• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jarňáčci 2009 II.

(Zamčená)
9. dubna 2010 
Ahoj holky,
tak včerejší den byl naprosto úžasnej. Malá byla zlatá, když byla vzhůru, tak vůbec nebrečela - jen asi dvakrát a z toho jednou to bylo při koupání :slight_smile:, což je klasika. V noci spala do dvou, ale pak prostě ne a ne zabrat a usnula až v půl pátý. Je fakt, že jsme pak vstávaly v 8.40 :slight_smile: Teď už tu zase hodinku chrní v lehátku a já mezitím utřela prach a umyla koupelnu. Odpoledne jedeme na víkend do Jižních Čech, tak se těším. Musím spakovat všechny věci a odjééézd. Jo a ještě musím umýt nádobí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Bemo, fotečky jsou nádherné :dizzy_face: Malá je kouzelná a fakt bych řekla, že je po Tobě. Jinak vnitřní hemouše bohužel existují :stuck_out_tongue_closed_eyes: :confounded: Jsem moc ráda, že je malá už takhle hodná, uvidíš, že to bude čím dál lepší :slight_smile:
Karca, teda to tě obdivuju, já když spím jen hoďku a půl, tak jsem pak totálně vyřízená a spát takhle v noci, tak je ze mě chodící mrtvola :slight_smile:
15. kvě 2009 v 11:59  • Odpověz
Jak jste tu psaly, že jste manžovi vyčetly všechno, co jde, tak já to měla předevčírem. Nějak to na mě všechno padlo - to, že jsem doma uvázená jako pes u boudy, že se musím řídit kojením a přišlo mi to najednou všechno líto. Hlavně mě přišlo líto, že Petr si může jet kam chce a nemusí se na nic ohlížet - jezdí teda jen na nákupy do Globusu, ale i to mě štve. Já se musím řídit malou :frowning2: Tak mu to takhle povídám a on se na mě jenom podíval a soucitně mě objal :frowning2: Což mi fakt nepomohlo, naopak to mou hysterii ještě umocnilo, protože on je na mě takhle hodnej a já ho zanedbávám tím, že moc nevařím a že to doma občas vypadá jak po výbuchu atomovky :frowning2: No, zkrátka jsem měla svůj den, ale to bylo ten den, co malá probrečela skoro celou noc, tak jsem toho měla plný kecky. Teď je to v pohodě :slight_smile:
15. kvě 2009 ve 12:05  • Odpověz
Zuzíku, ty máš hodnýho manžela, jak Tě objal, to je hezké. Já zatím syndromem uvázaného psa netrpím (ale jsem doma jen týden), stejně nikam nemůžu, do auta nesednu, zatím to na sezení furt není a obdivuju Vás, jak jezdíte na výlety, já si vůbec neumím představit, že vytáhnu čumák z baráku. Anče teď spí, přitom by se měla budit na krmení, už jsem utahaná, dala bych si tak tu 1,5 hoďku spánku, ale vsadim se, že když zalehnu, tak do půl hoďky bude vzhůru. Letim tedy připravit obídek.
15. kvě 2009 ve 12:15  • Odpověz
Zuziku, to je od Petra moc hezke, ze te objal :slight_smile: Ja sice chodim s prckem na prochajdy, ze doma porad nejsme, ale chodime jen tady u nas a musim to nacasovat tak, abysme se vratili zpatky na krmeni. A jedine obchody, kam chodim je drogerie, lekarna a potraviny. Ale v zadnem obchodnim centru jsme zatim nebyli, nechci tam prcka tahat. Predevcim jsem si dokonce na zlepseni nalady koupila nove pantofle na leto, ale stejne to nepomohlo :frowning2:
Ja si taky chtela ted jit lehnout, ale je mi jasny, ze jak lehnu, tak prcek spusti. On fakt ma nejaky cidlo, ze vzdycky kdyz si lehnu a chci spat, tak spusti hysterak. A jak neco delam, tak spinka.
15. kvě 2009 ve 12:21  • Odpověz
Bobas, Peti, ja si jizvu mazu mesickovou mastickou.
15. kvě 2009 ve 12:24  • Odpověz
jj, hodnej je - někdy :grinning: Ne, fakt je, že je to teď on, kdo myje podlahu, koupelnu, zametá atd. Já to dneska dělala jen proto, že jakmile přijde z práce, tak vyrážíme do těch Jižních Čech. My taky chodíme tady na prochajdy, ale to je tak max. na dvě hodinky, protože se tady moc daleko chodit nedá. Navíc tu je jen jedna taková stezka, kde nejezdí hromada aut... :frowning2: Včera jsem tam aspoň potkala jinou maminku, tak jsme pokecaly, ale jinak samí důchodci a auta... Njn, holt vesnice - sice kousínek od Zličína, ale pořád vesnice. Ani krám tu není :frowning2:, takže si nic pro radost koupit nemůžu. Už se těším, až vyrazím s kamarádkou do Metropole na kafíčko nebo pojedu MHD za další kamarádkou. Teď ještě nechci prdelku nikam tahat, aby nic nechytla... Kdy se dává ta hexavakcína, nevíte?
15. kvě 2009 ve 12:29  • Odpověz
Zuziku, myslim ze hexa se picha ve 3-4 mesicich.
15. kvě 2009 ve 12:37  • Odpověz
aha, tak to já počkám do konce šestinedělí a pak začnu pomalu chodit mezi národ. Já myslela, že se píchá v těch šesti týdnech.
15. kvě 2009 ve 12:46  • Odpověz
holky jj spletla jsem jmena :slight_smile: Karca neboj to prijde, jsem rada ze ten syndrom nemam sama :grinning:
Zuzi ty Jižní Čechy závidím :slight_smile: Uvazuju ze by jsme tam jeli na dovcu.
Na hemouse muzu vrele doporucit cipky a mast Preparation H. Muzou to i kojici matky. :wink:
Dopo byl malej hodnej spinkal v kosiku a ja mohla aspon tu kopu vyzehlit.
Ted si pujdu dodelat obed, ryzu uz mam tak jeste Tofu.
15. kvě 2009 ve 12:53  •  1 dítě  • Odpověz
ahoj holky,

Tak jsme dnes byli na KO a máme 4,500g,tak to je 200g za 10 dní a prý to není moc říkala dr.a to mě furt malá visí na prsu-ach jo a to ještě musíme na Alergologii,kvůli pupínkům a na Neurologii,že ráda zaklání při spaní hlavičku :frowning2: A to mám už na příští týden 3 doktory(gyndu a malá kyčle a dětskou)

A ted jsem tak nas..ná,že to sem musím napsat:malá se v noci budila po 2,5 h,což bylo divný,protože už spává dýl a ráno zas blinkala a zase pláč,už fakt nemůžu,kolikát už mě z toho řevu "krvácí"uši než se utiší. :unamused:
Manžel byl dnes doma,tak co malá usnula jsem si šla lehnout a asi za hodku a půl mu volá kámoš na kafe,tak mě vzbudil a at spím dál,že jde na kafe a malá zatím spí,jenže já už byla probuzená a slyšela z vedlejšího pokoje protahování tak jsem vstala.Jsem tak vytočená,protože večer jsem ho pustila s klukama do kina,tak tu budem samy a on mě ani v klidu vyspat nenechá :angry: :angry:
Jako snaží se pomáhat,ale my ženský fakt musíme jet na 100% a oni jen když se jim chce :angry:
15. kvě 2009 v 16:17  • Odpověz
Karčo-nezoufej,já to dole taky měla jak po výbuchu.Mazala jsem dubovou kůrou nástřih a Faktu čípky a mast na hemouše a už to skoro nejde poznat a krev už asi 3 týdny taky neteče-vůbec.Sedět jsem nemohla asi 10 dní :wink: Akorát mi to tam přijde trochu otevřený a né tak pevný,ale pohoda....muchlování se zatím obávám,ale stejně není kdy :unamused:

Bemo- s tím kakáním jsem to taky tak měla,ale taky už je to lepší,hodně pij a jez vlákninu a jogurty :wink:

Zuzíku užj si vejlet,my pojedem v neděli taky na chajdu,snad bude hezky :slight_smile:
15. kvě 2009 v 16:24  • Odpověz
tak jsme se vrátili z nákupů. Natálka celé 4,5 hodiny prospinkala. A konečně mi přišel kolotoč nad postýlku, tak jsme ho hned vyzkoušeli a připadalo mi, jako by se bála na něho podívat :slight_smile:
Teď tady s ní tatínek dělá blbinky.
Koupila jsem si odsávačku od nuku a je suprová, to ze mě stříkalo, jako ze studny, byla jsem úplně nadšená. Budu odstříkávat v noci, kdy malá jí jen 2x a já mám hrozně nalitý prsa a nechci ji budit, když spinká. Ale pak to ze mě normálně teče, jako včera ve sprše.

Jo Buni, chlapi jsou chlapi a nikdy nedokáží pro děti dělat to co máma. A ženský jedou někdy i na 200% a je to samozřejmost.
Manžel taky pomáhá, ale čekala jsem ětší výpomoc.
15. kvě 2009 v 18:29  • Odpověz
Zuzíku, díky. S tou podobou jsi mě potěšila, každý říká, že je to celý tatínek a že ten ji nezapře. Ale já si nemůžu pomoct, já ho v ní nevidím. Taky tam vidím spíš sebe i podle svých fotek, co by miminko.
15. kvě 2009 v 18:32  • Odpověz
hoj holky, tak my byly ve městě, no malá si hrála na herečku, normálně vždy, když jsem čekala ve frontě, tak hysterák a doma si pak hrála na mrtvýho brouka :angry:
koupila jsem ji ten hipp s probiotikama a testla to, je to trochu hustší, ona v tom moc rozdíl nevzala, ale mě teda chutná víc, tak uvidíme, zkusím dens zítra a kdyžtak zůstanem u nutrilonu.
holky, na konci prvního měsíce, zvedají všihni vaši prcci na břiše alespoň malinko hlavičku? berun právě ne, jen když ji mám na hrudi, ale prý by to měla umět i na břiše na okamžik. a taky nesleduje hýbající prst můj, ale kolotoč zase jo, ten sleduje.
mi teď ten můj říká, že kouká pořád tak vyplašeně, prej aby byla zdravá :angry: Chápete to, co říká? bych ho střelila...
buni, koukám je to skoro všude stejný :unamused:
15. kvě 2009 v 18:37  • Odpověz
buni, Natálka hlavičku zvedá krásně, ale nesleduje prst a ten kolotoč ji taky zatím nezaujal.
Oni so ti chlapi někdy nevidí do pusy. Taky to znám.
15. kvě 2009 v 18:54  • Odpověz
bemo, jsem právě četla, co by ty dětičky měly umět :wink:
http://www.maminkam.cz/psychomotoricky-vyvoj-1-mesic/
15. kvě 2009 v 19:09  • Odpověz
ahojky holčiny .
tak my se trochu v kojení zlepšujeme ale je to záhul střídám přikládádní s odsáváním a mléka je více ale asi to na dokrm nakonec dopadne protože váha nic mocuvidíme v pondělí u dr.
jinak se chci zeptat jestli máte kapičky na křivici a jak dlouho vám dr řek že to bude miminko užívat. nám řekl snad do jednoho roku dítěte tak jsem pak nad tím přemyšlela jestli to není nějak dlouho :unamused: jestli se dr nespletl
jinak Davídek hlavičku už zvedá taky je to šikulka a i se usmívá brouček je zlatej a vůbec nepláče jen když ma hlad a prdíky. jo a dnes mě pokadil normálně jsem mu utírala prdku a najednou to z něj vylítlo až na zem . takže míchaná vajíčka všude i na mně :grinning: :grinning: :grinning:
15. kvě 2009 ve 21:22  • Odpověz
anitt, to jste šikulky. My hlavičku jen na hrudi. Usměv někdy je, ale jen ten neúmyslný. Úmyslně na mě se ještě neusmála. Mám vigantol denně do jednoho roku a kanavit, týdně do měsíce a pak měsíčně. Jen nevím jestli jednou za 4týdny nebo měsíčně třeba vždy 10.?
15. kvě 2009 ve 21:39  • Odpověz
ahojte holky,

tak cviceni bylo docela ok - jen jsem tam byla jeste s jednou maminkou (jen my dve jsme tam byli) a co jsme se bavili tak jsme si obe pripadali ze delame vsechno spatne. Ten jeji chlapecek byl o mesic mladsi a pry hodne v motorice pozadu. Melinka byla podle te cvicitelky v poradku jen ji pry nemam davat na odrihnuti na rameno ze se nici krcni pater :frowning2: Jenze ona je tak tezka ze drzet ji tak jak my ukazovala tak to by me upadla ruka - sama mela problem ji unest :grinning: No jdem jeste na 2 hodiny a pak hura do vanicek. Jinak je to ale docela drahe - 12 lekci vyjde na 3 tisice ale co uz by jsme pro ty nase ratolesti neudelali ze?

Jinak opet nestiham - ale jak se dodela domecek tak uz bude vic casu - doufam. Jeste varim na zitra segedinak at toho nemam tak moc :wink:

Jo a pry ú paseni konicku zveda hlavicku az moc ale nevim teda jak mam Melinku donutit aby ji zvedala malo - jsem si pripadala trochu divne. Ten rekne ze musi zvedat moc a druhy zas ze je to blbe
:angry: Clovek aby se v tom vyznal :grinning:
15. kvě 2009 ve 22:54  • Odpověz
Tak jsem konečně přidala nějaké fotečky Kačenky do alba :slight_smile: :slight_smile: tak jukněte :wink:

dobrou kočenky :pensive:
16. kvě 2009 v 00:13  • Odpověz
BuniKacenka je fakt prekrasna - jak panenka.Ja chci taky aby uz Melinka mela vlasky :grinning:
16. kvě 2009 v 07:48  • Odpověz
Dobré ranko holky!
Dneska jsem tu první :astonished:
Buni, Kačenka je roztomilá. Honzík se ve spaní taky hrozně krouží a pořád dává hlavičku na jednu stranu a na druhou nechce, tak se na to musím poptat dr.

Jani, a jak se mají dávat prckové správně odříhnout? Vždyt skoro všichni dávají na ramínko? Tygříka nám dr. doporučila až po šestinedělí.

Jinak my jsme se dneska vyspinkali. Prcek papal ve 22 hod., sice zabral až před půlnocí, ale spinkal do půl 5 :astonished:
16. kvě 2009 v 07:49  • Odpověz
Koukám, že mě předběhla Janinka :wink:

Anitt, ty kapičky se berou do 1 roku.
Andy, nám dr. rozepsala do zdravotního průkazu jak brát ten Kanavit. My poslední týdenní dávku budeme brát 20.5., takže pak začneme měsíční 20.6.
16. kvě 2009 v 07:50  • Odpověz
Hrusti na odrihnuti rikala do vyvyseneho klubicka, na klokanka i tygrika ale rameno jen v pololeze a na chvilku a nebo pres rameno hodit jak pytel brambor tak ze brisko mas na rameni.No male se to asi moc nelibilo jelikoz tu cvicitelku oblila :grinning: Ale je jeste zahlenena tak to asi z toho :unamused:
16. kvě 2009 v 07:58  • Odpověz
Jani, ja nevim, jak vypada poloha vyveseneho klubika a klokanka. Znam jen tygrika. No, ja se snazim prcka hodit pres rameno jako pytel brambor, akorat ten "pytlik" mi vzdycky sleze dolu, takze bych ho musela na rameno nahazovat kazdych 30 vterin :slight_smile:
16. kvě 2009 v 08:07  • Odpověz
shojky holčiny mně dr kanavit nenapsal a co se to b ere? jinak Davídek si říhne tak ob krmení :unamused:

buni kráásné foečky :slight_smile:
16. kvě 2009 v 08:09  • Odpověz
Anitt, Kanavit je na srazlivost krve. Jeste bereme Vigantol a ten je na krivici a kosti.
16. kvě 2009 v 09:04  • Odpověz
ahoj holky, teda já vás obdivuju stíhat toho tolik psát. Já vůbec nestíhám :angry: Malej mi přes den chrupčí vždycky tak po třičtvrtě hodině, což je právě čas tak stihnout vyžehlit nebo uvařit nebo upéct, vytřít apod. Nejdýl pak vydrží v kočárku, ikdyž teď jsou to taky tak dvě hoďky, pak baštit a pak klido znova do kočárku, ale to zase jsem s kočárkem venku já, takže to toho taky moc nenapíšu. Jinak četla jsem, jak jste měly lítostivou na manžílky, ono to asi přijde téměř na každou, ale zase to brzy přejde :grinning: Jinak prcek má pořád takovou nic moc barvu stoličky, někdy dokonce brčál, tak jsem to v pondělí říkala Dr., tak mam častejš kojit, že je to nějaká laktační krize, že by se to mělo srovnat. No jo, jenže teď jsme kojili tak po 2 hodkách, takže teď kojím po hodině a něco! To je teda mazec, ještě se ani nerozkoukám a už kojim znova. Ale když chrupne v kočárku, tak ho nebudím. Jo a jinak v noci už spinkáme o maličko líp, usne teda třeba okolo devátý, chrupčí tak do půl dvanáctý, do jedenácti, do dvanácti, jak kdy a potom se budíme každý dvě hoďky. Ale už i za to jsem ráda, alespoň se trošku vyspím. Ještě jdu shlédnout vaše nový fotečky a budu muset jít přebalit. Mám teď prcka na klíně a slyšela jsem, jak to tam žbluňkalo :grinning:
16. kvě 2009 v 09:07  • Odpověz
Ahoj Map, to te ted obdivuju, ze to takhle vsechno stihas. Prcek je docela narocny. TO kojeni po 2 hod. v noci by me asi odrovnalo :wink: Drzim palecky, at to s Pavlikem vsechno pekne zvládáte :wink:
16. kvě 2009 v 09:34  • Odpověz
Ahojte maminky.
Tak dnes byla Natálka na mámu hodná a nechala ji spát až do sedmi. Ale v noci se nehorázně zasrajdila a pak ještě zasrajdila mě, až na podprsenku a na zem a pak to dorazila čůráním. Jsem myslela, že mě vomejou, zrovna v noci. A ráno jsem našla flek na prostěradle naší postele, jak jsem ji kojila :grinning:

Dnes jedeme do Hatí a konečně si udělám radost nějakým novým oblečkem. Tak jsem si včera a dnes odstříkala mlíčko a máme toho 100 ml. Jsem z té odsávačky nadšená.

Nic, jdu ostříhat manžílka, už na sebe upozorňuje :grinning:
16. kvě 2009 v 09:58  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.