• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jarňáčci 2009 II.

(Zamčená)
9. dubna 2010 
andy ty brdo to je mazec :grinning: tak se vám málem podařilo rodit stejně :grinning: to je paráda. tak to budeš mít docela mladou tetu nebo strejdu vid :grinning:
24. kvě 2009 v 19:53  • Odpověz
anitt, taky blahopřeji.
peto, já už to pomalu vzdávám s mlíčkem. to odsávání je na hlavu pořád dokola. já tě tak obdivuju, že to zvládáš :wink:
24. kvě 2009 v 19:55  • Odpověz
Andy, to je fakt pecka! :grinning: Tak hlavne at ma tehu hladky prubeh :wink:

My jsme byli venku, sice jsme sli az po 16 hod, ale prcek se pri zpatecni ceste domu vztekal, ze mu bylo vedro v kocarku. To jsem zvedava, co budeme delat v lete :astonished:
24. kvě 2009 v 19:56  • Odpověz
anitt, je to blbý, že to napíšu sem, protože vím, že tu spousty z Vás máte miminko jako dar, ale ona si nemůže nechat. Je jí skoro 42, má hospodu a s ní spousty práce... i když možná si myslím, že její mladší přítel ji překecá, nemá děti. bylo by to fajn. vnučka starší jak vlastní dítko :grinning:
24. kvě 2009 v 19:58  • Odpověz
andy teda to je bomba,stara rozhodne na to není,tak snad ji překecá přítel,co ona sama na to?dyt je to fakt krasne,takové překvapko

andy me už z toho taky hrabe odstříkavat pořad dokola,dneska tu byli znamí,šli na delší prochazku,šel i manža s Elinkou a její kamaradkou a ja jsem tvrdla doma,šla jsem za nima až na zahradku do hospudky ,proste než pocvičíme,nakrmíme a odsaju,tak padne hodina,a když ješte neteče,jakože dneska fakt neteče,tak jsem naštvana bfakt hezky

hrusti me Šimula v tom horku blbe spí,spí dopoledne,to je ješte dobře a odpo v kočaru tak jezdit a to zas nechci učit..holt to špatne nesou,nemají ješte tu termoregulaci tak dobrou
24. kvě 2009 ve 20:12  • Odpověz
Ahoj holky, já k vám nechodím, jen občas počtu, ale k tomu odsávání: já odsávám co tři - čtyři hodiny už skoro dva měsíce a je to fakt nápor. Jak na ruku (mám ruční avent), tak i na hlavu. Ale jsem rozhodnutá v tom pokračovat dokud bude co odsávat. Malá je lenoch a nechce se jí tahat, takže když nechci UM, tak ani jiná možnost není. :slight_smile:
24. kvě 2009 ve 20:31  • Odpověz
Ahoj holky, teda Andy to je fakt bomba. Tak at se rozhodne jakkoliv at sveho rozhodnuti nikdy nelituje. Drzim v tomto palce.
My dneska byli cely den u nasich, sedeli jsme na zahradce, bylo to prima. Akorad malyho dneska trapili strasne prdy. Vcera jsme grilovali a asi mu neco nesedlo. :frowning2:
24. kvě 2009 ve 20:33  •  1 dítě  • Odpověz
ahojky holčiny andy snad se rozhodne mamča co nejlépe :wink: držím palečky

holčiny já jsem odsávala týden intenzivně a fakt je to nápor protože se to nedá stíhat dokojím odsávam a furt dokola . mazec. někdy si taky říkám že už to snad vzdám pak zase začnu bojovat no uvidíme jak dlouho vydržíme snad co nejdéle. kdyžtak holt bude um no . uvidíme
24. kvě 2009 ve 20:48  • Odpověz
já jsem do ní hučela ať si mimi nechá - výbavička už je zajištěna :grinning: ale bojí se, žew by to bylo pro ni těžké a hlavně, aby bylo mimčo zdravý. tak jsem ji ujistila,že dneska je takovýho skríningu, že na to včas přijdou. neměla 2měsíce ms, ale zápasí s tím léta, byla i na gyn.operaci spíš mě překvapilo, že šla na gyndu, v tomhle je trochu laxní. přijít o 2týdny dýl, tak je pozdě. úříznaky neměla žádný, jen únava. uvidíme.
my dnes byli na pouti, malá hodná i v sedačce dokonce překvapila.
kremco-tak to ťě tedy obdivuju. já um musela začít dávat, páč, i když jsem odstříkavala, co 4hod., tak pak už dávka nestačila, takže dokrm. no a teď už to flákám :pensive:
24. kvě 2009 ve 20:58  • Odpověz
já to beru tak, že každý den navíc s mateřským mlíkem, i kdyby jednou dávkou je k dobru, ale dala bych vše za pohodlné kojení :unamused:
24. kvě 2009 ve 21:00  • Odpověz
já právě nevím jestli si tu odsávačku kupovat , malej mě už další den vysál uplně fest a ani kapka pak nebyla. tak nevím uvidím ještě co zítra a pak se rozhodnu ale dokrm budu muset taky dávat zas tak moc toho nevytahá. a je pravda že každý den s mat. ml. je super co se dá dělat no.
24. kvě 2009 ve 21:09  • Odpověz
kremco klido nse přidej mezi nás,my jsme hodne holky,uvydíš :wink:
s tím mlikem je to dnes des bes,ted jsem odsala 30ml :frowning2: mam dva litrove hrnky ,jeden s čajem na kojení a druhy s meltou,mleko bude z mrazaku a pokud v noci nebude tak i nutrilon,co už

holky me nejde o to nedavat um,spíš že tím že byl tak brzo,mel kvanta leku a všeho,imunita žadna a mateřina je pro nej na tohle nejlepší,tak proto tak bojuju u Elin jsem dala Bebu ve 2 mesících a v pohode,bez vyčitek
proto me to tak štve,mam strach že pak nebude tak odolmy a bude hned nemocny,z toho mam panickou hruzu
24. kvě 2009 ve 21:57  • Odpověz
ahoj holky,

tak my dnes byli zase na chajdě a paráda,trochu jsem se i opálila :slight_smile:

Jinak jsem celý den kojila cca po 2hodinách,ale malá se u prsa dost vztekala a zase pořádně nesala a už vím asi proč,večer jsem si vzala odsavačku a z obou prsů jsem odsála jen 30ml za 3 hodiny po kojení a to se mě zdá teda dost málo,tak jsem dala malé na noc Nutrilon,aby netrpěla hlady a zítra si jedu pro váhu a zkusím jí vážit před a po kojení,abych věděla....ale asi má furt hlad,proto nespí a pláče :frowning2:

Peto a ostatní, s tím odsáváním vás fakt obdivuju :slight_smile:
24. kvě 2009 ve 22:57  • Odpověz
ted jsem se mordovala,jsem fakt blazen,nahřala a cisi jsem dala,takže hlady neumřem :grinning:
dobrouuuu :pensive:
24. kvě 2009 ve 23:02  • Odpověz
peto, já Tě chápu. Dělala bych to samý. Taky jsem se snažila, říkám aspoň do šestinedělí ať dostává moje aspoň sem tam. Samozřejmě, když něco vyždímu, tak dám i teď. Teď jsem odsála 60ml z obouch dohromady, ale po 12hod. Musí to být na palicu. Nemůžeš ani nikam jet, viď?
buni, to je možné, že je míň mlíčka. Já bych vážila a podle toho dokrmovala. Třeba od Tebe vypije 60ml, tak bych ji ještě dala třeba 60-90ml UM.A třeba bude hned líp spinkat.
Já teď přemýšlím, že bych zkusila Sunar, ale postupně změnit, aby to nepoznala. Je na trhu už x desetiletí, ale bojím se, aby po něm neměla zácpu třeba :unamused:
24. kvě 2009 ve 23:07  • Odpověz
Andy,a ty dáš mateřinu a hned na to třeba Nutrilon?slyšela jsem že se to nemá míchat,až tak za hodinu,aby nebylo mimi špatně :confused: A ty dáváš tolik?já jí udělala 100ml a to jsem jí pak ještě odtrhla,aby jí nebylo špatně a vypila jen 70ml,ale ješt chtěla,ale já se bála aby nebyla přepitá.To bylo asi málo co?
24. kvě 2009 ve 23:13  • Odpověz
andy a sunar je myslím v pohodě,vždyd ho dává i Ambret a od narození,myslím :wink:
24. kvě 2009 ve 23:14  • Odpověz
petrach: ráda se přidám :slight_smile:
Holky, které myslíte, že máte málo mlíčka - zkuste si koupit fenugreek (řecké seno neboli pískavice) mně hodně pomohl. Když jsem s odsáváním začínala, dal jsem z obou max 40ml a teď dám i 180ml a denně odsaju kolem litru. Mrazák už se mi pěkně plní. :slight_smile: Ještě piju odvar z jestřabiny a laktánek, sem tam kojo čaj a někdy meltu.
Já taky koupila váhu a zjistila jsem, že malá skoro nic nevytáhne, takže jsem začala odsávat a dávat z láhve, no malá si zvykla a už prso ani nechce. A i když je to pracné, tak vím, kolik malá vypije a můžu to regulovat. Jsem mnohem klidnější a i to se podepsalo na kvantitě mlíčka. Ale i tak bych dala všechno za normální kojení. :frowning2:
25. kvě 2009 ve 03:53  • Odpověz
Hojte Maminky
No u nas byl suprovej vikend :slight_smile: . Ikdyz vcera od pulnoci to bylo s malym drobek na palicku, ale zvladli jsme to :wink: . Jinak s jidlem jsme na tom jako Hrusti a bastime ted 160ml 5x denne :grinning:.
Karco jo a vas uz jsme asi predbehli vazime neco malo pres 5kg podle osobni vahy malej vazi 5200g ale to byl hodinu o jidle takze pocitma tak 5100g. Proste mame tydenni prirustek kolem 300g nekdy i vic.
Holky snazila jsem se mu snizit davku a to fakt nejde silene pak rve hlady a ma zelenou stolici. A fakt me tlustej neprijde. To ze ma baculate tvaricky tak to ma po me. No a ja asi s 50kg reklamu na obezitu delat nemuzu :grinning: .Zkouseli jsme s manzou maleho merit tak pokud jsme to udelali spravne tak merime 56cm mozna i vic. Tak si myslim ze na tu delku nemame zase tolik :wink:
25. kvě 2009 v 07:06  • Odpověz
ahojky holčiny
peti s tím krmením chápu jsi hodná a zodpovědná

kremča zkusím tvoje rady, malej dnes vytáhl 50ml a zatím mu to stačí tka uvidíme.
porád přibírá takže je to ok. za týden přibral asi 200g podle naší váhy.

kremča a ta odsávačka avent je dobrá ? měla jsem půjčenou medelu elektrickou tak nevím kterou mám koupit
25. kvě 2009 v 09:22  • Odpověz
Ahojík holky :slight_smile:

Jojo Sunárek dávám a jsem s ním spokojená.

Holky já jsem dneska tak vytočená. Manža čeká nemocenskou a ona pořád nikde. Tak volal na OSSZ a paní mu řekla, že to neposílali, protože jim nepřišel lístek na peníze, přitom jsme ho posílali doporučeně. Si půjdu na poštu, aby mi peníze dali ze svého. Z mateřské jsem všechno poplatila a máme poslední 400 Kč v peněžence a z toho musím koupit ještě Sunar. Normálně se mi chce brečet, vůbec nevím co budeme dělat :frowning2:
25. kvě 2009 v 09:33  • Odpověz
Ahoj maminky!
Koukam, ze kojeni a krmeni je vecne tema :wink:
Kremca, vitej!
Ambret, to jsou fakt _pip_ Z ceho mate asi vyzit? To je fakt na palicu, cpat penize statu muzes, ale kdyz je mas dostat od nich, tak to ma ji casu dost :angry:
Bobasku, koukam, ze Marecek ma taky pekny apetit :grinning: My ted pijeme 6x denne 125-130 ml, pred spanim i 140 a to ho chudaka jeste obcas sidim dudlikem nebo cajikem. Vcera jsem mu nacpala hermankovy caj. Sice se sklebil, ze mu asi moc nechutnal, ale v tom vedru mel zizu, tak mu na prochazce nic jineho nezbylo, protoze se vzbudil driv a ja jsem sebou nemela papani :wink:
25. kvě 2009 v 09:57  • Odpověz
dobré ránko!
tak já blbka, ráno rozespalá. dala malý tu nejtěžší savičku, co máme a ona měla takový hlad, ale z toho jak ji to šlo blbě tak během 5min.vytáhla 30 a já si říkám jako co je a pak koukám, že je blbá savička, takže jsem ji vyměnila, ale vypala tak 50 dalších a už ji to nebavilo. a to k ránu je teď vzorňák 100-120ml, přes den 60-100ml, je to pořád málo. zítra jdem zas vážit, tipuju tak 100g za 5dní :unamused:
Holky, myslíte, že sunar je fakt chutnější, že by ji mohl rozbaštit? je prý sladký a malá se třeba po sabíku může utlouct.
buni, já si myslím, že by v to neměl být takový problém. v porodce, když mi začínala laktace, tak jsem vyždímala třeba 10ml a sestra prej ať ji to šoupnu k nutrilonu :astonished: a někdy, když má chuť jíst a moje odstříkaný ji nestačí, tak ji šupnu taky nutrilon ještě. teˇmoc s prdíkama problémy nemáme, ale dáváme probiotika-jsem spokojená, ale účinnost až po týdnu.
kremco, to jsou názvy. to neznám, kde to seženu, prosím?
ambret, to je na hlavu tohle. ono fakt nikoho nezajímá, co člověk bude dělat :angry: a to určo pošlou až příští měsíc, ne?
bobas, vy jste taky šli z nutrilonu na sunar, viď? začal víc jíst po něm? nebo baštil i hodně nutrilon?
25. kvě 2009 v 10:19  • Odpověz
ahojte holky,

kremco ta piskovice je pry hodne dobra - ja si ji jeste ale nestihla koupit. To se nejak sparuje horkou vodou ne?Nebo jak se to dela? No a kde se da prosim te koupit.Kdosi psal ze v DM ale tam ji nemeli tak v lekarne?A jak se vam jinak vede?

Andy to je mazec s tou tvoji maminkou :slight_smile: ale sefova manzelka mela taky dite ve 42 a to prvni :wink: Urcite se rozhodne spravne at to bude jakkoliv :wink:

My jsme se sunarem opacny pripad. Ze zacatku jsme ho davali jako dokrm ale kroutila se po nem, tak jsme zacali davat nutrilon comfort a je klid :slight_smile: Zatim staci prikrmovat kolem stovky za den - mlicko ji zatim jinak nastesti staci. 2 dny jsem zkousela davat kamaradky materinu co ma testovanou a mala to potvurka nechtela a blila tak ji zasoby z mrazaku zase vratim. Porad doufam ze prikrm vysadime uplne a nebude lina to vecer tahat.

Jinak chytla odeme rymu a kasle tak davam bylinky a doufam ze to prejde. Zitra jsme meli jet ke kamosce do brna tak jsme to museli posunout :frowning2:
25. kvě 2009 v 10:53  • Odpověz
Ahoj holky,
my byli o víkendu zase na chatě, tak jsem tu nebyla. Malá byla vcelku hodná, ale teď mi vůbec v noci nechce zabrat. Dneska jsme usnuly kolem jedné a to jen proto, že jsem si ji vzala k nám do postele. Tak nevím, co se jí nelíbí :frowning2: U prsa mi řve, tak jsem ho zkoušela mačkat a mlíčko stříkalo, takže hlady to snad není.
Ambret, s tou nemocenskou je to děs, mě teď zase poslali zmrvenou mateřskou a to už mi dluží jednu :frowning2: Volala jsem tam, tak snad to do konce týdne bude v poho - ale to už slibovali dvakrát :angry: Úředníky holt nezajímá, že se budeme pást nebo já nevím :cry:
Andy, Tvojí mamince přeji hlavně hodně zdraví a hlavně, ať se rozhodne správně. Jestli si není jistá, že by mimi bylo zdravé, tak ji ujisti, že teď dělají takových vyšetření, že by se určo poznalo, kdyby mimískovi něco bylo. A kdyby se rozhodla jinak, tak ji podpoř!
Karca, moc mě mrzí, jaké máš s mamčou trápení... Zvlášť, když je to první vnučka (moc kráááásná holčička). Nějak nechápu, proč prostě nepřestane prudit a nemá radost s vámi.... Moje babička si taky žije v bludech, ale ostatní bude přesvědčovat, že to tak prostě je. Vím, že nemá cenu jí to vymlouvat, protože pak by byl oheň na střeše :frowning2:
Holky, jakou máte na miminka váhu? Já přemýšlím, že bych ji taky pořídila, ale nevím, jaká se používá...
25. kvě 2009 v 11:10  • Odpověz
ahojky, všechny bylinky si kupuju na: www.prodejbylin.cz
Mám pískavici mletou - je to hnus fialovej, ale pomáhá. Pak jsou semena a z toho je čaj - 8g semínek na 200ml vody 10 min. povařit a pít 3x denně. Aby to mělo ten správný efekt, musí vám kůže vonět jako javorový sirup.
Kdo chce čaj z jestřebiny (je i v kojo čajích), tak 1ég jestřabiny nať spařit v 200 ml vařící vody a nechat 10 min. louhovat. Pije se 2x denně. :slight_smile:

jaaninka: jaké dáváš bylinky malé na rýmu a kašel? Týnuška to právě od nás taky chytila a já jí dávám Hedelix a do nosu physiomar a otrivin care.

anitta: avent ruční je super, mě už ale po dvou měsících intenzivního jen odsávání (nekojím) bolí děsně ruka, takže jsem si minulý týden objednala elektrickou medelu plus na dvě prsa. Tak jsem zvědavá. Chtěla jsem elektrický avent iq uno, ale je mnohem dražší, tak uvidím. Jestli mě to bude s medelou bolet, tak ji prodám a budu muset koupit avent iq.
25. kvě 2009 v 11:16  • Odpověz
Andy, to je teda pecka. Tak určitě pak dej vědět, jak se rozhodla. Bylo by krásný, kdyby si ho nechala, ale chápu, že to neplánuje, ale bylo by to krásný, kdyby jí přítel překecal.

Holky, vy jste bojovníci s tim odsáváním, já si kolikrát řikam, že je to na paličku s tim kojením, furt co 3 hodiny.., ale ještě do toho pravidelně odsávat jako vy, to by mě asi kleplo.

Anče má vyrážku na čele, furt měla suché čelo, tak jsem jí koupila Sebamed a celá se mi na čele osypala. Nevíte co s tim? Nechat být a čekat, až to zmizí???

Bobas, tak to je krásný jak přibíráte, to jsme stejná liga, tak aspoň někoho nepředběhneme, hehe.

Achjo, s těma penězi je to děs. Já se teď modlim, aby když mi přišla mateřská minulej měsíc 27., tak aby mi přišla i tento měsíc 27. Nevíte, chodí to furt stejně, nebo se to taky může protáhnout?
25. kvě 2009 v 11:26  • Odpověz
karca: mně mateřská chodí, jak se jí chce. První jsem měla dostat v únoru, přišla na konci března. Další v pohodě a teď mi přišla na dvakrát. Poprvé jen za deset dní. Myslela jsem, že mě klepne. Volala jsem tam, ale nedovolala. Pak jsem volala na jinou sociálku a paní mi řekla, že nestíhají a tak je v tom holt bordel. Že prý mi další část přijde. No, přišla naštěstí. Ale je to opravdu děsný přístup. :angry:
25. kvě 2009 v 11:35  • Odpověz
Ahoj holky,
budte rádi že něco dostáváte už myslím tím mateřskou, já čekám už 3 měsíc ale pani ze socky mi říkala že už mi jí konečně po 3 měsících schválili takže by mi měla přijít tak sem zvědavá kdy :angry:
Ale porodné už dorazilo ale poplatila jsem složenky jelikož ty nepočkaj a na plenky a nutrilon už nezbylo docela síla, přetloukám to jak to jde ale už mě opravdu štvou.
Jinak koukám že s papáním bojujete taky, my dáváme už 120ml a hodně ublinkne někdy a někdy vůbec tak nevim :frowning2: doufám že bude ok, až půjdem na kontrolu 4.6
Dneska máme hrozný den, umřel nám strejda ke kterému jsme se nestačili ani podívat tak to ořvávám jak blázen jak mě to mrzí , ale do nemocnice by jsme stejank nemohli :frowning2: je mi to prostě líto.
A co nového co ŠTŮFEK malej jak se má a oco Davídek,Verunka,Nelinka ,Anička,Honzík, Mareček, Melanie atd..?? jak rostete my už máme vel.62 ode dneška ale jak od který značky někdy i 68 :grinning:
25. kvě 2009 ve 12:08  • Odpověz
Bobas, jak casto ti Marecek papa? Kazde 4 hodky? A kdy ho krmis naposledy, ze jite 5x denne? No, Honzula ma taky kulaty oblicejik, ale to ma po me. Mne taky neprijde nejaky tlusty a dr. nic nerikala, takze snad v poho. Ale stejne s tim papanim bojujeme :slight_smile:

Mareka, to jsou dobre zpravicky, ze ti konecne ti tulpasove chvalili tu materskou. Snad ti to poslou rychle. Nam uz taky porodne prislo, docela jsem byla prekvapena ze to bylo rychle vyrizene :slight_smile: A velikost 56 uz taky pomalu vyrazuju, jen od H&M nosime 56, ale je trosku vetsi. Ostatni veci uz vicemen 62 :grinning:
25. kvě 2009 ve 12:22  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.