• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jarňáčci 2009 II.

(Zamčená)
9. dubna 2010 
marek, chlapa mám a bere docela slušnej plat, ale vzhledem k tomu, co všechno platíme se fakt děsím toho, až budu brát těch 7.600Kč. S těmi samoživitelkami jsem to psala jen jako zamyšlení... To s tou mateřskou je fakt děs, mě jí taky zkonili - poslali mi tři tisíce za celý měsíc a teď čekám na dorovnání a na další mateřskou. A furt nic, tak jsem zvědavá, kdy to přijde :frowning2:
19. kvě 2009 ve 14:56  • Odpověz
Peti, gratulace ke kontrole.

Misi, s tim uklidem je to vsude stejne. Obcas se mi chce z toho normalne brecet. Nebavi me porad po manzelovi chodit a uklizet a jemu to muzu rikat 100x a stejne to jde jednim uchem dovnitr a druhym ven.

Jinak jsem si chvilku s prckem schrupla, ale zacala me hrozne bolet hlava :frowning2: No, půjdeme ven a treba cerstvy vzduch pomuze :slight_smile:
19. kvě 2009 ve 14:57  • Odpověz
jsem zpátky z procházky. byly jsme v lese na Ještědě, je tam parádní vzdoušek :slight_smile: dostala jsem další plíny 4-9kg. takže už mám 500plín 4-9kg, 20 2-5kg a 300 3-6kg. Mám pruměr tak 6-7na den, což mám tak na půl roku vystaráno :slight_smile: malá nejdřív spinkala a pak už se asi divila tomu čistýmu vzduchu, vytrávilo ji a pak cestu dom skoro probrečela.
peto, dík za radu. si to tam nějak označím, abych to nedávala více. vy máte aventácký lahvičky? není víc druhů saviček? Mně přijde, že tou novou je to namáhavý. Já to zkusila a teda fakt jsem se musela snažit, abych z toho něco dostala :angry: dávám tu starou. jak se jmenují ty homeo?
marek, máš to na prd s tou mateřskou, to mě by trefilo taky :frowning2:
zuzik, já si občas přijdu taky jak macecha a neschopná. jako, že ji třeba nedokážu pořádně oblíct ani. má tu čepku vždy tak pochroumanou a ona si ji ještě pochroumá.dnes se kvůli mě bouchla, když jsem ji odsávala :cry:
19. kvě 2009 v 16:15  • Odpověz
Andy, urcite jsou ruzne velikosti savicek do tech flasticek Avent. U te nejmensi je savicka pro 0+, u te 260 ml je savicka pro 1+. Aspon tedy ty co mam doma ja.

My jsme taky prisli z prochajdy. Honzik se asi po pul hodine v kocarku probral a doted nespinka. Nevim, jestli ma hlad, protoze predtim mi hystericky rval u flasticky, ze mama nechce dat vic nez 120.
Holky, jak oblikate prcky v tomhle pocasi? Ja mu davam dupky, bodicko a na to semisovy kabatek s kapuckou a slabou capku. Nevim, jestli mu muzu dat pres body jen bavlnenou mikinku, aby mu nebyla zima???
19. kvě 2009 v 18:08  • Odpověz
Ahoj holky,

tak já malou vozím vzadu v autě, řikala jsem si, aby si zvykla, protože za půl roku bude v sedící sedačce a ta už může být jen vzadu, tak aby pak nebyl problém, že tam vzadu nechce být a nehysterčila mi. Ale je fakt, že na ní nevidim, což mě trochu znervózňuje. :frowning2: :frowning2:

Anča má taky strašně suchou kůži, tak jsem objednala ten Sebamed do koupele, jak jste tu doporučovaly a uvidím. Doktorka řikala mazat, mazat, mazat, tak teď mažeme celé tělíčko po každém jídle, takže každé 3 hodiny, to se to celé pěkně protahuje 30 minut kojení, minimálně 15 minut přebalování, minimálně 15 minut mazání a pak konejšení, bla, bla, 1,5 hodina v čudu, když to dobře jde, takže zbývá tak hoďka na spánek. Asi mi brzy hrábne. Anča by teď měla jíst, ale měly jsme děsně náročnej den, tak chrní.

Doktorka objevila zarudnutí kolem pupíku, takže brali krev z prstíku, jestli nemá infekci, tak snad nemá. Dostala jsem pro ní nějaký kapky do pupíku, tak se to doufám brzy ztratí. Taky jí měřila teplotu…Řvala jak šílenec, všechny nás ohodila hovínkama, pak mě naštěstí v lékárně všichni pustili dopředu, tak to jsem opravdu ocenila, protože už jsem z ní byla na paličku. Na kyčlích jsme taky dopadly nic-moc, máme dávat hadrovou plenu přes, takže jsem na netu hledala, jak se to vůbec váže a to je hrůza, musim koupit nějaké hadrové kalhotky, protože nevim, nevim, jak bych se s tim lopotila. Malá u toho taky vyváděla, jak jsme to na ní zkoušeli, no…, jsem dneska teda vyřízená, potřebovala bych jet někam nakoupit, abych si trošku vylepšila psychiku.

My máme 2 auta, takže taky není problém, ale asi bysme v klídku vystačili s jedním, manža jede tak 1x týdně ven na 2 hoďky, takže jsou 2 auta skoro zbytečný.

Andy, taky přeju všechno nejlepší.

Hrusti, já teď malou oblíkám jen do dupaček s dlouhým rukávem, plenka a tenhle obleček, přijde mi, že je tam vedro, ani čapku nedávám, no a do kočáru jí vrznu v zavinovačce.

K.
19. kvě 2009 v 19:00  • Odpověz
Karca, my jsme byli taky hodne vysuseni, mazala jsem olejickem pri kazdem prebalovani, ale ted po te indulone je to fakt dobre. Nemusis kupovat kalhotky, staci kdyz das pod pyzamko bodicko a tu plinku das na papirovou plinku a zapnes do toho bodinka.
Ja prcka prave uz do zavinovacky nedavam, tak proto ma ten kabatek. On prave nechtel byt v zavinovacce, protoze kdyz ma prdiky, tak nemuze kopat nozickama a byl pak jeste vic vztekly :unamused:
19. kvě 2009 v 19:27  • Odpověz
hrusti, aha. Tak koupím ještě 0+, aby se ji to líp tahalo, prdelině líný. Tam z tý zase, když hltá na začátku, tak ji to protýká.
karca, ta plínka je určitě jen preventivní. To my máme dávat taky, ale moje dr.řekla,ža když je to jinak ready, ža ať nedávám, páč je malá a ty pamprsky ji šahají skoro až k patě :grinning:
Jsem hrozná, zas tu čumákuju a čtu kraviny, místo, anyvh třeba vydrhla vanu :angry: Tak jdu aspoń žehlit.
19. kvě 2009 ve 20:07  • Odpověz
nové fotečky :slight_smile:
19. kvě 2009 ve 20:18  • Odpověz
Holky, díky moc za rady, to je super nápad zapnout to do bodýčka. Sice mi hlava nebere, jestli to bude mít nějakej efekt, ale tak když říkají.... Jedna plena mi přijde málo, to přece ty nožky moc od sebe nedá, nebo to tak stačí???
19. kvě 2009 ve 20:36  • Odpověz
Hrusti a ty tou indolonou mažeš celé tělíčko? Ta se ale přeci hrozně blbě roztírá, ne??
19. kvě 2009 ve 20:36  • Odpověz
ahojky holčiny tak my jsme byli na prochajdě pak koupání a papaní ated spinkání. za chvilku dám spršku a půjdu hajat k malému .
jinak my taky dáváme plínku i když někdy to flákám. taky preventivně ale chudinka vypadá s tím hrozně . nás taky vysušovali olejíčky a to je od weledy tak možná později a tak používáme leniensku co nám dali v porodce a indulonu a je to lepší jen na čelíčku se loupe :frowning2: tak mažeme a mažeme.
19. kvě 2009 ve 20:48  • Odpověz
Ahojte maminky, tak dnes jsem zase nestihla dřív.
Ale malá dnes byla zase moc hodná. Snad už jí to vydrží :wink:
Dnes jsem jí četla knížku, tak jí to moc bavilo a pak na prochajdě, ale chodila jsem jen hodinku a půl a jen po vesnici, řádí nám tu nějaký uchyl, už znásilnil jednu holku. Tak nechci sama někde mimo lidi.

Malá je teď s tatínkem v ložnici a už jsou tam pěkně dlouho, tak počítám, že jsou oba ťuhíci :grinning:
No, příští týden tátovi začíná školení a to budeme chodit za ním do práce, aby Natálka viděla, jak je tatínek chytrý a všichni se od něho učí :sweat_smile:
19. kvě 2009 ve 21:08  • Odpověz
Ahojky tak my mazeme olejickama z Nobilis, mandlovy a Ruzenka specialni pro miminka a pomohli mu. Plavat jsem byla jen ja, s malym jsme prihlaseni na vany ale az od ukoncenyho tretiho mesice.
Karci tak drzim palecky at to dopadne dobre s tim pupickem.
Andy ta prochajda musela byt paradni. My byli taky venku, akorad skoro vzdycky kdyz prijdem tak uz chce jist a to ma jeste cas. Asi mu vzdycky venku vytravi. :slight_smile:
No ted vecer jsme po jidle jeste byli v Obi narychlovku a malej usnul doma se probral jak sem ho vyslikala no a do ted neusnul. Manza honga a ja koukam na ordinaci :grinning: Malej neplace jen si hrozne vyklada :slight_smile:
19. kvě 2009 ve 21:13  •  1 dítě  • Odpověz
Bemo to je hrozny snad toho uchyla co nejdriv chytnou. :angry:
Teda ty mas sikovnyho manzela kdyz skoli :slight_smile: Ja malymu taky cru ruzny rikadla, ted je u nas hit Mela babka ctyri jabka ... :grinning:
19. kvě 2009 ve 21:17  •  1 dítě  • Odpověz
no, samozřejmě, že spí oba dva :grinning:
no, to bude zase období, kdy bude můj šikovný manžel furt v práci, ale ještě nejsou žně, takže bude hůř .... :pensive:
Já dnes Natálce vykládala o tom, jak se narodila a poslouchala pečlivě, asi mi taky k tomu chtěla říct své :slight_smile:
19. kvě 2009 ve 21:34  • Odpověz
andy me se prave zda že z toho aventu pije moc dlouho,mame savičku o+...mam ted koupene 2ks lahviček Mam a ty jsou super,maji dobry tvar savičky,napodobují fakt prso a makí i jiny mekčí material,ale je jich moc druhu,musela bych se podívat na obal jak přesne se jmenují,kdybys chtela :wink:
ten avent mu v noci nedavam,to by jsme se nevyspali ani jeden,z tech druhych to teče líp,ale zas ne moc ,aby se zalikal

karča s tou plinkou je to des v lete,my jsme ji davali jen v noci,tak nam to u Elin říkali na kyčlích,vy ji mate mít celí den?
anitt nam se opet loupe čelo taky,jsem už z toho neštastna,začnou se mu delat pupinky,pak strupy a nakonec se olupe,minule vypadal jak zombie chudatko a dneska už je to tu zas,nevím čím to muže byt,kosmetiku nepoužívam radši žadnou,jen rybylku na zadech a olejíček slunečnicoví,na tohle ho naučili v nemocnici,tak fakt nevím...jinak mame doma hafo nivei,batolete,johnsona a kdoví čeho,to dostal a zatím nemam odvahu :angry:

hrusti a počkej až začne tahat Honzík,ja občas z nich blazním,co dokažou a bude huř :grinning:
19. kvě 2009 ve 22:16  • Odpověz
Tak holky, dneska jsme byli v Globusu. Malá to celé prokoukala - asi koukala po akcích :grinning: Koupila jsem prací prášek Tide Sensitive, protože Lovela mi dochází a už v ní prát nebudu, protože nic nevypere. Malá má ten zlozvyk, že se pokadí jakmile jí sundám plenku. A to jsem už naučená, že ji tam nechávám třeba i deset minut, cvičím s nožičkama, tak se pokadí, ale jakmile plenku odendám, tak mě čeká závěrečná fáze kakání :stuck_out_tongue_closed_eyes: Navíc stříká daleko, takže to mám vždycky na podlaze, na oblečení - no všude :slight_smile: A kakáníčko opravdu v Lovele nevyperu. Máte někdo s tím Tidem zkušenosti? Myslíte, že tím malé nijak neublížím? Jo a malá se na mě už regulérně směje - jsem z toho úplně vedle. Dneska jsem na ní mluvila a culila se jak měsíček na hnoji :dizzy_face: Tak mám hroznou radost!
19. kvě 2009 ve 22:51  • Odpověz
zuzik tide je dobry,klido skus,pere dobře...jo a gratuluju k usmevu :wink:
andy ta lahvička je Mam ULTRAvent,modry krabička a lahvička je taky modra

u nas opet boleníčko :frowning2: jsme se nosili na rukach a ted jedli,naštestí to trva max 20 minut a pak se vyprdí,ale i tak :unamused:
20. kvě 2009 ve 02:50  • Odpověz
Ahoj holky!
Pisu rychle nez se prcek vzbudi :wink:
Zuziku, gratulace k usmevu :slight_smile:
Karca, ta indulona se sice blbe roztira, ale promaze ho dobre. Po koupani to jeste jde :wink:
Peti, my mame taky tu flasticku MAM, ale prckovi ji davam jen kdyz potrebuji, aby rychleji pil, protoze z ni docela hlta. Ale ma byt proti kolikam. Jinak my pijeme z NUKu, ale z toho mu to trva dyl, to by pro vase prcky nebylo.
Karca, neboj, ty kyclicky budou v poradku. Vetsinou se ty plenky davaji jen preventivne :wink:

Holky, jak oblikate prcky ven? Uz jsem se ptala, ale odpovedela mi jen Karca. Dneska bude venku docela vedro, tak ho musim oblect min, aby nemel potnicky.
Jo, a mazete prckum celou i vlasky? Ja vetsinou oblicejicek a tam kde nema vepredu vlasky, ale ve vlaskach mame takove suche supinky, tak nevim, jestli mazat olejickem nebo ne???
Pekny den!
20. kvě 2009 v 07:47  • Odpověz
dobre rano ospalci :grinning:
u nas budíček v 5 hod a už jsem nešla spat,než jsem nakrmila a odstříkala,bylo 6 h a pak vypravit Elišku do školky
andy pro ty homeo jdu dnes,pak napišu
20. kvě 2009 v 07:48  • Odpověz
Ahojky Holky :slight_smile:

Hrusti, ty šupinky můžeš namazat jakýmkoliv olejíčkem a vyčesávají se dětskám kartáčkem na vlásky :wink:
20. kvě 2009 v 08:01  • Odpověz
hrusti když bylo ted víc teplo,tak jsem dala bodyčko s dlouhym rukavem a dupky,v kočarku ma rychlozavinovačku a když je teplo,tak ji zohnu dospod a jen na ní leží,pokud začnou ty vedra jak slibují,tak vytahnem body s kratkym,vy zas už mate jinou vahu,takže nejste tak zmrzlí

ja mažu komplet
20. kvě 2009 v 08:32  • Odpověz
Holky, diky za radu. Ja prave prcka uz do rychlozavinovacky nedavam, davala jsem mu pres dupky a body takovy semisovy kabatek, ale v nem by se uvaril a prikryla slabou dekou. Dneska uz mu dam jen slabou mikinku, aby se chudak neuvaril :unamused: Zitra ma byt jeste vetsi vedro :angry:
20. kvě 2009 v 09:10  • Odpověz
Ahojky pusinky,

tak jsem tu,abych vás pozdravila.Petr jel s Kryštůfkem ven a já mám už nabarvenou hlavu a musím poklidit.Protože pak už nemám čas na nic.Malej je strašně hyperaktivní a vyžaduje pořád pozornost :slight_smile: Už chce sedět a čučet :astonished:

Dnes malej spinkal nějak neklidně,ale to asi prdíky :unamused:

Misi malej také pořád povídá a vříská :slight_smile: Je to sranda :grinning:

Mrzí mě, že vás¨tak zanedbávám,ale jsme venku nebo něco dělám a večer jsem mrtvá :confounded:

Jinak malej je pořád v poho a hodnej,ale pokud se mu něco nelíbí tak se umí pěkně ozvat.

A CO TEN SRAZÍK!!!!!
20. kvě 2009 v 09:11  • Odpověz
Já bych dala bodo s dl. rukávem a mikču už asi néé.Je venku vedro a jsou v kočáru :wink: Přes nohy lehkou deku a stačí :slight_smile:
20. kvě 2009 v 09:14  • Odpověz
Vikul, Anitt psala, ze pojede nejak do Prahy, tak se muzeme s ni sejit.

Ja taky nejak nestiham, kolikrat jsem ti chtela napsat, ale nejak jsem se nedokopala... nestihacka pořád :sweat_smile:
20. kvě 2009 v 09:14  • Odpověz
Zuzí já už prëru malému prádlo v normálu a nic mu to neděla,ale musíš to vyzkoušet :wink:
20. kvě 2009 v 09:17  • Odpověz
Je to hustý viď :grinning:
Tak se domluvíme a vyrazíme na obídek :slight_smile:
20. kvě 2009 v 09:18  • Odpověz
Prcek uz taky pokazde nespinka. Ted momentalne si "povida" se slonem, zira na nej, nastesti nebreci, tak si musim jit rychle umyt hlavu :grinning:
20. kvě 2009 v 09:26  • Odpověz
Dobré ránko, ja oblikam stejne body s dlouhym a polodupky, lehkou deku, no a zitra jak ma byt 28 tak asi vytahnu body s kratkym rukavem. Jinak mazu opalovacim kremem 50tkou.
Porad mi neprisla matersky, zkusim tam zavolat. Fakt me stvou, zlaty zamestnavatel :angry:
Holky vy asi nebudete davat prcky do jesli,ze? Ja premyslim jestli si tam mam rezervovat misto uz ted.
A malej se ozyva musim valit...
20. kvě 2009 v 09:56  •  1 dítě  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.