• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jarňáčci 2009 II.

(Zamčená)
9. dubna 2010 
andy ja davam rano,dneska ješte řval než jsme dojeli od dr,museli jsme ven do kočaru,ani jsem nestihla uvařit,až ted to dohaním,prospal v kočaře 2 hodky a ted spí zas a ma jíst
bez tech kapek se asi neobejdem,skoušela jsem ted i sabky a nic :unamused:

zuzik no mohla by to byt moučnivka,skus to setřít a když tak skoč k dr,není to nic važneho,aby ses nehroutila,je to celkem časte u prcku neboj

ambret me se taky zda s tim nutrošem,kdyby byl donošeny tak mu lupnu sama co chci,ale holky z nedonošenatek me varují,at poslechnu dr,že by mohl začít blbnout s jidlem,se me to nezda,ale nechci riskovat :angry:
11. kvě 2009 v 16:37  • Odpověz
peto, ambret, já si myslím, že nutrilon je hodně komerční. už jen teď jak jedou zase reklamy. mají ho i v porodnicích snad všude.
peto, a myslíš, že bych ji je mohla dát ještě dnes. Došel mi sabík :unamused: Mám dávat do pusy nebo do lahve? A Vám ty kapičky teď došly? Prý mají je levnějc i Polsku.
11. kvě 2009 v 17:24  • Odpověz
Já dávám nutrilon, protože jsem zvyklaná reklamou, že obsahuje imunofrits, nejvíc se podobá mateřskýmu mléku :grinning: Jinak bych ho nedávala :sweat_smile:
11. kvě 2009 v 17:25  • Odpověz
Zuzík nevím opřesně z čeho se dělá, je to třeba i z toho když se jí olizuje dudlík Musí se to odrtranovat, protože se to může rozlézt až do žaludku a pak by malá musela brát antibiotika. Genciána je taková fialová vodička, většinou jí popisují mimínka v porodnici :slight_smile:
11. kvě 2009 v 17:36  • Odpověz
andy nedošli,včera jsme nebyli doma a rano jsem zapomela,švagrova mela sabky tak jsem dala aspon ty ,ale řval jak tur,takže večer doma hned jsem šupla probiotika,ale nezabrali hnedka..sem si myslela,že až je doberem,skusíme neco levnejšího,ale asi ne :wink:
určite jí je dej,uvydíš jakeho budeš mít andílka :slight_smile: jo a klido do lahve
11. kvě 2009 v 17:49  • Odpověz
peto, a můžu teď, když je po jídle? není sabík a už se mi u jídla zase šponuje a kroutí a mě ji je líto :unamused: jen furt váhám, aby ji pak třeba zabral sabík. jak dlouho vydrží?
11. kvě 2009 v 18:09  • Odpověz
Holky, to kdyz mimi na bily jazycek tak to znamena tu moucnivku? Prcek ma taky bily jazycek, ale ja jsem myslela, ze to ma od mlicka :astonished:
11. kvě 2009 v 18:11  • Odpověz
Hrusti, já právě nevím jestli je to i na jazýčku. Nelinka to měla na stranách v pusince. Je to takový dost silný povlak a jde to stáhnout tou gázou nebo plenkou. Dělá se to taky z léků. Nelinka to měla jak byla v té nemocnici Radši se na to optat dětské Dr.
11. kvě 2009 v 18:28  • Odpověz
Ahojky, elino ma taky bilej jazyk ale jen jazyk a uz to ma od zacatku a dr se mu do pusinky divala a nic nerikala takze kdyz je to jen jazyk tak to bude asi v pohode :slight_smile: Dneska je hodnej ale ted pri posledni krmeni zlobil a papal jen devet minut :frowning2: a pak se kroutil jak had a nechtel tak sem musela neco odstrikat.
Gratuluju k mesicninam :slight_smile:
Elino dneska objevil ruku. Porad si ji dava do pusinky. Dudel vyplivne a narve si tam pesticku. A kdyz mu hubuju tak se na me kreni. :grinning:
U nas bylo dopoledne krasne tak mi uschla cast pradla a odpo uz trochu prselo.
11. kvě 2009 v 18:57  •  1 dítě  • Odpověz
Jdu koupat a pak se mrkneme na Dobry rocnik tak pa a klidnou noc
11. kvě 2009 v 19:05  •  1 dítě  • Odpověz
andy holky na diskuzi probio kapky pišou,že to dokonce davají zaroven oboje,ale myslím že to probio je pak zbytečne,sabky mají zaruku dlouhou a ty probio kapky v lednici taky,mužou se davat jen při potížích,ne pořad
po jidle to muže,tak doufam že brzo zaberou

hrusti bílí jazyk mít muže
11. kvě 2009 v 19:06  • Odpověz
Ahoj holky,
Hrusti, novorozenecký sestry na Bulovce taky síla, skoro bych to nazvala šikanou vůči maminkám, hrozný, hrozný. Předposlední den mi došla trpělivost a už jsem na jejich stupidní povyšující otázky neodpovídala, jedný jsem musela dát jasně najevo, že nejsem žádná pipinka, po které se bude vozit a taky jí podezřívám, že byla lesba, asi 40 let, ale fakt K…., hnusná, úchylná.

Andy, já dávám Anču pouze na bok, na záda nikdy. Aby se mi neudusila a i mi to tak řekli v porodnici, tak to snad nemůže tomu vývoji páteře vadit.

Holky, já si furt řikala, že nebudu rozmazlovat, ale teď si neumim vůbec představit, že bych Anču nechala vyřvat, ale vůbec.

Zuzíku, oni mi nemohli píchnout vodu, protože já byla furt jen na 1 prst a ono to jde až od 2-3 prstů.

Holky, tak měly Vaše miminka po porodu děsně suchou kůži, že se loupaly?

K.
11. kvě 2009 v 19:16  • Odpověz
aha, karco, tak to potom jo. Ty sestry jsou fakt hrůza. Já teda měla fakt štěstí na všechny sestry, tak jsem ráda :slight_smile: A tu suchou kůži máme pořád. Ale už je to o 80% lepší. Já na to používám olejíček Aviril s azulonem a pomáhá. Ale je dobrá i normální modrá indulona :slight_smile:
Tak já zítra zavolám dr. Jdeme k ní ve středu, tak jsem zvědavá, jestli je to moučnivka nebo ne. Má to jen na jazýčku, ale je to docela silná vrstva :frowning2:
11. kvě 2009 v 19:20  • Odpověz
My jazýček snad bílý nemáme.
peto, tak já ji je dám teď v osm před koupáním, jsme si pustily Máru Ztracenýho a ona mi zase vytuhla. Aneb jak uspat mimnko? Pouštějte mu to, co jste hodně posluchaly v těhu :grinning:
karci, když pak bude zvyklá jen na ruku a ty se budeš muset oblíct, protož někam budete muset jít, tak taky nic jinýho nezbyde než ji položit a nechat brečet. Ale Ty máš určitě zatím hodnou holčičku :slight_smile: Prý se většinou loupou přenášený děti a to Anička byla, viď? Ona je, ale vždy tak na boku zkorucená jak žížala :sweat_smile:
Dala jsem včerejší fota od babičky :slight_smile:
11. kvě 2009 v 19:27  • Odpověz
Nám na loupání pomohla koupel od seba medu a mast od seba medu a je už úplně oki :wink: My jsme tam sestry měly docela v poho, ale starat se o děti po sekci a vstávat z té jejich dvoumetrové postele i s mimčem, byl fakt nářez. Nechápu, kdo vymyslel tak stupidní postele :angry:
11. kvě 2009 v 19:30  • Odpověz
Holky, děkuju za info o tom loupání, jsem se bála, že má divnou kůži. Takže mazat a koupat a bude to dobré, jupíí.

Andy, o těch postelích mi něco povídej...
11. kvě 2009 v 19:40  • Odpověz
Je ahoj holky,

karco tak to je me lito ze ses krom narocneho porodu muselat jeste otravovat s blbyma sestrama :frowning2:

Ja nutrilon dnes zkusila jen diky tomu ze mala se po sunaru kroutila - po nutrilonu zatim nic, ale pry je jeste lepsi nez nutrilon beba. To me rika kazdy jenze mam strach aby se po nem taky nekroutila. :unamused:

Nic pujdeme koupat.

Jinak prcek ma taky bily jazycek a je to z mleka a po stranach to nema tak jsem klidna. :grinning:

Ja malou davam taky jen na bok, ale ve spanku se me pretoci na zadecka - teda ne vzdy ale skoro vzdy a nebo sleze z polstare (mame vyvysene polohy vsude) a je uplne zkroucena do klubicka a nelapena na mantinel :grinning:

Nic musim jit nachystat vodu - manza uz se vzteka ze chce koupat :sweat_smile:
11. kvě 2009 ve 20:00  • Odpověz
jaani, tak to se mi taky vždy tak zkroutí, taky mám vyvýšenou polohu v postýlce. Taky už jsem přemýšlela, že přejdu na bebu, ale uvidíme. Dneska papáme už lépe. On ten nutrilon je hořčí chuti a ten comfort ještě víc :unamused:
Jdu vzbudit to děťátko, co jsem ho v 7dala do postýlky, ať siteda na hoďku dáchne ještě, ale ona celou dobu koukala po hraačkách, sem tam kňourla a za deset osm usnula, i když jsem se ji snažila udržet vzhůru. Ta mě bude milovat :confused:
11. kvě 2009 ve 20:11  • Odpověz
andy u vas je to dnes stejne,malí taky byl hore,dala jsem mu na bočnice hračky a on kukal a mlatil rukama,koupaní dneska poprve probehlo bez plače,to ty kapičky :wink: ted jsme pojedli a grcame u konika :wink:

jani me se taky točí zpatky na zada,už ho podkladam za zada dekou a stejne to zdola,dokonce se 2x promrskal na bříško,až sem se pak rano lekla,ješte že mame ten monitor dechu

s tema postelama jste me pobavili,tyden jsem brečela při slízaní a pak ješte doma me to šlo jen na jednu sttranu,tak jsme se museli z manžou vymenit a ja spala na jeho pulce,no desne,fuuuuj,ješte že už mam odrodíno

holky ta beba je dobra,Elin na ní vyrostla,pry je jemnejší
11. kvě 2009 ve 20:23  • Odpověz
tak jsem se fakt rozčílila teď už. krmím a malá začla u toho řvát jak tur, plivala to jak ďas a prdy to teda nebyly, rukama skoro nehla, prostě se vztekala :angry:
11. kvě 2009 ve 20:59  • Odpověz
Tak jsme šli ještě o půl paté ven a pak jsme s kámoškou šli k nim do vinného sklepa. Tak jsem si zavzpomínala na staré časy, kdy jsme tam proseděli i 10 hodin za den :grinning: ale taky jsme odtamtud odcházeli v dosti podroušeném stavu :wink:
Holky může se nějaké minimální množství alkoholu, nebo vůbec? My budeme ještě v tu neděli grilovat na ty křtiny a právě u toho vinného sklípku, tak jestli bych třeba mohla pohárek vína, nebo když kojím, tak vůbec????

Manža nakonec dojel a teď uspává Natálku. Přijel s autem svého kolegy a to auto má automat, tak si ho pak pojedu ozkoušet, jsem s automatem nikdy nejela.
11. kvě 2009 ve 21:21  • Odpověz
bemo, já četla v příručce u očkováku, že můžeš příležitostně i alkohol, řekla bych tak max.2 skleničky, ale nesmíš potom 2hodiny kojit!!!
11. kvě 2009 ve 21:25  • Odpověz
Díky Andy a jak rychle se to, co vypiju a sním dostane do mléka?
Andy a když mimčo háže ručkama a kope nožičkama, tak to je bolení?
11. kvě 2009 ve 21:32  • Odpověz
Karca, my jsme se po porodu taky hodne loupali. Pry je to u prenosenych mimi normalni. Mazala jsem olejickem z lekarny, ale po nem byl porad suchy, tak ted mazeme modrou indulonou a je to dobry :slight_smile:
Jinak my spime porad na zadech, v porodce jsme taky spali na zadech. Prcek mi nechce na boku spat. Porad toci hlavu doleva, tak jsem ho chtela dat obcas na pravy bok, ale stejne se mi zkrouti do paragrafu, ze pak ho dam zpatky na zada :unamused:

Andy, ja jsem nastesti mela v porodnici nadstandard s polohovaci posteli, takze jsem byla moc rada. Jinak fakt nevim, jak bych fungovala na normalni posteli :frowning2:
11. kvě 2009 ve 21:33  • Odpověz
bemo, to by mě taky zajímalo za jak dlouho. o tom alkoholu jsem jen četla v tom očkováku, v příručce, ale tvrdý bych asi neriskovala. Já mám taky chu´t na vínko :wink: Třičtvrtě roku jsem si nedala fakt ani decku :astonished: Prej jak začne házet ručkama, červenat a kopat nožkama, tak je to většinou bolení. Ona právě teď jen měla láhev v pusině a řvala, ale jinak se ani nehnula. Asi přetažená, teď už chrní. Chtěla jsem jít spinkat, ale po tom jejím nejídle v půl devátý ji ještě zkusím před půlnocí dát.
hrusti, tuhle postel měli přesně na pooperačním, ta byla bombová :slight_smile: Nechápu to, do nemocnice lidi chodí hodně často na operace a nějaký blb vymyslí dvoumetrovou postel, aby to ty lidi měly pak ještě horší :angry:
11. kvě 2009 ve 22:05  • Odpověz
tak holky, malá je fakt dneska hrozná, doteď nespí :stuck_out_tongue_closed_eyes: Už jsem vyzkoušela všechno, co šlo. V půl devátý se vzbudila a od té doby jen kojím a chovám a poslouchám hysteráky :frowning2: Ach jo...
11. kvě 2009 ve 22:32  • Odpověz
Dobre ranko maminky
Koukam ze tady se furt ponocuje :slight_smile: Ja maleho koupu v sedum a pak me vetsinou tak do te devate spinka a budi se me kolem pul druhe rano. Nabasti se a spinka do te pate hodiny zhruba. No a to ja uz vetsinou pak spat nejdu.
Zuziku a zkousela jsi Verunce nahrat brisko? Nam to pomaha vic jak vsechny kapky dohromady :wink:
12. kvě 2009 v 07:14  • Odpověz
Ahoj maminky!
No u nas dneska noc dobra. Prcek spinkal od 9 hod. do 2 a pak do 6 hod. Akorat vecer s nim manza blbnul, tak byl cely roztekany a nechtel spinkat, tak zabral az pozde.
Zuziku, prcek docela vcera spinkal, prislo mi, ze je to tim pocasim. Dneska je tady opet osklive, tak jsem zvedava, jestli bude prcek spinkat:slight_smile:)
12. kvě 2009 v 07:36  • Odpověz
dobre rano :wink:
bemo jaka byla jízda,jsi celá? :grinning: s tím alkoholem,kamoška to delala tak,že nakojila apak si dala decku klido,jídlo vyprchava dyl,třeba čočka,na to si dej pozor,pokud na to malá trpí

zuzíku to bylo u nas předevírem,ale mel bolení,není to u vas taky? skoušelas kapky,masaž bříška atd.ono to stejne nekdy nezabere,ale skoušet se to musí

bobas ja nahodou včera vytuhla brzo,už jsem fakt nemohla,Mareček ma dneska mesíc,že jo?? tak moooc gratulujeme a hlavne zdravíčko a štastnou maminku plnou energie :wink:

hrustim už je hnusne i u nas,v noci pršelo,ted je zima a zataženo,to mame jít dnes na besídku ke dni matek,tam musím,takže maleho pohlida babička,ješte že tu je,jinak nevím kde bych ho dala a tam ho brat nechcu

andy jak jsi ted na tom s mlikem,kolikm odsrříkaš? víš co by me zajímalo,jak dlouho ti vydrží balení nutrilonu
12. kvě 2009 v 08:32  • Odpověz
Ahoj holky, tak jízda se nekonala. Manžel uspal Natálku, ale ta se za půl hodiny vzbudila a tak jsem jí šla uspávat já. Hladila jsem jí a zpívala a usnuli jsme u toho obě. Pak přišel v jednu v noci manžel, že taky spal v obyváku a jestli se chci jít projet, ale já jsem se absolutně nemohla probudit. Takže nic :frowning2:

no, čočku jsem měla naposledy jako těhotná, mám ji hrozně ráda a v tohle ohledu se těším až nebudu kojit.

U nás taky v noci pršelo, konečně.
12. kvě 2009 v 08:44  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.