• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jdete volit? Koho? A proč?

(Zamčená)
20. června 2010 
kristi: on si ty peníze bude bradavice cucat z prstu :slight_smile:
20. říj 2008 ve 20:02  • Odpověz
anebo z bradavice ... fuj
20. říj 2008 ve 20:04  •  2 děti  • Odpověz
my to holky stejně nevyřešíme :wink:
20. říj 2008 ve 20:06  • Odpověz
Fajn,nikdo nepsal,že má něco proti rodičáku....jen jedna napsala,že o něj asi žádat nebude a druhá,že jí při žádosti o něj bylo skoro trapně.....to mě zarazilo,nic víc :slight_smile:
20. říj 2008 ve 20:09  • Odpověz
lenula: to máš pravdu.
Já si jen pamatuju, když se mělo zvyšovat to porodné, tak v nějaké diskuzi ODS předložila propočty, kolik to bude v určitém časovém horizontu stát a ČSSD akorát říkala, že to není pravda, ale s žádnýma výpočtama nepřišla. Přišlo mi to k smíchu, i když je to vlastně zároveň k pláči :frowning2:
20. říj 2008 ve 20:09  • Odpověz
cherub:holčině co neodvedla nic na daních bych dala min výši co je teď při rodičáku na 4 roky.Líbilo by se mi ale kdyby se zohledňovalo jestli třeba chodila na brigádu a odváděla daně tam...možnás e to dělá,nevím,netýkalo se mně to.
20. říj 2008 ve 20:13  • Odpověz
Holky a myslíte si že s tou základní výší rodičáku která je okolo 3800 (myslím) se dá spokojeně postarat o malé miminko a později i větší dítě? myslíte si že z tohoto se dá za měsíc vyžít? :confused: Zvlášť při dnešních cenách :pensive:
20. říj 2008 ve 20:15  • Odpověz
petrunko, já jsem v dalším příspěvku vysvětlovala, proč jsem se cítila trapně a mám pocit, že z toho bylo jasné, že se to netýkalo rodičáku jako takového :wink:
20. říj 2008 ve 20:16  • Odpověz
Cherub,to určitě ne....ale zase je fajn,že pokud máš hlídání,tak si můžeš přivydělat,kolik chceš...
20. říj 2008 ve 20:16  • Odpověz
cherub:ono se to lehko řekne,že komu se nelíbí výše rodičáku ať jde znovu do práce...klidně bych šla,ale takhle malý dítě nemůžu opustit a sehnat práci s jeslema na pracovišti?Nikde tady.Češky jsou s dětma dlouho doma (nestěžuju si na to,než mně někdo sejme) a tak tady není zvykem řešit ty co by šly do práce klidně dřív.
20. říj 2008 ve 20:17  • Odpověz
gtver..já si to přečetla až potom,tak už to chápu.. :slight_smile:
20. říj 2008 ve 20:18  • Odpověz
cherub když chce být někdo doma 4 roky ať je za 3,8...my co jsme se rozhodli být 3 roky máme necelých 8.tis...mimochodem politika ČSSD ať je to porodné, vyšší mateřská, sociální dávky pomůže opět jen a jen menšině...asi víte jakou mám na mysi...to bude zase všude černo a ne oranžovo :grinning: (omlouvám se pokud jsem se někoho dotkla)
kacka.va: to já si nepamatuju, ono v té politice si nevybereš, tam je jeden horší než druhej :frowning2:

a je pravda, že děti většina žen rodí proto, že je chce a ne kvůli porodnému a jeho výši, ale pokud tady některá z vás chce vyšší rodičák...taky by mi asi vycházelo víc, to jo, ale to už by ten stát krachl úplně
cherub:nedá a je to právě o tom že člověk se má starat sám a ne čekat až stát dá.Prostě když jsem po škole a mám nárok na nízký rodičák tak musí dost vydělat partner nebo musím pracovat při mateřské.
20. říj 2008 ve 20:19  • Odpověz
mysi=mysli :grinning: :sunglasses:
20. říj 2008 ve 20:19  • Odpověz
hlídání nemám :unamused:

lenkabu jasný, to je věc jiná, že nechceš opustit své dítě... já taky ne :wink: ale tohle stát nezajímá jestli jsi taková nebo je ti jedno, že neuvidíš své miminko prvně lézt a prvně se stavět a prostě půjdeš do práce... tak proč by ho mělo zajímat, že holčina z pracáku má stejně vysoký rodičák jako mamina co měla 30tis čistého???? Zákonná lhůta prostě uběhla, to jsi placená dle svého "výkonu" ale pak už prostě d práce můžeš nebo nemusíš, to je tvoje volba :slight_smile:

jako chápejte to v dobrém prosím :wink:
20. říj 2008 ve 20:21  • Odpověz
cherub:chápu to v dobrém :wink:

Já mám rodičák na 2 roky,abych na něj dosáhla,tak jsem rok před otěhotněním makala jak šroub a předtím si nedovolila otěhotnět.Na jeho výši si nestěžuju ,ale od Vandina roku chci na částečný úvazek do práce,přece jen jsem šla s penězi hodně dolů...ale nenapadlo by mně si stěžovat že mi stát má dát víc nebo hledat na jaký dávky dosáhnu...a přesně tohle podle mně Češi neumí,z komunismu jsu zvyklí čekat až se někdo postará,neskutečně mně to štve.
20. říj 2008 ve 20:26  • Odpověz
cherub to mi chceš říct že já která měsíčně přijdu cca o 20tis z výplaty na to co jde státu bych měla mít stejný rodičák jako ten co v životě nepracoval a celej život je na pracáku? :confused:
20. říj 2008 ve 20:26  • Odpověz
já bych taky makala jak šroub, kdybych dostala šanci :unamused: nejsem z těch co nechtějí pracovat, ale neměla jsem prostě štěstí a měla práci jen rok jako absolvetnské místo za minimální mzdu... nikdy jsem nebrala přídavky sama na sebe nebo na dítě... od státu beru jen tu rodičovskou :wink:
20. říj 2008 ve 20:29  • Odpověz
ale já už to tdy psala! Půl roku tě platí zaměstnavatel, a peněz můžeš mít dost pokud sis dost vydělávala (nevím ale jak je to u živnostníku, to ne :frowning2: ) ale pak už je to prostě tvoje volba jestli zůstaneš na matetské dál a budeš brát to co všichni nebo půjdeš do práce a budeš mít zase svoji mzdu :wink:
20. říj 2008 ve 20:32  • Odpověz
Půl roku je málo :confounded: A navíc i kdyby si brala 30 tis tak toho půl roku ti bude chodit max 15 tis,to taky neni moc fér.
20. říj 2008 ve 20:34  • Odpověz
cherub:však jo,já to beru,každej tu možnost hned po škole nedostane :wink:
20. říj 2008 ve 20:34  • Odpověz
Já jsem ráda aspoň za ten třírychlostní rodičák protože jít na 7500 by bylo teda hodně krutý. :sweat_smile:
20. říj 2008 ve 20:36  • Odpověz
holky ale v tomhle státě není nic fér, proto říkám, že my to nevyřešíme :unamused:
20. říj 2008 ve 20:36  • Odpověz
třílrychlostní rodičák je fajn, ale zase není fér, že některé maminky nemají na výběr a musí zvolit 4-letou verzi :rolling_eyes:
20. říj 2008 ve 20:39  • Odpověz
cherub proč MUSÍ volit 4 roky?
20. říj 2008 ve 20:46  • Odpověz
nechci furt mluvit o tom že já! ale mě se to teda taky týká :grinning: prostě jde o to, že jestli maminka po skončení první mateřské nemá práci (ať už byla před tím na pracáku nebo ji zaměstnavatel s odchodem na rodičák dal výpověď) tak pokud navážeš rodičák druhým dítětem, tak jako nezaměstnaná nemáš právo volby.... takže ten kdo prostě nechce nebo z finančních důvodů nemůže skončit na 4.letém rodičáku tak musí po ukončení toho prvního najít práci a pak až si něco malinko odpracuje může odkráčet na další rodičák a zvolit si opět 3 roky :wink:
20. říj 2008 ve 20:51  • Odpověz
chebur, možná trocu opožděně, ale řekni mi, proč když ženská před mateřskou slušně vydělávala a nasypala do SR víc, než ta, která nevydělávala, by pak měla chodit po půl roce do práce jen aby jí zůstal příjem nebo vyšší peníze a ta která do SR nepřispěla téměř nic by si měla s dítětem užívat doma za peníze, který tam posype ta která vydělává a musela od dítete jít třeba v tom půl roce - to ti přijde fér..... :astonished:

já bych byla taky pro RP podle příjmu. není přece spravedlivé, aby třeba soudkyně, která chce vychovat dítě a měla příjem třeba těch 50 doplácela na to, že máý vzdělání a profesi a spadla na stejný příjem, jako má třeba prodavačka, které ten RO dělá kolikrát víc, než její vlastní přijem vzaměstnání........
20. říj 2008 ve 20:58  • Odpověz
hankah jenže ta, která dosud třeba nedělala, tak po mateřské může mít takovej dobrej job, že do SR nacpe zpětně dost, třeba nějaká VŠ, možná budoucí soudkyně...
20. říj 2008 ve 21:03  • Odpověz
hankah nepřijde mi to fér, stejně jako pousta věcí, ale tak to prostě je :angry:
na druhou stranu zase nechápu, když někdo nedostane tu možnost si suprově nebo i normálně vydělat a přitom chce, nebo si vydělá, ale je to zatraceně málo že i těch 7500 je pro něho vlastně luxus, tak proč mají stejně i romové, kteří od státu fakt jen berou, nemají školy, nikdy nic nedělali a ještě se tím chlubí :sweat_smile:

celý systém je postavený na hlavu, ale není to vládou ODS nebo ČSSD, je to tu takhle odjakživa a ještě dlouho to tak asi bude :rolling_eyes:
20. říj 2008 ve 21:03  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.