• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jarňáčci 2009 II.

(Zamčená)
9. dubna 2010 
vikul: přesně takhle jsem to měla i já. Malá krásně přibírla - 300 g týdně, ale kojo bylo utrpení. Laktační pradkyně říkala, že nevidí problém. Jenže to bylo čím dál horší, já neodsála po koju skoro nic. A malá trpěla jak pes a já taky. Pak jsem prostě jednou řekla dost, když jen řvala a nenajedla se. Já řvala taky.
Pak jsem tři týdny jen odsávala a jen tak z legrace ji zkusila přiložit a ona se chytla a normálně pila. Měla jsem děsnou radost. Jenže po dnech plného kojení to začlo nanovo a navíc mi začalo zase ubývat mlíčko. Tak jsem s tím sekla a odsávám dodnes.
Pokud to půjde, tak koj. Je to o hodně pohodlnější. :slight_smile:
29. kvě 2009 v 17:35  • Odpověz
peti: malá taky vyvádí, když to nemá hned. A teď, jkak jí před tím ještě kapu do nosánku a odsávám rýmu, je to ještě horší. :frowning2: Obvykle při pití usne, ale takhle ne. Ale je tomůj miláček.
29. kvě 2009 v 17:38  • Odpověz
Vikul, uz i ty resis kojo? Drzim palecky. Jak pise Peta, tak nektere deticky trpi na prdiky i kdyz se hodne hlidas.

Peti, prcek v noci otevre oci a zaroven i pusu a rve a rve a rve. Je to sileny, snazim se ho utisit, ale nejde to. Proste ma po te delsi dobe asi velky hlad a nechape, ze mama tu flasku s jidlem nema hned po ruce :sweat_smile: Dneska k ranu jsem mu pri tom revu i zkusila odsat nudlaky z nosu, stejne by u toho rval, tak jsem toho jeho revu hned vyuzila :wink:
29. kvě 2009 v 17:40  • Odpověz
ahojte holky,

tak my jsme doma. Na manipulaci nas pochvalili - Melinka predvedla vzorove miminko a vyvojove je trosku vic dopredeu ale nicemu to pry nevadi. Celkove pry odpovida 4-5 mesicum :sweat_smile: A tygrik se ji normalne libil a ani neblila - asi jsem ji blbe drzela - ale to je jedno - uz to neresim.

Jsme byli na obidku s tehu kamaradkou a pak nakoupit a Melince jsem koupila takovou velkou hracku (banan) od tinelove a cely kaufland si s nihrala a byla spokojena a povidala si s ni :grinning:

No zitra manza slavi narozky - delame grilovajdu tak nakladam 5kg masa a hermeliny - jeste ze me pomaha mamca - bych jinak nemela sanci :slight_smile:

Peti dekuji za nabidku mlicka. Mozna bych to zkusila ale jeste mam v mrazaku to kamaradcino - jenze mala to nechce tak nevim jestli ji to jeste davat :frowning2:
29. kvě 2009 v 18:19  • Odpověz
holky, kolik mlíčka odsajete po kojení? Já jsem to teď zkoušela a nezaplnila jsem ani dno. Tak si myslím, že mám fakt málo mlíčka a vážně uvažuju o příkrmu. Co myslíte?
29. kvě 2009 v 18:36  • Odpověz
kojím po té hodině a půl až dvou hodinách. Někdy se mi u prsa vzteká... Já furt nevím, kdy ten příkrm dát :frowning2:
29. kvě 2009 v 18:38  • Odpověz
ahojky tak Daavídek už měl zase boleníčko achjooo asi koupím ty kapky . to už je tenhle týden podruhé a nic nepomáhá . másáž, pupík, cvičení s nožičkama pytlík s peckama pořád nic i rourka nic moc. ten pláč mě uplně vykolejí vždycky .

jinak seno piju ale fakt nedám nic než odvar ale piju ho zase hodně a zdá se mi že už cítím tu pokožku nějakou jinak vonavou tak uvidíme ale malej když má ty bolesti tak stejně netahá :frowning2: tak asi taky začnu hlavně odsávat . aby aspon pil mlíko mateřsk. než nutrilon no.
29. kvě 2009 v 18:38  • Odpověz
vikul, tak, jak píše péta, některé děti mají i bolení po um :wink:
anittko, prosím, nechoď do odstříkávaní, je to fakt záhul. šla bych do toho jen pokud by malej nepřisál se pořádně.
zuzik, zkus si odstříknout třeba 3hod.po kojení a uvidíš kolik odsaješ. mně tenkrát laktační poradkyně řekla, že odsaješ míň než dítě vysaje. třeba péťa odsává s nahříváním a odsaje tak víc...
jaani, vy se budete mít :slight_smile:
29. kvě 2009 v 19:05  • Odpověz
andy já vim že je pak člověk otrok ale malej se i kpojení začíná dost často vztekat a kroutit a zdaleka nevytahne vše. a já jsem z toho pak taky na nervy tak uvidím no chci ještě chvilku vydržet ale už te je to mazec,
29. kvě 2009 v 19:27  • Odpověz
anitt, jo jak říkáš, je to na palici a já smekám před petou a kremcou, že to zvládají... Já z toho byla unavená, vyčerpaná, nervní na toho mýho a asi to šlo i do mlíka, když ho beruna pak začala plivat.
Jinak odečet mé a beruny váhy byl teď 3,8kg. Takže už by mohla mít něco mezi 3,6kg - 3,7kg. Tak snad v úterý bude víc jak 100g za týden. Nebaští nijak extra moc, ale docela to jde.,,,ťuk ťuk ťuk. A já jdu prubnout poprvé orbitrek, je to sedm týdnů dnes přesně, jizva nebolí, nic, tak to nebude vadit snad..
Ještě jsem chtěla napsat anitt, že pokud uvažuješ o koupi kapiček, tak je doporučuji. Jak psala peta, že budu mít doma andílka, tak nebyla daleko od pravdy a zase ťuk ťuk ťuk... :grinning:
29. kvě 2009 v 19:36  • Odpověz
andy prosím napis mi jaké tro ty kapky más díky moc
29. kvě 2009 v 19:50  • Odpověz
anitt, já dávám sabíka a probiotické kapky. Toho sabíka, aby hezky prděla, prdínkuje po něm krása a probiotika ji srovnaly bříško. Už nevidím v postýlce, že by se svíjela bolestí ve spánku :slight_smile:
29. kvě 2009 ve 20:06  • Odpověz
anitt: opravdu to ještě nevzdávej. Je to na palici to odsávání. Já to zvolila až jako poslední možnost, když už nic jiného nepomohlo a mlíčko taky nebylo. A probiotika jsou opravdu fajn. Pokud znáš někoho ze SR, tak je levnější si je nechat dovézt. Stojí tam polovinu.
29. kvě 2009 ve 20:25  • Odpověz
jak říká kremca, já je mám odsad a dávaly jsme 700Kč :angry: Levnější jsou i v Polsku, taky kolem 300Kč.
Tak jsem zvládla 27min.na orbitreku a to jsem se tipovala tak na 15, zítra budu trpět, ale musím to přežít :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. kvě 2009 ve 20:38  • Odpověz
andy: že se ti chce. Já jsem večer tak vyfluslá, že jsem ráda, když na dvě hodiny zavřu oči než se probudí hladovina. :frowning2:
29. kvě 2009 ve 20:45  • Odpověz
anitt, jestli chceš, tak tam právě jede evaviki z únoráčků. Můžeš ji zkusit poprosit.
29. kvě 2009 ve 20:47  • Odpověz
My taky pouzivame sabik :slight_smile: a dobry.
29. kvě 2009 ve 20:50  •  1 dítě  • Odpověz
andy me vyšli 2 ks na slovensku na 540kč i s tringeltem,takže super cena..pomalu už zabírají ,ale občas davam i sabík
vikulko skus ješte homeo..chamomila vulgaris..je to na koliky,rust zubu..všecko možne a neškodne,my jsme skoušeli,když ted nebyli ty probio a zabralo to hned,dala jsem mu 2 kuličky rozpustit do mlika,nebo čaje a super,spal jak dudek,moje švagrova je ted dala Kubíkovi a taky zabrali,rostou mu zuby a pry to špatne snáší,pořad řval

jo k tomu odsavaní,bys me mela andy vydet dneska navečer,jak jsem k.-o.a protivna a řvu :unamused:
zitra mame oslavu,tak chystam celi den a gruntuju a mam toho plne kecky :angry:

jani víš co nam radili v porodce,skus jí v te mateřine míchat ten nutrilon :wink: bude mít vitamínky a pošmakuje si na nutrilonu

zuzi asi po kojení neodsaješ,maš ho vypite,ale pokud budeš pravidelne skoušet,tak se tvorba zvýší a po par dnech bude :wink: ješte vydrž
29. kvě 2009 ve 21:08  • Odpověz
hjolky ted jsem se tak vytočila :angry: :angry:
mam na mimibazaru už 2.5 mesíce objednanou deku a ta baba proste furt nic a ješte píše hnusne maily,pry se ja mam omluvit ..na pošte mi řekli,že podle podacího čísla co mi dala,nic takoveho není a ona je dotčená,nakonec zaplatím a nic nemam a je drzá.. :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. kvě 2009 ve 21:31  • Odpověz
holky, já vím, že s tím furt otravuju, ale jsem už na paličku. Máma mi aktivně koupila Nutrilon, že prej malá přibrala za 14dní málo. Asi se zeptám blbě, ale jak poznám, že má dítě hlad? Kaká i čůrá normálně, po papání chvíli kouká a pak usne nebo ji uspím. Někdy začne plakat, ale pomůže chování. Kdyby měla hladíka, tak brečí pořád nebo ne? Já jsem fakt asi debilka, že tohle nevím...
29. kvě 2009 ve 21:37  • Odpověz
petrach, no zo je jednání, bych ji do hodnocení něco napsala :angry:
zuzik, většinou si cpou ruku do pusiny nebo ji otvírají a nebo, když ji zkušíš dát prst k puse začne sběsile hledat- tak to poznám já, a když už vidí, že se bude jíst a čeká na přiložení flašky tak zrychleně dýchá jak pejsek :grinning: a vyplazuje jazyk :grinning: jo a pak sní 40 :angry:
kremco, no jo, ty děláš jednou toho tolik co já :wink:
29. kvě 2009 ve 21:58  • Odpověz
Zuzíku, tak jí zkus nakojit a pak ještě dát z flašky Nutrilon a když bude pít dál ten Nutrilon, tak by asi chtěla víc a když ne, tak má dost a Nutrilon můžeš hodit ze skály. Pro jednou si na Nutrilon nenavykne a ani si nenavykne na flašku, 1x vůči 1000x provedených kojení bude úplně v pohodě, tak to zkus a budeš mít jasno.
29. kvě 2009 ve 22:26  • Odpověz
Hrusti, to jsem se pobavila, jak si na malého vyzrála s těma nudličkama, hehe, to si budu pamatovat.
Jinak nezkoušela si si dát budíka, aby si předběhla malého s tím křikem, že by si ho vzbudila již s hotovým jídlem dřív než začne jančit? Manžovi hoď do dveří deku a bude taky klídeček..
29. kvě 2009 ve 22:28  • Odpověz
karca, tam je problém, že některý dítka se rády přepíjejí a nutrilon ji může zachutnat a bude ho baštit, takže podle toho bych se moc neorientovala :unamused:
29. kvě 2009 ve 22:32  • Odpověz
Já nevím, kdyby jsi, zuzik, třeba něco odstříkala do zásoby a pak ji to dala, když by jsi si myslela, že není mlíčko v prsu a má asi ještě hlad...Ten nurtrilon je fakt jiná chuť a to by pro ni mohlo být zajímavý i mimo hlad :unamused:
29. kvě 2009 ve 22:58  • Odpověz
No jo, ono je to fakt těžký, jak se má člověk zachovat, aby to bylo správně, asi instinktem se řídit, no...
30. kvě 2009 v 00:11  • Odpověz
ahojte holky,

jsen si vás ted dočetla 2 dny zpětně, vůbec nebyl čas :sweat_smile: Tady je pěkně hnusně,tak dnes budem trčet doma...jinak přeju hezký den :wink:
30. kvě 2009 v 09:26  • Odpověz
Ahoj holky!
Zuzi, pokud by mela Verunka hlad, tak by po papani brecela, otvirala pusinku a kdyz bys ji dala dudlika tak by zurive cucala, aspon to dela Honzik. Ale pokud spinka, tak by nemel byt problem, leda ze by byla utahan z tahani :confused: Kamoska aby vedela kolik toho prcek vypije, tak si odsala z prsu mlicko a pak ho davala prckovi z flasticky. Snad by to pro jednou nevadilo. Zkus ji to dat z nejake flasticky co maji ty vetsi kulate savicky co simuluji prso.

Karco, ja prcka v noci nebudim, nechavam ho, az se vzbudi sam. Vetsinou se budi mezi pul 5 a 5 hod., takze si papani pripravit dopredu nemuzu. Sice mam v termosce prevarenou vodu, ale vetsinou ji jeste prihrivam a behem toho prcka prebalim. No, dneska jsem ho poprve budila, protoze se tam mlel, ale v 5 mel porad zavrene oci. A dokonce ani pri prebalovani nerval a pak jen knikal, ze chce papat :astonished:

Anitt, s kojenim to nevzdavej. Uvidis kolik prcek pribere a co ti rekne dr a potom teprve zvazuj to krmeni z flasticky. S tim odsavanim by ses z toho zblaznila uplne :pensive:

Venku je osklive. Na prochajdu pujdeme asi az odpoledne. Potrebuji konecne koupit ten sterilizator, protoze ten pujceny pristi tyden budu vracet. Hezkou sobotu!!!
30. kvě 2009 v 10:20  • Odpověz
ahojky holčiny tak mám už doma probio kapky doufám že zaberou , brouček se ráno kroutil tak jsem mu pomohla rourkou ale už to nechci dělat rourkou tak doufám že kapičky zaberou a nijak mu neublíží. je to teda mazec ta cena ale radši koupím vše jemu a sobě nic . protože když plláče bolestí tak pláču taky jak je mi ho líto broučka. ted spinká jak andílek i bez kapiček tak uvidíme jak mu bude až se probudí a kdyžtak mu je dám.

tady taky hnus tak asi nikam nepůjdeme už třetí den ach jo.
30. kvě 2009 v 10:35  • Odpověz
http://www.youtube.com/watch?v=JgUJTIwa6GE

holky koukněte na to to je fakt síla
30. kvě 2009 v 10:47  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.