• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jarňáčci 2009 II.

(Zamčená)
9. dubna 2010 
Holky diky.
Anitt a kde jsi ho koupila? Malemu taky dela dobre teplo na brisko. vcera jsem mu ho nahrivala ve vane a to byli pak bublinky do vody :grinning:
7. kvě 2009 v 07:50  • Odpověz
hrusti malý to měl z těch vlhčených ubrousků taky tak jsem v lékarně koupila jen ty ubrousky a námáčím si to jen do čisté vody a tím ho otírám a je to naprosto ok. pak to jen osuším a pořádně promažu veledou.

bobas mají ho v DM a stojí asi kilčo ale je fakt supr. je to jedíné co zabírá takhle dobře :slight_smile:
7. kvě 2009 v 08:16  • Odpověz
chuděra karča asi si taky vytrpěla svoje ale hlavní je že už to je za náma a máme svoje drahoušky u sebe . pamatujete si ještě jak jsme byly na začátku těhu a probíraly vybavu atd :slight_smile: je to jako kdyby to už bylo sto let :grinning:
ale je fakt že i díky vám jsem byla o dost víc v klidu a spokojená během těhu . mohly jsme si tady probrat svoje problémy atd. fakt supr partička :wink:
7. kvě 2009 v 08:18  • Odpověz
ahoj kočky, koťátko naše na chvilinku spinká, tak jsem tu s vámi.

hrusti, my měli prdku osypanou dvakrát - hned ze začátku (cca jako vy). No a pomohlo nám při přebalování místo ubrousků (ty vůbec nepoužíváme, malej má hodně citlivou kůži) normálně otírat řapíkem a hlavně pořádně usušit, nejlépe nechat chvilku na vzduchu větrat no a mazat bepanthenem. Ten jedinej nám pomohl. Neboj, pořádně si s tím pohraj a za chvíli to bude pryč.

jéjej, křičí, jdeme baštit :grinning:
7. kvě 2009 v 08:40  • Odpověz
ahoj holčiny! my jdem dnes s malou na ko k dr., tak jsem zvědavá. přibrala podle mě dost, ale poslední 3 dny zlobí zase s jídlem. má hlad jak vlk, sní 40 a konec, pak se s ní ještě tak 20min.peru, aby snědla aspoň dalších 30. tak nevím co to je. jesrtli je unvená, protože dva dny byla docela dost vzhůru nebo je zaplynovaná, ale prdí docela dot i kadí.
anitt, nám ten pytlík moc nezabírá, jen, když ho tam má, tak se uklidní. jinak ne :unamused:
bemo, a když jste ty probiotika neužávali dlouho, někde píší až 10dní než zaberou :frowning2:
hrusti, rybilka-vysušeje. malá zčervenala, tak jsem jí začla mazat a bylo to pryč hnedle :wink:
7. kvě 2009 v 08:50  • Odpověz
holčiny a nevíte kolik ml má vypít novorozenátko pri kojení denně . nemůžu to nikde najít
my nakojíme asi 250 ml denně víc nevytahne i když mlíčko tam je. tak uvidíme jestli to bude málo tak to zkusím odsávat a pak mu to dát z lahve .
7. kvě 2009 v 08:56  • Odpověz
Anitt, tak mu zkus odstrikat mlicko a dat mu to pres strikacku. S tou flastickou nevim kdyz je takhle malicky. Ja jsem v porodnici dokrmovala ze strikacky, i kdyz to obcas bylo na dlouho, teprve doma jsem najela na flasticky. S tema jeho konskyma davkama papani bych ho krmila pres strikacku hodinu :grinning:

Holky, diky za radu. Zkusim vysadit ty parfemovane ubrousky a budu mazat Bepanthenem a snad se to spravi :slight_smile:
7. kvě 2009 v 09:14  • Odpověz
anitt, to je docela málo za den :unamused: Minimum je 130ml na 1kg a max. těch 180ml na kg, ale třeba mu to stačí. My, když pily jen 300-350ml za den, tak jsme přibíraly ani ně 10g denně a za 10dní z porodnice nárust jen 90g-to bylo strašně málo, i když dr.s tím nic nedělala, že důležitý je, že nestojíme a nehubnem. Zkus dávat víc v noci, oni toho víc vypijou. Kristýna vypije těch 110ml v noci. Flaštičkou nedávej, pokud chceš kojit a budeš dokrmovat do těch 50ml. Jinak jak říká hrusti, je to na dlouho víc jak těch 50ml. Proto já to taky vzdala, i když si myslím, že bych ukojila, kdyby malá chtěla :unamused:
7. kvě 2009 v 09:21  • Odpověz
Anitt, napis mi prosim jak se jmenuji ty ubrousky, co jsi koupila na prdelku. Mrknu na to v lekarne :wink:
7. kvě 2009 v 09:51  • Odpověz
ahojte holky,

my dnes zvladli rekord - mala spala vkuse 8,5 h - tak dlouho jeste nespinkala - 8h jo ale uz se lepsi - asi ji bylo dobre v tatkove postylce.

A stolicka uz zacina byt zluta tak jsem nejstastnejsi maminka pod sluncem :grinning:

Hrusti me se jednou taky oprudila a bylo to z toho ze jsem ji moc oblikla - pak jsem ji tyden umyvala jen vodou a mazala rybilkou a spravilo se to hned. Nam i v porodnici rikali ze ubrousky jsou naprd a ze nejlepsi na opruzeniny je obyc voda, jenze predstavit si ze ji po kazdem prebalovani budu davat pod kohoutek me moc nenadchla tak licim ubrouskama dal, ale ted ma tu prdelku uz uplne v pohode. Fakt to mela z toho jak se asi chudatko zaparila - tak ji i mene oblekam. :grinning: Teda spis ji moc nenavlekam :grinning: e
7. kvě 2009 v 10:08  • Odpověz
jaani, to je dobře, že už se to lepší. Já si bepanthen chválím na potníčky a rybilku na zarudnutí na zadečku :slight_smile: Jinak malá je zlatíčko, jak hezky spinká. To mi zvládneme tak 4-5hod., ale 8hod.spát v kuse musí být labůžo :grinning:
7. kvě 2009 v 10:16  • Odpověz
Ahojky jani to je super ze je to lepsi. Ja ted kadeni porad zkoumam, ale zatim v poho.
hrusti my mazeme bepanthenem, pouzivame vlhcene ubrousky a opruzeninky nemame. Me rybilka smrdi. Taky ji mam doma, ale nepouzivám.
Malej mel dneska taky rekord, spal v kuse 5 a pul hodiny. To je uplne super :slight_smile:
Holky taky maji vasi psy klistaky? Ja dneska vytahla Scottymu dalsi 4 :angry: a to ma obojek. Asi zkusim ty kapicky. Mate dobrou zkusenost s nejakou znackou? Nejsem z toho nadsena kvuli malymu.
Anitt jj souhlasim s holkama, my v porodce taky ze zacatku davali prikrm pres strikacku a kojime plne. Zadny nasledky to nezanechalo.
Jinak hlasim, ze uz mam v mrazaku tak 100 ml mlika. Ale stradam to teda nekolik dni. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Na horsi casy.
Bobas s tim kojenim si nic nedelej, stastna maminka rovna se stastne mimi. Lepsi nez se stresovat.
Ten pytlik s peckama mame taky ale malej moc na prdiky netrpi, jen jednou jsme ho pouzili, ale nejak nam nezabral, pomohla az rourka.
7. kvě 2009 v 10:38  •  1 dítě  • Odpověz
Malej se uz ma krmit a vali se u me v posteli, ted zas vytuhl. Jdu mu sebrat dudla. To se probere hned :slight_smile:
7. kvě 2009 v 10:40  •  1 dítě  • Odpověz
no krmim ho každé tři hodky a vytahne tak 30ml pak vytuhne tak nevím a jak jste to odstříkavaly do té stříkačky? jako přes odsávačku?
když si zmáčknu prsa tak mléko stříká tak nevim :unamused:
7. kvě 2009 v 10:59  • Odpověz
hrusti já už jsem ten obal vyhodila ale když řekneš v lékarně ubroisky z buničiny je to taková velká role a materiál jako ty vlhčené ale jsou suché.
7. kvě 2009 v 11:02  • Odpověz
Anitt, jj, pres odsavacku. Pak strc prckovi do pusy malicek a ke hrane malicku dej ten sosak strikacky a maly musi zacit tahat a sosat z te strikacky.
7. kvě 2009 v 11:39  • Odpověz
Ahoj holky,
malé se udělaly na tvářičkách takové červené pupínky s bílým uprostřed. To jsou potničky? Malou moc nenavlíkám. Přes den i v noci je v zavinovajdě jen v bodýčku s krátkým rukávem. Pak když ji vytáhnu, tak je teploučká, tak jí zima asi není. Nebo by to mohlo být něco jiného?
7. kvě 2009 v 11:54  • Odpověz
Zuziku, to vypada na potnicky. Vitej v parte :slight_smile: Tedy koukam, ze mala je docela otuzila :wink: Ja mam prcka v dupackach a bodycku, ale je pravda, ze mame v loznici, kde ma prcek postylku chladnejs :confused:
7. kvě 2009 ve 12:50  • Odpověz
Hojte holky
Tak za prve uz mame po kontrole a kycle mame v poradku na dalsi jdeme az za 7 tydnu :slight_smile: Jupi ja jsem stastna jak blecha :slight_smile:
Kdo chce usetrit tak me se zda ten sacek z DM hrozne tezkej takze pouziji moje osvedcene nevarenou ryzi a usiju si sacek sama. Ryze ma stejny ucinky ne li lepsi. Prevzato od maseru :wink:
Misi zalezi co mas za obojek na tu delsi srst je lepsi, ale musi bejt volnejsi a ja pouzivala Kiltix ten byl dobrej nebo Bolfo a fakt funguji jen bacha pejsek se masti stejne jako lidi. takze ten obojek je dobre kdyz ti prestane ucinkovat treba po mesici vyprat v mydlove vode a nechat volne uschnout. Pak snim znovu cuknout aby se nastartoval a fakt tam ta ucinost je jak pisou :wink: . Ja mam cubu alergicku takze z kapek pouzivam Advantix je fakt super je i repelentní. Nebo frontline neni taky spatnej. Ale predem varuju na dlouhou srst ty kapicky nemusi mit takovou ucinost a funguji max mesic :unamused:
7. kvě 2009 ve 13:09  • Odpověz
Bobas mame kiltix, loni jsme ho meli taky a ucinkoval super. Ty mrchy si asi zvyknout na jednu znacku a pak uz tak nezabira :angry: mame ho tyden takze je jak novej. Mozna ho zkusim trochu povolit.
Teda koukam ze mam nejnavlecenejsi mrne. ma body, polodupky a jeste tenky trico s dlouhym rukavem. A je v zavinovajde a jeste ma na sobe kousek deku. Ale potnicky nema, tak asi bude zmrzlej po me :grinning:
Ted jsme prisli z prochajdy je tam super.Manza dnes konci brzo tak uz o ctvr na tri bude doma :slight_smile:
Zitra asi budeme grilovat a v sobotu planujeme vylet do Lednice.
Bobas uzij si to u rodicu, my sli na ty vodopady tou delsi cestou a tam je to pro kocarek super. A chodi tam min lidi. Pak se musime sejit jestli planujes Olomouckou Zoo :wink: A gratulujeme ke KO.
7. kvě 2009 ve 13:24  •  1 dítě  • Odpověz
Misi, nas prcek ja taky nabaleny. Dupacky a body a zavinovacka, obcas davam i slabou capku, hlavne kdyz vyvetram, aby mu nenastydla sosulka a je zabaleny v zavinovacce a pres nej mam v postylce deku :astonished: Ted spinkal pri krmeni, tak jsem ho do postylky supla bez zavinovacky, tak jsem zvedava, kdy to zjisti. Ptala jsem se dr. jak dlouho ho mam davat do zavinovacky a pry do konce sestinedeli a pak kdyz nebude chtit, tak uz nedavat.
Kratky body jsem koupila vcera, ze mu je dam po overalek na noc, protoze ten overalek ma nejaky velky vystrih a vzdycky mu z toho lezou raminka :wink:
7. kvě 2009 ve 13:31  • Odpověz
Bobas, gratulace ke kontrole :slight_smile: Nas cekaji kyclicky pristi tyden ve ctvrtek.
7. kvě 2009 ve 13:32  • Odpověz
Holky diky
Hrusti budem drzet pesticky at to mate v poradku. Ale nic jineho ani necekam :wink:
No holky mejte se tu krasne ja musim balit a pak se sem nedostanu az v nedeli vecer nebo pondeli :wink:
Jo Misi ja jsem pro. Treba pak konecne pokecame. :wink: Jo a cuknula jsi stim obojkem aby se nastartoval? Spousta lidi nevi ze se to ma delat a pak to hazej do kose. :unamused:
7. kvě 2009 ve 13:41  • Odpověz
My na noc davame overalek a tricko s dlouhym rukavem. V zavinovacce je tak na pul, ruce ma venku. Driv se ho zabalila jak puclik i do plinky aby tema rukama nemlel a nebudil se. Ale ted uz mi to neprojde :grinning:
7. kvě 2009 ve 13:41  •  1 dítě  • Odpověz
Bobas, uzijte si vylet a pekne si odpocin. Urcite vas budou s prckem obletovat a rozmazlovat :slight_smile:

Misi, ja mam rychlozavinovacku, takze prckovi raminka koukaji ven od zacatku :sweat_smile:
7. kvě 2009 ve 13:52  • Odpověz
Misi, koukala jsem na fotecky a mate stejne kalhotky jako my. Ty oranzove :slight_smile: At zije Cherokee :grinning:
7. kvě 2009 ve 14:00  • Odpověz
holčiny tak jsem si volala do poradny ohledně kojení a mám zkusit odsáváat tak zase nevím jakou tu odsávačku. nemáte někdo zkušenosti z aventem? mám lahve od aventu tak jestli usou ok
7. kvě 2009 ve 14:00  • Odpověz
Hrusti jsou supracky, ze? Ja sem z nich byla uplne hotova. Strasne se mi libili :grinning:
7. kvě 2009 ve 14:06  •  1 dítě  • Odpověz
Anitt, ja mam pujcenou od kamosky rucni odsavacku od Aventu a prijde mi, ze malo saje. Tak jsem si pujcila elektrickou od Medely a je to lepsi, ale asi nejlepsi byla asi ta odsavacka, co jsem mela pujcenou v porodce. Byla to specialni nemocnicni odsavacka na zacatky kojeni.

Misi, ja kdyz jsem ty katata videla, tak jsem je taky hned musela koupit. Ale mam je ve velikosti 3-6 mesicku, takze si jeste chvilku pockame nez je budeme nosit :slight_smile:
7. kvě 2009 ve 14:24  • Odpověz
Nasla jsem bozi hotel na dovcu akorad je celkem drahej :frowning2:
http://www.valachy.cz/hotel-lanterna/
7. kvě 2009 ve 14:27  •  1 dítě  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.