• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jarňáčci 2009 II.

(Zamčená)
9. dubna 2010 
Holky, pridala jsem fotku Aničky od Karči do alba Jarnáčků. Tak můžete mrknout :slight_smile:

Mne se za chvili vzbudi to moje zviratko, tak se zatim loucim. Vyrazime po krmeni na chvili na prochajdu.
7. kvě 2009 ve 14:45  • Odpověz
Tak my na kontrole dobrý a malá má 3200g, tak za týden, i když poslední 3dny trošku s jídlem zlobí, přibrala 245g, tak to docela je dobrý. Přidáme jedno jídlo denně a nebudu ji tak nutit, snad se pak zas rozjí. Asi je vykolejená, jak jsem byla u mamky a mamka pak tu, tak byla hodně protivná. Holky, myslíte, že je to tím, že ji dost mamka brala, přebalovala a i krmila? Jako, že je zvyklá jen na mě, a že ji to asi vykolejilo? Od včera, co odjela pořád jen spinká - asi nabírá sílu za ty dva dny, co moc nenaspala..
anitt, já mám tomee tippee a ta teda nic moc, měla jsem chicco a ta se mi za týden rozbila, v nemocnici avent a ta mi přišla docela dobrá, ale prý výborná je meleda harmony-to vše ruční a pak samozřejmě elektronický, ale někomu taky nevyhovují :unamused: Záleží jak často budeš odsávat... Jestli jentřeba jednou-dvakrát denně, tak satčí ruční. Já odsávám 3-4xdenně, mám ruční a je to na palici. Jinak bych odsávala i vícekrát.
Já teda malý dávám jen jednu vrstvu a stejně má pořád teplotu 37,5, tzn., že ji je teplo, i ruce a nožky a nos má teplý. Na noc overálek jen a je v zavinovajdě a z toho ji kolikrát ty ručky koukaj a přes den body s dlouhým, tepláčky, ponožky nebo místo tepláčků dupky a stejně má potníky na čelíčku. Když má víc jak 37,5, tak ji dám body jen s krátkým, ale třeba tak na tři hoďky.
7. kvě 2009 v 15:16  • Odpověz
ahoj mamče :wink:
vas než dočtu tak zapomenu,na co jsem chtela reagovat :wink:

bobasku gratulace ke kontrole,uži si navštevu,vím že se hrozne tešíš :wink:
andy ty kapičky se davají 1x 5kapek denne a už je klido mužete
hrusti my zas mame desnej exem na čelíčku a už i v očích :angry: bepanthen a rybylka jsou super
jani takže mela hlasd?
aniitt myslím že si vytahne malo,jak psala andy,150ml na 1 kg by mel dát,bude malo přibírat,skus ho budit častej

zbytek holek zdravím :slight_smile:

my jsme dnes meli oční a dopadli jsme dobře,jdem ješte za 14 dní a pak nas asi vyřadí :slight_smile:
jen me štve ten exem,už to bylo dobre a dnes top ma hrozne a detska bude až v pondelí :frowning2: nevím co s tím,na očním nam dali kapky do očí,začinají mu hnisat z toho exemu :frowning2:
7. kvě 2009 v 15:18  • Odpověz
andy to tím asi není,ma zřejme tu 3 tydenní krizi,rustovy sput,u nas je zas 3 mesiční,v noci řval po 2 hodkach a 80ml,vam nweřekla dr že jíte moc? nam jo :angry:

holky mam dotaz,jak často perete nebesa? ja ted převlikam naše a přemyšlim,jestli aj prckovi,on to neušpiní,ale stejne si říkam,že v tom bude prach,ne?

aniitt ješte k tomu pasení,na bříško ho davej,to mu neublíží
dneska mi rehabka říkala,že prumerne díte pase ve 2 mesících a dokonale je to ve 3 mesících,my jsme ted jako narození a za 6 tydnu,už pry to začne delat krasne,ale hlavu otočí a zvedne i ted,ale vy mate moře času,akorat je to dobre na prdíky
7. kvě 2009 v 15:49  • Odpověz
andy a ty máš i svoje mléko nebo jak krmíš?
7. kvě 2009 v 15:58  • Odpověz
tak holky, já nevím, jestli ji teda neoblékám málo. Teplotu v zadečku má vždycky kolem 37, 2 stupňů. Je to málo nebo hodně? Když jdeme ven, tak ji obléknu víc, to jí dám body, kalhoty, ponožky, čepičku a slabý kabátek, zabalím do zavinovajdy, přes ní dám deku a navíc je v té tašce do kočárku. Ale takhle přes den a na noc ji nechávám jen v bodýčku... A nožičky a hlavičku má teplou, tak snad jí zima není...
7. kvě 2009 v 16:43  • Odpověz
Ahojky holky koukam ze tady mate trapeni s oblekanim to ja taky mela ale poznate to podle nozicek kdyz je ma teple tak mu zima neni miminka by se meli oblekat 2 vice nez jste vy ale kdyz uz je nad 20-23 stupnu tak ho oblikejte jako sebe aby se nepotilo a nemelo potnicky to mi poradily u apolinare a fungovalo to.
7. kvě 2009 v 16:56  • Odpověz
misi zkus hotel tatra v karlovicich. Nema sice bazen ale je docela fajn

Peti jj asi to bude tim hladem, ale hlady neplace tak nevim :sweat_smile:
7. kvě 2009 v 17:10  • Odpověz
zuzik podle me je to dost. Mala mela v porodnici 37,2 a rekli me zeje to dost ze limit je od 36,5 - 37,1. Ted miva tak tech 37,1. Ja si myslim ze tak tech 37 je ok - niz kdyby mela bych se asi uz lekla ze je podchlazena :sweat_smile:

Bobas a Peti gratulace k uspesnym kontrolam. My kycle v poradku bohuzel nemeli ale nic vazneho - jen davat preventivne plenku na noc
7. kvě 2009 v 17:18  • Odpověz
Anicka od karci je moc krasna vlasata holcicka
7. kvě 2009 v 17:53  • Odpověz
petrach, a vy pijete 7x80ml? a to vypije vždy? my 6x90ml dávám, ale to nikdy nedá, dá max. těch 520ml. řekla nám posledně akorát, že přibrala dost, ale mně nepřijde 255g dost. no a dnes nic neříkala. ale malá má divný spůr. místo, aby víc baštila, tak jí míň, faqk, sotva do ní dám 70ml :unamused: chudák šimonek s exemem, snad to bude, co nejdřív dobrý. jinak dobře, že očka jinak oki :wink:
anitt, já mlíčko mám, ale malá vůbec nechtěla pít z prsa a vlastně ze začátku ani z lahve :unamused: a teď už se taky nepřisaje, vezme jen bradavku, pár tahů a končí. je to škoda no. tak odstříkávám, má 3xdenně moje mlíko a 3-4x denně nutrilon comfort-kvůli kolikám.
zuzik, jaani, nám v porodce říkali, že norma 36-37 a má dr., že se musí půl stupně odečítat, že je v poho od 36,6-37,6. my míváme 37,4 i a to ji fakt neoblíkám.
7. kvě 2009 v 17:57  • Odpověz
andy me zase v porodce rikali ze nbic neodcitat - pak se v tech dr vyznej :grinning:
7. kvě 2009 v 18:03  • Odpověz
jaani, tak to má ta naše pernametně teplotu :astonished: pod 37,1 ji to nejde a to ji fakt nenabaluji a teď už ani netopíme :unamused:
7. kvě 2009 v 18:29  • Odpověz
Připadá Vám někdy, maminky, že ty miminka koukají tak vyplašeně? Nebo Vám všem koukají spokojeně?
7. kvě 2009 v 18:36  • Odpověz
teda ja malymu teplotu nemerim, doufam ze zas neco nezanedbavam :frowning2: Jani diky za tip mrknu se.
Andulka je teda vlasač :slight_smile: petrach ja nebesa neperu ale asi proto ze malej je ma na postylce kde jeste nespava, ale kdyb tam byl pravidelne tak bych je asi jednou za 14 dni preprala.
Andy ja si nemýslim ze by to bylo mamkou. U nas taky prebaluje, chova manza, no je fakt ze nekrmi :grinning: a malej v pohode.
7. kvě 2009 v 18:41  •  1 dítě  • Odpověz
Peti, to je blby s tim exemem.
Zuzi, my mivame teplotu 37,2 tzn po odecteni 36,7 stupne a to je v poradku.

Odpoledne jsme byli na prochajde, tak jsem koupila v lekarne Rybilku a ty bunicinove ctverce. Holky z diskuze Porodnice Krc mi poradili Huggies ubrousky neparfemovane a masticku Imazol. A koupila jsem jeste ten fenyklovy caj, kdyz je takhle teplo, ze mu ho budu po troskach davat.

Prcek mi ted stavkuje, nechce papat, zase dela ze spinka a dneska uz asi 3x kakal. Tak si ho vzal do parady manza a snazi se do nej zbytek mlicka nacpat :slight_smile:
7. kvě 2009 v 19:01  • Odpověz
Tak Honzula definitivne vytuhnul a spinka. Nevim, co ho tak zmohlo :astonished: Doufam, ze nebude zlobit v noci, ze ma hlad. To bych ho asi uskrtila :wink: :grinning:
7. kvě 2009 v 19:22  • Odpověz
jj, andulka je pěkná :dizzy_face:
Já ty nebesa ještě neprala, ale o víkendu se chystám, že je pořádně vyklepu. Prát si myslím, že tak jednou měsíčně i dýl. Stejně s tím malá nepřijde do kontaktu, ani s peřinkama. Spí jen v zavinovačce. Jen, aby tam nebyl prach. To ho teď utírám všude snad pořád.
misi, no jo, ale malý je na manžu zvyklý. Kdežto malá byla s mamkou podruhý a vlastně já ji ani moc neměla za ty dva dny, teda v noci jo. Tak jestli třeba nebyla zmatená, i když mluvila jsem na ni a hladila ji pořád, jen mamča mi ji přád brala :fearful:
7. kvě 2009 v 19:44  • Odpověz
andy my vypijem tech 510-550ml za den,zatím mu víc davat nemam,aspon tyden nechat stejne davky
hrusti zavydím,Šimula nespal skoro cele odpoledne a ted se pořad budí a ja furt chodím davat cumel..kdyby tak mohli říct,co chcou,že?
přemyšlím sjet zitra do nemocnice na kožní,je to cele oddelení tak tam určite dr bude,nechce se mi čekat do pondelka,at se mu to nerozleze,přitom včera to nemel,jen suchou pokožku :unamused:
7. kvě 2009 ve 20:13  • Odpověz
holcicky tak ja poprve davala sunar. Melanka mela po koupani uplne ridkou zelenou stolici - se nedivim kdyz si taha jen to ridke mleko co mam, tak jsem dala sunar - jen 90tku a zblajzla to jak malinu, dojedla se z prsa a ted spokojene spinuska zlaticko moje. Pres den byla stolice sice zelenkava ale ne ridka tak to bylo asi ok ale na vecir uz ji to moje mlicko proste nestaci tak zatim budu davat dokrm jen na noc a snad to zatim bude stacit. :frowning2:

Tak ja uz mam manzu ze sluzebky doma tak se mu jdu venovat - uz nam bylo smutenko :grinning:
7. kvě 2009 ve 21:36  • Odpověz
peto, u nás se taky dnes nají a jen spí. Teď se kroutí v postýlce, asi ji zas bolí bříško :frowning2: Půjdu se rychle sprchnout, odstříkat a pak papat a jsem zvědavá, zda si to teď nebo při nočním krmení nevybere. My vypijem stejně asi. Dneska jsem to rozdělila do 7dávek, páč moc nepapala, ale dávala jsem po 2,5-3h. Jinak dávám 3-4hod. Teď jsme na 450ml, tak těch 60-80ml snad ještě vybumbá. Jinak já bych asi na kožní sjela jestli se mu to zhoršilo naráz :unamused:
jaani, ty jsi na třech měsících skoro, viď? Dnes jsem o tom četla, že mamči si v tomto období myslí, že mají málo mlíčka a tak dokrmují nebo přestávají kojit, přitom je to jen menší laktační krize a chce to vydržet. Tak Vám holky držím pěstičky :wink:
7. kvě 2009 ve 21:44  • Odpověz
Andy ja vim - rika se tomu laktacni krize a je to v sestinedeli a ve 3 mesicich. Jenze tu stolicku ma spatnou uz 14 dnu a nechci ji trapit hlady. Prikrmu jsem se branila ale myslim ze kdyz zatim budu davat jen 90 na noc tak tim moc nepokazim - doufam ze se ji spravi ta stolice - pokud ne tak mozna budu muset davat jeste trosku pres den - proste dokud bude mit hladovou stolici tak budu muset davat asi prikrm - hold mam ted nejake slabe mleko - se ani nedivim - porad neco delam a neodpocivam :frowning2: Jenze ja odpocivat neumim - snad se to spravi - zacala jsem jist i vic vlakniny tak snad se to zlepsi.

Jdu hajat - dobrou zlaticka moje. Jeste ze vas tu mam :wink:
7. kvě 2009 ve 22:00  • Odpověz
jani hlavne se tím netrap,čeka nas to tu všechny :wink: hlavne že bude Melinka zdravá,ne?
7. kvě 2009 ve 22:03  • Odpověz
krásné ráno holky :slight_smile:
8. kvě 2009 v 09:22  • Odpověz
Dobré ranko holky!
My jsme dneska měli hroznou noc. Prdolu trapily prdiky, skoro celou noc nespal a budil se. Porad brecel a kroutil se. Kapicky, pytlik na brisko, ani fenyklovy caj nepomahaly. Spis mi prislo, ze po tom fenyklaci je to jeste horsi. A to jsem mu vcera koupila nejaky drahy bio fenyklovy cajik. V 7 hod. rano jsem sla prosim manzu, at si ho na chvilku vezme, ze uz nemuzu, tak si ho vzal a ten rostak normalne na hodku usnul. Ptala jsem se manzi, co s nim udelal, tak pry mu pustil Teletubbies a houpal ho v lehatku a prcek zabral :slight_smile:
8. kvě 2009 v 09:23  • Odpověz
Ahoj holky, tak včera jsme byli bez tatínka, odjel nám do Německa a cesta se protáhla a dojel až o půl druhé v noci.
K večeru byl zase řev a já byla úplně hotová, s Natálkou v ruce jsem chystala příkrm na noc a Natálka to vymlaskla na jeden zátah :slight_smile:
Probiotické kapky jsme už vysadili, protože to po nich bylo horší, takže jedeme jen v sabíku a pomáhá, ale bez křiku se to neobejde nikdy. Dnes měla výstup ve čtyři ráno a manžel si ji vzal k sobě a usnuli spolu.
A už je někde fotečka Aničky?
8. kvě 2009 v 09:45  • Odpověz
ahojky holčiny . to je zajímavé jak děti hezky spijkaj u tatínků a u maminek řvou .
my měli noc dobrou v noci vypil 45ml tak dobrý ale ráno zase málo. hrozně to kolísá tak uvidíme co dr řekne v pondělí až si ho zváží . nevypadá to že by Davidek strádal ale uvidíme
8. kvě 2009 v 09:54  • Odpověz
ahoj mamušky :slight_smile:
bemo v albu jarnačku už fotka je
holky tu noc vam nezavydím,u nas už v noci klid,ale odpo řadil jak černa ruka :grinning:

večer jsem sedela na netu a na konikovi a to by jste neveřili,.na koho jsem natrefila,teda spíš ona na naše album..
sestřička z detske jipky,co vezla Šimonka z operačního salu a pak se o nej na jipu starala..ty jo to byla fakt nahoda a mela jsem velkou radost,aspon jsem mohla podekovat,za to jak se tam krasne starají o ty prdolky
8. kvě 2009 v 09:54  • Odpověz
ahoj holky, ježíš hrusti, to mi je líto, chudák brouček :cry: u nás uklidňuje Mára Ztracený, pořád jsem ho v těhu poslouchala a teď, když ho pustím a začnu zpívat, tak je buď spokojenost nebo se usíná :slight_smile:
jinak se přidáváme k dudlíkovým. beruna mu přišla na chuť. ´v noci se rozhodla, že místo spaní bude koukat :confused: tak jsem si ji dala vedle sebe, vrazila dudlu a usnuly jsme. jen na mě zbyl pidi kousek postele :astonished:
jo a včera jsme porušili šestinedělí :sweat_smile: mě to přišlo jako poprvé a to jako opravdu :grinning: :grinning:
8. kvě 2009 v 09:58  • Odpověz
anitt, on to určitě zvýší. stoličku má normální míchaný vajíčka?
bemo, a zkoušeli jste ty kapky užívat dýl? a co dáváte za příkrm? četla jsem, že když ty probiotika jsou blbě skladovaný, tak jsou na prd pak :unamused:
hrusti, máš pravdu na některý děti má fenykl opačný účinek.
peto, to je náhodička :slight_smile:
8. kvě 2009 v 10:03  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.