• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jdete volit? Koho? A proč?

(Zamčená)
20. června 2010 
petru: no, jenže když se člověk baví s lidma, kteří volili ČSSD, tak argumentují převážně těma poplatkama u doktorů a porodným, nic dalšího jsem od nich neslyšla.
A že porodný 60 tisíc je nereálný. No vysvětlujte to lidem, když už jim to naslibuje i vládní strana :frowning2:
Jinak znáte tu bajku o mravenci, který si připravuje celé léto dříví na zimu a druhý celé léto nic nedělá? První si pak topí a je v teplíčku a přijde ten mravenec nemakačenko, začne si stěžovat, že on je na mrazu a jak to, že ten první si žije v teplíčku, takže nakonec to dopadne tak, že první skončí na mraze a druhý bydlí v jeho domečku.
20. říj 2008 v 18:27  • Odpověz
Nechtěla jsem, ale musím :sweat_smile: Jednou už jsem se vyjádřila a protože mám jiný názor, tak jsem se divila, jak rychle jste mě "odsoudily" :zipper_mouth:

Nicméně, volit jsem nebyla, krajské volby pro mě nic neznamenají, je to šaškárna :angry: Ale jsem ráda za výhru ČSSD! Především pro to, že manžel je voják a ČSSD podporuje AČR, kdežto ODS chce rušit útvar po útvaru, brát jim peníze... a pak si nedovedu představit, co bychom děali :confused: na krku hypotéka, úver na auto, živíme dítě... manžel by se určo uživil i jinak, ale víte jak to je v dnešní době z prací :unamused:
Dále poplatky - senouhlasím s něma, ale nejsem prudičem, který odmítá platit... prostě držím hubu a krok a paltím, kdykoliv si řeknou. Ale s čím zásadně nesouhlasím, je placení dětí a nebo dokonce miminek v porodnici :astonished: No kde jsme proboha :rolling_eyes:

a co se týče předvolebních slibů - až tady jsem se dočetla, co ČSSD slibují ohledně mateřeské a porodného :sweat_smile: Nevěřím, že to splní.... ale ruku na srdce dámy volící ODS a silně kritizující ČSSD! Kdyby se čistě teoreticky tento slib porodného vyplnil, neříkejte mi, že by jste to s díky odmítly :sunglasses: Prostě po těch penězích hrábnete a na nějakou ODSku či narůstající schodek v SR si ani nevzpomente :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
20. říj 2008 v 18:35  • Odpověz
Cherub, nebudem Tě odsuzovat-vždyť jsi tu vzácné zboží, jedna (jediná?) z diskutujících, která se nebála naplno přiznat svou preferenci :wink:

Samozřejmě, že kdyby bylo porodné vysoké, hrábla bych po něm (stejně jako po něm hrábnu "za nízka", dokonce bych ráda dítě i bez porodného:wink: o tom to fakt není), nejsem na tom tak dobře, abych svou hrdost demonstrovala tím, že peníze nechám státu.

Na druhou stranu coby člověk patřící do střední příjmové skupiny (kterou socialsticko-komunistické rozdávačky páně Paroubka a dalších postihnou nejvíc) mám určitě nárok na to, hrubě nesouhlasit s touhle rádoby solidární politikou, která se ale dotkne nejvíc právě těch, co pracují poctivě od rána do večera, a ne se flákají (dobrovolně) po úřadech práce nebo naopak to nejsou mafiáni, co jsou dávno za vodou.
20. říj 2008 v 18:47  • Odpověz
Já se přiznám dobrovolně že bych asi po těch penězích nehrábla (asi si nebudu žádat ani o rodičák,a nejsem mafián co je za vodou :grinning: ):sweat_smile: pač si uvědomuju že teď se MOŽNÁ ale fajkt jen možná budeme mít dobře ale co naše děti? :confused: z čeho oni pak budou žít když náš stát z takovýho rozhazování udělá do státní pokladny hodně velikou díru :unamused: ale jinak nikoho neodsuzuju a respektuji jeho názor :wink: tohle je jen můj osobní názor a pocit

jinak k těm poplatkům :slight_smile: udělá se vyjímka jedněm,a druzí budou chtít taky a třetí se začnou rozčilovat že když můžou mít vyjímku z placení první a druzí tak proč ne oni že?
20. říj 2008 v 18:59  • Odpověz
Agua, jenže v tom balíku porodnýho prostě bohužel hloupej dává, hloupější nebere...to Tebou odmítnutý porodný nepůjde na (plácnu) výzkum, důchod konkrétní babičky...to tam zůstane a dostane ho někdo jinej (doplň kdo asi:slight_smile:)

Já bych jen ráda, kdyby mi konečně nějaká volička ČSSD vysvětlila, odkud si myslí, že stát pod vedením Rudého pomeranče na všechno to všimný vezme? :astonished: přece peníze stát získává zejména z daní, daněni jsou pracující občani. A teď: nízkopříjmové skupiny nezdaní, to by si nasrali do vlastního hnízda, pardon, na vlastní majoritní voličskou skupinu. Vysokopříjmové? Ani náhodou, to by v první řadě solili oni (a tady se naše politické spektrum vzácně shoduje, že to néé :stuck_out_tongue_closed_eyes: ). Takže zbývá střední třída, tj. příjem 25-50 000. Jak psala Cherub, její muž je voják z povolání, nevím kolik má on konkrétně, co vím od dvou kamarádek se shodným povoláním manželů, i oni právě patří do té střední skupiny, takže jestli se někomu vezme, tak to bude zejména jim.
20. říj 2008 v 19:16  • Odpověz
Jsem ráda, že i když by člověk řekl, že toto bude kontroverzní téma a všichni se tu zhádáme :grinning: , tak tu vládne celkem klid.
Já jsem dnes koukla na regionální zprávy a docela mě dostal budoucí hejtman, který tvrdil, že proti zrušení poplatků nejede vlak, že lidi volili ČSSD hlavně kvůli tomu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Můj názor na poplatky? Jsem pro, s malým chodíme po lékařích docela často a nijak mě to neruinuje, naopak mi to přijde jak velmi dobrá věc vzhledem k situaci ve zdravotnictví . A k tomu, jak tu někdo psal, že by neměli platit miminka v porodnicích: náš David se narodil předčasně, sice jsme neplatili nic, protože ten zákon ještě nebyl v platnosti, ale dala bych těm lékařům cokoliv a rozhodně by mi to nepřišlo jako něco hrozného,kdybych za něj platila 30,-Kč/den (byl ve 3 nemocnicích 3 týdny). Když jsme malého měli v Praze na špičkovém pracovišti, kde zachraňovali sotva 500g děti a všichni byli neuvěřitelně profisionální, milý a ochotni a na zdech u vchodu jsem pak viděla letáky s prosbou o jakoukoliv finanční pomoc pro jejich oddělení, tak mi to přišlo až líto, že tito lidé jsou nedoceněni a pomalu prosí o každou korunu na přístroje, léky...pro děti, co neměli lehký vstup do života :pensive:
A ještě k porodnému? To je jako za co? Nějaká odměna za to, že jsem přivedla na svět děťátko, které je ihned po porodu už "zadlužené" jako všichni v tomto státu? Dítě jsem chtěla a nějaké porodné nehrálo roli, ať by bylo 0 nebo 100.tis. Dítě mám pro to, že chci, ne proto, že za to dostaneu nějaké peníze :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. říj 2008 v 19:22  •  1 dítě  • Odpověz
elana vím kam to porodné které si nevezmu půjde....zase těm co to "nutně potřebují" :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: proto se mi ani nelíbí že já musím makat a platit jak mourovatá a někdo natáhne pracku a z mých daní si krásně žije :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:

víc se k tomu nebudu vyjadřovat pač bych se zase rozčílila :grinning: :angry: :rolling_eyes: :confused:
20. říj 2008 v 19:28  • Odpověz
Lendy, porodný je věc, kterou taky nechápu, my se pokoušíme o dítě už rok a (skoro) půl neúspěšně a kdybych věděla, že mnou odmítnutý porodný někdo slušný solidně využije, ale to mimino se nám konečně povede, tak bych se ho vzdala třeba stopadesátkrát:grinning: Já si taky myslím, že děti mají vznikat proto, že je to přirozené vyústění vztahu dvou lidí a ne proto, abych nemusela chodit do práce celý svůj reprodukčně-produkční věk:slight_smile:, jenže jsou tu skupiny, které mají z rození dětí (jsem zvědavá, kdo na NĚ bude za 70 let vydělávat, když budou zajisté ve značné přesile:slight_smile:) byznys a teď to bude ještě lepší :sweat_smile:
20. říj 2008 v 19:30  • Odpověz
Já se přiznám, že jsem se normálně cítila trapně, když jsem podávala žádost o rodičovský příspěvek. Takže Aguaverde, svým způsobem tě chápu :wink: . Ale poté jsem si řekla (jak píše Elana), že bohužel v praxi to nejsou peníze, které díky mému odmítnutí vyřeší problematiku. A naopak, tím, že JÁ přijmu tyto peníze, tak JÁ o nich můžu rozhodovat, o jejich investování, právě proto, abych podle svého nejlepšího uvážení podpořila své děti do budoucna. Pokud je nepřijmu, bohužel jejich tok neovlivním, ikdyž si ho dovedu živě představit :rolling_eyes:
20. říj 2008 v 19:30  • Odpověz
Lendy1 - naprostý souhlas, taky chodíme po doktorech hodně často a rozhodně nemám pocit, že by to byla tak šílená částka, že by se zhroutil náš rozpočet.

A k porodnénu - je to jednorázová injekce, která nikoho nezachrání. Ano, chápu, že je to příjemný, ale náš stát na podobný výstřelky nemá. A normální člověk se určitě nerozhoduje, zda bude nebo nebude mít dítě jenom podle porodného. A pokud ano, tak to podle mě moc v pořádku není. Můj názor.
20. říj 2008 v 19:32  • Odpověz
60 tis porodného bych neodmítla,přiznávám...ale že by mně ne.ral schodek v SR pravda teda není.

cherub:děkuju za příspěvek,voliček ČSSD tu bude mnohem víc a diskutovat nepřišly :wink:
20. říj 2008 v 19:33  • Odpověz
Tak já taky souhlasím,že porodný si klidně můžou nechat.Ale tak docela nevím,co máte proti rodičáku?Mně příjde v pořádku,když se stát trochu postará o matky,které vychovávají příští poplatníky daní...
20. říj 2008 v 19:36  • Odpověz
petrunka01 já teda osobně proti rodičáku nic nemám :confused: snad sem ani nic takovýho neřekla :confused:
pokud bych si o něj žádala tak jedině proto abych ho dávala dítěti na knížku :pensive: :wink:
20. říj 2008 v 19:37  • Odpověz
Petrunko, tady o rodičáku nikdo nemluvil :sweat_smile: proti tomu snad nemá nikdo nic, kor hodně oceňuju stávající vládou prosazený systém 2, 3, 4 let, s variabilní velikostí příspěvku.

Předpokládám, že to zruší tady jak jen to půjde :rolling_eyes:
20. říj 2008 v 19:42  • Odpověz
Rozhodně jsem tím nechtěla říct, že kdyby nebylo porodné tak nebudu nikdy rodit :sweat_smile: Miminko jsme chtěli a budeme chtít další a nebudeme hledět na to, kolik nám za to někdo dá a jestli vůbec... ale přiznejme si, že je to příjemná finanční injekce, která střední skupine obyvatel zaplatí třeba kočárek nebo autosedačku a základní výbavičku, tak proč tím pohrdat? Jak už tady padlo - blbej kdo dává, blbější kdo nebere :zipper_mouth: Nevěřím těm, co píší že by to odmítly a nezažádaly si o to :zipper_mouth: Omlouvám se, ale fakt NE!

SR je ve srabu a ať bude u moci ODS, ČSSD, KSČM či Sněhurka a 7 trpaslíků, tak půjde do srabu ještě většího, pokud se kompletně nezmění systém.... a ten se nezmění, protože stát se o nás nestará už nějakej ten pátek a teď kdyby chtěl něco dělat, tak z nás udělá jen větší a větší chudáky... Jediné co státu pomůže je pořádná finanční výpomoc, která zaplácí všechy dluhy do poslední koruny a pak začít úplně znovu, s novými lidmi, s novými pravdily... je to nemožné a neuskutečnitelné a je to k pláči :pensive:
20. říj 2008 v 19:42  • Odpověz
VYšší rodičák bych dala ženám co měly vysoké příjmy,odvedly mnohem víc na daních a jaksi mi nepřijde logické aby třeba prodavačka co brala 10 tis je brala i na rodičáku.
20. říj 2008 v 19:43  • Odpověz
cherub:už se tu zmínilo že Kalousek byl oceněn jako ministr co se zasloužil o snížení státního dluhu tak bych neřekla že se nic nezmění ať bude u moci kdokoliv :wink:
20. říj 2008 v 19:45  • Odpověz
Nojo, jenomže tu výpomoc nám nikdo nedá, to vtloukali lidem do hlavy komunisti, že "ono to vždycky nějak dopadne", ale kdo (a nakonec proč?) by měl náš stát podporovat? Vždyť tu není hladomor, děti neumírají na chřipky, díky Bohu tu je stabilní přírodní prostředí bez hurikánů a zemětřesení..tak jako proč? To jsme jen od komrdošů tak zvyklí, že když se budem tvářit uboze, tak dostanem?

A s novými lidmi...chápu jak to myslíš, ale já už jsem z toho vyrostla:frowning2:...mně prostě přijde, že i sebelepší člověk se ve vysoké! politice dřív či později zkazí.
20. říj 2008 v 19:47  • Odpověz
Lenkobu, to je sice fakt, ale co to pomohlo když šlo jen o jehličku v té obrovské kupce sena :sweat_smile:

a Lenko teď mi pověz, kolik by jsi dala rodičáku holčině, která skončila na mateřské hned po vystudování SŠ nebo VŠ a na dani neodvedly ani korunu :confused:
20. říj 2008 v 19:47  • Odpověz
elana máš recht, myslím že by se tam zkazil i Kája Gottů :sweat_smile: :confounded:
20. říj 2008 v 19:48  • Odpověz
kazdopadne bychom to vymyslely asi i lip nez kalousek :slight_smile:
20. říj 2008 v 19:50  • Odpověz
tak já bych státu takové porodné taky nenechala už právě proto, že jsem chodila do práce a nechtěla bych, aby to připadlo spoluobčanům, kteří rodí jen kvůli porodnému :angry:
Jinak si myslím, že rodičovská by měla být určena procentem z příjmu, stejně jako je to u mateřské, otázkou je kolik % by to optimálně mělo být.
Jinak dítě si nepořizuju kvůli tomu, že mi za něj stát něco dá, i když někteří to tak asi berou.
A např. pastelkovné mi přijde dost populistické. Stejně tak by se dalo vymyslet učebnicovné, počítačovné a plno jiných nesmyslných příspěvků.
Cherub, ja nebrojila proti rodičáku, jenom jsem popisovala svůj pocit, když jsem čekala na chodbě, kde vedly dveře k různým dávkám (nejen RP) a čekali tam lidé, kteří se naprosto nenuceně a nahlas bavili o tom, jak co uvést, aby dostali dávku a nemuseli pracovat (doslova), tak jsem se tam nějak necítila dobře, že stojíme v jednom houfu a nově příchozí nás bude házet do jednoho pytle :rolling_eyes:
Cherub, řeknu Ti svůj názor-vystudování SŠ či VŠ není žádná zásluha a pokud nedala do státní kasy ani korunu, tak nevidím důvod, proč by měla mít taková maminka vyšší rodičák než ten základní.

Ono je to i o životní úrovni, tam, kde žena před MD vydělávala 50 000, tak asi nebydlí v 1+1 a nejezdí trabantem, takže má i vyšší hypotéku, víc půjček apod. proto, s přihlédnutím k daním, které už zaplatila, je přece jasný, že má nárok na vyšší rodičák.
20. říj 2008 v 19:51  • Odpověz
cherub: tam by se to třeba mohlo počítat z minimální mzdy, ale ruku na srdce, dneska většina lidí pracuje už při studiu, takže by to určitě řešitelné bylo
20. říj 2008 v 19:53  • Odpověz
lendy1 poplatek za den v nemocnici je 60 Kč/den a když jsem ho v porodnici platila, bylo to o víkendu, takže to ode mě bral doktor a nadával, že by se to mělo zrušit, protože pro ně je to jen papírování navíc a z těch peněz stejně nic nevidí ani oni ani jejich oddělení, takže nevím kdo si tím mastí kapsu, kdyby to šlo na vybavení jak píšeš, tak jsem pro, ale takhle?

no a další věc, pokud máte peněz dost, tak porodné ani rodičák třeba nepotřebujete, ale já bych si nemohla dovolit být bez rodičáku, z manželovi výplaty bysme asi nevyžili...
20. říj 2008 v 19:55  • Odpověz
tož já při studiu nepracovala :sweat_smile: ale něco nadděláno mám :pensive: Nicméně, nechci tady rozbouřit nějakou hádku nebo tak, ale nemyslím si, že rodčovkou kterou platí stát, by měli mít maminky jinak velkou v závislosti na předchozích příjmech a odvodech státu :zipper_mouth: Od toho je přece téměř půlroku trvající mateřská, kterou platí zaměstnavatel a znám spoustu maminke, co měli mateřskou cca 17 000... tohle je zákonem stanovená doba a pokud pak někdo není spokojený s výši rodičovské, tak ať jde znovu do práce :pensive:
20. říj 2008 v 19:57  • Odpověz
lenula: to vis, ze potrebujeme. Jen nechapeme, jak by mohlo byt o nekolik desitek tisic vyssi,aniz by to zatizilo statni rozpocet.
20. říj 2008 v 19:58  • Odpověz
lenulo, promiň, na jednu stranu máš pravdu, že byste asi nevyžili, ale na druhou mně takový názor, že porodné ani rodičák nepotřebujeme trochu štve, protože to je přesně ono, že kdo víc vydělává, sype do státního rozpočtu a neměl by to čerpat. Když jsem na rodičáku, tak jsem si proti těm, co vydělávali málo, několinásobně pohoršila. Já si to chci vybrat, protože jsem tam za ty roky, co pracuju, nasypala sakra hodně peněz. :wink:
20. říj 2008 v 19:59  • Odpověz
cherub: maximální mateřská je něco kolem 14 tisíc, jestli měl někdo víc, tak to většinou dělají upravené odvody daní.
20. říj 2008 ve 20:01  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.