• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jarňáčci 2009 II.

(Zamčená)
9. dubna 2010 
Ahoj Anittko, moc rada te tu vidim. Gratulujeme k Davidkovi a ke kojeni. At vam to vydrzi. :wink:
My dneska byli taky v Zoo. Asi si tam budu muset koupit pernamentku, jsme tam ted furt. Jak jsme to prosli tak jsme jeste sedli v restauracce na piti a na to jsme cekali 20 minut :angry: Malej se mezitim vzbudil a zacal plakat, protoze uz mel hlad. Rikala jsem si, ze to jeste domu vydrzi, mame to kousek a nejak to zaplacneme dudlikem, ale nee. Musela jsem mu dat mlicko ve flasticce co jsem mela odstrikane, byla tam asi 60ml. Fakt tam nebylo kde nakojit. Ale nemela jsem to kde ohrat takze to melo jen pokojovou teplotu. Pil z lahvicky poprve, mame Avent a super. Trosku vam to holky zavidim :sweat_smile: Ale doma jsem ho musela dokrmit z prsu. Ted budu muset zase neco odstrikat, ale moc mi to rucne nejde :grinning:
Tak ted jdu zkouknout fotky.
3. kvě 2009 v 19:20  •  1 dítě  • Odpověz
Ja jsem sverila prcka na opatrovani manzovi, ktery mel hrozne chytry reci, ze pry ho zpacifikuje, aby tolik nebrecel a nebudil se tak brzo a dopadlo to tak, ze mi ted silene rval asi pul hodiny na prebalovaku a pri koupani. Ted ho manza krmi, tak uz je klid. Akorat prcek mel zase ridkou stolici a do zelena, tak zitra az budu volat dr. kvuli ko, tak ji to musim rict. Jsem z nej fakt na nervy. Ja vim, ze bych mela byt v klidu, ze to mimi vyciti, ale obcas jsem fakt bezradna :frowning2:
3. kvě 2009 v 19:22  • Odpověz
Anitt, prcek je zlaticko :dizzy_face:

Holky, psala Karca, ze porad nic. Doktori pry nad ni uz krouti hlavou, vcera mela par stahu, ale pak to zase preslo a vesele si spala. Dneska ji asi odesla zatka, tak uvidime, jestli se to nejak pohne :astonished:
3. kvě 2009 v 19:24  • Odpověz
Hrusti tvuj manza je celkem drson :slight_smile: Ja mam taky zkusenost, ze pokud necham prcka nejak moc rozervat tak se hrozne blbe uklidnuje. Jses na nervy z manzela nebo z mimise?
Petrach tak my by jsme se nevlezli do umyvadla uz ani nahodou :grinning: Dokonce jsme musela dneska uz koupit vetsi plenky, protoze newborn pamper jsou jen do peti kilo. Musela jsem vzit huggies. Dalsi pampersky byli az do devit kilo tak mi prisli velky a nase oblibene sleep and play nemeli :frowning2:. Mate nekdo zkusenosti s huggieskama?
3. kvě 2009 v 19:28  •  1 dítě  • Odpověz
Misi, jsem na nervy z obou dvou. Manza porad ma reci, ze by mel prcek jist po 4 hod., ze ho mam nechat vyhladnout a nejak nechape, ze kdyz prcek ma hysterak po 3 hod., tak mu musim dat najist jinak zbori panelak. Dneska jsem toho moc nenaspala, tak jsem i utahana :frowning2: Za chvilku supnu prcka do postylka a zalezu taky do postele, treba na chvilku zaberu :slight_smile:

Znama pouziva Pampers a Huggies a je s obouma znackama spokojena. Jine pry nekupuje. My mame taky koupene Huggies 3-6 kg, ale prijdou na radu, az spotrebujeme ty plinky pro nejmensi novorozence.
3. kvě 2009 v 19:36  • Odpověz
ahojky no tak dnes jsme první den doma a malej tak nějak pláče a už nevím proč jestli má hlad nebo si zvyká na jiné prostředí . doufám že mi nemizí mlíko nevím jak to poznat ale když zmáčku tak teče tak snad je. zítra jdeme k doktorovi tak uvidímejakou má váhu . dnes taky poprvé koupeme tak to snad zvládneme. no je to fakt namáhavý pěkně to je fakt doufám že se to brzy srovná. na noc mu dám nutrilon aby vydržel trochu déle spinkat tak uvidíme.
3. kvě 2009 v 19:36  • Odpověz
Anitt, me taky v den prevozu z porodky prcek doma koukal a brecel a nechtel zabrat. Snad se to srovna.
Me z prsu vytece par kapek. Dr mi rikala, ze aby mi prcek sal, tak by muselo strikat a to fakt nehrozi. Ja po pul hodine odsavani z obou prsu mam v odsavacce tak 5-8 ml mlicka. Fakt neni a nebude. Zitra nebo pozitri asi vratim tu elektrickou odsavacku. Cpu do sebe i ty homeopatika na podporu laktace a stejne nic :frowning2:
3. kvě 2009 v 19:42  • Odpověz
Ahoj holky,
tak já mám tu el.odsávačku a je to super, nevím ted sze sebe vytáhnu 30ml tak snad se to rozjede když už sem to vzdala ale bylo by to dobré , uvidíme.
jani : no to sou tty sociální chytrolíni prostě si chtěj ověřit zda jsem 270dni před tím než sem šla na rzikovku dělala a platila zdravotní je to docela hustý co? Nechat takhle maminu na mateřské bez peněz , ještě že mám rodiče že mi finančně pomůžou ale to nechci tak se snažim makat co to jde :frowning2: :unamused:
My jdem taky koupat za chvilku docela se toho furt bojím ale Davídek jinak je hrozně hodnej chlapeček je to moje zlatíčko :dizzy_face:
Anitko : gratuluji a pozor na ty prsa kaamarádka jde po 4 na řezání bradavek kvůli mlíčku děla se jí vyloženě tvaroh a je to síla, mě také nateklo prso a snažila jsem se nahřívat ve sprše a hned na odsávačku a tvaroh obložit prso a pomohlo to :wink:
3. kvě 2009 v 19:52  • Odpověz
Tak zkoukla jsem fotky a super. Mimca jsou uzasny. Anitt malej je k sezrani :slight_smile: Ty prvni tydny kojeni byl mazec, hrozne me prsa bolela a udelali se mi prasklinky. Kdyz prcek zacal sat tak bolest desna. Ale mazala jsem porad Bepanthenem a spravilo se to a ted uz je to v pohode.
Hrusti teda manza je cislo. Kde vzal 4 hodiny? My krmime pres den po trech nekdy po 2,5. A parkrat vyjimecne po dvou. Ctyri tak mozna v noci.
3. kvě 2009 ve 20:05  •  1 dítě  • Odpověz
peto, já to nevzdávám,snažím se jí ho dávat 3x denně. jen jsem prostě chtěla kojit :unamused: ona má taky radši jednu stranu, ale občas ji násilím dám na druhou. jinak by byla přeleželá :frowning2: ale pomáhá to na tom boku, viď?
hrusti, já jsem taky občas na nervy. ze začátku z toho, že nepřibírala a teď z toho bjavascript:addEmoticon(':unamused:','vBody')olení. jak často ti kaká prcek po um? mně jen 1xdenně. není to málo? ta stolička bude asi ok, když máte um. jinak mě teď beruna vyžahla nutrilon a jak hltala tak snad půlka vytekla na plínku, tak ani nevím kolik snědla, byla dobře mokrá, ale když jsem přidělala, tak už nechtěla.
misi, a když jsou pak pampersy ještě od 3-6kg, ne? ty už taky nejsou?
anitt, půjde to líp a líp. taky jsem ze začátku myslela, že nemám šanci zvládnout. a já ani nemám hodné pomáhající manželi jako vy.
3. kvě 2009 ve 20:06  • Odpověz
Misi, manza studoval obal od Bebi a tam pisou, ze ma prcek ve 3-4 tydnu jist 120 ml a 5x denne, tak si z toho vydedukoval, ze musime krmit tak po 4 - 4,5 hod. A dr. mi zase rikala, ze mam prcka budit pres den po 3 - 3,5 hod, aby pak v noci moc nezlobil. Je pravda, ze mi prijde, ze se prcek za ten tyden doma docela zakulatil, uz ma takovy kulatoucky oblicej a pekne naducane tvaricky a manza pry, ze ho preziram. No fakt jsem nastvana, asi manzu poslu do prace, abych mela doma klid :sweat_smile: :grinning:

Andy, my mame kakani tak 1x, nekdy 2x denne. Akorat jsem ten nervozni z toho, ze v porodce to mel opravdu jako michana vajicka ted to mame ridsi a do zelena. Nevim, jestli by to mohlo byt po tech vitaminech od dr., nebo ze pouzivame na pripravu jinou vodu nez v porodnici. A to mame kojeneckou a prevaruji ji. Fakt nevim :confounded:
3. kvě 2009 ve 20:15  • Odpověz
hrusti malí mel taky tu stoličlu par dní řidkou a zelenou a byla jsem z toho na nervy..myslela jsem že ma hlad,řika se že zelena stolice je z hladu,ale přibral a dr řikala,že to mívají,at jsem v klidu
a 4 hodky přes den se mi zda taky dost dlouho,když bude pít přes den častej,tak bude spat v noci,uvydíš,u nas se ji po 3 hodkach přes den a v noci spí 4-5hodin v kuse,jime 7x denne

marek tak třeba se to rozjede,chce to mít klid,aspon neco když mu vytahneš,tak to bude dobry,ne?

misi nemaš co zavydet,nakrmit z flašky a pak ješte odstříkat,mam pocit,že už nikdy se nevyspím,hlavne v noci to teče desne pomalu,lehnu a za hodku a pul stavam :angry:bud rada že kojiš,zavydime my tobe :wink:

anitt ja jsem se zajela až ted,je to vic jak 14 dní,kor jsi ješte čerstve po cisaří,takže nečekej zazraky,povolej babičky na uklid a žehlení a manža se smíří se studenou kuchyní,je to na chvilku,až ti bude líp a odpočineš si,tak si začneš pomalu delat sama,neboj se si říc o pomoc

kde pak mame zuzika????
3. kvě 2009 ve 20:31  • Odpověz
tak nevím jestli to řvaní bylo jen ze změny prostředí nebo z hladu protože jsem mu dala 30 nutrilonu a usnul jako dudek. dr. mi řekla at mu dáváme i čajík že je to přý dobré v tom vedru tak dáváme trošku tak dvacku . je to dobré na škytavku a na prdíky.
nevím jak mám poznat bez váhy kolik mámk mléka docela mě to nervuje :frowning2:
3. kvě 2009 ve 20:38  • Odpověz
Holky, jdu se natahnout. Chci jeste prcka kolem 23 hod. nakrmit, aby v noci nezlobil, tak snad stacim zrelaxovat :slight_smile:
3. kvě 2009 ve 20:38  • Odpověz
Anitt, a jaky davate cajik? Fenyklovy? Premyslim, ze prckovi poridim fenyklovy cajik http://www.lekarna.cz/babio-detsky-fenyklovy-caj-n-s-20x1-5g-bio/
3. kvě 2009 ve 20:41  • Odpověz
zatím fenykl od hippu dnes první den tak uvidíme jak zabere. ale v porodce ho doporučují
3. kvě 2009 ve 20:49  • Odpověz
Ahojky zlatíčka,

vítám tu maminku Anittku a moc jsme se těšili :wink: Ty dáváš příkrm,když kojíš???Jinak ten čajík je dobrej,ale už se nám prdíky zase rozjely :frowning2: Je to moje chyba a proto zítra mám hladovku a musím se pročistit aby malému bylo zase lépe :unamused:
3. kvě 2009 ve 21:14  • Odpověz
Malej je nádherý a jak je maličký :slight_smile: To už snad ani nepamatuji :unamused:
3. kvě 2009 ve 21:19  • Odpověz
hrusti jj posli ho do prace, to bude asi nejlepsi :slight_smile: Manza nekdy taky prudi. Kdyz malej zacne porvavat tak on hned ze ma hlad, pri tom si nekdy jen potrebuje prdnout. Kdyby bylo podle nej tak jen kojim. No parkrat jsem mu neco od plic rekla a byl klid.
Ja caj nedavam, zatim, uvidime az bude jeste vetsi hic.
3. kvě 2009 ve 21:24  •  1 dítě  • Odpověz
Ty chlapi jsou občas na ránu.Petr zase dělá že nic a já lítám kolem prcka :unamused: A Aby se mě zeptal zda něco nepotřebuji to néééé :cry: Vadí mi si o vše říkat a pokud vylítnu tak to pak chvilku jde :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. kvě 2009 ve 21:28  • Odpověz
Jéé, holky, já koukám jak je to všude stejný. U nás se taky pořád něco komentuje, ale zajímavý, že vše si dělám sama. Bych to chtěla vidět obráceně :unamused:
anitt, je kouzelnej, fakt :slight_smile:
vikul, a co Vám pomáhá nebo co děláš, když trpí zrovna?
3. kvě 2009 ve 21:29  • Odpověz
Tak to s Tebou souhlasím. Já si taky nerada o něco říkám.... A když to zkusím okomentovat, že se mi to nelíbí, tak se pohádáme a to já nesnáším, takže radší jak říkám udělám si vše sama. Nesnáším hádky :cry:
3. kvě 2009 ve 21:31  • Odpověz
Já musím použít rourku jinak je zle :frowning2: To pomůže, pokud má koliku tak se bez ní neobejdeme.Cvičení nepomáhá,protože je křečovitej a řve a řve
3. kvě 2009 ve 21:33  • Odpověz
Ale je to moje chyba :astonished: Před týdnem byl tak strašně hodný a teď zase trpí :frowning2:
3. kvě 2009 ve 21:35  • Odpověz
Ahojík mamči :slight_smile:

Vikul, taky jsem už asi 2 x požila rourku, je to dobrá věc
3. kvě 2009 ve 21:45  • Odpověz
Ahojky Anit, zkoukla jsem malého Davídka, je kouzelnej v té posteli je takové malé nic :sweat_smile: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
3. kvě 2009 ve 21:49  • Odpověz
Ahoj holky,
vítám mezi námi Anittku. Davídek je rozkošný :dizzy_face:
Karci je mi líto, takhle ji trápit :frowning2: Tak hlavně, aby už to měla brzy za sebou, holka zlatá :slight_smile:
My jsme měli báječný víkend, dnes jsme grilovali, včera jsme byli na chatě. Paráda. Malá je snad nejhodnější miminko na světě. Nevím, jestli je to mým mlíčkem, ale vydrží mi i pět hodin bez jídla. Já ji nechci budit, protože se to prý nemá. I když je fakt, že ji občas budím :slight_smile: V noci mi vydrží spát cca od devíti do dvou, dneska spinkala až do půl čtvrtý :astonished: Hlady netrpí, to bych poznala, že by plakala nebo ne? Prdíkama taky trpíme, tak na noc dávám Sab Simplax. Včera jsem ho dala poprvé a super. Malá po něm krásně mlaskala a špulila pusinku. Je nádherná. Zezačátku jsem měla nějakou depku, že nestíhám, ale je to pryč :slight_smile: Jsem hrozně šťastná, že mám malou a Petra, který je z ní totálně odvařenej a pomáhá, kde může :slight_smile: Jen se nerad kouká na přebalování :grinning: Tak maminky, jdu spinkat. Mějte dobrou noc. Papa
3. kvě 2009 ve 21:51  • Odpověz
Ahoj Ambret, já ji používám tak 5x za den :frowning2: Teda pokud řve a kroutí se
3. kvě 2009 ve 21:55  • Odpověz
Jdu do hajánek tak dobrou a Anitt přeju krásnou první noc s Davídečkem doma :slight_smile:
3. kvě 2009 ve 21:56  • Odpověz
Vikul :astonished: teda to je chuděrka malinkej. Mě dneska Nelinka skoro celej den nespala, pořád byla neklidná a kňourala, už jsem nevěděla co s ní a ono to bylo Sunarem. Dávám jí Sunar baby ve žluté krabici, ale otevřela jsem ten v oranžové krabici, sice taky Sunar baby, ale má navíc nějaké vitamíny či co a ona ho nějak nechce, tak jsem jí navečer udělala ten žlutý a okamžitě po něm usnula. Počítám, že bude vzhůru na další krmení kolem 4 hodiny :slight_smile:
3. kvě 2009 ve 22:01  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.