• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jarňáčci 2009 II.

(Zamčená)
9. dubna 2010 
hrusti, poháry si dáváte a my tu papáme ovoce jen :astonished: Tak hlavně, že bylo fajn.
8. dub 2009 ve 21:57  • Odpověz
Štůfek moc děkuje :dizzy_face:

Už se těšíme až tu budeme mít kamaráda na kočárkování.Už je nám tu smutno :frowning2:
8. dub 2009 ve 22:02  • Odpověz
Andy, no o jablku bych tam asi sedet cely vecer nemohla, ze :wink: Tak jsme si dali zmrzlinku, kdyz bylo teplo... Zitra se snad polepsime. Jeste si to ale snazim uzivat, pak az se prcek narodi, tak to zadne poharky a dortiky nebudou :sweat_smile:
8. dub 2009 ve 22:08  • Odpověz
Buni, Kačenka je fakt nádherná.
8. dub 2009 ve 22:09  • Odpověz
Buni to je kokýnka :slight_smile: A v té sedajdě je jak největší pohodářka :wink: Je krásná gratulujeme :slight_smile:
8. dub 2009 ve 22:16  • Odpověz
Tak fotečky jsem se dočkala ,tak mohu jít do hajan :wink: Jdu miláčkové, dobrou noc a pohlaďte miminečka :dizzy_face:
8. dub 2009 ve 22:17  • Odpověz
buni, no jo, sluší ji to, pěkně se dopekla, princezna :dizzy_face:

hrusti, to je jasný, ale udělala si mě chutě s kterýma zápasím celý den :sweat_smile:
8. dub 2009 ve 22:17  • Odpověz
vikul, dobrou Vám oboum :dizzy_face:
8. dub 2009 ve 22:18  • Odpověz
děkujééém :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
8. dub 2009 ve 22:29  • Odpověz
Ahoj holky,
buni: ještě jednou velká gratulace ke Kačence. Je moc krásná, beruška :dizzy_face:
My dnes byly u dr. tak jen poslechl srdíčko takovým přístrojem (monitor to nebyl) a změřil tlak. Za týden mám jít na ko, pokud neporodím :slight_smile: Zítra jdeme na první monitor a poradnu do porodnice, tak snad se tam dozvím něco víc. Tak vám přeju dobrou noc a sladké sny. Papa
9. dub 2009 v 00:22  • Odpověz
Dobre ranko holky
Ja hlasim porat 2v1 :grinning: Bemo bude driv jak ja, no a jestli me reknou v utery ze me to budou vyvolavat tak je zkusim ukecat na stredu 15 protoze to by meli stejne datum narozeni s manzelem :grinning:
Bunicko mala je nadherna. Fakt moc a moc gratuluji. Hlavne vse nej nej a at jste zdravoucky :slight_smile:
Vikulko prej vse nej malemu k 2 mesicum :wink:
9. dub 2009 v 06:05  • Odpověz
Dobré ranko holky!
Buni, Kačenka je fakt kouzelné miminko :dizzy_face:
Zuziku, držím palečky na kontrole, dej vědět, jak jste dopadly.
Bobas, co jsem četla o tom vyvolávání, tak většinou se miminka narodili až druhý den. Leda že by byl Mareček už opravdu ready a stačila mu ta první tabletka na vyvolání :wink:

Mně se dneska v noci zdálo, že mi odešla hlenová zátka s krví. Tak doufám, že se to brzo vyplní :wink:
9. dub 2009 v 07:28  • Odpověz
skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne :slight_smile:

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila :grinning: ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar :grinning: potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. :confounded: Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena :grinning: no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super :grinning: som z toho bola uplne sfetovana :grinning: no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu :wink: ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo :sweat_smile: (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal :grinning: . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo :grinning: bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete :grinning: . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja :grinning: . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor :wink:
9. dub 2009 v 07:50  • Odpověz
Dobre ranko,

Buni Kacenka je moc krasna a jaka je vlasata. :slight_smile: Moc gratuluji - aspon ma Melinka dalsi kamaradku do party :wink:
9. dub 2009 v 07:51  • Odpověz
Karca, ty jsi sikulka. S tou vyrobou loutky jsi me fakt pobavila :grinning:
9. dub 2009 v 08:08  • Odpověz
Karco to jsi tu loutku delala sama? Teda ty jsi ale sikulka. :slight_smile:
9. dub 2009 v 08:16  • Odpověz
Ahoj holky, já už dneska strašila v půl pátý. Se mi nechce na noc jíst a pak se takhle vzbudím a hlady šilhám :grinning: Tak jsem snědla snad půlku mazance, co jsem koupila :astonished: A pak jsem usnula jak miminko :confused: Teď jdu ns půl jednenáctou k dr. a na monitor. Dávám si kafčo, tak snad jim to tam beruška neukope :sweat_smile:
Ještě se musím podělit o zkušenost s bříškem. Berunka jak mi leží zadečkem a nožkama na levo, tak vždycky, když si lehnu na pravý bok a trošku jako víc šikmo, tak začne působit gravitace a normálně mi tam Kristinka padá, tak se musím obrátit zpátky a ona se jako vrátí. Je to jako cejtit dost, a když se nevrátí, tak mám nalevo roh od zadečku jak blázen a napravo nic jako dnes ráno :grinning:
bobas, chtěla jsem Ti napsat to samé, co hrusti. Jestli chceš rodit 15., tak nejlepší je nastoupit už 14. Ono to fakt dost trvá. Oni většinou začínají zlehka, dají tabletu, když nepomuže dají další a další, pak teprve za několik x hodin prdnou vodu a pak začnou dávat teprve oxytocin, a když to stále nezabírá, tak dělají sekci, ale to je až ten extrém. Tak to měla kámoška. První tableta 22. ve 14.hod. a holky jsou narozený bohužel až sekci 23. ve 20.hodin někde.
karca, loutka je moc pěkná, Ty jsi fakt šikulka. :dizzy_face:
9. dub 2009 v 08:54  • Odpověz
ahojky holčiny

buni Kačenka je teda princezna krásná gratuluju moooooc a taky že jste se rozkojily to je paráda. doufám že to klapne i u nás :wink:

andy ten dren jsem neměla ale není to zas tak hrozný je to jen chvilinka neboj. hodně štěstí na ko at je vše ok :wink:

karča ta loutka je pěkná jsi šikula.

já už jsem celkem ok tak se pomalu zapojuju do uklidu bytu a připravy na mimčo pokojík už je naštěstí hotov tak jsem v klidu ted jen pověsím prádlo něco vyžehlím a pak musím připravit sebe na zítřejší ko. snad to bude taky ok

:wink:
9. dub 2009 v 09:57  • Odpověz
Andy, drzime palecky na kontrole. Uz to mas fakt za par :slight_smile:
Anitt, ty odpocivej, at jste na zitrejsi kontrolu fit :slight_smile:

Ja jsem dneska od rana nejaka aktivni :grinning: Uz jsem vyprala dve pracky a povesila. Venku je fakt pekne, tak to bude pekne schnout. Dobehla jsem do obchodu, na kratkou prochajdu, trosku poklidila a ted delam obidek, ale jen pro sebe. Manza ma ze vcera zbytek svickove. To budu zase odpoledne k.o. :sweat_smile:
Vcera me manza pekne prekvapil. Kdyz jsem prisla ze srazu s kamoskou, tak bylo umyte nadobi :astonished: To jsem jen valila oci, protoze vzdycky mu to musim nekolikrat pripominat :grinning:
9. dub 2009 v 10:52  • Odpověz
Ahojte holky,
tak dnes mám den D, ale ne významný, ale den debil. Už od rána mám takovou depku. Hned ráno mi po půl hodině opět volal taťka, já fakt nemám sílu vysvětlovat že jsem neporodila a proč jsem neporodila. Mě to fakt hlava nebere, jak můžou být všichni tak natvrdlý !!! To je nenapadne, že mě tím jen štvou.

Manžel má dnes narozeniny, tak mu upeču dortíka a snad přijdu na jiné myšlenky.
Navíc mám depku z té jeho rodiny, já se na celou tu dobu, co tu budou zamknu do ložnice a nevylezu!!!! Oni jsou taky jak praštění, fakt jim to asi nedochází, že se to ale vůbec nehodí. Jezdí k nám 2x do roka a teď prostě musí přijet, když já můžu kdykoliv rodit.
Včera jsme o tom debatovali a manželovi to přijde naprosto normální. Ale já jsem mu řekla, že tady nehnu ani prstem a pokud budou chtít zase někam na výlety, jako mají ve zvyku, tak mě nevytáhnou ani párem volů. Půjdu na procházku s tou svojí kamarádkou a oni ať si tady hrají třeba pexeso.
Jsem fakt vytočená!!!!

Ale hned jsem si zvedla náladu, když jsem zase koukla na Kačenku, vždycky mě to dojme, když se ten náš klub Jarňáčků zase rozroste.

Bobas, já jsem fakt zvědavá, kdo z nás dvou bude první, mě teď přijde porod tak vzdálený, jak ani před devíti měsíci ne.

Karci, super loutka, no vidíš co všechno z ní muselo být, než se z ní stala taková babka :slight_smile:

Mě je úplně jedno, jak ten hmat bude bolet, porod lepší nebude, jen aby se začlo konečně něco dít. Včera a dnes je zase takový klid, až mě to znervózňuje.
9. dub 2009 v 11:24  • Odpověz
hrusti už mám hotovo a ted budu zkrášlovat sebe hlavně holení to bude zase mazec už fakt je to hoooodně náročny

jinak já zrovna píšu co chci aby tady určitě bylo uklizeno pro manžu a zase dnešní velký nákup tak budou dobrůtky doma :wink:
9. dub 2009 v 11:27  • Odpověz
Bemo, to se ti nedivim, že jsi vytočená. Mně to přijde od jeho rodiny hrozně sobecké, copak nechápou, že můžeš každou chvíli rodit!!!! :angry: A že se tě manžel nezastane, to mě taky trošku překvapuje, ale chlapi mají asi jiné myšlení :confounded: Já jsem normálně vytočená s tebou :angry:

Anitt, mě čeká opět holení o víkendu. Ještě že mám ten dámský holicí strojek, protože jinak bych se bála abych si tam dole něco neuřízla :grinning:
Já jsem ted ještě uklidila v kuchyni jedno patro skříně a jsem úplně hotová. Chtěla jsem ještě žehlit, ale prdím na to. My jdeme nakupovat zítra. Manža má dovču, tak vyrazíme asi hned ráno, aby tam nebylo moc lidí, protože je po výplatě a velikonoce, takže tam bude zase blázinec :unamused:
9. dub 2009 v 11:34  • Odpověz
Mě taky štve, že manžel se mě v tomhle nezastane. Oni všichni počítají s tím, že já budu stejně v porodnici, ale nějak vypustili ten drobný, nepatrný detail a sice, že jsem ještě neporodila a zatím to nevypadá na nějakou změnu.
Já to holky fakt nechápu, copak jsem já ta blbá, nebo co? Vždyť to musí být každému jasné, že se to prostě nehodí, sem jezdit.
Já si nedokážu představit, že mě to třeba v tu neděli chytne a oni tady budou, a budou mi chodit radit, co pomáhalo jim, vždyť já si myslím, že je to přece jen trochu intimní záležitost a ne, že budu porodní bolesti prožívat s celou rodinou, to můžu ještě zavolat našim na skype a můžou mě pozorovat přes video.

Fakt z toho mám depku, tak doufám, že mě v tom miminko nenechá a půjde ven dřív.
9. dub 2009 v 11:43  • Odpověz
bemo tak to zkuste odložit s tou návštěvou až po šestinedělí já bych je poslala někam já už tady návštěvy nechci ani vidět a už vůbec ne nekteré v so nebo v ne prijdou na kafe tchánovci a kouknout na pokojík Davídka a tím to hasne.
udělejte si hezky narozeninový večer a třeba tu návštěvu ještě proberte a vašim na férovku řekni že se určitě ozveš až to přijde a at tě nestresujou takovejma telefonama atd mluv s nima narovinu když jim to samo nedojde.

no manža jde právě dnes aby se vyhnul tomu davu i když ten tam bude asi i dnes

já jsem dnes tak rozlámaná že sotva lezu bolí mě ty pánevní kosti hrůza.
9. dub 2009 v 11:44  • Odpověz
Karci loutka je krasna jsi fakt sikula :wink:

Bemo tak to te fakt obdivuju me tohle rict manzel tak ho asi pretrhnu jak hada a nebavim se snim. Ja jsem tomu svemu vcera rekla co te ceka a on jen kroutil hlavou. Prej vzdyt je to vase chvile proc tam ma oxidovat at tvoje nebo jeho rodina :grinning: No zacala jsem se tu chechtat na cele kolo. On neni nadsenej ani kdyz ted se jeho rodina zblaznila a jednou denne mu nekdo vola jestli uz jsem neporodila. Uz rekl tatovi , ze jsme snad jasne rekli dame vedet az bude malej na svete. No kazdopadne maji zakaz volat me :grinning: A moje rodina ta ceka az se ozvu sama. :wink: Jinak bemo ja mam od rana divny pocity. Ne bolesti nebo tak neco jen divnej pocit, ale proc to fakt me mozek nebere :grinning:

Andy tak uspesnou KO a dej vedet jak jsi dopadla :wink:
9. dub 2009 v 11:51  • Odpověz
Bemo, a co kdybys odjela k vasim? Jak bydli daleko? At si tam manza tu svoji rodinku pekne uzije sam :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Nastesti u nas tohle nehrozi, tchanovci jasne rekli, ze neprijedou ani do porodnice a mozna se prijedou mrknout na prcka v lete, pry mame prijet my :angry: Tak jsem rekla, ze kdyz nejsou schopni se prijet mrknout na vnuka, tak my tam taky jen tak nepojedeme :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. dub 2009 v 11:58  • Odpověz
Kéž by to šlo jet k našim, ale ti bydlí fakt daleko a tam bych taky neměla zrovna klid, myslím od otázek "jestli už"
Já jsem se včera manžela ptala, co když začnu rodit, když budou tady a on na to "no a co, tak pojedeme do porodnice" ale to, že je to fakt jen mezi námi dvěma, to nějak nebere.
Jim to asi jako oxidování nepřipadá. Holky já jsem z toho fakt špatná, dnes má narozky, tak se nechci hádat, ale zítra mu natvrdo řeknu, že pokud neporodím, tak tady nikoho nechci. A doufám, že bude natolik normální a pochopí to, protože jinak za sebe neručím, jak jsem dneska fakt tak rozhozená.

Bobas, tak třeba je to takový vnitřní pocit, že tušíš, že to za chvíli přijde. Moje kámoška to tak měla, ráno se probudila a věděla, že ten den porodí aniž by měla bolesti a taky že jo. Bylo by to super, tak držím pěstičky, ať se z toho něco vyklube, nebo vykulí :slight_smile:

Holky, díky, ještě že se tady můžu trochu vykecat, protože bych jinak vybuchla jak bomba, ale ono je to asi někdy potřeba, že.
9. dub 2009 ve 12:13  • Odpověz
bemo rekni mu to zítra narovinu chlap to nechápe mám to doma občas taky jeho rodiče jsou trochu natvrdlí a někdy jim něco nedochází hlavně otec ale už ví co snesu a co ne tak už se ani nějak kvůli nim nehádáme ale nebylo to jednoduché takže si ho v tomhle směru musíš prostě vychovat. jsou to vaše okamžiky a potřebuješ klid a ne celou familii u sebe doma proboha takže nic a žádná návštěva kor na spaní. to je kravina .
9. dub 2009 ve 12:17  • Odpověz
Ahoj holky,
bemo, to je fakt síla :angry: Já bych asi vybuchla jak papiňák. Zrovna včera jsme se s Petrem chytli kvůli jeho rodině a představách, co mají. Ode mě se totiž zase očekává, že každej víkend budu jezdit s malou na chatu v autě, kde neustále štěká pes a s thýní. tak jsem Petrovi řekla, že ať na to zapomene a on na to, tak já myslel, že tam můžeš být o prázdninách!!!! Chápete to??? Já budu s mimčem na chatě, která nemá elektriku, je mrňavá a ještě tam budu s tchýní a se psem, co neposlouchá??? Tak jsme se pěkně chytli, ale já ustoupit nehodlám.
Dneska jsme byli na tom monitoru a bylo to docela vtipný. Ležela jsem tam hodinu a u měl klečela sestřička, protože nemohla malou vůbec zachytit. Když ji poslouchala normálně, tak jí srdíčko krásně tlouklo, ale jakmile připevnila ty destičky, tak malá "odplavala" pryč :slight_smile: Tak jsem docela trpěla, protože mi na to břicho tlačila fakt dlouho a bylo to nepříjemný.
No a pak jsem šla na sociální odbor Úřadu práce s potvrzením ze sociální správy, že mám nárok na rodičovský příspěvek a paní úřednice mi řekla, že mi tam nesedí denní vyměřovací základ. Představte si, že mi naše mzdová účetní napsala, že jsem příjmy za celý rok měla 52 000Kč!!!!!!!!! Když jsem to počítala, tak bych brala 4 400Kč. Tak jsem jí tam hned volala, ale nebrala mi tel. Tak jsem jí poslala mail, protože když jsem si to spočítala podle formuláře, který posílala ona na sociální správu, tak je to absolutní nesmysl!!! A to to káča pitomá ještě u sebe skladovala 15dní, než to na sociálku poslala. Já jí tam podklady poslala 5.3. a na státní správu soc. zabezpečení to přišlo 20.3. Tak jsem zvědavá, co mi napíše. Ale já jsem vytočená jako prase!!!!
9. dub 2009 ve 12:50  • Odpověz
Bemo tak doufam, ze mas pravdu :grinning: Ale ja uz pocitam stou vyvolavackou :angry: Jinak kdyby ten tvuj na tom trval tak bych mu asi rekla ze jestli tak moc touzi po sve rodine tak at si za ni jede sam. A ja si zavolam sanitku az to na me prijde. Ale ze proste chci mit klid. :angry:
Zuzik no to se ti nedivim to je fakt sila :angry: :angry:
9. dub 2009 ve 13:06  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.