• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jarňáčci 2009 II.

(Zamčená)
9. dubna 2010 
ahoj holky,

ráno jsem u kojení psala dlouhej příspěvek a zrovna vypadl net,tak se neodeslal a já už neměla sílu to z leže jedním prstem tukat znovu,tak píšu až ted :sunglasses:

My chodíme k dr.každý týden,ale ty pupínky má prdelka fakt škaredý a rozlízají se jí tak jsem ráno zavolala k dr.a šly jsme se ukázat.máme lehce otírat růžovým hypermanganem,vodičkou co napsala a černým čajem a jsou to potníčky :frowning2: Dnes jsme vyrazily s kočárkem,protože tatka potřeboval do práce a malá kupodivu spinkala,tak jsme pak ještě nakoupily a šly vyvolat fotky atd.paráda.Jinak měří už 57cm a váží 4,245g,takže 200 g za 6 dní :slight_smile:

Karčo-tak jsem se zas netrefila-holt nemám odhad :grinning: ale jsem moc ráda že už to máš za sebou a moooooc gratuluju k Aničce :wink: :slight_smile:
5. kvě 2009 v 17:22  • Odpověz
karčí tak to moooc gŕatuluj to je teda kousek pane jo :slight_smile: tak hlavně at jste v pořádku a brzy se uvidíme na srazíku mooooooc se těším holčiny moje :slight_smile:
5. kvě 2009 v 17:31  • Odpověz
teda parada,mame posledního jarnačka,huraaaaaa :slight_smile:
tak vam holky přejem hodne zdravíčka,Aničce krasny život plny lasky a at vam delá jen radost!!!!!!

tak my dneska byli na vahu......2950g!!!!!+ 23dkg za tyden :slight_smile:
andy takže jsem zvedava na vas,s vašima davkama to bude ješte lepší :wink:

dr řikala,že mu nemam davat víc,aspon tyden,dva,že mu to stačí a bude ho bolet bříško,
koupili jsme feniklovy čaj od hippu,ten vydrží otevřeny nejdyl,6mesácu a budem davat po lžičkach,tím že ma mateřinu,tak čaj nemusí,ale když je takovy hladovec,tak na osvežení v pusince
jinak my jsme na exem na čele,co ma suchou popraskanou kuži fasli slunečnicovy olej,nakoupili jsme mu veledu a skončíme u klasiky :wink: za úpar kaček,ale dobré..takže co je drahe,nemusí byt dobre :wink:

anitt nam se osvedčili nivea vlhčene ubrousky,jsou sensitivky,bez parfemace,jinak taky hned olezl
5. kvě 2009 v 17:54  • Odpověz
Peti, my taky pouzivame slunecnicovy olejicek z lekarny. Prcek byl po porodu hrozne vysuseny, takze jeste ted mazeme skoro pri kazdem prebalovani, aby se pekne promastil. A na prdelku pouzivame Pampers ubrousky a kdyz je hodne pokakany, tak mu umyju prdelku v umyvadle vodou. Dneska jsem taky poridila ten fenyklovy napoj od Hippu, tak jsem zvedava, jak mu bude smakovat :slight_smile:
5. kvě 2009 v 18:11  • Odpověz
Tak a jsme komplet :grinning: Gratuluji i na koníkovi :wink: Je to pořádná baba a hlavně jsem to říkala,že to bude děvčátko :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. kvě 2009 v 18:25  • Odpověz
Misi dělali nám výtah a teď je táta zase v nemocnici tak jsem zůstala,aby mu mohl někdo přinést vody atd..

Jinak jezdím i na cvíčo do ŘÍČAN :wink:
5. kvě 2009 v 18:27  • Odpověz
Vikul, jsi se strefila. Opravdu je to holčička :slight_smile: Je to pěkný kus ženské, doufám, že Karču moc netrápila.
Nějak si neumím představit rodit 4,5 kg mimi :sweat_smile:
5. kvě 2009 v 19:04  • Odpověz
Ahojky holky :slight_smile:

Moooc veliká gratulace k Aničce, to je pořádný kus ženský :astonished: tak už jsme konečně kompletní :slight_smile:
5. kvě 2009 v 19:24  • Odpověz
Karco, moc vám gratuluju k Aničce. Přeju jí život plný lásky a štěstí, hlavně, ať je zdravoučká a roste vám do krásy :dizzy_face: Musíš nám pak napsat, jak to probíhalo - bylo mi tě líto, že jsi na porod čekáš tak dlouho. Ale hlavně, že už máš Aničku u sebe :slight_smile:
5. kvě 2009 v 19:35  • Odpověz
zuzankast máš krásnou holčičku.Dlouho si tu nebyla :wink:
5. kvě 2009 ve 20:14  • Odpověz
ahojky jen ty čajíčky mě upozornovali v lékarně že nedávat moc jsou prý dost sladké.,a vlhčené ubrousky mám pampers a olezl tak máme ty ubrousky které si navlhčím ve vodě a jen otřu a je to ok . na prdelku mám veledu a na tělíčko ten locitane a je to taky v pohodě . :slight_smile:

jsem na Aničku zvědavá už jsem vážně kompletní partička.
5. kvě 2009 ve 20:34  • Odpověz
VELIKÁ GRATULACE KARCE !!!
6. kvě 2009 v 08:15  • Odpověz
dobré ránko :slight_smile: to jsem tu dnes první :grinning:
6. kvě 2009 v 08:29  • Odpověz
ahoj maminečky :wink:
ja nejak večer odpadavam :grinning: spala bych pořad,kdyby to šlo..
malí spinkal celou noc,budí se jen na jidlo,horší je to odstříkávání,bojím se ho vypustit i v noci,protože se říka že noční kojení a přikladaní prave zvyšuje tvorbu mléka,tak musím vydržet

bobas a jak vy jste na tom s mlíkem,kojíte?
buni ja stavam nejpozjed v 6,ale spíš v 5 :angry: akorat když už jsem hore a prcek pojí,tak musim odstříkat a pak se snažím trochu uklidit,než vypravuju Elišku
kolik toho holky tak naspíte?
6. kvě 2009 v 08:37  • Odpověz
Hojky maminky
Tak ja se dneska opravdu vyspinkala do ruzova. Malje spinkal 5hodin pak krmeni a dalsi 4hodiny. No a v pet rano jsme na krmili chvili si povidali asi do sedmi hodin no a oba zase usnuli :grinning: A malej jeste spinka, ale uz ho budu za chvili budit at se nabasti. Tak jak posloucham uz budit nemusim tak zatim papa :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. kvě 2009 v 08:40  • Odpověz
ahojte holky,

v prvni rade moc velka gratulace Karci - konecne je Anicka mezi nami a bude tu vice bab :grinning: Chudatko si vytrpela.

Ja vcera nemela cas ani nakouknout. :frowning2: Byla jsem na masazi a Melinka tam mela kamaradku Anicku o 14 dnu starsi tak jsme se zdrzeli a pak jsme jeli koupit neco do aquarka a do Valmezu odvest pujcenou cestovni postylku. No jela jsem z tama docela vyklepana. Zminila jsem se Petove tete a babicce ze ma mala zelenou hlenovou stolici a pry to neni dobre a at to resim ale kdyz jsem to rekla dr tak rikala ze to byt muze a ze to neznamena ze je neco spatne - jenze uz to ma 14 dnu, tak nevim jestli volat dr nebo ne. Zadne jine problemy nema a kaka pekne i prdi a nekrouti se nebo tak ale proste ma tu zelenou stolici a v tom neco jako hleny. Holky nemate s tim nektera zkusenost?

Vcera me Melinka delala pekne divadelko. Jsem ji vecer po koupani nakojila, usnula v naruci a sotva jsem ji dala do postylky tak se probrala a delala jak kdyby byl den a ze jako spat nebude. Tohle ji vydrzelo asi 2 hodky - od prsa odpadla, vytuhla v naruci a sotva sup do postylky tak byla vzhuru - jsem mylsela ze ji.... :grinning: Pak teda usnula, ale jeste se u toho usmivala jak kdyby me to delala schvalne :angry: Potfurka jedna mala :sweat_smile:

Ted me spinka na prsou bobatko - je jak uzlicek.

Co dneska holky budete provadet? U nas je pekne skarede. :frowning2: Mamca vezme malou k babicce a ja pujdu asi malovat zdi do domecku :unamused: Uz aby to bylo. Manzel dneska jel pracovne na Slovensko tak budeme s Melinkou dva dny bez tatky - ach jo - nejak nemam na nic naladu a uz je mi smutno :slight_smile:
6. kvě 2009 v 09:13  • Odpověz
Karco: moc moc gratuluji mamince a zdravému miminku :wink:
petrach: jj, dělala jsem si koláže sama :slight_smile:) upravuji a fotím takže to je moje hoby akorát ted moc časíku nemám :frowning2:
Malej je teda hodnej ale dnes proběhla 2 noc při které jsem se moc nevyspala protože se mi dusil a má rýmičku tak jsem furt čistila nosánek a oukala zda dýchá aby bylo vše ok.
Jinak včera jsme byly u dr. a máme 3,82kg tak ž mi jde nahoru váhově, a byl v pořádku :slight_smile:
Holky dneska mě achránila babička, prý mi pohlídá abych se vyspala, tak si jdu na chvilku dáchnout .
Jinak ještě 6kg a mám vše dole
6. kvě 2009 v 09:53  • Odpověz
Ahojky holky chtěla bych Karce moc poblahopřát k Aničce,ať ji dělá jen samou radost :slight_smile: myslela jsem na ni,jak dlouho tam chudák musela být,ale už má to největší štěstíčko u sebe.
6. kvě 2009 v 10:04  • Odpověz
Andrej ty uz to mas taky za chvili koukam :wink: Neboj utece to jak voda a hlavne nam dej alespon vedet :slight_smile:

Jani ja bych tu dr zkusila, jak se rika je lepsi ze sebe udelat blbce nez prijit pozde. Ja si vzdycky u dr pripadam jak kdybych neumela ani do peti napocitat, ale co alespon jsem pak klidnejsi :wink:
Mareko krasne fotecky. Ja jsem lenoch a nejak se me nechce upravovat :slight_smile:
No a podnikat nic nehodlam teda krom toho ze chci vytrit a drobek udelat koupelnu. Tak doufam ze bude malej spinkat :slight_smile:
6. kvě 2009 v 10:17  • Odpověz
Dobré ranko!
Peti, ja taky odpadavam. Nejak jsem si jeste nezvykla na ten spankovy deficit. Ja jsem byla pred i v tehu docela velky spac, takze ted mi kazda hodinka spanku chybi. A o uklidu a zehleni mi vubec nemluv, na to jsem jeste nesahla, nejak neni energie :frowning2:

Jani, me dr. rikala, ze ta zelena stolice muze byt kdyz neco spatneho snis a mimi to nedela dobre, nebo kdyz ji hodne nebo naopak malo. A nemela by nejak abnormalne smrdet. Pokud chces mit klid, tak radsi ale zavolej dr.
A s tim usinanim to dela nas Honzik to same. Pri krmeni a odkrkavani mi usina a kdyz ho dam do zavinovacky a odnesu do postylka, tak ma oci jako tenisaky a nespinka.

Tady je dneska taky hrozne osklive a prsi. Ale od patku uz by se snad melo pocasi vylepsovat.
6. kvě 2009 v 10:39  • Odpověz
Bobásku určitě dám vědět, :wink: jj blíží se to,už se stršně moc těším.V pondělí Vojtíšek vážil 2800g tak jsem zvědavá kde se až vyšplháme :slight_smile: už chodím i na ten monitor,CS máme 2,až na občasné poslíčky se cítím bezvadně.kdyby ch měla tak krásný porod jak jsem měla krásné těhulkování :grinning:
No první termín máme 25.5,a druhý dle ultrazvuku 1.6,a raději bychom to červňátko,tak uvidíme.
Jak to tady čtu,tak já u doktora budu s malým pořád :wink:
Holky tak jsme prohlížela vaše albíčka,a všechny miminka jsou tak krásné,opravdu :wink:
6. kvě 2009 v 10:45  • Odpověz
Ahoj holky, přidala jsem nový fotečky do albíčka :slight_smile:
Nestíhám, včera jsme byly s kristýnkou vláčkem u babičky a dneska je babička u nás. Večer docela zlobila a dnes je taky nějak protivná, ale učily jsme ji na dudáka, tak vypadá, že zabralo učení se sabíkem :grinning:
Jinak moc velká gratuletion karce k Anďuli, byly moc statečný holky :slight_smile:
peto, vy už jste veliký. My podle naši váhy budeme mít zítra tak 3,2 - 3,3kg. Ukazuje oblečená 3,4kg. Tak něco plínka a dupky. Ale zase trochu zlobí s jídlem. Musím ji zas nutit, aby vypila aspoň těch 70-80ml. Jen v noci vypije svých obvyklých 100ml, ale to úplně zhltne. Taky ji nepřidávám, i když je někdy rozjetá, že by dala i víc. Zvýším až teprve, když vypije každou dávku těch 90ml.
jaani, chudák Melinka. Tak snad se dozvíte brzy co je to, My to občas máme taky do zelena, jenže my máme tu UM i a to se tak nebere. A jak vypadá jako hlen ve stolici?
map, Vy máte trápeníčko, tak ať to je, co nejdřív dobré :wink:
Na potníčky jsem našla, že je dobrý bepanthen. Tak jsem berunu předevčírem mázla a ráno byly už jen stroupky :slight_smile: Fakt funfuje.
6. kvě 2009 v 10:47  • Odpověz
Ahoj holky, jdu k vám pro radu. Ráno jsem vstala a bolí mě prso. Není to bolest, která by nešla vydržet, ale do toho mám horečku 38. Vzala jsem si paralen, ale ten mi teplotu vůbec nesnížil. Asi to bude zánět. K jakýmu doktorovi s tím jít? Praktik, dětská nebo na gyndu? Na gyndu se mi nechce, protože bych tam čekala víc jak 2 hodinky. Co jinak radíte?
6. kvě 2009 v 10:53  • Odpověz
Hojky qwerta no bud detsky a nebo gynda. Ja zanet znam jen u zvirat mlecne zlazy a tam se na to davaji antibiotika a odstrikava se to. No tak doufam, ze u lidi to snad tak neni :frowning2: Drzim moc moc pesticky
6. kvě 2009 v 11:05  • Odpověz
qverta, asi bych zavolala na obvod a zeptala se kam jít.. :wink:
peto, prosím, co děláš, když Ti šimonek po jídle nezabera a usne třeba hoďku předtím než by měl znovu jíst a v tu dobu spí jak beton. Budíš ho? Mě zeď malá usnula a po 12 má znova jíst. Vyspat ji nechat nemůžu, by spala tak do tří a už tak jíme 6x denně :unamused:
6. kvě 2009 v 11:07  • Odpověz
Andy mooc krasne fotecky.
Holky jak vas tak posloucham tak furt necim mazete mrnousky. Ja sem se ptala dr jestli mam maleho necim mazat ze se neloupe a ani opruzeniny nema, tak rikala ze ne. Ja ho jednou tydne koupu v takovem specialnim olejicku a jinak koupeme v takove pene do koupele kazdy vecer. Tak ted nevim jestli ho mam jeste necim mazat nebo ne. A potnicky taky nemame tuk tuk.
Map tak at jste brzo v poradku drzime pesticky :slight_smile:
6. kvě 2009 v 11:10  • Odpověz
Andy ja to mela u maleho taky a v nemocnici jsem ho budila. Doma ho nechavam klidne spinkat ono se to o tu hodinku kdyz to natahnes nezblazni a mala ti bude lip bastit. Vahu uz mate krasnou :slight_smile: Jste holky sikovne :wink:
6. kvě 2009 v 11:11  • Odpověz
ahojky zlatíčka
Davídek mi usnul u kojení tak píšu jedcnou rukou.
my máme taky občas do zelena ale myslím že to je normál
jinak prdíky nás trapili včera večer. kolik dáváte těch sapíků kapiček trochu se toho bojím jestli to není ještě brzy.jinak nám hodně pomohlo nahřát ten pytlík s těma třešnovejma peckama a dát na bříško zahřáté z mikrovlnky hned přestal plakat a vytuhl mají to v dm
gwerta pozor na zánět já měla taky bolest ale rozmasírovala jsem to a mazala bepantenem a hodně sprchovala vlažnou vodou ale když už je i teplota radši volej dr

dnes nám dorazí váha na prcka tak budu mít taky přehled kolik má už se těším. zatím měl v po u dr přesně 3kg takže nabírá co ubral v porodce a hlavně pořád kojim už bez příkrmu protože mléko fakt teče dikybohu,
jinak zatím celkem stíháme i poklidit ale až s náma nebude manža tak to bude asi horší o dost

jinak davídek spinká dobře nakrmila jsem ho v jednu ráno a do šesti hajal teda se mnou v postýlce ale už to tak je no. ale jen v noci . pak jsme zase usnuli a vstali jsme v devět což je ok. přes den dáme chrupku s tátou a odpo přijedou naši ještě s jednou postýlkou kterou si dáme do ložnice.
6. kvě 2009 v 11:26  • Odpověz
Andy, me taky prcek usina treba hodku a hodku apul pred tim nez by se mel vzbudit na dalsi jidlo, tak ho nechavam vyspinkat, ale dyl jak 4 hodky ho tedy nenecham, protoze by me pak sezral i s flastickou :grinning:

Dneska rano nas taky trapili prdiky. Kroutil se tam chudera a pak vzdycky jsem slysela strelu do kalhot :frowning2:

Anitt, nam napsala dr. ty kapky 3 x denne 5 kapek a po sestinedeli vic, ale myslim ze holky tady davaji vic kapicek. Nam to vetsinou pomuze kdyz mu to nakapu na dudlika, on se pak muze strhnout jak duda :wink:

Andy, pekne fotecky. Prijde mi, ze mala je podobna priteli? A babicka je kocka, fakt zachovala na to ze je babi :wink:

Nam dorazi na navstevu nasi v patek. Moje mamca uz je cela nazhavena na prochajdu s kocikem. Tchanovci pry neprijedou, mame prijet my k nim. Tchyne jen vola manzovi, aby se informovala na aktualni stav prcka :angry:
6. kvě 2009 v 11:41  • Odpověz
Ahoj holky,
my dnes měly zase jednou noc... Malá včera nechtěla vůbec zabrat, usnula až kolem desáté a to jsem ji v osm koupala. Navíc mi přijde, že poslední tři dny hrozně baští. Vydrží třeba půl hodiny u prsa, pak když ji dám odříhnout, tak mi saje rameno, tak ji přiložím ještě k druhému :slight_smile: A to ji dřív stačilo tak 10min maximálně... Nevím, čím to je... No, probudila se v půl jedné a do dvou byla vzhůru... Pak znovu v šest, ale pak nějak kolem osmé vytuhla a já s ní. Spinká doteď a já vstávala v deset, takže jsme i vyspaná :slight_smile:
Příští týden jdeme k dr., tak jsem zvědavá, kolik přibíráme :slight_smile: Já mám nahoře už jen tři kila, takže supéér :grinning: Teď se mi tu malá toátlně poblinkala, ach jo...
6. kvě 2009 v 11:49  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.