlavě :unamused: Fakt mazec, teď tu pořád pokňourává a mne si oči. Doufám, že po obědě bude spát dýl než dvacet minut, co včera :frowning2: Dneska odpoledne jedeme na osmiměsíční prohlídku, tak jsem zvědavá, kolik měří a váží :grinning:

Anitt, my máme vel. 74 i 80. A zimní bundičky máme 86 a jsou jí akorát delší rukávy :wink:
Hrusti, s tím oblíkáním je to teď fakt na hlavu. To je vztekání a když ji obleču rukavici, tak než ji nandám druhou, tak má tu první sundanou. To samé s botama :angry: Ale to je všude stejné, že?

Jinak moc děkuji za radu ohledně botiček. Mě včera zase máma vrtala šrouby do hlavy, tak proto jsem se ptala. Včera se vrátila od kamarádů, co mají o devět dní starší holčičku a chlubila se tím, že jí dala svíčkovou s knedlíkem a cpe ji pribiňákama. Tak jsem mlčela, protože jsem se s ní zase nechtěla hádat. Tchýně pro změnu otravuje s nočníkem, chjooooo :angry: :angry:
6. led 2010 ve 12:01  • Odpověz
Misi, Zuzi, ja jsem nekde cetla, ze boticky pokud je doma koberec neni potreba. Ze se diteti tvaruje klenba tim chozenim po koberci. Pokud bysme meli dlazbu nebo plovoucku, tak bych o nich uvazovala. Nebo se maji koupit, pokud si dite stoupa na spicky, aby pak nemel plochou nebo krivou nohu.

Zuzi, u nas v noci taky rev, ale prislo mi, ze bud je to mamankovske nebo se mu neco zdalo. Visel na me, kdyz jsme si ho vzali do postele, tak sebou porad mlel a nemohl spat normalne a mel hrozne slaby spanek, takze kdyz jsem se ho pokousela prendat do postylky, tak opet vzhuru a rev. Povedlo se mi to asi na potreti a rano ho pak manza prinesl do postele a spal tam s nami.
No a svickovou s knedlikem nekomentuji! Ja do roka urcite Honzika budu v jidle hlidat a po roce bude jist s nami, ale budu muset varit "zdravejsi" veci :slight_smile:
6. led 2010 ve 12:10  • Odpověz
Hrusti jj kdyby jsme doma meli koberce tak to neresim, ale takhle, vim jaka je mi zima kdyz sama nemam papuce.
Andy kdepak jsi? Nezapali jste snehem :grinning: ?
No tak jsem si pochvalovala spani po obede a dneska pul hodky a uz je vzhuru :stuck_out_tongue_closed_eyes: Asi pujdem na prochajdu.
U nas tuk tuk je oblikani celkem v pohode, vezmu si ho na klin a celkem se nijak nerouti, jen obcas porvava. Rukavice jsem koupila vetsi ty uz si nestahuje. Kamoska na Silvestra uplne hledela jak je Eli klidnej po koupani, hezky lezi a ceka az je namazanej, ma plinku a tak, nema tendence se tocit ani nic takovyho. :slight_smile:

Svickovou s knedlikem? No te pic, to nejim ani ja. My s manzou jime dost zdrave tak to asi nebude pak problem.
Holky teda to jste meli noc. To musel byt des, malej se sice vzbudi na jidlo ale hned spi.
6. led 2010 ve 12:57  •  1 dítě  • Odpověz
já jídlo taky hlídám a kamoška má kluka 8 mesícu a už mu davají všechno,i ted cukroví :stuck_out_tongue_closed_eyes: taky jí řve celé noci,bolí ho bříško a ted si stežovala,jak blije po termixu :confused:
já myslím že mají moře času na všechno,ješte se toho nají..

kolik vám prdolky vypijí mlíka denne? my se ho nemužeme zbavit a čak opet nechce,dá lok a konec..
začínám dávat víc jogurty,ale ješte nekaždy den..má pořád 3 mlíka a 2 příkrmy...kaši jen občas,budí se mi po ní,že má žízen,tak má mlíko

misi ja už dala 2 kolo odhazování,musela jsem pak do sprchy..odpo už nastoupí manža :wink:
konečne už tolik nepadá,musím do školky,Šimula snad zdřímne v kočaře,ted tru řádí na zemi..
holky a asi se plazíme :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: ješte málo,ale sune se..hurááááá
6. led 2010 ve 13:27  • Odpověz
hrusti, máma je fakt vtipná, ona mi tu svíčkovou nadhodila jako s tím výrazem "A ty jí to chudince ani nedopřeješ", ale když jsme se pak bavily, tak z ní vypadlo, že Dianka má hrozně nařvané tváře :stuck_out_tongue_closed_eyes: Z čeho asi, že??? :angry: Já chci Verču taky hlídat v jídle, protože oba dva jsme s Petrem tlustí, tak nechci, aby tak dopadla i ona :frowning2: A svíčkovou nejím ani já, nechutná mi :stuck_out_tongue_closed_eyes: S těma botičkama, my máme koberce a linoleum, tak mi to přijde zbytečný. Když jsme byly u kámošky, co má plovoučky, tak se Verča nemohla ani postavit, jak se jí rozjížděly nohy :grinning: Jak není zvyklá na plovoučky, tak to byla docela sranda se na ni dívat.

Teď dračice spinká, jsem zvědavá, jak dlouho. Než jsme šly krmit, tak se zase o něco praštila, má červenou skvrnu na čele a bouličku :frowning2:
6. led 2010 ve 13:30  • Odpověz
bezva, už je vzhůru, půl hodiny, pomooooc :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. led 2010 ve 13:31  • Odpověz
holky je sranda jak máme všechny sterjné trable.
zuzi vy... se na všechny jed si podle sebe

podle mě je týrání dětí když je krmí takhle blbě uff je to na facana pořádnyho

daví spí dopo hodku pak venku hodku a odpo tak 45 min. usíná v sedm a první jídlo ve 3.30 tak snad to tak pár dní jestě zůstane než poleze další zubák

holčiny kde nakupujete na bazárcích přes net??
6. led 2010 ve 14:49  • Odpověz
Anitt ja je jen na MMB :slight_smile: Peti teda ja to sla odhodit jen na hrubo a to triko jsem mela uplne propoceny. A to jsem chtela jeste terasu ale malej uz v kocare mnancel. Teda vubec se neda chodit s kocarem, uplne jsem zapadavala, desne sem se nadrela. Priste asi vezmu manducu a sup s nim pod bundu ale nevim jestli se tam vleze :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Holky s tim jidlem mi mluvite s duse, myslim ze jim zadelavaji na peknou obezitu v dospelosti.
Peti gratulace k plazeni :slight_smile:
6. led 2010 v 15:00  •  1 dítě  • Odpověz
Ahoj holky!
peto, tak to gratulace k plazení :slight_smile: U nás se snaží dopředu, dneska to vypadalo jako, že jo, ale pak začla řvát, nerváček, ji to nešlo, ale myslím si teď už vážně, že dlouho to nebude trvat. Problém je, že pořád cpe dozadu prdel :grinning: Jinak včera se snažila postavit, už skoro jo, ale pak to vzdala :grinning:
Taky hlídám malý jídlo. Žádný naše ještě nedostává, mám i hádky s tchýní, že ji nechci dát kaši obyč brambrovou ne z Um a i o botech, furt mi je cpe, přitom Kikča ještě ani nechodí kolem ničeho. Jinak teď ji občas malinko osladím čaj, to pak pije líp, jinak ho nechce, ale když ji dávám po lžičkách nebo přímo z hrníčku tak je to lepší.
Mlíčko s kaší u nás vede jednoznačně, nic mi tak dobře nepije jako právě toto, sice se to prodraží, ale co bych pro tu svojí modelínu neudělala :grinning:
My nosíme 74, ale něco máme 68, ale je to ťip ťop.
Nočník nebrat, děti to stejně nedokáží pochopit dřív než v 15měsících, jsem četla někde, ale tak od roku asi trénink už může být.
U nás mlíko děs, předtím kolem půllitru dala, teď tak 350ml, chjo :frowning2:
ale zase sní 200g obídku a 150g ovoce, 150g jogurtu. A to je ende, vic ani ťuk a to Vám píšu ještě to, když má Kikča dobrý den.
My máme všechno, plovoučky, koberce, dlažbu, nastřídačku, ale Kikča je nejvíc na kobercích.
Já jsem u mamky, holky spinkaj a já si užívám toho, že nic nemusím :slight_smile:
6. led 2010 v 15:19  • Odpověz
no vida, tak už zase chrní asi 3/4hodinky. Ten šlic na čele má strašně velkej, vůbec nevím, o co se tak majzla :frowning2: Má tam asi čtyři cenťáky dlouhou červenou skvrnu... No, jdeme k dr., tak to bude vypadat, že ji týrám :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
Peti, gratulace k plazení!!!! :dizzy_face: Tak teď Šimulku už nic nezastaví :grinning: Jinak my mlíčko máme ráno k snídani 270ml, večer 270ml a když se v noci probere, tak zblajzne taky 270ml. Kaši mi na noc nechce potfůrka, je toho pro ni málo. I ten 270ml mi přijde, že by si kolikrát dala víc :confused: Jednou mě zblajzne i s botama :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Anitt, já taky jen na MMB :wink:
Andy, tak to bude Kikča za chvíli lézt :slight_smile: Velká gratulace! S tím nočníkem mám na to stejnej názor. O bramborové kaši jsem už taky slyšela romány, je to děs ty babičky :angry:
6. led 2010 v 15:33  • Odpověz
Peti, já dávám ráno 210 mlíka a večer 240 mlíka, ale málokdy to vypije večer. Včera jo, protože se praštila do hlavy, tak se asi potřebovala tim jídlem uklidnit.

Já jsem dneska úplně vyhořelá, nic moc nepracuju (i když… umyla jsem koupelny), ale přijdu si strašně líná a žravá a nic tu není : (((((, asi si půjdu udělat chlebíky a pak budu mít depku, že jsem ještě přežraná, no to je zase dneska debilní den.

Holky, já jinak těm mamkám už moc nevěřim, co řikaj, ony si taky všechno přikrášlujou, Bůh ví, jestli jí jen neumixovali mrkev s celerem a matinky tomu řikaj svíčková, já už si takhle všimla věcí, naši zase řikaj, že naše Anča furt jí a spí, přitom spí 14 hodin za den, což je v normě a jí stejně jak ty Vaše a o sousedovic holčičce zase řikaj, že vůbec přes den nespí a když se s tou maminkou bavim, tak mi říká, že 2x denně spinká, takže oni to všechno děsně přeháněj, aby měli o čem si povídat, důchodci…

Anča nosí velikost 86. Zítra jdem na 8. Měsíční kontrolu, tak pak napíšu váhu a míry, to zase bude doktorka koulet očima.

Nočník nehrotim, dokud se s Ančí nebude dát normálně logicky komunikovat, tak to nemá cenu. Přeci se nenecháme vystresovat a nebudeme trhat nějaký blbý rekordy, to by se babičky rády chlubily, že jejich vnouče už chodí na nočník, ale ať si TRHNOU.
6. led 2010 v 16:02  • Odpověz
andy u nás je to s plazením to samé,ale už konečne veřím,že se dočkám..
anit ja MMB a i Aukro...jinak o ničem nevím..známá chodí na Bazoš cz ..ale tam jsem ješte ani nebyla..furt lítám po diskuzích :grinning:

s tím nočníkem má Karča pravdu,dokud to nepochopí,tak je to o náhode..třebas v roce jim ho ukázat a mít po ruce,at o nem ví..my jsme začli odnaučovat Elin v 18 mesících a šlo to hned :wink:

a k jídlu..u nás to je 450ml mléka,190g obed a jogurt,nebo ovoce na svačinu...
zuzí,karco co to,že se holky obe práskli :confused: ty jooo,nejaká erupce..už je dobře?
zuzí nečím jí to namaž na modřiny..nic neudeláš,to je hned,dyt víš sama

andy a gratulace ke stoupnutí :slight_smile: :slight_smile:

tatka je venku s Elin,delají snehuláka a prcek na me huláká z postylky,holky to je des,on pořád chce maminku,swe nesmím hnout,už řve :unamused:
6. led 2010 v 16:28  • Odpověz
Peti, vidis jaky je Simi sikula! A Kikca taky!

Ad nocnik... tchyne se me ptala, jestli uz davam prcka na nocnik. Driv pry dite melo v pul roce sedet a pak se hned rvalo na nocnik :astonished:

Honzik ma mlicko v noci 210, rano 210, vecer 240, kasi z 200 nebo to mlicko s kasi, vetsinou cele :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Karca, to jsem zvedava, jake bude mit Anicka miry :slight_smile:
6. led 2010 v 17:24  • Odpověz
tak my jsme zpět z ko. Veru váží 9400g a měří 76cm :grinning: Vývojově i mírami odpovídá téměř ročnímu dítěti :confused: Akorát po mě zdědila blbé oči, trošku jí utíká pravé očíčko, tak nám vypsala žádanku na oční. :frowning2: Měla to moje máma, já, tak jsem s tím trošku počítala, ale přece jen pořád doufám, že jí se to vyhne. Uvidíme. Nic, jdu ji připravit ke spánku a doufám, že nebude další tříhodinový mejdlo :frowning2:
6. led 2010 v 19:13  • Odpověz
Veru má pěkné míry! Neboj, s tím očíčkem se to určitě spraví. Prý u dětí do jednoho roku se to většinou samo upraví :wink:
6. led 2010 v 19:36  • Odpověz
Holky nedivali jste se na zpravy na nove? Jake to chybeji vakciny? Jsem cucela na film na notasu a nejak mi ten zacatek utekl.
U nas mlicko po kasi asi za dve hodky asi 230 pak v nekdy v noci 230 a nad ranem taky ale nekdy vynecha to prostredni buzeni. Kasi delam asi ze 160. Pred den activii dopoledne se susenkou v poledne 200 obidek odpo 190 ovoce a vecer ta kase. Mezi jidlem nekdy davam ty polystyrenovy kolecka co jsou od Hipp od 8 mesicu. Ale vetsinou sni pulku a zbytek dojida pes.
Karca perfektne si to vystihla :grinning:
Zuzik dneska mi psala kamaradka byla s prckem na rocni prohlidce a vazi 9800 a meri 83 cm :grinning:
To me moc mrzi to ocicko a ty mas neco s okem? Ja myslela, ze jen ty bryle. Ja jsem taky slepejs ale nosim cocky.
6. led 2010 ve 20:13  •  1 dítě  • Odpověz
misi, ony to jsou dvě vady očí dohromady. Jedna je astigmatismus a druhá je krátkozrakost. Mámě jako tříleté to operovali, ale zmrvili jí to, takže nosí pořád brýle (ta operace měla tyhle vady odstranit). Já mám lehčí formu té krátkozrakosti, takže mě neoperovali, ale od tří let nosím brejle :slight_smile: Bez nich si přijdu jak nahatá :grinning: :grinning: V těhotenství jsem se ale dozvěděla, že tchýně na jedno oko vidí jen na 20% :frowning2: Takže by byl fakt asi zázrak, kdyby se jí to vyhnulo, moc bych chtěla, aby nic neměla :frowning2: Ale kdyby jo, tak aspoň nějakou hooodně lehkou formu :frowning2:
hrusti, děkuju moc, uvidíme, jak to dopadne. Do roka se jí to může upravit samo, pak s pomocí odborníků :frowning2:
6. led 2010 ve 22:09  • Odpověz
zuzí neboj,to deti mívají,ted vám dr stejne nic neřekne,nejdřív kolem 2 let.-.Elin to mela taky,nosí brylky a dr říkala,že jako dospelá je mít vubec nemusí..a i kdyby jo..říkek si,že jsou horší veci,pokud to spraví brylky ,bude nakonec ješte v nich kočka :wink:

miši ta vakcína je prevenar...
jo a Veru má krásné míry :slight_smile:

já jsem už k,.o. jsem žejhlila a uklízela a padám na kute :pensive: dobrou holky
6. led 2010 ve 22:33  • Odpověz
zuzi, tak snad to bude dobrý... A petr má očka dobrý? Já jak mám tu ledvinu, tak to má i taťka můj a dr. řekl, že malá to může mít jen z 10% v těhu a má to dobrý, tak třeba se to srovná :wink: Jinak pěkný míry, Verunka se rozbaštila :slight_smile:
peto, nestojíme... jen se o to snažila, ale pak se vzdala, ona je posera, i u toho lezení :confused:
6. led 2010 ve 22:34  • Odpověz
Ahojky mamči :slight_smile:

Tak jsme byli včera s Nelinkou na 10 měsíční a máme 10,15kg a 72,5cm :slight_smile:
6. led 2010 ve 22:48  • Odpověz
ty joo teda holky :slight_smile:
a já pořád že máme doma buřtíka :grinning:

andy n u ás se taky nelazí,jen ty okusy už jsou hodne vydet,dej jí čas,stejne je šikulka :slight_smile: nekde to skoušet musí :wink:
6. led 2010 ve 22:52  • Odpověz
Ahoj holky,
U nás opět náročná noc. V 9 hod řev, ale usnul, o půlnoci šílený asi hodinový řev, nic nezabíralo, ani nošení na rukou, přebalení, rourkování, nic, nakonec se uřval a vzbudil se v 5 hod na mlíko a nechtěl spát, ale nakonec se opět uřval a na chvíli se mnou usnul. Já jsem úplně hotová, nevyspalá, od rána jsem na něj protivná, protože mě fakt štve s tím spaním. :confounded: Dneska za trest nedostane žádné křupky :grinning:
7. led 2010 v 07:46  • Odpověz
Ambret, tedy Nelinka je kus ženský :slight_smile:

Peti, buřtíka máme doma myyyy :grinning:
7. led 2010 v 08:08  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.