• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jarňáčci 2009 II.

(Zamčená)
9. dubna 2010 
buni sterilizuju,ja nechavam v lednici tak max 16 hodin,ale muzes tech 24h a do mrasžaku davam hned,nebo co zbyde,klido i teplé

aniitt zaleží na teplote,ted ješte není tak horko tak 2 hodky mužeš,v porodce řikali 12 hodin na okoji,ale nesmí byt moc horko

ja ted asi 12 hodin neodsaju skoro nic :angry: takže jsme nakrmili a sedím u netu,hledam počateční mlika a našla jsem co me se fakt loíbí probioticke od hippu,od narození a ješte je velmi vhodne pro deti rozene císařem,píšou tam že deti po císaři,mají špatne osídlené střeva,trpí víc na bolení,to jsem vubec netušila a po císaři je nas tu hodne,není to teda psane na každe strance,a ja neumím zadat www adresu,ale myslím že je fakt dobré
i na netu je debata a holky ho chvalí,pry je lepší než nutrilon :wink:
11. kvě 2009 v 00:56  • Odpověz
probioticke počateční mleko-Apidi.cz
11. kvě 2009 v 01:01  • Odpověz
Ahoj holky,

tak Anča se rozhodla, že chce být vzhůru, nebo lépe řečeno, nechce být v postýlce, tak leží v křesle a já skočila na koníka, abych rychle popsala vývoj porodu.
Jinak dole jak jsem sešitá, tak tam mám několik hematomů a to je to nejhorší, co bolí, už jsem z toho na paličku, snad se to brzy vyléčí, jak řikáte. Doktor mi řikal, že se to vyléčí, ale ty bobulky už tam zůstanou, takže je ze mě dole zrůdička, prej se to dá chirurgicky odstranit, takže druhý dítě a pak půjdu na odstranění, protože to je fakt ošklivé, achjo.

POROD
Ve čtvrtek mi začali vyvolávat porod, ale nic nezabíralo, prali to do mě pod tlakem a až v pondělí ve 3 odpolko mi začaly kontrakce, daly se rozdejchat, večer v 8 hod mi rupla voda, pak jsem měla šílený kontrakce celou noc, to bylo teda fakt krutý. Ráno mě to asi na 1,5 hodinu přešlo, to mi dali klistýr a pak to zase začalo, hrozný. Pak přišla sestřička a řikala mi, "maminko, čekáte velké mimi, hlavně na sobě nešetřete s utěšujícíma lékama", pak přišel doktor a zase, něco v tom smyslu, pak přišla doktorka, tak jsem s ní na to zavedla řeč, čípky, epidural atd. Asi po hoďce už jsem žadonila o čípky, ale ty mi nezabrali. Pak už přijel manža a začali mě honit na sál a přišla doktorka a řiká, jestli dáme ten Epidural, tak jsem řekla že jo a ještě že tak, holky, stály při mě všichni andílci strážný, protože bez Epíku bych tam asi umřela, porod pak probíhal celkem dobře a bez extra velkého trpení. Pak jsem byla ještě 3 dny nemožná, hučení v uších, motolice, no prostě k nepoužití.
11. kvě 2009 ve 04:07  • Odpověz
No, bohužel taky bylo na Bulovce plno, tak jsem dostala malou k sobě až za 3 dny. Zkoušela jsem kojit, nastartovalo se mi mlíko, ale byl problém, že jak kojit, když nemůžu chodit, stát, ležet, sedět, takže jsem začala potají odsávat odsávačkou a krmit malou stříkačkou, aby se dělalo mléko, protože já nebyla ve stavu, že bych malou mohla držet a učit se s ní kojit. Teď když jsme přišly domů, tak už si přeci jenom můžu udělat lepší pohodlí a normálně kojíme. Jedno prso je sice horší, mám trochu vpadlou bradavku, ale zatím tak nějak funguje.

Jinak je to fakt záhul, jak člověk nespí, tak jsem lehce na nervy a vystreslá, žádná velká hrůza, ale dneska jsem se tu nějak začala skládat. Manža mi ale dal obklady na prsa, namasírova zádal a já se trochu uklidnila.

Zatím se v jídle neomezuju a zatím Anča prdíky, blinkání neměla, ale asi je na to přeci jenom ještě brzo.

Dávám jednu ušmudlanou fotečku do alba, zatím jsem moc nefotila :frowning2:, ale až se asi doma srovnám, tak to přijde.
11. kvě 2009 ve 04:15  • Odpověz
Ahoj holky a Karčo, krásný popis porodu, hrůza jen, že to všechno trvalo tak dlouho. Ale ten výsledek stojí za to, na tom se shodneme všechny. Jinak, Anička je krásná, je to pěkný vlasáček :slight_smile:

Natálka se rozhodla vstávat už v 6:20 hod. Kojili jsme tradičně ve 2:00 a pak až v těch 6:20 hod. v noci se skvěle vyspím, na to si nemůžu stěžovat, ale pak chce brzy vstávat a já jsem hotová.
Ráno byl křik, tak jsme dali sabíka po kojení a teď tu vedle mě leží na pohovce a vykládá si s mojí nohou :slight_smile:
Jinak, nám je dnes taky měsíc :slight_smile:
No nic, využiji klidné chvilky a jdu se nasnídat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. kvě 2009 v 07:36  • Odpověz
Ahoj holky!

Karco, neboj, ted bude jen lip. Ja jsem mela v porodce taky problem s kojenim. Nemohla jsem se po cisari poradne hybat a nevedela jsem, jak sikovne prcka vzit a prilozit k prsu. Kdyz jsem se ptala jedne "ochotne" sestricky tak odvetila neco ve smyslu, ze mam dve ruce :angry: To detske oddeleni tam bylo trosku slabsi, no :confounded:

Jinak prcek byl asi po vcerejsich vecernich prdikach utahany, protoze dostal papani v pul 10 vecer a spinkal az do pul 4 a pak do pul 7. My jsme dneska taky prvni den bez tatky, tak jsem zvedava, jak to budeme zvladat. myslim, ze dobre, doma bude klidek a nebude nam nikdo do niceho kecat :wink:
11. kvě 2009 v 08:57  • Odpověz
tak snídani jsem nestihla. Malá má dnes opět svůj den, jako by věděla, že jsem na ni dnes celý den sama, tak mi to musí osladit už od rána. Teď mi usnula v náručí, ale kdybych ji položila, tak zase spustí.

Včera jsem udělala zase kotel polívky, tak snad budu mít čas si alespoň dát :slight_smile:
11. kvě 2009 v 09:59  • Odpověz
ahojy jsme doma od dr Davídek má 100g hore není to nic moc ale nemáme přikrmpvat do př.pondělí a pak uvidíme jeatli nabere nebo nee.
dnes je hnusn+ my jsme dnes už po druhé sami ale počasí hrůza :frowning2:
11. kvě 2009 v 10:25  • Odpověz
Hojte maminky
Nejak vas asi nestihnu docist :frowning2:
No ja musim rict, ze vikend byl naprosto super. MOC jsem si to uzila a babicky s tetickama taky :grinning:. Maleho mel skoro furt nekdo na rukach a on byl spokojenej jak zelva :wink: Akorat ja mam ted drobek problem, malej se chce furt chovat :slight_smile: Dam sem potom fotku bratranku :wink:
11. kvě 2009 v 10:31  • Odpověz
Ahoj Anitt a za jak dlouho těch 100g nabral? My teď taky nějak extra nepřibíráme, ale na kontrolu jdeme až v 6-ti týdnech, tak uvidíme.
Ale už taky nedáváme příkrm, protože Natálka k večeru vyřvává i když dostala, takže hlady křik nebyl.
To Ti nezávidím, my jsme doma taky sami, manžel přijede zítra a příští týden to samé. No hold začíná sezóna :slight_smile:
11. kvě 2009 v 10:32  • Odpověz
za týden :unamused: ale dr říkal at jsem v klidu že mám pořád přikládat a mělo by se to rozject a když ne tak se v po určitě domluvíme na příkrmu
no služebky budou hrozný, ve čt a v pá tady bude moje mamča a pak jedeme na dva dny k našim :slight_smile:
asi se dnes taky moc nenajím mám malého v náručí a libí se mu to no tak uvidíme kdy bude oběd
11. kvě 2009 v 10:38  • Odpověz
Ahoj holčiny, zdravím Vás. Já teda dnes za noc naspala 8hodin :astonished: To je rekord od té doby, co jsem dostala v porodce malou na noc :grinning: Sice se ve 2vzbudila, nahamala a chtěla si asi vykládat, ptrotože pořád čučela, ale dala jsem si ji vedle sebe a jen ji pořád dávala v polospánku dudlu, aby se nevrtěla. Taťka spal vedle, opět má rýminu a berunka občas pčikne, tak snad to nechytne.
anitt, 100g je málo. Za jak dlouho to je? My přibraly prvních 10dní taky asi jen 100g. Tak snad se to zlepší. Uvidíš jak bude brečet, když tak dáš příkrm :wink:
bemo, Ty máš trápení s malou. A nezkoušíš ji někdy nechat chvilku vybrečet?
karci, hezky si to popsala...
peto, dík za radu, určitě se na to dr. zeptám. Já vím, že jsem s tím už otravná, ale mě to fakt trápí. Je tak malinká a ještě moc nejí. Teda za noc ji musím pochválit, v půl třetí zbaštila 90ml Nutrilonu a v 7 90ml mateřiny. Jak sjsem začla dávat obyč příkrm Nutrilon, tak se rozjedla, ale pak přišly prdíky, tak jseme přešly na ten Comfort, toho jsem se bála, že prý je hořčí., ale v poho to vzala. Začlo to asi po 5dnech s novým Nutrilonem. To tím asi nebude. Možná bych mohla zkusit ten od Hippu, jak si dala. Tak uvidíme jaký bude dnešek. Jinak sand šimonek nebude nemocný. Jak to vypadá?
Jsem se chtěla zeptat, jak můžu zvlchčit vzduch v pokoji? Mám z toho vy\schlo v krku a berunka taky dělá pořád ehm ehm :unamused:
A ještě ona pořád spí na boku a tak zkroucená.. Myslíte, že to nevadí nějakému vývoji páteři nebo svalů? Já jak ji dám na záda, tak se docela svíjí od bříška někdy a na boku ji je super asi si připadá jak v bříšku. Na záda jen do sedačky dáváme a kočárku.
11. kvě 2009 v 10:49  • Odpověz
Ahoj maminky!
Karco vítej zpátky,porod opravdu nic moc viď? Ale teď už bude jen líp. Taky sem byla po Epi hotová, musela sem jen ležet, kojila sem v leže. A malou sem u sebe taky neměla, nosili mi ji jen na kojení..

říhání - taky mám ten fígl, že si dám Julinku na rameno. často ji ale tak chvám dýl a nic a pak když ji pokládám, tak si už skoro v leže krkne :sweat_smile: A v noci? To už sem vzdala, většinou usne u kojení, tak ji pak ani nebudím, jen přendám a modlím se aby se nevzbudila.

Andy Julinka taky dělá často ehm.. myslíš že je to suchým vzduchem?
11. kvě 2009 v 10:58  • Odpověz
Andy vem mokrou plenu a nebo dej neco mokreho susit do pokoje. A ted kdyz prsi tak otevri okno :wink: Jinak ja teda maleho chvili po tom co jsme prisli z porodnice naucila spat na zadech. Ake obcas spinka na boku. Ale ty prvni dny byli hrozny :frowning2:
11. kvě 2009 v 11:02  • Odpověz
Andy, pokoušela jsem se ji nechat vkřičet jen párkrát, ale jednak je mi jí pak líto a taky ona nemá nějakou klapku a i když jsem to jednou vydržela asi 10 minut, tak ona furt dost intenzivně řvala a řvala. Navíc, když začnou téct slzičky a klepe se jí bradička, tak to pomalu obrečím i já :frowning2: Já vím, šiju si na sebe bič .....

Ale teď jsem ji položila a spinká jak andílek :slight_smile:
11. kvě 2009 v 11:05  • Odpověz
bemo už slzičky? to my ještě nemáme.. tedy z jednoho očíčka občas, to si ale myslím, jestli nejde spíš o nějaký problém (sestřenice tří měsíční kluk měl chudinka ucpané kanálky), tak se asi zajdu zeptat radšik doktorce.
Jinak malá taky pravidelně každý večer brečí a ne a ne usnout. Nakrmím kolem sedmé a zhruba do půl desáté pobrekává, než usne.Taky sme tu jeden pro druhého oporou, abychom ji neběželi hned chovat.. :sweat_smile:
Ale lepší když si pobrečí večer než pak v noci. V sobotu sme ji totiž vzali večer s náma na zahradu,kde v kočárku ihned usnula, za to pak po krmení v jednu plakala dvě hodiny a nemohla usnout.
11. kvě 2009 v 11:30  • Odpověz
Chtěla sem se ještě zeptat, o PORODNÉ a RODIČ. PŘÍSPĚVEK si musím zažádat?
11. kvě 2009 v 11:51  • Odpověz
zuzko jo o oboje musis zazadat na socialce :slight_smile:
11. kvě 2009 v 11:55  • Odpověz
bobasku, ahoj, tak jste si užili, že? a teď malej bude chtít furt chovat, viď? ta naše je už taky rozcáplá. já bych ji i nechala, alle ona přes den spí a večer tu je tom a ten ji hned bere jak brečí a ještě mi vynadá, že ji nechám :angry: ji to vždy, tak po 10min.přejde. plínku tam dávám, ale nic moc, zkuím otevřít to okno.
zuzi, jestli i ty cítíš, že je tam sušší vzduch, tak to bude asi tím-já to i cítím. my máme taky slzičky.
a o tom brečení dětiček večer, jsem četla, že ony přes den nasbírají energii a neumí si s ní poradit, tak ji vybíjí brečením :astonished:
teď se mi malá total podělala. má to strašně řidký. holky, jak se pozná hlen ve stolici, víte některá?
11. kvě 2009 ve 12:04  • Odpověz
zuzi, porodné můžeš teď na sociálce. rodičák po 22.týdnu, co jsi na mateřské. oni ti to tam řeknou, když půjde zažádat o porodné. mně taky řekli. :wink:
11. kvě 2009 ve 12:07  • Odpověz
tak to máme stejné andy, Natálka teď má poslední dobou takovou vodovou stoličku. A teď mě počůrala a musela jsem ji celou převléknout a to jsem to včera vyprala, takže dnes nanovo :grinning:

tak to má naše beruška maximum nasbírané energie :slight_smile:
11. kvě 2009 ve 12:09  • Odpověz
jinak děkuji všem za přání k včerejším měsíčninám. já dnes přeji bobasům a bemům :slight_smile:
11. kvě 2009 ve 12:10  • Odpověz
díky andy, utíká to rychle
11. kvě 2009 ve 12:11  • Odpověz
bemo, a čím přikrmujete? já se bojím, aby nebyla hladová :unamused:
11. kvě 2009 ve 12:14  • Odpověz
Ahoj holky, tak u nás večer probíhal za velkého křiku. Nejdřív kvůli prdíkům a pak kvůli koupání. Taky vám mimča při koupání tak hrozně brečí? Jinak se u nás spalo až do dvou a pak jsme spolu usnuly při kojení. Taťka nás ve tři budil. Malou jsem si nechala v posteli a spaly jsme až do deseti - v sedm jsme teda krmily a přebalovaly :slight_smile: Tady je tak hnusně, že možná zalezu do pelechu a budu si číst. Tma, prší, zima a hřmí. Fakt super a to jsem se tak těšila na prochajdu :angry:
Karca, teda porod nic moc... Já teda hlavně nevím, proč ti tu vodu nepíchli? Mě ta tableta jeden den taky moc nezabrala, tak mi dali na noc uklidňující injekci, abych se vyspala a načerpala síly a ráno mi dali další. Pak píchli plodovku a kontra začaly hned. No, už je to za tebou a máš doma krásnou Aničku :slight_smile:
Zuzi, jj, o oboje se žádá na úřadu práce na sociálním odboru :slight_smile: Potřebuješ rodný list, občanku a k tomu rodičovskému příspěvku ještě papír ze sociálky, kolik jsi měla denní vyměřovací základ.
Bemo, já taky malou nemám sílu nechat vyřvat. Jednou jsem to zkusila, ale jakmile už opravdu řičela, byla červená a přišlo mi, že se ani nenadechuje, tak jsem to vzdala. To ji raději budu chovat - tohle se nedá. Naštěstí skoro vždy zabere dudel...
11. kvě 2009 ve 12:14  • Odpověz
ahoj holky,

uz ani nevim co jsem ktere chtela z vas napsat. :grinning:

Karco ten porod me mrzi ze jsi mela takovy spatny, ale jak pisou holky - uz bude jen lip a lip. :wink: Hlavni je ze jste to s berunkou spolu zvladli :wink:

Anitko me se zda ze jste taky pribrali malo ale porad se s dr - ona ti poradi nejlip. At te zbytecne nestresujeme. :wink:

My dnes chteli se jit zvazit ale cekarna byla plna nemocnych deti tak jsem tam s malou ani nesla. DR rikala at se stavime ohledne te stolice - no ja se v tom taky prd vyznam - obcas ji ma zlutou nekdy zas jak spenat, nekdy ridkou a nekdy naopak hlenovou.

Andy my mame hlen ve stolici - jsou to takove dlouhe hlenove kusance - jak sopel :angry: Ale mala je nejaka zasoplena tak to ma asi z toho

a uz se ozyva a ma hlad tak utikam
11. kvě 2009 ve 12:17  • Odpověz
holky, já nemyslím jako hodinu nechat řvát, ale třeba tak 10-15min. než chytnou opravdový hysterák. jednou takhle spustila v autě, když jsme čekaly na tatku ataky za 10min.přestala. nechtěla jsem ji odpoutávat.
nám dudlík ještě dost vypadává :unamused:
taky jsem převlíkala teď celou jak se zkadila, tak zrovna neměla oblíbenou pamprsku, ale happy plínu a ta teda nic moc, měla to přes body až na dupkách.
11. kvě 2009 ve 12:20  • Odpověz
jaani, a ten hlen je průhledný? my máme hodně řidkou zeleno-žlutou až vodovou, 1krát denně a občas mi přijde, že se někde táhne, ale čůrá dost. jjá už bych to řešila, ale přikrmujem tím nutrilonem comfort a může to být tím :unamused:
11. kvě 2009 ve 12:23  • Odpověz
andy ne my ty hleny mame vzdy zelene. Zlute jsou jen ty kokinka :slight_smile:

No radsi se optej dr - treba ti poradi neco co zabere i nam. Zelena stolice je pry bud hladova a nebo z prejezeni - ja si myslela ze nas bude spis ten druhy pripad a ono to je naopak.

ten nutrilon comfort jsem dnes koupila. po sunaru se kroutila tak snad tohle bude ok. vcera jsem rozmrazila posledni zasoby :unamused: zatim ji teda staci dokrm jen max 90ml za den tak snad nebudeme muset prikrmovat castej :unamused:
11. kvě 2009 ve 12:31  • Odpověz
Anitt, 100 g je malo, ale kdyz ti dr. radi to neresit, tak to neres a uvidite pristi tyden.

Zuzanka, my mame taky slzicky. Tedy hlavne kdyz kricime, ze mame hlad a mama neni schopna hned pristavit flasticku s mlickem, kdyz si maly vzpomene :wink:

Zuzik, prcek taky rve pri koupani, ale jen do te doby nez ho dam do vanicky do vody. Ve vodicce se mu libi :slight_smile:

Bemo, prcek se taky rano pocural, ze pocural me tricko a jemu obleceni. Ale nejoblibenejsi curani bez plinky je v noci. To asi prcek delat proto, abych u toho prebalovaciho pultu nahodou neusla :wink:
11. kvě 2009 ve 12:33  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.