• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jarňáčci 2009 II.

(Zamčená)
9. dubna 2010 
TAk jdu do hajánek dobrou noc :pensive:
12. kvě 2009 ve 22:34  • Odpověz
Ahoj holky,

Bemo, včera u nás byla poprvé dětská doktorka, tak jsem se jí ptala na ten alkohol a řikala, 2 deci vína můžete v klídku, někdy se to i doporučuje, říká. Ptala jsem se, kdy teda si ho mám dát, jestli po kojení atd. a ona řekla, že je to jedno. Že v těhotenství striktně bez alkoholu (což já si teda taky košilinku občas vínečka dala) a při kojení člověk prej v klidu může, i pivko. Tak jsme si včera s manžou dali na oslavu týdenních narozenin Anči dvojku vína na terase.

Hrusti, lidi jsou fakt padlý na hlavu, oni si jako myslí, že člověk porodí a bude mít hned čas prezentovat svoje mimčo celému světu. Mě občas vytočí, jak jsou nechápavý, já si ani nesednu a budu přijímat návštěvy… Nebo když mi třeba volaj a chtěj si hodinu povídat co porod a když řeknu, že zrovna nestíhám, tak se nenechají odbýt. Jinak já jsem ještě větší zloun než ty, malou jsme ještě neukázali ani našim, ani tchánovým, přísně střežíme soukromí a že jsou teda naštvaní, mamka se mnou nemluví, tchán poslal lehce vyčítavej mail, bych je chtěla vidět, když by mohli ležet jen v jedné poloze, jak se ženou do několika hodinové návštěvy, fakt mám vztek. Největší na mámu, ani jsem Vám neřikala, co mi provedla, když jsem se ráno v den porodu chystala už na sál (mamka volala 100x denně, taky nechápu, proč mě nenechala v klidu, furt že má nervy v prd…, že má průjem a furt vymýšlela, proč mi nezabíraj vyvolávačky a jestli Ti doktoři tomu vůbec rozumí, no prostě mě točila, jak jen mohla, protože místo toho, aby mě podporovala, tak jsem jí musela utěšovat já), no ráno jsem jí teda písla sms, že mi začínají stahy, že teď chci mít klid a že se teď ozvu sama, ať jsou trpělivý. HM, uprostřed porodu, tam začala kolem mě běhat zmateně PA, až mi nakonec přinesla z ředitelny telefon, moje máma vybláznila celou Bulovku, jen aby věděla, jak probíhá porod v přímém přenosu, takže já na porodním sále, v křečích a telefon do ruky, že volá mamka, chápete to???? Úplně mi rozhodila sandál, tak jsem jí pak po porodu řekla, že u druhého dítěte, ať hlavně nevolá do porodnice, že když řeknu, že se ozvu sama, ať jsou trpělivý, tak nepotřebuju mít přerušenej porod. Od té doby se mnou nemluví a když pošlu fotku, tak buď nereaguje, nebo napíše zase něco vyčítavého. Takže Vikulko, na Sázavě se hned tak neukážu, protože jsem fakt nasraná, moje máma je fakt děsná, ale už toho mám fakt plný zuby.

Jinak taky furt škytáme, kojím každé 3 hoďky, malá se budí pravidelně ve dne i v noci. Jedno prso je dobrý, ale to druhý je nějaký vadný, tak to občas kombinuju s odsávačkou, protože když z něho malá pije, tak je to na roubík do pusy.

Já mám odsávačku medela swing a je teda suprácká, ty peníze se 100x vyplatily.

K.
13. kvě 2009 v 05:57  • Odpověz
dobre ranko,

vikulko Stufek krasne pribyva. Ale jak to vidim tak Melinka je vetsi zrout - meri 62 a min.tyden mela 5,7 a to pry malo pribrala :frowning2:

Dneska se jdeme zvazit tak jsem zvedava. Jinak stolicku uz mame od vcera od vecera zlutou jak vajicka - a dneska uz kadila 2x :grinning: a zase zluto tak jsem stastna jak blecha. Sice musime davat denne navic prikrmu okolo 150ml ale neda se nic delat - mame doma ziravinku a hladnou ji nechat nemuzu takze prikrmovat musime - ale po tom nutrilonu aspon nema boleni tak jsem rada - ty penize za to stoji kdyz vidim jak se spokojene usmiva :slight_smile:

Karco teda to je mazec - tvoje maminka o tebe musi mit hrozny strach ale az spis prehnany me to prijde. Volat teda na porodni sal by snad nikoho jineho nenapadlo :confused: No se ti nedivim ze jsi nastvana, ale ono se to urovna neboj a treba mamca prizna ze to proste prehnala. :wink:

Hrusti tu znamou bych poslala nekam - bych se z ni vubec....
Peti a te sousedce bych rekla teda svoje - se nedivim ze se s ni nebavis.

To ja si teda na rodinu a zname nemuzu stezovat. Vsichni napred volali aby poprali a rikali ze az budu prijimat navstevy tak at se ozvu - ze vi ze je to narocne a nechcou me zbytecne zatezovat - takze jak me bylo lip tak jsem dala postupne vedet a bylo to ok.

No asi si pujdu jeste hupsnout do pelechu - manza za chvili bude vstavat do prace a prcek chrni v postylce tak aspon hodku si polezim a pak k dr. :slight_smile:
13. kvě 2009 v 06:37  • Odpověz
ahojky,
tak to je mi Karčo líto,že jste se tak pohádaly :frowning2: Snad to bude brzo lepší,ale já tě naprosto chápu,protože mám mamku hodně podobné povahy :unamused: Já když jsem nestíhala nebo nestíhám tak neberu tel. a pak to řeknu,že jsem kojila nebo cokoli jiného a mají smůlu :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Dnes jsme zase vstávali v 6hod. a už si lehnout nepujdu,protože jsem pak nemožná víc než teď :slight_smile:

My škytáme také často a řeším to čajíkem nebo prsíčkem.Škytal by jak dlouho a pak se rozčiluje :grinning:
13. kvě 2009 v 06:41  • Odpověz
Tak to Jani nechápu,proč malá neprospívá,když je pěkňoučká.To jedině od minulé návštěvy nepřibrala tolik kolik měla.Napiš pak také tabulku jak jste přibíraly s Melinkou ,ju :wink:
13. kvě 2009 v 06:46  • Odpověz
Ahoj holky!
Karci, tedy tvoje mamka to je cislo! Moje mama taky porad vola, ale oproti tve je to tedy slaby odvar. Ja jsem nasim ani nepsala, ze jedeme do porodnice, chtela jsem mit klid. Chtela jsem napsat po prijmu jen Vikule a 2 kamoskam, ale bylo to tak rychle, ze jsem to ani nestihla a chudinka Vikula se o me bala :wink: Manza volal nasim az kdyz bylo po vsem a znamym jsme posilali smsku az druhy den.

Jinak holky diky za podporu. Ja chapu, ze vsichni okolo chteji videt prcka, ale nepochopim, kdyz nekomu napisu, ze ma prijit na navstevu jindy, ze se na tu navstevu cpe a jeste ma takove hnusne reci. Ani jsem te zname uz na tu smsku neodpisovala a az napise, ze prijde, tak ji napisu at nechodi. Fakt na ni nejsem zvedava. Vsechny kamaradky a zname rada uvidim, ale tuhle tedy fakt ne :angry:

Jinak my jsme nase na navstevu meli uz nekolikrat, tchyne snad ma dorazit pristi vikend, ale zname nee. Oni se k nam chteli nacpat ve skupine a to fakt nee, takze jsem jim rekla, ze bud samostatne nebo az po sestinedeli. Maji male prcky a nejak si neumim predstavit naseho prcka a jejich ujecene prcky u nas ve 3+1 :slight_smile:
13. kvě 2009 v 08:43  • Odpověz
Ahoj holky
Jani, díky, teď alespoň vím a je to i profesionálně podložené přímo od MUDr. :grinning:
Tak Natálka spinká v obyváku zase na pohovce, si to tam nějak oblíbila.
Tak už jsem se těšila, že mi dnes přijde knížka pro malou "mých prvních pět let" a napsali mi, že není na skladě, fakt super :frowning2:
Já byla holky včera úplně hotová a tak jsem se těšila až přijede manžel. No sice přijel a malou si vzal. Šel ji pak uspat, ale ona se samozřejmě zase vzbudil a byl řev. A jak je řev, tak to už se o ni musím postarat já, on na to nemá nervy.
V takových chvílích si připadám jako samoživitelka :frowning2:
13. kvě 2009 v 09:01  • Odpověz
Bemo, ti chlapi jsou vsude stejni. Manza se sice chvili snazi prcka uklidnit, kdyz zacne rvat, vezme ho a zacne chovat, ale jak rve dyl jak 5 min., tak uz na me vola, at s nim jdu neco udelat :slight_smile:
Dneska jsem mu rano rekla, ze o vikendu bude vstavat k prckovi on, ze se chci trosku vyspat a on kdyz spi vedle v pokoji, tak bude mit naspano, tak na me koukal jako kdyz jsem spadla z visne. Tak jsem mu rekla, ze mi to radili i v porodnici (on na rady dr. atd. da :grinning: ), tak tedy pry jo, ale za podminky, ze maly nebude pokadeny, jinak pry me vzbudi a budu ho preblovat sama. No, tak jsem tedy zvedava, jak to u nas o vikendu dopadne... :wink:
13. kvě 2009 v 09:08  • Odpověz
Vikulko ja proste nevim proc je takovy zroutek maly :slight_smile: DR rikala at se ridim podle stolice - ze v jejim pripade zelena stolice=hladova stolice.Tak v prubehu dne dostane treba dokrm + 20ml a najednou ma stolicku jako po narozeni. No dneska jdeme vazit a jestli pribere moc tak uz asi budu nastvana protoze pak si budu nadavat ze jsem dr poslouchala a ze ji zbytecne davam prikrm, ale jak mam poznat jestli ma hlad kdyz neplace? 'Ona neplace ani kdyz ma normalne papat - jen si cosi mrci pod nosem :slight_smile:
13. kvě 2009 v 09:11  • Odpověz
ahoj holky, tak my jsme od dr. udělala malý výtěr a vzala krev z patičky, tam to moc neteklo, tak píchla ještě do prstu. mordovala ji dlouho, chuděrku malou :cry: jak ji sestřička zajela do zadečku, tak se pak pěkně zesrajdila, tak jsem ji to zrovna ukázala a říkala, že je to takvý divný a jak často prý je. máme ji tak obden :unamused: tak snad to bude jinak v pořádku, a když ne, tak ať to není nic vážného a dá se to brzy do pořádku a berunka začne zase hezky baštit. zítra budou výsledky krve.
mně je teda dost zle, v krku mě bolí a mám rýmu :angry: bobásku, hašlerky nepomáhají :frowning2: snad to malá nechytá ode mě včera byla taková nevrlá. nemohla zabrat, čumákovala od koupání v 7 až do půlnoci, ale aspoň jsem zase kojila-sála docela hezky. asi někde seženu tu váhu a začnu se tomu věnovat a možná se rozkojíme, jde ji to čím dál líp, jen kdyby nejedla pidiporce :confounded:
co může být, když normálně pije a najednou začne brečet a během půlminuty to přejde a zase pije? nkroutí se, tak pedíky asi ne :unamused: fakt se bojím, aby neměla nějakou infekci :pensive: opakuje se to tak několikrát :unamused:
karca, tvoje máma je akční jak má babka, taky volala na porodní sál, ale pa ji odbyla at kontaltuje otce :grinning: jinak chápu, že je to na palici.
hrusti, u nás se taky toleruje, návštěvy bud čekají nebo se zeptají.
mně jen štval táta s tou jeho, když jsem ležela na pooperačním, že mi furt volali. neměla jsem náladu mluvit a tak jsem jen psala o oni to nedokázali pochopit a pak hned chtěli přijít. musela jsem ji jasně dát najevo, že až druhý den :unamused:
13. kvě 2009 v 09:13  • Odpověz
Hrusti to jsi na manzu sla chytre - a on nechce prebalovat? :confused: Peta prebaloval asi dvakrat (kakani mu nevadi) ale nemuze se domluvit s plenama :grinning: Vzdycky ji to malo stahl takze vsechno slo ven :grinning:
13. kvě 2009 v 09:14  • Odpověz
Tak tady je nas prirustek:
5.3.2009 - 3700 gr
16.3.2009 - 4150 gr
18.3.2009 - 4300 gr
2.4.2009 - 4700 gr
15.4.2009 - 5170 gr
29.4.2009 - 5550 gr
6.5.2009 - 5700 gr
13. kvě 2009 v 09:18  • Odpověz
tak to já si dělám vše sama. u nás jen chová, když třeba je vzhůru, chce se chovat a má zrovna hlad, tak abych mu mohla uvařit :angry: takže já jsem samoživitelka. jo a ještě hlídal hoďku v pátek. byli jsme úplně vyjedený, tak abych mohla dojet nakoupit :unamused:
13. kvě 2009 v 09:19  • Odpověz
Andy neboj urcite to bude jen nejaka malickost a berunce na to neco daji a bude ji zase chutnat a bude krasne papkat :wink:
13. kvě 2009 v 09:22  • Odpověz
Jj, chlapi jsou v tomhle ohledu někdy hrozní.
Když je malá v klidu, tak by si s ní hrál klidně hodinu, nebo když jsme na všichni tři na procházce (to bylo asi 2x) tak se jí chlubí a že je to naše sluníčko. Ale, jak ji chytne hysterák, tak musí k mamince.
Nejdřív přijde, že si ji vezme, ať si odpočnu, tak si jde lehnout, po chvíli slyším řev a pak přijde a řekne, na vem si ji, já musím něco udělat do práce.
Když je klidná, tak bych taky zvládla ji položit do kolíbky, ale postarat se o ni když je řev, to ne :angry:

Už několikrát jsem manželovi řekla, že bych mu byla vděčná, kdyby si ji vzal ven na dvě hoďky třeba a já si doma schrupla, ale zatím se ani to nekonalo :frowning2:
Od porodu mám 10 kg dole, jestli to tak půjde dál, tak jsem za chvíli na své vysněné váze.
Například včera jsem měla za celý den jen jeden chleba s máslem a marmeládou.
13. kvě 2009 v 09:23  • Odpověz
bemo neblazni - jist musis jinak uplne prijdes o mleko :frowning2: Proste se s tema vasima manzelama neparejte. Na rovinu reknete ze jdete prcka oblect a jde si udelat prochazku ze jste unavene - pokud by tohle nepochopil tak bych mu nakopala prdylku :grinning:

Muj je v tomhle nastesti v pohode - po koupani si prdolu veme a hraje si s ni - bere to automaticky a o nic ho nemusim ani prosit. Jen vcera se ho mala lekla a zacala natahovat tak rikal ze se jde oholit :grinning:

Nic utikam se oblict a rcle k dr :slight_smile:
13. kvě 2009 v 09:29  • Odpověz
bemo, hezky papej. Může být ještě hůř. Je to náročný, hlavně pro nás, ale je to Tvoje holčička. Chlapi jsou v tomhle hrozní, to je fakt.
jaani, díky za uklidnění, snad to tak bude. Mně přijde, že by i jako jedla víc, ale něco ji brání. Snad nedělám nic špatně :frowning2: Dobře, že Melince už se to srovnává :wink: To jsem ráda.
Zvířátko mi spinká, tak jdu dospat noc, spala jsem od 12 do 5, ale za to v kuse a 2hoďky by ještě bodly, tak letím.
13. kvě 2009 v 09:34  • Odpověz
bemo, jaani má pravdu. To, že máš málo mlíka může být i z nejedení :unamused:
jaani, u nás je to trochu složitější, bohužel :unamused:
13. kvě 2009 v 09:36  • Odpověz
No, asi máš Jani pravdu, bude muset trochu máknout ten náš tatínek.

Ale svoji matku by mi sem nacpal hned. Prý, že mi pomůže, to jo, o její rady nestojím a její způsob úklidu a čistoty taky nechápu.
Když u nás byly v době, kdy já byla v porodnici, tak mi manža pak řekl, že mi doma uklidili, abych toho neměla moc ... no nevím, co uklízeli, protože já doma měla naklizeno právě pro případ, že bych rodila. Asi ten nepořádek co tam měli po sobě.
Ale když jsem pak přijela domů z porodky, tak se mi protočili panenky, takový bordel tu mám teď, kdy lítám jen kolem malé a na úklid čas není ..... takže o takovou pomoc nestojím.

Jdu ještě něco slupnout, dokud malá spinká
13. kvě 2009 v 09:36  • Odpověz
Dobré ránko, teda Karčo tvoje mamka to je fakt síla. To bych asi taky nerozdejchala. Ono se to časem spraví uvidís. Me ted moje mamka taky stve, naplanuje si nejaky vylet s malym, vubec to se mnou nekonzultuje a pak se divi kdyz reknu ze nikam nejedu. :angry:
Holky vy jste na ty vase chlapy strasne hodny. Jak nechce prebalovat, jak vracet mamince kdyz zacne plakat. Je to i jejich dite ne? Pekne napul. Ja bych jim dala. :grinning:
U nas je to jak u Janinky. Manza si automaticky bere malyho kdyz prijde z prace, prebaluje, koupe. Chodi ven beze me. Nerad malyho oblika, ale ja se s nim neparu, proste mu nachystam veci a reknu at ho oblece, ze se jdu mezitim taky prevlict. Vcera teda malyho nechtel prebalit, ale proto ze zrovna varil :grinning: Kdyz sem mu rekla, ze mu to pohlidam tak to neproslo, no jo vi jaka sem kucharka :grinning:
13. kvě 2009 v 11:17  •  1 dítě  • Odpověz
Bemo, neblazni a najez se! Rekni manzovi, at tedy neco uvari, nebo at ti koupi treba nejaky polotovar do mrazaku, co je rychle hotovy.

Misi, myslim, ze by me manza vzbudil jen jednou a pak uz by se neodvazil :wink: :grinning:

Andy, manza nastesti jezdi nakoupit a kdyz jsme prisli z porodky, tak obehal pojistovku, socialku atd.
13. kvě 2009 v 11:43  • Odpověz
Dobrej holky
Smazali me fotecku tak sem pak musim nejakou dat :unamused:
Hrusti tu znamou bych poslala mozna jeste dal ....... :angry:
Karco teda klobouk dolu tvoje mama je fakt cislo.
Holky tak to manza musim rict ze male chova a pomaha i koupat. No za chvili me na to kluci nebudou ani potrebovat. :grinning: .Ale je fakt ze neprebaluje ani neoblika. Ale zase nakrmi a necha maleho odrihnout a i uspava :wink:
13. kvě 2009 v 11:52  • Odpověz
Ahoj holky,

tak můj manža se fakt stará, je to napůl, řekla bych, možná je to tim, že je celý den doma a malá má pokojík hned vedle jeho kanclu, takže přebaluje, konejší, všechno, je zlatej. Někdy mám výčitky, že on musí stíhat práci a ještě se stará o malou v půli čase a já jen o malou, ale je fakt, že se zase stíháme najíst, peru a tak, chystám se i na lux a vytření, ale musím počkat, až budu dole zahojená, teď by to nešlo.

Hrusti, taky jsem chtěla všem říct, až bude po všem, ale to vyvolávání se nedalo utajit, po 2 dnech, kdy jsem nereagovala na maily, se to provalilo... No nic, nikdo to nemá jednoduchý.

Jdu si dát obklady na prsa, nějak mi hoří a chudáci bradavky, další krmení půjde z láhve, protože mě jinak malá úplně oddělá, odsávačkou to vůbec nebolí, ale jak tam jsou trhlinky, tak malá když se přisaje, no to umí bolet jak čert.

K.
13. kvě 2009 v 11:52  • Odpověz
holky musite myslet i na sebe a ne byt otrokem svych deti. Ja vim ze clovek by pro ne udelal prvni posledni a ze se me to mluvi kdy Melinka je hodna, ale jak psala Misa - dite je obou rodicu tak by se meli starat oba stejne :wink:

Pokud to toho chlapa nenaucite ted tak pak uz vubec :slight_smile:

A my jsme zpet od dr a hadejte kolik prcek pribral - 350gr/tyden - mazec ze? Ale prikrm pry snizit nemam - to by zase mivala hlad takze pres den kojo a na vecirku budeme dale prikrmovat, ale asi zkusim davat prece jen min :slight_smile: Hlavne ze je prcek v poradku. Ted kojim a valim s kamoskou a jejim prckem ven.
Holky nevite jestli jde udelat i mensi davka nutrilonu nez 90ml?Ja nevim jestli to muzu ohrivat kdyz je to susene tak treba vypije 30 tak tech 60 dam psovi - vy to delate jak kdyz vam zbyde
13. kvě 2009 v 11:59  • Odpověz
Jaani, tedy to pribrala docela hodne :slight_smile: Beba se dela, ze na 30 ml vody je jedna odmerka, takze se da udelat i min nez 90 ml. Me dr. rekla, ze mam delat o neco vic, takze ted delam treba 120 ml, ale prcek vypije 100 - 110, tak zbytek vyleju. Nevim, jestli by se to dalo znovu ohrat :confused:
13. kvě 2009 ve 12:06  • Odpověz
My zitra jdeme na kyclicky, tak jsem zvedava, jak nam to vyjde s papanim, aby prcek nemel nejaky hysterak. Vzdycky jsem nacasovala prochajdu tak, abysme se stacili na papani vratit domu, tak to nemam jeste vychytane. Ale poridila jsem termosku a davkovac suseneho mlicka, tak muzeme zacit vyrazet nekam na delsi trasy :wink:
13. kvě 2009 ve 12:26  • Odpověz
hrusti drzime palce na kyclich :wink: jani urcite jde udelat min, ja bych to vydelila dvema, myslim ze jsme to tak delali jak jsme prijeli z porodky. A gratulujeme k prirustku :dizzy_face:
Holky ja mam podle vas nejakyho obra, vazime 5 550 GRAMU a to jeste nemame dva mesice :grinning:
13. kvě 2009 ve 13:06  •  1 dítě  • Odpověz
Karča vydrž, ja to mela taky ze zacatku tak, vzdycky se mi udelala nejaka prasklinka a bolelo to jako blazen, uplne sem u toho skucela :slight_smile:, ale za cas si prsa zvykli a ted kojime v pohode. Hlavne mazat, nam se osvedcik Bepanthen.
13. kvě 2009 ve 13:13  •  1 dítě  • Odpověz
misi, to jste veliký, ale Vy jste měli velkou porodní váhu. To Hugís od ajicka měl jen 3kila a v šesti týdnech už měl 5kilo :slight_smile: to je pak cvalda.
hrusti, na kyčlikách to bude určitě oki. Vy všichni chodíte tak pozdě. My byly podruhé a bylo nám 10dní. Potřetí jdem po šestinedělí.
Tak jsem se trochu vyspala, ale není mi pořád nic moc :frowning2:
13. kvě 2009 ve 13:58  • Odpověz
Andy me pomohl Septisan. Cuca se a na krk je fakt dobrej.
13. kvě 2009 ve 14:24  •  1 dítě  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.