• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jarňáčci 2009 II.

(Zamčená)
9. dubna 2010 
Kremco a ty jsi samozivitelka? Mas muj obdiv, ucit, odsavat, starat se o dve deti. Zenska asi dokaze vsechno, kdyz musi. Zuzi vydrz. Ja kolikrat taky nevim jestli breci ze ma hlad nebo ze ho boli brisko. Zkusim mu supnout sabik a kdyz nezabere tak vim ze ma hlad :slight_smile: No ale ted uz mel jist uz jsou to tri hodky a chrni. Ale on se za chvilku vzbudi takze mu asi to mlicko staci. Pil tak 13 minut tak snad si vytahne co potrebuje. Nevazime, ale zda se mi ze pribral.
28. kvě 2009 ve 13:54  •  1 dítě  • Odpověz
misi: jojo. Jsem na děti sama, ale nevadí mi to. Akorát se musím víc otáčet, abych se o nás postarala. :slight_smile:
28. kvě 2009 ve 13:56  • Odpověz
Kremca: tak to smekam klobouk dolu, ze se sama staras o dva prcky :slight_smile:
28. kvě 2009 ve 14:11  • Odpověz
ahojte slunicka - konecne mam na Vas cas.

Kremco ja davam bylinky na imunitu - jmenuje se to alveo. Ja to pila cele tehu a ted taky, a male to davam jen kdyz chytne rymu - dva dny a ma klid. :slight_smile: Vice se doctes na www.akuna.cz. Jinak te take fakt obdivuji jak to zvladas. Byt s dvouma detma v dnesni dobe sama - tak to smekam. A co vyucujes za nastroj?

Misi jak se vede s Eliaskem - srazek klido pido - ale do Brna se zas tak nedostanu - teda v utery tam jedu za kamoskou :grinning: I s prckem - to bude akce - poprve pojedu sama s prckem autikem tak daleko.

Anitko moc pekne fotecky. Davidek je takova zizalka ale roztomila :wink: Neboj - on urcite bude pribyvat.

Jinak jsme se dnes byli zvazit a mala pribrala za 14 dnu 650gr. :grinning: Takze mame 6 700gr. Radost sama - ji zachvili ani neunesu a to uz skoro nedavame prikrm - teda po koupacce vetsinou tu 90ku ale pak ji stejne dokojuju.
Vcera jsem myslela ze ji asi vymenim. Od 22-00 kojeni a pak se vzbudila za 3 h a chtela zas. Kde jsou ty casy kdy spavala 8 h vkuse. Ted vydrzi max 5 a porad chce jist. Ted me usnula u prsa, hodim ji do postylky a za chvili takovy zalostny hladovy plac. Fakt uz nevim co s ni :sweat_smile: Porad by jen jedla.
28. kvě 2009 ve 14:12  • Odpověz
Zuzik ja pres den taky kojim po dvou hodinach - ted nekdy i po hodce a pul - kdyz ma proste hlad tak ji dam - Melinka ma proste vetsi potrebu jidla nez jine deti :slight_smile:
28. kvě 2009 ve 14:14  • Odpověz
Kremco me taky mala na tygrika blije - chodim s ni na manipulaci a ta cvicitelka rikala ze to je spatne a ze nedavat na rameno ale ja ji tak davam - to si riha bez blinkani :wink:
28. kvě 2009 ve 14:20  • Odpověz
ahoj holky,
omlouvám se , že se lezu, ale náhodou jsem sem nakoukla a mám stejný problém. Malý si odříhne pouze na rameni ve vzpřímené poloze, má rád klubíčko i tygříka, ale to blije hodně. Krásné odříhnutí pouze v poloze, která se absolutně nedoporučuje...ach jo.
28. kvě 2009 ve 14:30  • Odpověz
jani: dík za odkaz. už jsem se tam dívala, ale neviděla jsem tam žádný eshop. Pak se podívám lépe. Teď jdu pro malou do školky.
Já vím, že to není zrovna nejvhodnější ji nosit na rameni, ale když ona si jinak nekrkne. Přesně, jak píšeš. A taky se jí líbí, že má rozhled. To je pak řev, když si dovolím ji položit zpět na záda. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. kvě 2009 ve 14:31  • Odpověz
Holky je to s tim odrihnutim ale des. Zitra tam jdem zas tak urcite dostanu vynadano ze ji nedavam na tygrika :grinning: . Uz jsem ji naucila trosku rihat v poloze jak kojim, ale ne vzdy to jde :angry:

Kremco nevim jestli je tam eshop. Ja to kupuji pres distributora ale myslim ze casem to ma byt i v lekarne me kdosi rikal. Ja bych ti to kdyztak nejak zkusila sehnat kdyby jsi mela zajem. Dela to spousta lidi a urco se nekdo najde i v Praze :wink:
28. kvě 2009 ve 14:36  • Odpověz
Holky a proč se nemají nosit na rameni? Já ji tak mám docela dost často...Donedávna to byla její nejoblíbenější poloha, ale teď se chce dívat na svět a na tom rameni sice něco vidí, ale ne jak na těch zádech, když je u mě. Porad mi tak i usinala a kolikrat byla tak zkroucena, ale ji se to libi, ale nechci ji ublizovat nejak...
musim letet, priserka se mi budi. to bude asi hlad :astonished:
28. kvě 2009 ve 14:44  • Odpověz
Moni pry to neni dobre na krcni pater - jelikoz maji tu hlavicku zaborenou - spadlou. :unamused:
28. kvě 2009 ve 14:48  • Odpověz
já vím, ta vzpřímená poloha je špatně, mám knížku Něžná náruč, ale jinak to odříhnutí mu nejde, nevím proč.
Ale tygříka má moc rád, dobře vidí, ale blije.
28. kvě 2009 ve 14:56  • Odpověz
jaani, a když ji nemám úplně jako přes rameno, ale spíš na hrudi? většinou ji má opřenou, ale někdy ji tam taky dost zaklání. mám ji tak dost často. tak to asi dělám blbě. doufám, že ji to neubližuje..i tak mi nechce říhat. jak to říhání můžu ještě podpořit? a ještě jsem tě chtěla zeptat, co si tenkrát melince dělala, aby nebyla zahleněná?
28. kvě 2009 v 15:22  • Odpověz
jani a mohla bys na srazek tak za mesic? Buni rikala ze muze za mesic. A uz to budes mit autem nacviceny :grinning:
28. kvě 2009 v 15:31  •  1 dítě  • Odpověz
jani: a kolik ty kapky stojí? Jám bych to zkusila.
28. kvě 2009 v 16:23  • Odpověz
Ahoj holky,

Andy, já dávám odkrknout buď na rameni, nebo že jí posadím a trošku jako předkloním, no něco jako Misi s klubíčkem, jen to dělám na přebalovacím pultě, když si nekrkne do půl minutky, tak jí nechám být a na krknutí nečekám. Jinak já bych to tak nedramatizovala s tou špatnou polohou na rameni, to když by to člověk začal zkoumat, tak by to miminko nemohl vzít nijak, já myslim, že je lepší to neřešit, pokud člověk to mimino tak nemá půl dne, tak je to šumák, autosedačka se taky nedoporučuje a tohle a tamto, by se člověk musel oběsit, kdyby se tím vším řídil!

Petrach, já mám tenhle slunečník (jmenuje se Hartan) http://skrblik.mimishop.cz/detail.php?zbozi=883686 a zkoušela jsem ho teď přidělat i na hranatou tyčku a drží, takže to by Ti určitě fungovalo.

Misi, to je teda trápení, člověk by si myslel, že když nemá s kojením problém, že to tak bude šlapat až do aleluja…, tak snad se to zase zlepší.

Zuzíku, ty depky jsou fakt debilní, mateřská je fakt někdy na palici. Já včera potkala tady sousedku a bavily jsme se o kojení a ona řikala, že u malé kojila do půl roku každý 2 hoďky, takže si myslim, že na tom není nic divného, prostě každé mimi to potřebuje jinak, nedělej si s tim hlavu, je jedno, co je v knížkách, prostě jak To malá chce, tak je to správně a hotovo.

Kremco, tak to taky smekám, to by mi asi hráblo.

K.
28. kvě 2009 v 16:32  • Odpověz
Andy:takhle přesně to dělám :slight_smile: díky
Karčo: souhlasím, že pokud v tvé poloze není stále, tak mu to snad neubližuje
28. kvě 2009 v 16:36  • Odpověz
jani: učím na klávesy, kytaru, flétnu, akordeon, ... dělala jsem i hudební kurzy pro mimi od tří měsíců s maminama, ale tady v Praze jsem mimča ještě nezkoušela. Zatím nebyl čas. :slight_smile:
28. kvě 2009 v 16:53  • Odpověz
kremco a co se tam s tema mimiskama dela? Tak ted jsem nakojila a malej zahnul jeste 40tku odstrikanyho mlika co jsem mela v lednicce. Takze vubec nevim kolik vypil :frowning2: ode me pil jenom sedm a pul minuty :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. kvě 2009 v 17:37  •  1 dítě  • Odpověz
andy super odkaz zkusila jsem odříhnout Davídka podle toho návodu a jde to nááádherně huráááá

kremča je mi zle z hnusu málem jsem hodila šavle nevím jak to zvládnu ach joooo. myslíš že kdybych pila jen odvar že to nepomůže. jakmile to dám do pusy je mi na zvracení fakt straný
jinak jaký rozdíl je mezi midi a tou co máš ty odsávačkou . asi zvolím tu elektrickou vytahala jsem s ní 40ml asi za 30min tak to není tak zlé ne?

misi mlíčko se ti určitě vrátí v plné kráse.
28. kvě 2009 v 17:42  • Odpověz
tak holky, teď mi malá spí už od 15.20. To bychom mohli dát tři hodinky. To by bylo žůžo, kdyby se to vrátilo do starých kolejí :slight_smile: Četla jsem i rady na kojeni.cz a většinou tam laktační poradkyně UM nedoporučují, když mimčo prospívá. Mě se do něj taky nechce jít. Uvidíme příští týden na ko a podle toho se zařídím.
Kremco, budu tu papouškovat holky, ale jinak to nejde. Smekám před tebou a moc tě obdivuju. Sice to asi není lehké, ale jsi fakt FRAJERKAAA!!! Kde jsi bydlela před Prahou?
Já malou taky nechávám odříhnout na rameni, ale většinou si neříhne :frowning2: Nevím, proč - nosím ji a jemně plácám po zadečku a stejně si jen málokdy říhne...
28. kvě 2009 v 18:06  • Odpověz
Karco, koukala jsem, ze jste si v Globusu pořídili miminko :wink: :grinning: Super fotka!

Misi, nasla jsi nejaky hotel na dovcu? Shanim tip na dovcu :wink:
28. kvě 2009 v 18:56  • Odpověz
Misi, ty jsi prckovi necim cistila to raminko po ockovani? Ted jsem koukala, ze tam uz ten bily tuplik urpstred nema, ale ma tam dirku jako kdyby to prasklo nebo vypadlo. Tak nevim,jestli mu to mam necim potrit, aby se mu tam neco nedostalo.
28. kvě 2009 v 19:20  • Odpověz
misi: miminka se učí vnímat rytmus v písních, tančí se s nimi, hraje na tělo, zpívá se jim, jsou tam i masáže. Každé mimi je hodně vnímavé, a čím dřív začneš rozvíjet hudební cítění, tím lépe pro ně.

zuzi: já si nepřipadám jako frajerka, spíš je mi líto, že jsem holkám nedokázala vybrat správnýho milujícího tátu. Já, když chci, aby malá krkla, tak jedině na rameni, klepu ji po zádech, dělám kroužky po směru hodin a hladím od zadečku nahoru a vždycky si krkne. Teda krom noci. To. když spí, tak ani omylem, takže ji v noci držím deset minut a když si nekrkne, pokládám a jdu odsávat.

Dřív jsem bydlela na Vysočině a kvůli práci jsem se přestěhovala a taky, že jsem chtěla začít znova po rozvodu.

anitt: mně se taky dělá zle, když to mám vypít. Proto stojím nad umyvadlem, kdyby to mělo jít zase zpátky. Zkus si to dát nalžičku a zapít jako prášek. Taky to tak prý někdo dělá. Kdybys pila odvar, tak bys toho musela vypít kvanta denně, aby to mělo ten správný efekt.
28. kvě 2009 ve 20:04  • Odpověz
hrusti: já to ničím nepotírala. Nemá se s tím nic dělat, pokud to není akutní.
28. kvě 2009 ve 20:08  • Odpověz
Kremca, diky za radu. Ja jsem mu to jen na koupani zalepila naplasti a nic s tim delat nebudu. Snad se to brzy ztrati :unamused:
28. kvě 2009 ve 20:31  • Odpověz
hrusti: Týnka to má ještě dneska červené. Mnohokrát jí to hnisalo, pak puklo a zase hnisalo. Teď už to má jen červené. A podle mudry je to v pořádku.
28. kvě 2009 ve 20:34  • Odpověz
Ahojky maminky.
Tak Natálka už bucá v postýlce. Dnes měla zase bolení a tak přišla na řadu trubička a šlo to ven, ale pláč byl potom stále, tak jsme se napapali, maminka odříkala dvě pohádky, malá doslova hltala každé mé slovo a teď už spinká beruška naše.
Měli jsme tu na návštěvě kolegyni z práce s jejími dětmi.
A v sobotu jdeme na den dětí a pak jedeme k našim a tam jdu večer na kámoščinu rozlučku se svobodou a asi u našich zůstanu na celý týden, protože ten další víkend má už svatbu a prarodiče si chtějí taky malou užít.

Andy, dívala jsem se, že prodáváš ty zachytávače mléka, používala jsi je, jsou k něčemu dobré?
28. kvě 2009 ve 20:47  • Odpověz
Hrusti ja potiram lihem a napsala mi dr framykoin. Kremca to musi byt super. Ja malymu zpivam a tancuju s nim v naruci, no snad se mu to libi :slight_smile:
Bemo to budes mit super. Aspon si odpocines. Ja taky uvazovala, ze zajedu na tyden k nasim, ale az bude mit mamka rani. No ale chceme si udelat nejake vylety a ted bez te materske je to na houby takze musim pockat az mi to socialka milostive posle.
Kde bydly rodice?
28. kvě 2009 ve 21:38  •  1 dítě  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.