• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jarňáčci 2009 II.

(Zamčená)
9. dubna 2010 
Jo holky, musím se trochu pochlubit. Natálka už usíná sama. Nakrmím ji a dám ji do postýlky, třeba i půl hodinky třeba kouká a pak sama usne. Jsem nadšená, snad jí to vydrží :slight_smile:
18. kvě 2009 ve 20:46  • Odpověz
bemo je to šikulka po mamince :wink:
miši diky za pochvalu,musim dat neco noveho do alba
andy ja tu rourku u Elin použivala každy večersama poznaš že to jinak nejde,nesmí se to moc zasunout,nam ji ted u Šimonka davali hned v porodnici

malí dneska ma zas pekne bolení,to mliko z mrazaku mu moc nesedlo,už mu ho nedam..ješte přemyšlím o tech homeo pro deti na bolení bříška,psali to holky v tematu probio kapky,a jsou pry dobre,pomahají a mužou se od narození
18. kvě 2009 ve 21:09  • Odpověz
jj, bemo, takhle to u nás funguje taky :slight_smile: Dřív zabírala hned po papání a teď už přes den juká a pozoruje. Takže po krmení ji dám do lehátka, mluvím na ní a zpívám jí vymyšlený písně :slight_smile: Buď usne u toho nebo pak sama v lehátku. Což je pohodička a já pak něco stihnu i udělat. A když se probere, tak juká, ale do pěti minut je zase ťuhík :slight_smile:
18. kvě 2009 ve 21:15  • Odpověz
holčiny my dnes s Davídkem chrněli od tří do půl osmé jen s malou pauzou na krátké papaní u ktérého jsme obba opět vytuhli. takže nepapal asi 4 hodiny :frowning2: tak mě pak vycuc . ted hajá a poslední papaní bude kolem 23.00
je to zlato. ted si k němu hajnu
zatim papa zlatíčka a dobroou noc
18. kvě 2009 ve 22:00  • Odpověz
ahoh holky,
já sem ffakt hrozná že vás zanedbávám ale nestíhám, já vím myslíte si amé výmluvy, ale bohužel, ted nám přišlo aspon porodné a mateřskou mi po 2 opět zamítli takže sme dali další žádost, tak uvidíme jak to dopadne.
Jinak malej Davídek je opravdu moc hezkej a hodnej spinká furt a budí se mi po 3-4hod přes noc spal i 6hod v kuse :astonished:
Jiank doufám, že jste všechny maminky v pořádku a vaše miminečka se mají k světu paa držím všem palečky at jste zdravý :wink:
19. kvě 2009 v 08:04  • Odpověz
Ahoj Zuzíku, já myslim, že je to normálka, oni ty miminka prostě u toho krmení občas blbnou. Anča má to samé, někdy hezky saje a někdy se přicucává na 20x a taky u toho pobrekává, přijde mi, že je to vždycky, když se jí sejdou u krmení nějaký prdivý procesy v bříšku, tak se nemůže soustředit a takhle blbne.

Misi, tak to Ti vypadly ty stehy děsně brzy, tak doufám, že do konce toho šestinedělí mi snad taky vypadnou.

Já dnes měla noc, malá se budila po 3 hodinách, což je standard, ale dva poplachy byly, jeden planej od Nany a druhej u chůvičky, došly baterky, to jsem byla pěkně vyjukaná.

Jsem zvědavá, jak dneska zvládnu tu cestu autem taky, protože budeme taky krmit někde na cestě, kočár beru taky, tak to bude akce.

Marek, nedělej si starosti, všichni tu občas nestíháme, to je normalka.
19. kvě 2009 v 08:10  • Odpověz
Karca, drzim palce, at zvladnes jizdu s Anickou.

Mareka, ja taky nestiham ... porad :frowning2:

My dneska meli slabsi noc, pokusim se to dospat, ale nevim, jestli me ta nase potvurka necha.

Andy, dodatecne vsechno nej :slight_smile: Vidis, jaky jsi dostala od berunky hezky darek :wink:
19. kvě 2009 v 09:05  • Odpověz
ahoj maminky! my noc supr. 11-4 a v 9 jsem musela budit, se píchla o trn :confused: ale vyspinkat ji nechám, ona má pak trochu větší hlad :grinning: večer pak koukala od 8 do 10, tak jsemji dala pak najíst, ale byla už přetažená. to pak mi u toho začíná brečet a už do ní nic nedostanu.
zuzik, a nepomáhá v mezičase dudlíik? ono správně mezi jídly s MM by měla být mezera 1-1,5hod., aby se to v bříšku nemíchalo a neměla bolení. třeba nějakýmu miminku kratší intervaly nedělají dobře :unamused:
hrusti, díky :slight_smile: a copak? prckovi se v noci nechtělo spinkat? nebo měl boleníčko?
peti, díky za radu. a jak hluboko se asi může? centimetr, dva? já to nedokážu odhadnout. o těch homeo jsem taky četla. prý pomáhají i na nechutenství. ale jak se sakra těm prckům dávají? :unamused: jinak s tím mlíkem...já jednou taky zmrazila a když ho rozmrazila, zak tam byly takový kousky sražený, tak jsem ho vylila. fakt se mi zdálo divný.
karca, tak hodně štěstí. já ještě sama s berunkou nejela. poplach od nanny je to nejhorší vystrašení rodičů, to jsi musela být hotová, viď? :unamused:
jo, jsem chtěla vědět, kam dáváte prcky, když s nima sami jedete autem? dopředu k sobě nebo dozadu?
a já mám fakt hemeroida, je to děs. udělal se mi až teď. fakt to bolí. mám na to tu faktu mastičku, ale zatím nic moc. v noci jsem si dokonce loupla paralen jak to bolelo :frowning2:
19. kvě 2009 v 10:10  • Odpověz
Dobré ránko, karco ja nemela nastrih jen trosku natrzeni takze to byli nejaky pidi stehy, tak asi proto. Cestu zvladnes :slight_smile: U nas je hnusne, rano lilo.
Marek to je v pohode, my to chapeme, proc ti zamitli materskou?
Jj Andy vse nej k narozkám :slight_smile:
19. kvě 2009 v 10:13  •  1 dítě  • Odpověz
Andy ja davam malyho k sobe dopredu. Je to praktictejsi, kdyz mu vypadne dudel nebo tak a muzu ho kontrolovat jestli je OK. Ti hemousi jsou hnusni, me spis zabrali cipky nez masticka.
19. kvě 2009 v 10:17  •  1 dítě  • Odpověz
Andy, prcek celou noc pobrekaval a knikal, tak jsem se porad budila. Prislo mi, ze ma rymu, ale nudle v nose nema, jen obcas pcikne. Tak snad rymu nema. Ve 4 hod. rano me vzbudil regulerni rev, tak jsem mu dala najist, ale nechtel pak spinkat, zabral az k ranu. Ted tady vedle spinka, tak zkusim zalezt k nemu a chvilku si zdrimnout, tak snad se nevzbudi.

Taky jsem se chtela zeptat, kde vozite prcky? Videla jsem hodne maminky se sedackou vepredu, ale to jde jen u aut, ktere nemaji vepredu airbagy.
19. kvě 2009 v 10:18  • Odpověz
ahojky holčiny
prcek by měl být tak aby jste na něj viděly , takže pokud řídíte určitě vepředu kdyby se pblinkal nebo něco.
jinak Davídek taky dnes blbne při jídle sebou šije a kojím hodinu i déle aby do sebe něco dostal je to fakt boj. ted podlouhé době usnul ale ani včera nezabral tak jsem si ho ve 3 .00 vzala k sobě do postele a i tak nic moc. no asi nějaká krize

taky se mi stalo že jsem dala odsáté mléko do lednice a pak v tom po dvou hodinách byly cucky :angry: taková škoda :angry:
19. kvě 2009 v 10:32  • Odpověz
misi, myslíš faktu čípky? taky jsem si říkala, že je lepší je dávat dopředu. naše je hysterka v autě, jak se zastaví na semaforu, tak řev. jinak spí nebo kouká :slight_smile:
hrusti, malá má taky rýmu ode mě, ale nekape ji z nosu, jen občas pčikne a má to dost vzadu, tak se snažím odsávat a občas dám libenar. tak si hajni, třeba teď prcek bude dýl spinkat a dospíš se taky
19. kvě 2009 v 10:34  • Odpověz
Vcera sem nam stala dobra vec, po koupani jsem chtela oblict pyzamko a bylo maly, vezmu dalsi zase maly, zbytek mel opranej, no jeste jsem tam jedno vystrachala ale valila jsem do Teska koupit novy :grinning: No a naopak plinky jsme kopupili a byli velky. A to byli na 4-9 kilo, melo mi to byt jasny kdyz je to takovy rozptyl. :sweat_smile:
19. kvě 2009 v 10:36  •  1 dítě  • Odpověz
Andy Preparation H, je to i pro tehotne a kojici matky. My mame starou feldu tam airback neni.
Hrusti tak to bylo narocny, bez si lehnout :wink:
19. kvě 2009 v 10:43  •  1 dítě  • Odpověz
misi, tak díky za tipa. Si to musím někde napsat. Jsem ráda, když večer malá usne a já jdu spinkat a ten hemouš mi to včera chtěl překazit :frowning2: My máme taky sterej tip feldy, ale airbag tam myslím je. Je to ta nějaká limitovaná edice, ale klasicky to asi nedávali.Moje autíčko už je bez pojistky a prodává se. Dostanu kombajnovou astru, abych mohla výletit :slight_smile:
nám zase už nejsou 50 bodyčka. blbne mi klávenice ,asi slabý baterky :unamused:
19. kvě 2009 v 10:51  • Odpověz
Holky autosedacku muzete vozit ve predu jen pokud tam bud neni airbag a nebo jde vypnout. Nebo pokud ho tam mas a nemas vypinac tak rekni v servisu at ti odstavi vsechny airbagy. Jinak ja maleho voziv z zadu a za sedackou spolujezdce abych na nej mohla kdyz tak sahnout. No ale me vetsinou mrnous v aute spinka :grinning:
19. kvě 2009 v 11:40  • Odpověz
He he prece jen je v necem to stary auto dobry :slight_smile: Nemusim resit airbag. Holky vy mate vsechny v rodine dve auta? My mame jen jedno a nekdy je to o nej boj, ale na druhy nemame :unamused:
Andy 50 nam nebyla ani v porodnici :grinning: Nam uz ted neni 56. I kdyz zase jak co, treba HM je vetsi.

Dneska rano jsem se nakrkla. Taky mate pocit, ze jen porad uklizite? Ja vcera uklidila a dneska manza sel rano se psem a nechal ho curat pod nejakym kerem co ma maly bily okvetni listky, prselo a na Scottyho se to nalepilo. Umyl ho ve vane ale jen nohy, na listky se vybodl takze ja ted uklizela po celym byte ten binec z neho, musela jsem ho i vysat, coz se mu nelibilo. Pak sem musela vyskladat mycku a dat tam spinavy nadobi, umyt po nem vanu, protoze to rano manza taky neudelal. Jeste jsem tam mela pradlo v pracce. Uz si rikam ze vsechno mam a zjistuju, ze pes ma krvavou nohu, no mel tam klistaka a ten mu rupl. Takze vytahnout, do vany a vydezinfikovat. Jeste ze malej celou dobu chrnel. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. kvě 2009 ve 12:00  •  1 dítě  • Odpověz
no my máme jen jednou autí ale já nejezdim tak stačí :wink: ale asi začnu protože by se mi tokolikrát dost hodilo

misi to jsi toho dneska zvládla dost.
já jsem se od rána taky nezastavila . nejdřív nakrmit toho žroužíka, pak vyprat , vyžehlit , kopoklidit a uvařit rizoto. uf mám to z krku a až ho nakrmím tak dam chrupku a po dalším krmení asi půjdeme na chvilku ven . sice tam není nic moc ale at je na vzduchu.
jinak prcka musím přebalovat před každým kojením protože on nesnese cokoliv v plenách , pořád mi pobrekával a až když jsem začala každé kojení přebalovat a to tam fakt nebylo prakticky nic tak je vklidu rozmazlenec jeden. ted chrní ale za chvilku musí dostat nášup tak ho nenásilně musím vzbudit .
jak často koupete? já zatím obden protože má sušší kůžičku a koupelí se vysušuje ještě víc . a to ho mažu asi 3xdenně celého a prdelku a nožičky pokaždý když přebaluju a obličej taky
19. kvě 2009 ve 12:11  • Odpověz
Misi, my jsme si druhe autiku koupili minuly rok. Manza mi totiz nechtel pujcovat s myma ridiskyma schopnostma oktavku, tak jsem si poridila svoje autiko :slight_smile:
Tedy Anitt, ty jsi aktivni po ranu. Ja jsem jen upekla strudl, vareno jsem mela od vcera a ted se pokusim zalehnout s prckem. Pokus pred obedem nevysel, protoze prcek mel prdiky a rval jako na lesy :frowning2:
Jinak koupeme kazdy den. My jsme taky byli hodne vysuseni, mazala jsem olejickem, ale ted mazu modrou indulonou a mame pekne hebkou kuzicku :slight_smile: Prislo mi, ze ten olejicek ho vysusuje misto aby ho poradne promastil.
19. kvě 2009 ve 12:17  • Odpověz
Misi u nas mame dve auticka a ted jedno stoji furt a druhym jezdime jen na nakup a k dr. Manzela totiz ted rano vyzvedavaji sluzebnim autem. :grinning: Ale vcera jsem udelali autickum radost koupili jsme oboum nove vzduchove filtry tak je o vikendu vymenime. :slight_smile:
Anitt u nas koupeme kazdej vecer v sedum hodin uz je to ritual, ale malej nema problem s tim ze by byl suchej. Segra moje koupe i ted maleho ob den a je mu 11 mesicu :wink:
19. kvě 2009 ve 12:20  • Odpověz
:wink: ahoj holky,
marek maš to taky težke,s tou mateřskou jsou fakt blbci,to nechapu o co jim jde,tak se drž,ješte že maš vašem co?
andy tak max 2 cm,tím se neda moc ublížit neboj..
holky to mliko není zkažene,ty cucky jsou smetana,to jak se ohřeje,tak se roztopí,nevylívat :wink:
dneska jsem konečne na podruhe zvladla kontrolu po šestinedelí :grinning: hlídala švagrová a krasne to zvladli,mela tu i Kubíka 9 mesícu :wink:
ptala jsem se setry na gynde na to mlíko,takže doporučila ty homeo,kojici čaje a pry je to stresem a nevyspaním,tak uvydíme a to zmrazene mliko,se nema použivat bežne celí den,jen jako dokrm,když pochybí..proto mel tu stoličku do zelena,po mesici je pry jine složení mlika,než bylo před tím

miši s tím uklidem jako by to bylo u nas,nejlíp když jsem sama s Šimulou,ten nenadela,max počura plovoučku :grinning:
nahodou jsi šikovna holka jak to zvladaš :wink:

hrusti s tím olejíčkem mam stejny pocit,zase se zaqčal lopat na čele,14 dní byl v pohode a mame jit ve čtvrtek na oční tak se zas loupe ,to je jak naschval,mel to tam i minule a dr me řekla at s tím neco delam,za 2 dny už to nemel až ted
19. kvě 2009 ve 12:32  • Odpověz
Petrach nejaka protivna dr, ne? Tak at ti poradi ne at ti rekne, ze s tim mas neco delat :angry: Gratulace ke KO. Jinak mas pravdu, kdyz jsem doma sama tak je tu poradek a kdyz prijde manza tak nestacim uklizet. A to nenechava veci tam kde je vyslece, ale klasika neda veci do mycky, doklady a mobil a ruzny blbosti dava na stul, to nesnasim, neuklidi si boty do skrine, atd :angry:
Anitt ty jsi teda taky pracovala jak o zivot. Ja mela k obedu tvarohove knedliky, tak to byla rychlovka.
Hrusti tak at druhy pokus vyjde :grinning: Ja asi odpo taky vyrazim ven, mam na poste doporuceny dopis, jako by nemohli zazvonit, zas byl ve schrance jen listek.
A dneska jdu na bazen s kamaradkou. Ja se taaaak tesim :slight_smile:
Anitt my koupeme vetsinou ob den, malej byl taky hrozne vysusenej ze zacatku, ale kdyz je vedro tak koupeme kazdy den. No a ted jak sme malovali tak se nekoupal dva dny, ja vim, socialku na me :grinning: ale proste se to nestihalo a nechtela sem ho koupat v noci.
19. kvě 2009 ve 12:53  •  1 dítě  • Odpověz
tak já se z toho fakt už po.... Malou jsem kojila hodinu z jednoho prsa, začala brečet, tak jsem jí dala z druhého dvacet minut a stejně mi tu řve - já už fakt nevím, co s ní....
19. kvě 2009 ve 13:31  • Odpověz
zuzi zkus ji sahnout na pusinku kdyz ji otevre ma hlad pokud ne tak ji trapi asi neco jineho..
19. kvě 2009 ve 13:50  •  1 dítě  • Odpověz
misi jdes se sama koupat,nebo už chodíte plavat?
zuzi jak piše miši když přejedeš po tvařičce z boku a ma hlad,tak se točí na bok,vytačí hlavu jakoby k prsu,to me říkala dr,ja taky tapu,neboj jsme všechny stejne..je to občas boj,co?

u nas se spí dnes asi hodku,dopoledne vubec nespal,ale nebrečel,ted už řval jak tur,jestli do 20minut neusne,tak jdem do kočaru :unamused: se pekne naučí prdola

andy už jsem mu ty homeo objednala,pry bud pomužou nebo ne,ale neublíží,tak skusime..ma se to rozpustit ve vode
19. kvě 2009 ve 13:58  • Odpověz
já se omlouvám, zapomněla jsem vás pozdravit. Takže to tímto napravuji a zdravím všechny maminky a miminka.
Tak nakonec pomohlo chování, protože jak psala Andy, malé hrozně škrundalo v břichu - podle mě se přejedla :frowning2: Teď tu spinká v lehátku jako andělíček se sepjatýma ručičkama. Je tak kouzelná a já jsem na ni jako macecha :frowning2: Já teď dopékám sekanou a teď jsem oškrábala brambory. Tak se těším, až se najím.
Misi, bazén ti závidím - taky bych šla. Plánuji, že od toho půl roku budu s malou chodit do bazénu taky.
Jak jste tu probíraly auta, my máme taky jen jedno a vzali jsme si ho na leasing dva týdny předtím než mi dr. oznámil, že jsem těhu. Kdyby mi to řekl dřív, tak jsem proti - jenže zase kvůli bezpečí. Jen teď nevím, jak ho budeme splácet, když budu brát ten obr rodičovský příspěvek 7.600Kč :stuck_out_tongue_closed_eyes: Fakt by mě zajímalo, jak z toho mají vyjít maminky samoživitelky...
19. kvě 2009 ve 14:04  • Odpověz
petrach: kdyby nebylo našich tak už jsme všichni pod mostem, protože by nás banky vyhodili z baráku, ach ty půjčky ještě 3 měsíce vydržet a je to ok.
Jinak mi zamítli mateřskou kvůli tomu že nevěděli zda jsem nebo budu po mateřskou pobírat nějaké jiné peníze, tak mi pani chytrá účetní která nevim na co v tescu dělá zapomněla jaksi 3 měsíce na vyřízení mateřské říci že jim na sociálku musim dát ještě 2 prohlášení že nebudu nikde jinde pobírat peníze a že jsem měla s tescem ukonščenou smlouvu k 30.9 tudíž o rizikáč jsem byla nezaměstnaná.
No a tohle bylo pani účetní jaksi jedno že to tam mám k tomu dodat, kdybych nezavolala na sociálku tak jsem v háji a doted se nic neděje .
Snad už mi ji na potřetí schválí jinak už fakt nevim.
Ale ta účetní mě naštvala že bych za ní nejradši jela a hodila jí tam posr..ou plínku aby věděla jak to chutná když člověk je bez 3 měsíců bez peněz
Holčičky já koupu každý den i když má sušší pokožku a pak ho celého naolejíčkuju a je krásnej a vydrží mít krásnoučkou plet až do večera dalšího .-)
Tak pa
zuzi: ty si sama s malou? já myslela že máš chlapa :confused: :astonished: :wink:
19. kvě 2009 ve 14:40  • Odpověz
tak my mame auta 2,bohužel :unamused: pač jsme si přece museli koupit kombika,když jsme chteli to mimino,včem by jsme ho vozili,že? Elišku jsme vozili první 2 roky v žigulu :grinning: a přežila to..takže místo aby jsme seatka prodali,než přišel ten super zakon o vozidlech starších víc jak 10let a přepisu,tak manžovi se zdalo,že nam davají malo penízku a ted nam ho už nikdo nekoupí :angry:
takže holky klido vam ho venujem :wink:ja už asi jezdit nebudu,jsem poleno

marek teda to je kača ,řekla bych jí necomaž tam pujdeš..je to blby bez penízku,taky se desím co bude až bude tech 7600kč,manža v praci pořad nic moc,jenom slibují,holt se nam letos taky daří :angry:
19. kvě 2009 ve 14:49  • Odpověz
marek hod fotečku jak rostete :wink:
ja se taky pokusím,jen musim poklidit
19. kvě 2009 ve 14:52  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.