• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jarňáčci 2009 II.

(Zamčená)
9. dubna 2010 
Vikul dobrou :pensive:
3. kvě 2009 ve 22:01  • Odpověz
anitt-vítej zpátky :slight_smile: doma je to jiné,malá byla v porodnici nejhodnější miminko a 1.den doma nám dala zabrat :sweat_smile: Ted nám taky přes den moc nespí,ale v noci je pusinka a dnes jsem si dokonce chvíli odpo dáchla s ní.Vstává na mě moc brzy(okolo 6 hod.) :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Péto a já si říkala jestli jsi to ty ta čarodějnice :grinning: Chtěla jsem se nejprve zeptat,ale říkala jsem si kdo by to jinej byl s Eliškou :sweat_smile: Tak se kaju,kamarádka vypadala fakt supr namaškařená :wink: :sunglasses:

Viku-chuděrka malej a co jsi snědla?

Mišo-a z flašky malej pije v pohodě,když normálně kojíš?Já bych taky prubla flašku na ven,ale to ruční odstříkání by bylo na dlouho a tak malou raději přiložím k mlíkárně a přikryju plínou,sice nic moc pocit na přeplněné zahrádce,ale co už,lepší než kdyby malá řvala :zipper_mouth:
3. kvě 2009 ve 22:45  • Odpověz
krasne rano :slight_smile:
vikul držíš hladovku,že tady nesnídaš? :grinning: jist se musí :wink:
buni radši dej prso a neuč na flašku,dyt dneska maminy kojí všude,je to naprosto normalní vec :wink:
anitt jak první noc doma?

vydím že všichni si volno užili,to je dobře..

jinak k tem chlapum..se připojuju,včera jsem už byla fakt naštvana a manža me furt rozesmíval,delal si ješte srandu ze me,i když jsem mu nadavala, to nepochopím :astonished: vytočilo me že da hrnek do myčky i se socek z kavy a zapne oplach,a on na to,žev když ho necha ve dřezu,tak zas řvu že ho neda do myčky,proste homolkovic rodinka :grinning:
hrusti maš recht pošli ho do prace,budeš mít klid,ja jsem radši sama a v klidu si podelam a mam čas i na prcka

tu tyčinku mame taky a použivam ji zatím občas,ale u Elin to bylo denne a nic jí není,pry se to muže,jen si musime dat pozor,jak hluboko se zasune

holky dneska jsem si naordinovala klidek a pohodu :wink: čurbes tu není,uklidila jsem včera a byli jsme pořad venku a navařeno je
tak jdem krmit,zatím
4. kvě 2009 v 08:12  • Odpověz
Dobre ranko!
Vcera jsem se manzi ptala, jestli nechce jit do prace, tak na me koukal jako kdybych spadla z visne. Pry proc? Tak jsem mu rekla, ze me s*re s tema jeho komentarema, tak snad bude zase na chvilku klid. Kazdopadne pry se do prace tento tyden nechysta :wink: Dneska ho vyslu se zadosti o porodne a na nejake nakupy, at je doma klid.

Karca se jeste neozvala, to je fakt uz dlouho, tak snad dneska uz se konecne docka :astonished:

Holky, za jak dlouho se vam zahojil pupicek? Nam se tam porad dela krvavy stroupek, tak cistim a cistim, ale doufala jsem, ze uz by se to mohlo zahojit :confused:
4. kvě 2009 v 08:26  • Odpověz
Ahoj holky,
dneska je venku tak hnusně, že nemám vůbec náladu něco dělat :frowning2: Chtěla jsem se jít s malou projít, ale venku fučí a prší, takže se na to vybodnu. Včera byla v kočárku venku celé odpoledne, tak snad to dneska bez čerstvého vzduchu přežije, prdelka moje :slight_smile: Uklizeno mám, jen musím udělat něco k jídlu.
Ti chlapi jsou občas trošku na paličku :slight_smile: Chtěla bych vidět je, kdyby se měli postarat o miminko :slight_smile:
Karca furt nic? To snad ani není možný - vždyť jí to vyvolávají už kolikátý den.... :astonished: Doufám, že už to brzy bude mít za sebou a Anatomíka bude držet v náručí :slight_smile:
4. kvě 2009 v 09:36  • Odpověz
hrusti, nám se zahojil pupíček do týdne od příchodu z porodky. Ale pro jistotu ho vždycky ráno ještě vytírám lihem :wink:
4. kvě 2009 v 09:37  • Odpověz
ahoj holky,

já zrovna kojím :grinning:

Dnes má malá měsíc tak budem učit na dudel,už je to potřeba
:slight_smile:
Péto-zatím jí flašku dávat nebudu,ale chci kojit tak max 4-6 měsíců ještě uvidím :wink:

Hrusti-nám se taky zahojil pupík do týdne.Hlavně ho ve vaničce nenamáčej,když není ok.

Na Karču furt myslím-chuděrka-snad to nakonec nebude císař
:confused: :unamused:
4. kvě 2009 v 09:47  • Odpověz
Ahoj holky, my dnes měli docela fajn noc. Malá se sice před spaním dost kroutila i brečela, ale pak jsi ji můj vzal a byl klid, já jen pak dokrmila, protože přitom kroucení nic nesnědla skoro. Usnula před půlnocí, pak vstávala ve 3:15, ve 4 jsem s ní usnula v posteli u mě, před pátou jsem ji položila a spala až skoro do půl devátý. Jo ráno vypila 110ml Nutrilonu a teď 100ml MM a to se teď tvářila jako, že by ještě, ale to jsem ji zase nechtěla přecpávat. Teď mi usnula na rameni, tak jsem ji položila na bok do postýlky a začala se zase kroutit. Nedala jsem ji před jídlem sabíka. Už jsem to chtěla pomalu omezit a dávat podle potřeby jen po jídle, ale nevím jestli to je dobrý nápad :unamused:
Teď jsem na ní mrkla, tak spinká, zlatíčko.
buni, tak vše nej k mini narozkám :slight_smile:
hrusti, pupík už je zahojenej. Já ho vytírala, ale prý málo, že prej se tam bojím pořádně šáhnout, říkala dr. tak mi ho vytřela pořádně ona a od té doby je fakt dobrej. Tuším 10 dní to je.
Holky, malá strašně prdí a smrdí u toho, stoličku mívá tak obden, někdy denně. Myslíte, že je to v poho, když je částečně na umělý?
peto, kolik pijete teď za den? Myslíš, že mi na váhu 3100g(odhadem) stačí kolem těchh 500-550ml za den?
Já dnes musím uklízet a mám na to od teď přesně 110minut, takže jdu do toho.
4. kvě 2009 v 10:06  • Odpověz
Ahoj holky,
tak u nás je na dudánka naučenej už od porodnice ale je prý v tomhel po mě říká máma, protože mu ho dám když usíná a on si zacumlá a jak usne tak ho vyhodí z pusinky, je to naše zlatíčko.
Jinak mi papá po 4hod a vyžahne mi 120ml :grinning: :sweat_smile: nevim nevim co mi na to řekne paní dr. zítra na kontrole.
Anit: malej je fakt krásnej , já mám odsávačku aby když aspon něco vycucnu ze sebe abych ěděla kolik a dr. mi půjčila váhu abych zezačátku věděla kolik mi přibírá :slight_smile:
Jinak nakrmím a spinká je hrozně hodnej , máme prdíky ale na to máme ten náš čajík kmínový ten zabírá takže kapky jsem ještě nepoužila .
Dneska má narozky synovec tak nevim jak mu něco koupim, vůbec se mi nikam nechce jezdit tak uvidím zda nepřijede manžel a že by pro něco sjel se mnou a babča by hlídala :grinning:
Jsou z něj úplně všichni hotový :grinning:
4. kvě 2009 v 10:06  • Odpověz
Dobré ránko, buni to jste dobri, ze jste to s dudlikem vydrzeli tak dlouho. My ho supli hned v porodnici, ale nemam pocit ze by se malymu zhorsila technika kojeni jak vsude pisou. Spis se tim uklidnuje.
My meli pupik taky zahojeny rychle. Uz ho cistim jen jednou za cas.
Zuzi to je super, ze mas takove zlaticko. :wink: Nas rano trapilo brisko, tak sem dala kapicky a celkem dobry.
Hrusti manza ma dovcu?
Chudak Karca tak dlouho v porodce. Snad ji tam moc netrapi.
Holky zavidim, ze mate naklizeno. Ja tu mam desnej curbes, protoze jsme o vikendy vyletovali a neuklizeli. Uz malymu nemam pomalu co oblict :grinning: Ted cekam az usne a vrhnu se na to.
4. kvě 2009 v 10:07  •  1 dítě  • Odpověz
andy: nám dr. řekla že by měl vypít při naší váze 3630g 500ml takže by to mělo být nějak tak :wink:
4. kvě 2009 v 10:08  • Odpověz
marek, dík. Ty pořád čekáš...Uprav si to :wink: My papáme po 3-3,5hod. a musím budit, v noci je to 3,5-5hod. Jak se vzbudí, kočka.
misi, já musím jít taky uklízet a pořád tu sedím :astonished:
4. kvě 2009 v 10:17  • Odpověz
Buni, ja mu pupika nemacim. Sice ho koupnu, ale snazim se pupiku vyhnout.
Andy, ja se taky bala do pupika sahnout a poradne vytrit, ale vynadala mi dr. v porodce, ze je to pry zivna puda pro ruzne bakterie, tak ted mu to pokazde vytiram poradne, ale porad se to nehoji.
Ja jsem fakt matka, asi mam depku :frowning2:
Odpoledne jsme chteli jit ven, ale tady leje jako blazen a je zima, tak budeme doma :frowning2:
4. kvě 2009 v 10:20  • Odpověz
Misi, ja taky nemam uklizeno. Je to tady jako po vybuchu bomby :astonished:
Manza si vzal dva tydny dovcu, takze jeste tenhle tyden je s nami doma. Ted jsem ho vyslala na urady a do obchodu, tak jsme doma sami :slight_smile:
4. kvě 2009 v 10:22  • Odpověz
Hojte maminky

No u nas byli ted dve noci fakt zuzo. Malej se vzdy kolem pul pate vzbudil a kroutil jako zizala. No takze docela sila. To uz pak taky saham pro rourku.
Hrusti me malej vypije tak 100ml max co tri hodiny. No v noci vydrzi obcas i 4hodky. A to me dr rekla ze davame moc. Prej ten prirustek byl velkej tak mam davat bud 60ml 7x denne a nebo 90ml 6x denne. coz nehrozi to by me malej sezral :grinning: Ale je pravda ze uz mu tu davku nezvedam tak snad nas dneska odpoledne neserve :slight_smile:
Jo holky mate zlaticka kdyz vam po krmeni usnou to u nas nehrozi bohuzel. A nabastenej je protoze se i pozvraci. No takze to hold obcas pres den resim tak ze mladeho necham vyrvat. Protoze jinak bych mela ruky jako orangutan uz :frowning2:
4. kvě 2009 v 10:31  • Odpověz
Bobas, tak to mame stejnou davku papani a jsme o tyden mladsi. Me dr. zatim nic nerekla, pry je kazde mimi individualni a dneska k nam prijde domu, tak asi vahu mit nebude. No, davat 60 nebo 90 ml to by me asi prcek sezral a hystericky u toho kricel :grinning:
Jinak my jsme vcera slozili kresilko pro mimi, tak kdyz prcek nechce spinkat tak ho tam dam a sedim u nej a povidam si s nim. Davam ho tam i po krmeni, protoze obcas i kdyz si krkne, tak stejne se mu pak mlicko trosku vraci a kucka se, tak at je po krmeni chvilku ve zvysene poloze, aby se mu mlicko nevracelo :slight_smile:
4. kvě 2009 v 10:42  • Odpověz
hrusti, to neřeš. taky si opravdu přijdu neschopně tápu, jestli dělám dobře. hold se učíme, nemáme miminka ani měsíc. nejde hned vše umět. v porodce nám ani neukázali jak je správně držet, to jsem se musela dočíst :unamused: Ale zachvíli z nás budou super maminy :slight_smile:
Já mám 6-7denně, spíš 6x, tak po 80-100ml, 250ml MM a přes 250ml dá UM, hold Nutrilon ji jede víc :grinning: S mm se většinou mazlí půlhodiny než dá aspoň 90ml.
Pro rourku jsem šáhla 2x a snad dnes nebudu muset, naposledy kadila v sobotu večer v 6 :unamused:
bobas, mně po krmení většinou hned neusíná, ale mám ji u sebe a sedím u pc a píšu s Váma. Ona sama většinou brečí, i když je unavená. Usne většinou až tak za půl až hoďku a půl - to teda v noci, ale pak spinká ukázkově a fakt musím budit a to nemám moc ráda, když tak sladce spinká, ale kdybych nebudila, tak jí tak 4x denně. Takže já si ji takhle doslova vypiplávám.
Jdu vysávat....
4. kvě 2009 v 11:26  • Odpověz
ahojky holčiny tak já myslela že budu poslední a karča chudák ještě nic
my jsme už doma od dr. bzlo to ok a zase za dva týdny :slight_smile: malej mán 3kg a už jsem si objednala váhu at vím kolik vypil budu klidnější :slight_smile:
pupík jednou denně předvkouopelí vytíráme
kojíme a nléko teda ráno teklo tak dnes zkusíme bez nutrilonu
jinak Daví chce v noci být u mě v postýlce no tak jsem mu to povolila ale přes den nee.
bude rozmázlej ale kašlu na to :wink:
holčiny klid taky zmatkuju ale je fakt že to člověk nesmí moc prožívat :confused:
4. kvě 2009 v 11:58  • Odpověz
Andy to me malej taky na ruce usne, ale kdyz ho pak chci odlozit tak je okamzite vzhuru. A navic ho na to nechci moc ucit. Oni si ti mrnousove na tyhle veci rychle zvykaj a pak by fakt jinak neusnul. :frowning2: Dneska je venku fakt hnusne a nic se me nechce. Ale po jedne musim prevlect maleho a jedeme k te dr. a pak honem domu uvarit papu :slight_smile:
4. kvě 2009 ve 12:01  • Odpověz
díky Andy :slight_smile:
Miši pomalu jsem jí ho dávala až ted,ale ten Nuk jí asi neseděl a ten od Aventu jsme zkoušeli a nic nic a ted jsem nastolila tvrdý režim :grinning: ted plakala prděla ale furt pobrekávala,zkusila jsem na ni mluvit a přidržovat dudlíka,ale nebrat jí hned na ruku,chvíli to trvalo a jde to žužlááááá-úspěch :dizzy_face: :dizzy_face:

Hrusti-tak to nevím čím by to mohlo být,že se ten pupík nehojí :confused:
4. kvě 2009 ve 12:29  • Odpověz
holky, tak mě tak napadlo jestli někdo máte taky tak spavý dítko. Mně prospí těch 18-20hod.denně. večer většinou bojujem ty 3hoďky s prdíkama.teď jsem ji nakrmila a už by zase spala, ale nějak tlačí a zívá do toho, jestli nekadí.
bobas, to mě se pak už většinou nevzbudí jak polořžím, jen někdy.
buni, tak to je úspěch. my snad jedinný nedudáme.
anitt, já si malou taky občas beru do postýlky.
4. kvě 2009 ve 12:40  • Odpověz
u nas svítí sluníčko a je 23 ve stínu :grinning: nekecam :wink: k nam se to teprve dožene :grinning:

andy prave jsem ti chtela napsat skrz ty davky,i hrusti,mate ty menší prcky,ted už i anittka,ale ta kojí..
my pijem 7x denne,víc jak 80ml mu nedavam,i tak pije kolem tech 500ml za den a na 3kg je prumer 450ml,myslím že potom ho prave bolí to bříško a ublinkavamkdyž je toho víc..zitra mame poradnu,tak se zeptam dr a napíšu,ja myslím,že pijete ukazkove a budím taky přes den,v noci se budí sam,sama to nechapu,když ho chci nechat vyspat,tak se budí..ale v tu noc spí tak ty 4 hodky :wink:

anitt rozmazluj :wink:oni za to stojí a v 15 s tebou určite spat nebude :grinning:řekne si pak sám o soukromí
bobasku kolik mate vahu? se ptam kvuli tem davkam mlika,70ml pijem pokažde minimalne my :confused:
marek třeba si pochutnaš na dortu :stuck_out_tongue_closed_eyes:mnam

holky sem si dneska i pořvala,mame dneska první termin porodu :frowning2:jak to mohlo byt všechno v pohode a jednoduche,kdyby to tak i bylo :frowning2:
ted už jen doufam,že bude vše o.k. a bude zdraví jak řípa
ve čtvrtek mame rehabku,tak se poptam na veci,ona me vždycky uklidní,že to brzo dožene
4. kvě 2009 ve 12:40  • Odpověz
Peti, tedy to pocasi vam zavidim :wink: Tady je fakt asi 13 stupnu a prsi, takze dneska nejspis zadna prochajda nebude. Peti, hlavne, ze to vsechno dobre dopadlo a mate Simunka u sebe :wink:
Dneska k nam dorazi vecer dr., tak mam seznam dotazu :grinning:
4. kvě 2009 ve 12:53  • Odpověz
Jo, manza koupil termosku, tak si taky uvarim vodu a budu to mit pripraveno
4. kvě 2009 ve 12:55  • Odpověz
byla pokaděná až za ušima :astonished: a asi te´ještě pokračuje. hrusti, zeptej se na tu zelenou stoličku. my ji teď měli hodně řidkou zeleno-žlutou, ale to bude asi po nutrilonu spešl. teˇsi tu cucá prst, to má smůlu. před půl hoďkou vyžahla 90ml.
peto, díky za radu. u tebe, hlavěně, že šimůnek hezky roste a jste v pořádku :wink:
4. kvě 2009 ve 12:57  • Odpověz
Petko malej vazil 3900 kdyz me rekla dr tohle krmeni. Ale podle me to srazila tu davku dolu kvuli tomu ze za ten tyden pribral pres pul kila :grinning:
Mareko tak treba fakt bude dortik kdyby jo tak posli :grinning:
No hrusti ja sice seznam nemam, ale chci se dr zeptat na ty cajiky jestli to mam malemu davat. A kdyz tak jakej. :slight_smile:
4. kvě 2009 ve 12:59  • Odpověz
No holky, nevim nevim možn dortík bude měl by být má 4 roky , ale to by ho rodiče museli objednat a ty volalli ted babičce zda ho jako objednala hustý co?
Tak nevim kdyby byl ráda vám pošlu ale já si udělám v týdnu svůj krtkův dort mám na něj takovou chut mnam :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. kvě 2009 ve 13:04  • Odpověz
hoplky jako nebudete věřit ale udělala jsem si album s Davídkem s fotkama :slight_smile:)))
To jsem kupodivu rychlá co, jinak děkuji za upozornění upravila jsem si profil :wink:
4. kvě 2009 ve 13:36  • Odpověz
marek, ale zapomněla jsi si dát pryč, že jsi těhu :sweat_smile: jinak Davídek je hezoučkej a pěkně buclaťoučkej proti nám :slight_smile:
Já jsem teď malou konečně uspala, už chtěla. Už spala před jednou, ale pak se brutál pokadila, tak jsem přebalila a to se vzbudila. Tak jsem ji pak dala do sedačky, protože jsem měla hlad jak vlk, tak tam chvíli koukala, ale nemohla zabrat, tak jsem ji klasika musela vzít na rameno a pka přenýst. Mně to neva, že ji takhle uspávávám, důležitý je, že se nebudí, když ji pak položím, to bych pa asi řešila.
4. kvě 2009 ve 13:53  • Odpověz
tak holky, dneska byla malá od osmi do půl druhý vzhůru. Když nepočítám cca hodinu, když spinkala. Vůbec nevím, co jí bylo, ale hrozně brečela :cry: Uklidnila se vždycky, když jsem si ji vzala na ruku nebo stála u postýlky a mluvila na ni. Jenže jakmile jsem poodešla, tak spustila nanovo. Krmila jsem ji, přebalila jsem ji a nic nezabralo. Teď už půl hodinky spinká, tak nevím, co to bylo. Asi prdíky - dneska ještě nekakala, jinak je pokakaná po každém kojení :slight_smile: . Jak často se může dávat ten Sab Simplax? A jak se používá ta rektální rourka? Je mi jí hrozně líto, když takhle brečí :frowning2: a chtěla bych jí pomoct...
4. kvě 2009 ve 14:07  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.