• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jarňáčci 2009 II.

(Zamčená)
9. dubna 2010 
hrusti mam dotaz v prvním albumu maš popis v albu kontroly atd pekne na řadcích pod sebou,jak sto udelala? me to piše furt za sebou,dala jsem se do alb :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. kvě 2009 v 10:03  • Odpověz
Ahoj holky, tak dneska noc super :slight_smile: Malou jsem uspala kolem deváté a protože jsem zvyklá, že se teď tak za dvě hoďky budí, tak jsem si nešla ani lehnout. No, ale malá překvapila a když se do půl dvanáctý neprobrala, tak jsem to šla zalomit taky. A dobře jsem udělala - Verunka se probrala až v půl čtvrtý, do pěti jsem kojila a uspávala a pak jsme spinkaly do osmi. Teď se mi tu rozvaluje v posteli :slight_smile:
Já teda do kočárku když je hic, tak dávám body s dl. rukávem a dupky, rychlozavinovajdu, dám jí do přenosné tašky do kočárku a tu dám do kočáru, přes to dám ještě takový fusak na kočár a je to. Vzhledem k tomu, že ten kočár je černý jí tam zima není :slight_smile:
20. kvě 2009 v 10:28  • Odpověz
Peti, musis vlozit na zacatek radku a ono se ti to pak rovna do radku. Pokud chce radek vynechat, tak vlozis na zacatek toho radku vlozis to pecko v zavorkach a za to uz nic nepises. Snad jsem to vysvetlila srozumitelne :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Misi, ja prave nevim, jestli u takhle maleho miminka ho muzu nechat jen v bodycku a dupkach. No, uvidime odpoledne :slight_smile:
20. kvě 2009 v 11:02  • Odpověz
Jee, koukam, ze tam vypadl ten znak. Peti, musis dat na zacatek radku pismeno p v hranatych zavorkach. Ono to nejak z toho textu vypadlo... :rolling_eyes:
20. kvě 2009 v 11:06  • Odpověz
Ahoj holky, tak nám právě doktor řekl, že až do 3. měsíce dávat širokej zábal s hadrovou plenou, takže asi furt, škoda že ne jen v noci. Je to debilní, protože když jí člověk položí do postýlky, tak má nohy ve vzduchu. Ještě se na to přeptám v pátek klasický obvodní, jestli to vůbec vážeme správně…

Zuzíku, já peru v klasickým prášku pro dospělé a i v klasické aviváži a Anča nemá problém, když se to dobře vymáchá, tak je to ok, ale taky ne vše se vypere, to kadění do dálky znám velice dobře, specielně u doktorů, tam se vždycky předvede.

Letim vařit, Anče spí, tak ať to stihnu, budou řízky s kaší, mňam.
20. kvě 2009 v 11:16  • Odpověz
hrusti ja myslim ze jo, ja vzdycky sahnu na zatylek tak se pry pozna jestli mu neni zima nebo vedro, sem si udelala prestavku v zehleni :slight_smile: ja mam na obed krabi prsty a ryzi, chtela jsem neco jineho ale zjistila sem ze doma nic nemame, musime vyrazit na nakup :grinning:
20. kvě 2009 v 11:50  •  1 dítě  • Odpověz
jo a volala jsem na tu socialku, tak pry muze materska chodit pokazde jinak, to je super ze :angry: teda kolik clovek odvede na pojisteni a na danich a pak s nim zachazeji jako by byl nejaka socka :angry:
Pry to z Prahy jeste neodeslo, volala sem tam ale nikdo to nebere asi jsou na obidku. :angry:
20. kvě 2009 v 11:52  •  1 dítě  • Odpověz
Karco a jak to budete delat v lete aby jste nebyli opruzeni? To ma mala nozky tak spatny?
20. kvě 2009 v 11:53  •  1 dítě  • Odpověz
Karco my davame taky pleny ale jen dve a na noc - ma ty kycliky ne zrovna nejlepsi ale v porodnici me rekli ze jsou v poradku tak se v tech dr vyznej. Mame na ne takove ty kalhotky a mame v postylce vyvysenou polohu takze nozicky ve vzduchu nema. Pokud mas ale Anicku na rovnem povrchu tak ty nozicky ve vzduchu mit bude :wink:

Ja malou moc neoblikam. Ted byla v kocare, mela pod sebou deku, na sobe body s dl.rukavem, teplacky a byla spokojena. Predtim mela i kabos a cepici a byla nevrla tak jsem ji vyslekla a byla v poho. Teplomer ukazuje 20°C ale zda se me tam vic.

Jinak me materska chodi pravidelne 14eho kazdy mesic. Jen nevim jak se to posuzuje. Ja myslela ze materska je pul roku od doby kdy na ni clovek nastoupi ale chteli po me rodny list male aby vedeli do kdy ji maji vyplacet tak jsem z toho jelen. Nevite holky do kdy se vyplaci? Jestli podle nastupu na materskou (vetsinou 6 tydnu pred porodem) nebo podle porodu?
20. kvě 2009 ve 12:10  • Odpověz
Jani, materska se vyplaci 28 tydnu tzn. pokud nastoupis na MD 6 týdnů před porodem tak ještě 22 týdnů po porodu. Pak si musíš zažádat o rodičovský příspěvek. A to mi řekli u nás na sociálce, že mám radši zažádat tak 2 měsíce předem, aby to stihli vyřídit :astonished:

Karci, to je blby, ze musite ty plinky nosit i pres den. V lete to bude dost sileny, abyste nemeli opruzeniny.
Jinak holky diky za tip na Rybilku. Ted mame prdelku bez opruzenin. Priste se vyprdnu na nakup ruznych kremicku, kdyz staci obycejna masticky z lekarny :wink:
20. kvě 2009 ve 12:32  • Odpověz
hrusti tohle jsem nepochopila,nejak tady nemužu najit na klavesnici tu hranatou zavorku :grinning: antitalent
byli jsme na prochazce a jsem hotova z toho vedra a to mam žehlit :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. kvě 2009 ve 12:44  • Odpověz
Petrach je to síla s těmi autama jak to ted udělali , manžel mi holky slíbil že za to že se nám podařil malej tak že mi koupí nový autíčko ale až tak za rok tak se těším, ale řekla jsem že až budeme mít vše splacené ty dluhy!!!!
Jinak ta mateřwská je fakt síla už mě to sere , kdybych byla sama tak jsem pod mostem
20. kvě 2009 ve 13:04  • Odpověz
Peti, ta hranata zavorka je asi na anglicke klavesnici :grinning: Zkusim to vlozit jeste jednou s uvozovkama, jestli to pujde. Jinak vzdycky pred zacatek noveho radku dej to pecko v zavorkach a kdyz chces udelat mezeru v radkovani, tak proste za jedno pecko nic nepis a pis az za pecko na dalsim radku.

Zkusim vlozit ten znak mezi zavorky, jestli to schroustne :confused: ""
20. kvě 2009 ve 13:10  • Odpověz
Hmn, tak to neschroustlo, zase se mi to vymazalo :angry: Tak ja ti to hodim do IP. Snad to projde, jinak uz nevim :angry:
20. kvě 2009 ve 13:11  • Odpověz
Holky taky vam mimco dava porad hlavu na jednu stranu? Jak to resite? Ja mu tam dala mouku aby ji nemohl pretacet, ale v kocare si ji stejne da jak chce. :frowning2:
20. kvě 2009 ve 14:21  •  1 dítě  • Odpověz
tak holky, dneska je malé měsíc a já vložila nové fotečky, tak jukněte :slight_smile:
20. kvě 2009 ve 14:45  • Odpověz
Zuzik gratulujeme :slight_smile: Mala se krasne smeje. My uz se smejeme dlouho ale jak uvidi fotak tak prestane. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. kvě 2009 v 15:04  •  1 dítě  • Odpověz
misi, já na ní dneska mluvila jak blbeček, tak se asi smála mě :grinning:
20. kvě 2009 v 15:06  • Odpověz
ahoj holky,

já jsem už na paličku,Kačka vůbec nechce přes den spát.U mě usne a když ji odložím,nebo se nenápadně odkradu ze sedačky,tak hned kukadla a po chvíli pláč :frowning2: asi se chce furt chovat,potvůrka,ale jak jí to odnaučit?kolikrát ji nechám i plakat,ale ona je pak ještě víc hysterická :frowning2:

pěkný fotečky holky :wink:
Zuzi-krásně se Verunka řehní :wink: Kačenka taky,až bude čásek dám taky fotečku :slight_smile:

Míšo-my to máme taky a jdeme na neurologii,ale zatím jsme měli otočit postýlku druhou stanou od okna,protože malá koukala víc za světlem,tak to můžeš zkusit.U nás to funguje,my jdem k dr.i že zaklání ráda při spaní na boku hlavičku :wink:
20. kvě 2009 v 15:12  • Odpověz
dneska mě došla ta odsavačka Baby ono a pošták jen zazvonil a hodil lístek,než jsem doběhla dolů byl fuč :angry: tak musím na poštu :unamused: Ale nějak mi ted přijde že už nemám tak nalitý prsa,jsem z malé úplně vyštavená.Včera jsem i únavou brečela :cry: tak si ji tatka vzal a já si šla aspon na hodku lehnout..
20. kvě 2009 v 15:16  • Odpověz
Misi, Honzik taky lezi na jedne strane. Dr. rikala, ze miminka se pry na druhou stranu zacnou pretacet mezi 2. a 3. mesicem. Ja to resim tak, ze ho pres den nechavam spat na boku na te druhe strane, aby se to aspon trosku vyrovnalo. Davala jsem mu pod hlavu plenu, aby ji narovnal, ale on se vzdycky zkroutil jako paragraf, tak jsem toho nechala.
20. kvě 2009 v 18:10  • Odpověz
Ahoj holky, my byly dnes na výletě u maminy a berunka se pěkně sama a dvakrát pokadila :grinning: Zítra jdem na ko na šestinedělní a na kyčle ve středu. Jsem zvědavá, co zítra, asi moc nepřibrala, max.těch 200g za 9dní. Ráno jsem na ní musela použít vysavač, chrochtala jak prasítko :frowning2:
Jinak jízda autem s malou dobrý, tam spala a cestu zpět skoro celou ne probrečela, ale řekla bych pronaddávala. Měla jen trčinko a cápáčkový tepláky s botky, tak ji teplo nemohlo být.
Mně taky malá upřednostňuje stranu u okna, ale já ji dávám na bok, takže tak 1-2x denně ji hodím na ten, co se ji mín líbí a zvládá to.
Verunce gratuluji k měsíci :slight_smile:
buni, to musí být o nervy. Fakt se to nelepší, i když ji občas necháš brečet?
20. kvě 2009 v 19:38  • Odpověz
je zuzí taky gratulace a velka,mate už naušničky pro princeznu? budou jí určite moc slušet :wink:
buni to musí byt nervy když nejsi odpočatá :unamused:v tomhle neporadím,vybrečet asi stejne nepomuže,je ješte malá

ja polohuju,ale malí se stejne vratí jak on chce,naštestí se točí na obe strany,s tou neoroložkou si nelam hlavu,to bude o.k. deti to delají,jen vas skoukne a stejne s tím nic neudelá
Eliška spavasla z hlavou vyvracenou až nepřirozene a ted spí normalne :wink:
20. kvě 2009 ve 20:16  • Odpověz
peti, nemáme, protože Petr jezdí pozdě z práce a to už má zlatnictví zavřeno. Takže jsem pěkně nakrknutá :angry:
20. kvě 2009 ve 20:23  • Odpověz
Andy nepomáhá :frowning2: asi jí bolí bříško,protože se kroutí a prdí..
Peti-je to mazec,vůbec si to neužívám,ani ven kolikrát nejdu,protože na to nemám.malá už má vyřvaný hlasivky,ted tu brečí a úplně zkřehotá :frowning2: Dr mě včera říkala,že vypadám anemicky,tak beru železo,ale jsem bledá a strhaná :frowning2:
20. kvě 2009 ve 20:43  • Odpověz
Holky s tim zaklanenim hlavy nestraste - mala to dela bezne a ve spanku skoro porad. Se divim ze si ten krk jeste nezlomila, ale ja to neresila - jsem si rikala ze ji to asi vyhovuje a je tak spokojena kdyz to dela sama od sebe :frowning2: Mam to teda nahlasit dr?

Buni to je me lito ze mas takove trapenicko. Nemohl by ti s malou nekdo pomoct? Mamka nebo nejaka kamaradka? Ze by treba pohlidali aby sis trochu odpocinula.

Nic jdu zalehnout - leze na me nejaky bacil - cela leva pulka od usi az ke krku boli jak cert. :angry:
20. kvě 2009 ve 21:20  • Odpověz
Tak už je zase večer, to vstávání v noci mě moc nebaví a je to zase tu.

No, sama jsem zvědavá, jak to s tou plenou bude v létě, stejně jsem z toho trochu jelen, jak jí dávat, když mám klasickou, teď se řídím dle Hrusti, udělám z ní obdélníček a zapnu přes ní bodýčko, v pátek ještě vyzpovídám obvodní, jak se to vlastně správně má dělat.

Jinak Anče taky furt otáčí hlavičku na jednu stranu, takže se jí vždycky v postýlce snažim tu hlavičku přetočit, ale už si jí umí vrátit, tak s tim taky trochu bojujeme.

Zuzíku, krásný fotečky, malá je pěknej smíšek.

Buni, sama nevím jak poradit, protože když se Anče rozhodne, že se chce chovat a spát sama nebude, tak si s ní taky nevim rady. Naštěstí to moc často nedělá, ale zase je ještě malinká, ono jí všechno hned vyčerpá, takže ráda usne i sama, ona má teda tvrdej režim už od malinka, spí sama v zavřeným pokojíku a my separátně v ložnici, ale občas chytá hysterák, když jí vkládám do postýlky, nechce se jí, radši má společnost. Já dneska taky už byla vyšťavená, tak jsem tu Anče nechala s manžou, odstříkala a jela k holiči a po obchůdkách a děsně mi to pomohlo, taky by Ti třeba pomohlo, kdyby si někam vypadla, on člověk nabere sílu a i pozitivní náladu, jak z toho kolotoče kolem těch mrňat vypadne, cítí se zase jako člověk.
20. kvě 2009 ve 21:27  • Odpověz
Jani-raději to nahlas dr.aby pak neměla skoliozu nebo tak :confused: Jinak on občas pohlídá manžel,ale já jako mlíkárna musím být v dosahu :stuck_out_tongue_closed_eyes: mamka se už nabízela že si ji vezme v kočárku ven,ale ona vůbec nespí a nedá se moc ničím utišit :frowning2: A já bych si stejně neodpočla,protože bych měla o ni strach :pensive:
20. kvě 2009 ve 21:33  • Odpověz
buni a bolí ji bříško?
skus ty probioticke kapky u nas udelali zazraky,ted došli a ma je dovezt znama ze slovenska,tak nechci kupovat tady draze a malí brečí víc,už mi manža nadaval,at mu je koupím,jenže znama už 2 ks koupila,jen je dovezt,doufam že to bude brzo,jinak bych je tu koupila

karči ty jsi teda dobra 2 tydny po porodu a jsi tak akční :wink:
20. kvě 2009 ve 21:48  • Odpověz
Karčo,to právě potřebuju-sama vypadnout a nechat zodpovědné osobě-což je zatím jen můj manžel :slight_smile: ted mě došla ta odsavačka tak to tak udělám-už potřebuju ke kadeřnici atd.jsem fakt mimo :cry: A ty jí necháváš dát pak mlíčko z lahvičky?já z toho mám docela strach,aby pak neodvykla na prso :sweat_smile:
20. kvě 2009 ve 21:55  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.