• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jarňáčci 2009 II.

(Zamčená)
9. dubna 2010 
Ambret, my taky chrochtame a obcas pcikneme, ale uz to mel v porodce a dr. nic nerikala. Tak snad nema rymu.

Holky, jeste jsem se chtela zeptat jak hodne mimi oblekate do kociku? Ja jsem mu dala body, dupajdy, bundicku s kapuckou, cepicku, zavinku a pres to deku, tak nevim...?
1. kvě 2009 v 10:09  • Odpověz
Ahoj holčiny, jdu Vás místo úklidu pozdravit. Berunda se ráno zase kroutila, asi by se potřebovala vykakat, včera vůbec nekakala. Přikládám to tomu, že byla dokrmovaná a po UM snad není stolička každý den, ne? Ale teď už by měla, když ji krmím MM a tím comfortem. Jinak, ale řekla bych, že bříško už je lepší, už to není takový. Nemůžu hned chtít zázraky. Jo a mně se osvědčilo dávat sabíka dle rady dr.před jídlem, po jídle už to tolik nepomůže :frowning2:
Jinak noc docela oki. Usnula jsem v půl jedný, pak krmení od 5 - 6, do půl sedmý mi ležela na bříšku, nějak jsem u toho usnula :sweat_smile: A pak spinkání do 8:45. Nic moc hodin, ale už jsem zvyklá :slight_smile:
hrusti, já dávám body, kalhotky nebo dupky, ponožky, kabátek, čepku, přikryju dekou a podle zimy dál slídu přes kočík. Mám to konzultovaný s dr., říkala, že do 20st.stačí. Jeden den jak foukal vítr jsem ji dala ještě jedny dupky přes to, no a večer měla potníky na čelíčku :unamused:
ambret, tak snad malá nebude zase nemocná :unamused: My taky chrochtíme a občas pčiknem, to je asi normál. My taky občas, i když nemáme rýmu, tak se vysmrkáme, ne?
jaani, no jo, Vy už máte holku velkou :grinning:
1. kvě 2009 v 10:28  • Odpověz
Andy, ale ona nemá rýmu, ona chrochtá a má kašel :frowning2:
1. kvě 2009 v 10:56  • Odpověz
Dneska jsem nasadila Hedelix, tak snad to bude vše O.K :slight_smile:
1. kvě 2009 v 10:57  • Odpověz
ambret, já to myslela tak všeobecně, jak psala hrusti :wink: U Tebe to bude asi něco jiného, tak snad se jí to zase nevrátí, berušce malý :frowning2:
1. kvě 2009 v 11:07  • Odpověz
Andy, diky. Me prave prislo, ze vcera jak bylo hezky, tak byl trosku uvareny, ale zase nechci, aby nastydnul. Tak dneska zkusime bez zavinovacky, jen deku. On si ji rano stejne poblindil, tak jsem ji musela vyprat a ted se susi.

Jinak psala Karca, ze porad nic, pry ji budou muset dat asi nejakou konskou davku, aby se Anatomikovi chtelo ven :wink:
1. kvě 2009 v 11:08  • Odpověz
Dneska poprve zkousime ten prouteny kost od kamosky. Honzik ted se mnou vari v kuchyni :grinning: A zatim neprotestuje, tak se mu to snad libi :wink: Jinak jsem vytahla spaci pytel, ze ho vyzkousim na noc misto zavinovacky, uvidime, jestli bude mit uspech :confused:
1. kvě 2009 v 11:29  • Odpověz
Jee, jsem se uklepla. Myslela jsem prouteny kos, ne kost :grinning:
1. kvě 2009 v 11:30  • Odpověz
hrusti ja davam zavinovačku pokažde a večera jsme byli na ty čarodejnice,tak mel i tenky jarní fusak,jinak taky bodyčko,dupky,flisovku,čepičku a deku navrch :wink:

tak snad mela karča klidnou noc,oni když dají večer tun čipek na vyvolaní,tak vetšinou ješte maminy v klidu spí..
snad už se brzo ozve a hrusti nam pisne :slight_smile:

hrusti my taky vaříme spolu,malí je na lince bud v lehatku,nebo sedačce,snažím se totiž na neho hodne mluvit a vyjkladat mu,když nespí

andy kolik chystaš malé do flašky? ten naš prdola ted vypije vždycky všechno :dizzy_face: tak nevím jestli ješte přidat
1. kvě 2009 v 11:57  • Odpověz
hrusti, není zač. taky s tím bojuju. jestli mám nechat slídu nebo ji dát pryč. asi lepší, když je toho míň. pozná se to prý i podle teploty, když je pod 36, tak jim je zima a maj se dát do postele a nad 37 zase teplo a má se slíkat. Co je doma, tak ji má furt k 37, když odečítám ten půl stupeň, jak říkala sestřička.
Já bych si té kosti ani nevšimla :grinning:
1. kvě 2009 v 11:58  • Odpověz
petrach, snažím se kolem 90 - 100ml. Jen mu přidej, MM můžeš klíďo, já jen hlídám, aby nebaštila víc jak 100ml toho Nutráče, na to je ještě malá. Podle návodu by měla mít tu nejmenší dávku - 70ml, ale to by se mi zase ubrečela.
Já malou mám na ruce, když kouká, a když vidím, že je unavená, tak dávám do postáýlky a většinou pak usne. V lehátku se ji moc nelíbí a včera jsme se snažily hrát s hračkama, koukala na ně :slight_smile:
1. kvě 2009 ve 12:03  • Odpověz
Andy, a cim meris? Ja merim klasickou detskou rychlobezkou a mivame kolem 36,8. Mne rikali v porodce, ze u mimi je normalni teplota od 36,6 do 37,6. Jee, ja jsem se zas nezeptala, jestli mam i u te rychlobezky odecitat pulstupen :astonished: V porodce meli specialni teplomer, tam se to delat nemuselo.

Nas prdola se vcera budil po 2,5 hod. a moc toho nevypil. V porodnici nemel problem shltnout 90 a ted obcas vypije jen 80 a pak mu to tece ven. Tak dneska ho zkousime trosku nechat vyhladovet a prodlouzit interval z 3 na 3,5 hodky, ale nevim, jak budeme uspesni. On si stejne nakonec prosadi svou. Jinak my delame zatim 90, ale od zitra by mel mit uz narok na 120, tak mu zkusim udelat o neco vic, jestli by si treba na noc dal a pak spinkal dyl.
1. kvě 2009 ve 12:08  • Odpověz
hrusti ten pul stupen se odečíta v zadečku,ja meřím digitalem v podpaží a tam maji mít od 36,4 po 37.1 pak už je bud zima,nebo zas teplo a my jsme ješte hodne zmrzlí,už ne tak jak ze začatku..a jinak jsem vydela super teplomer na čelo,nebo do ucha a o tom uvažuju hodne,nemusela bych ho budit a rozbalovat,když bude nemocny a u Elin bych ho využila,takže ho asi pořídím
1. kvě 2009 ve 12:13  • Odpověz
hrusti, tak to asi takhle odčítat nemusíš, to je asi po těch odečtech už. Já měřím digitálem, ale říkali, že rychloběžka je nejlepší :wink: A kolik toho vypije za den? Ideál je těch 150ml na kg +-, spíš + a to už mi dáme :grinning:
1. kvě 2009 ve 12:15  • Odpověz
petrach, ten je výborný. Ten používaj na dárcovství, když měří teplotu. Je to během 5vteřin, ale taky, chce tam přičíst ty 0,2 - 0,3st. jako i digitálu. Ono, když to tam třeba po zapípání minutku necháš tak to poskočí takhle. To jsem testovala na sobě. Jinak my jsme tak tzmrzlý, ale jen když rozbalíme, tak ječí, jinak je teplá, občas ručky studený jen.
1. kvě 2009 ve 12:18  • Odpověz
Tak to mi dame urcite :grinning: Uz v porodnici mi rikali, ze bysme meli vypit kolem 500 za den a ted jsme vetsi a starsi :wink: Dr. mi rekla, ze mimi si urcuje samo kolik a kdy bude pit, ze kazde mimi je individual :grinning:

Peti, no my merime v zadecku, ale ty teploty jsou asi opravdu uz po odecteni, protoze jinak by mel 36,3, ale on ma teply nosanek, takze mu zima urco neni. Rucicky mame studene skoro porad, takze podle tech se ridit nemuzu.

No nic, jdu zkusit odsavacku, jestli neco nadojim. Manza si vcera delal srandu, ze mi musi pustit nejakou stimulacni hudbnu jako ve Slunce, seno, jahody, abych pry toho odsala vic nez tech par kapek :grinning:
1. kvě 2009 ve 12:23  • Odpověz
Petrach, kolik děláš malému do flašky?
1. kvě 2009 ve 12:42  • Odpověz
Ahoj holky,
dneska máme od rána asi bolení bříška či co. Křičí tu jako blázen a já uvažuju dát jí ten Sab Simplax. Jen mě mate, že tam je napsáno, že u kojenců je třeba dávkování konzultovat s lékařem. Vy jste svým dr. taky volaly, aby vám řekli, jak dávkovat nebo ne? Kolik kapiček dáváte?
1. kvě 2009 ve 12:43  • Odpověz
andy u nas je taky zmrzlí když ho vysleču,a tím že cvičíme tu vojtovku tak 4x denne ječí jak pardal,jak ho obleču,tak je ticho :grinning:
hrusti me toho mlika taky ubyva a delam vše pořad stejne,holt se nenervuj a uvydíš..
u nas pokud budem takhle zvyšovat davky,tak za chvilku nebudu stíhat :grinning: mam neco na mrazaku a už si budu zjištovat u dr,čím dokrmovat,at jsme připravení
nejvíc sem se divila,když jsem slyšela že mu mužu od 4 mesícu davat i jine dokrmy než mliko :astonished:
protože se mel teprve v pondelí narodit,takže to musím taky zjistit až pujdu do poradny..
podle me je to blbost,když všichni dr říkají že se to u techto detí počíta vek od planovaneho datumu porodu :fearful:

holky me se tak nechce žehlit,už jdu pro pradlo po 3tí a jsem zas tady :grinning: jsme se Šimulkou sami doma a je tu klidek a jsem nejaká zdechlá
1. kvě 2009 ve 12:49  • Odpověz
tak jsme teď vyžungly 90ml MM a to jsem ji tam odstříkala skoro 110, po sprše je vždycky mléčný ráj :grinning: teď ji mám na ruce, říhla si a škytá jako vždy po říhnutí. jo a konečně se pokadila, tak snad už bude líp :slight_smile:
ambret, jak často kakáte po sunaru? :sweat_smile:
1. kvě 2009 ve 12:49  • Odpověz
Andy, jak kdy, ale je to vždy 1 -2 denně :slight_smile:
1. kvě 2009 ve 12:51  • Odpověz
peto, to jsem slyšela, že dítka u vojtovky protestujou hodně..no a jestli je slečený, tak tp musí být. beruna taky vždy řve jak tur, když koupem, ve vodě je pak klid. s tím míkem to mám bohužel tak, odstříkám tak 50-60ml a sní 90, takže dokrmujem no :unamused: Prý nutrilon je na to nejlepší, ale třeba vám dá něco jinčího. jinak ptala si se na mamču moji.. od ní jsem jedináček, je jí 41 a nevypadá na to, to je fakt. bráchu 10, mám od tatky.
zuzik, já jsem taky nedala sama a počkala si na konzultaci, dokonce tam píší, že je až od 3týdnů. jinak chuděrka malá. nesnědla si něco nadýmavýho? já dávám 10 před každým jídlem, až bude líp, tak budu dávat ob a pak jen odpoledne a večer-kritická doba :frowning2:
1. kvě 2009 ve 12:57  • Odpověz
ambret, tak to je dobrý. já četla, že po sunaru klído býva 1x týdně :confounded: :confused:
1. kvě 2009 ve 12:57  • Odpověz
Pravidlem u nás je každý den nad ránem, když dávám první flašku. 2 x za den je to jen někdy
1. kvě 2009 ve 12:58  • Odpověz
Zuziku, me dala ty kapicky dr. sama od sebe. Sice je na nich napsano, ze se maji davat az od 3 tydnu, ale ona rikala, ze je davaji uz i v nekterych porodnicich. Muzu davat max. 5 kapek 3x denne, ale zatim jsem mu dala jen jednou 5 kapek, kdyz mel sileny hysterak a bolelo ho brisko. Jinak to do nej nechci cpat.
1. kvě 2009 ve 13:00  • Odpověz
Ona každou noc tak krásně spinká, usíná mezi 19- 20 hodinou a budí se mezi 3- 4 hodinou, dnes se vzbudila ve 4:45hod :slight_smile:
1. kvě 2009 ve 13:02  • Odpověz
Tak jsme právě nakrmené, přebalené a vyžadujem pozornost. Snědla 150ml a pokouším se jí zabavit, protože by si dala ještě nášup. No uvidím, přinejhorším jí budu muset ještě přidělat
1. kvě 2009 ve 13:27  • Odpověz
Tak ještě vypila 30ml, je tu někdo? Nebo všechny krmíte :sweat_smile:
1. kvě 2009 ve 13:43  • Odpověz
ambret ja davam 70ml a asi by si dal,mame vahu 2720g :wink:
zuzik klido ted sab dej,mi ho fasli hned v porodce a je nedonošený,mužu davat do každeho pití 10 kapek 8x denne,takže neublížíš určite a pomuže to

hotovo vyžehleno a ted kafíčko :slight_smile:
tady je takoví klideček bez rodinky :wink:
1. kvě 2009 ve 14:02  • Odpověz
ja se z te nasi melinky zblaznim. :grinning: Ted krmim a opet rocha do gati a ten smradek :grinning: ji obdivuji - prso drzi zuby nehty a jeste do toho zvlada tlacit a kadit :sweat_smile:

Dneska se me 2x procurala bokem a dokonce se i prokadila - vcetne meho pyzama :sweat_smile: ale stejne je sladka. my poobedvali smazene zampiony s bramborem, neco podelame v domecku a pak pujdeme na prochazku vyhledat nejakou rozkvetlou tresen jinak uschneme. No snad se tatka k tomu postavi jako chlap. :grinning:

Holky taky je u vas takovy sileny vitr? tady je to des. jo a s tim oblikanim - vcera bylo 22 st. a mala mela v kocarku jen bodycko a ponozky, cepku jsem ji musela sundat a deku taky protoze byla uplne cervena a mrcela. pak byl klid, takze ja ji radeji moc nenavlikam - asi tak jako sebe + cepicku. driv totiz mivala porad potnicky a ted je to ok :slight_smile:
1. kvě 2009 ve 14:13  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.