• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jdete volit? Koho? A proč?

(Zamčená)
20. června 2010 
lenu, to jo, tak ať se jí to pak promítne v důchodu, nebo v nemocenský. ale je fakt, že ty lidi, kteří vydělávají víc toho systému nezneužívají tolik jako ti, co vydělávají málo - mi to tak přijde - jestli se pletu mě opravte.......

cherub - vím, že je to nespravedlivé a vždycky bude někdo, kdo tu nepsravedlnost pocítí, teď jde o to, aby byla co nejmenší a myslím, že tahle vláda k tomu má za ty roky co jsme po revoluci docela dobře našlápnuto..........

to že Paroubek naslibuje hory dolyv komunálkách je nesmysl, když to stejně řeší parlament a senát.....
20. říj 2008 ve 21:16  • Odpověz
asi tak :grinning: jako těm slibům nevěřím ani v tom nejkrásnějším snu, ale ČSSD je mi prostě bližší než ODS kvůli manželovi... :wink:
20. říj 2008 ve 21:17  • Odpověz
a sliby typu zvýšení porodného nahrávají právě jen romům a podobným, kteří nikdy makat nechtějí.......
20. říj 2008 ve 21:17  • Odpověz
ale ti snad ani nevolí, vždyť jsou většinou negramotní :sweat_smile: :rolling_eyes:
20. říj 2008 ve 21:21  • Odpověz
víš, ona i ta reorganizace armády má podle mě něco do sebe (teda teď nevím,j estli ten tvůj muž je voják) vezmi si, co se za komančů sypalo do armády a zemědělství. zemědělství s převratem skončilo, protože lidi si brali zpátky svoji půdu a chtěli hospodařit sami a armáda - to zůstal jeden velký moloch, který žere peníze. proč nemít profes. armádu s menším počtem vojáků na vysoké úrovni, než mít armádu plnou poloschopných lidí.......stejně nejsme vojensky suveréní stát..........

a že jsou romové negramotní - tak to máš sice pravdu, ale jsou tááááááááák moc vych.aní, že si až moc dobře dokážou spočítat co je pro ně výhodné a co všechno si dokážou na tom pracáku a sociálce vydpat - to se nám ani nezdá. dávky na zimní boty a podobný věci......... :wink:
20. říj 2008 ve 21:28  • Odpověz
hankah s tím zneužíváním máš pravdu, jenže to se bohužel asi nedá nějak ošetřit, všichni víme, kdo toho nejvíc zneužívá a kdyby se zákon nějak upravil, tak by to hned byla diskriminace menšiny apod.
20. říj 2008 ve 21:30  • Odpověz
no, mě by ta diskriminace vůbec nevadila....... :wink: :grinning: teda, teď doufám, že mě někdo neudá...... :grinning: :grinning:

jak můžou chtít stejné podmínky k životu, když nejsou jako menšina schopni se přizpůsobit většině - se máme přizpůsobovat my!! ale to je do jiné diskuse a hlavně né do veřejné...... :sweat_smile: :sweat_smile:
20. říj 2008 ve 21:45  • Odpověz
no asi tak, to se nedá řešit veřejně :wink:
20. říj 2008 ve 21:49  • Odpověz
Kamarádka mi dnes řekla, ať si přečtu tady pár stránek... tak jsem to udělala.. a jsem docela v šoku. Já volila ČSSD, myslím že oprávněně. ODS už toho pokazila dost a měla dost času na to, aby něco dokázala a co dokázala??? Kdo neměl, nemá ani dneska a má ještě míň a kdo měl, má stále a má víc...
Jen to jen můj názor, neříkám, že teď nám dají 60tis porodného, 10tis mateřské a zruší poplatky, ale taky netvrdím, že by se to nehodilo...
Myslím si, že tady ty názory jsou hlavně různé proto, protože se liší naše postavení, pracovní možnosti a kraj ve kterém bydlíme. U nás ve Slezku je to přímo strašné.... Pozice, která je např. v Praze, Brně a troufám si říct i v kterém koliv jiném městě, dobře placená, tak tady dostáváme za tu samou práci max. půlku! Vždyť u nás prodavačky mají 6 tis.!!!!!! A to se některé opravdu nadřou!!!!! Řekněte mi, kdo by např. v Praze pracoval za 6 tis. měsíčně?? Nikdo!!! A proč??? Protože proč pracovat jako prodavač za 6tis,když můžu jít dělat někam jinam třeba za 15tis??? Ale tady to tak není, tady když máte práci, tak se radujete a jstě šťastní, že nesedíte doma na pracáku! Tady si práce opravdu skoro všichni váží!! Já sama i když mám maturu na ekonomce musela jít na kasu do velkoobchoďáku, protože mi nic jiného nezbývalo, na socce jsem neměla ani korunu, rodiče vydělávali, tím pádem mě byli povinni živit... a všem bylo jedno, že nemám ani kačku!!! A já šla pracovat za kasu aspoň na 6-ti hodinový úvazek za usoplených 5-6tis. měsíčně!!! Pak je pravda, že jsem se dostala do prestižní firmy do kanceláře, dělala jsem master data administrátorku, dostávala jsem na výplatu 10-12tis čistého (podle přesčasů) a byla jsem šťastná!!!! A teď mi řekněte někdo z těch větších měst, kdo by jste za takové peníze tam u vás pracovali???
je to jen můj názor a já vám váš taky nevyvracím, jen konstatuju proč jsem volila tak jak jsem volila! :slight_smile:
Nevím jestli to k něčemu bude, ale snad ano! Modré už bylo dost!!!!!!!!!! :wink:
20. říj 2008 ve 23:49  • Odpověz
kozinko:a myslíš že za ČSSD se platy a pracovní možnosti u vás zlepší? :slight_smile:
21. říj 2008 v 07:06  • Odpověz
Příčina je v režimu! Snad se zlepší pokud bude mít ČSSD za zády silnou KSČM :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. říj 2008 v 07:26  • Odpověz
leni: neříkám, že se úplně z lepší, ale myslím si, že se mohly vyrovnat .... vždyť já nedělám nic podřadnějšího, tak proč bych za moji práci, kterou odvedu na 100%, měla být zaplacená třeba o 15 tis. míň, a ten co dělá to samé na té samé pozici jen v jiném městě si žil o 15 tis. v plusu! Vždyť jsme jeden stát a neměli by se dělat rozdíly v krajích ve kterých žijeme. Také si myslím, že ceny v obchoďácích jsou všude v ČR stejné, tak proč platy ne?? :unamused:
21. říj 2008 v 07:59  • Odpověz
kozinko:ale platy neurčuje vláda pokud se nejedná o státní zaměstnance :wink: A už vůbec ne krajští zastupitelé nebo senát.
21. říj 2008 v 08:03  • Odpověz
leni: platy sice neurčuje, ale životní postavení ano :wink: To že byla u moci ODS mi vlastně vůbec nic nedalo, ale vůbec :sweat_smile: , tím pádem jsem neměla důvod je volit znovu a raději, když mám tu možnost, dám šanci ČSSD a třeba ti mi dokáží, že bude líp :wink:
ale jak říkám, je to svobodná volba každého znás a každý z nich má na to svůj názor a můj názor už znáte :wink:
21. říj 2008 v 08:10  • Odpověz
kozi a jak ti ČSSD zvýší životní postavení?? tím že zruší poplatky, dá ti 100 porodného a pak to budou splácet tvoje děti???

je spíš potřeba aby byl příliv zahraničního kapitálu do "chudších" oblastí, případně tvorba pracovních míst, a ten do republiky nepoteče, když se bude republika nadále zlepšovat a budem si hrát na to, že máme na vyhazování na sociálních dávkách.....
a kdo tvoří pracovní místa -- podnikatelé. kdo je víc na straně podnikatelů - ČSSD nebo ODS?
21. říj 2008 v 08:18  • Odpověz
rozdily v platech budou vzdycky, jen mi tak KOzinko rekni, kolik u vas stoji byt a bydleni atd?
21. říj 2008 v 08:19  • Odpověz
Právě, zlepšení platových podmínek pomůže jen příliv zahraničních investorů a tam je jednoznačně lepší ODS...za současný vlády sem investovalo dost nadnárodních společností :wink: Ale je to dlouhý proces,těžko budou vidět výsledky za rok.
21. říj 2008 v 08:31  • Odpověz
kristi: tak mi řekni důvod proč bych měla dostavát platově méně než někdo kdo dělá to samé jen o pár kilásků dál??? Jen proto, že nepracuji v hlavním městě??? Tím jsem podřadnější??? To co se teď u nás přímo v Karviné děje s bytama, je docela síla! za posledního půl roku šli o více jak 35% navrch a tím to zdražování nekončí!! Vodu, plyn, elektriku máme všichni stejně drahou!!!! Byt (teda pokud nějaký dostaneš, já např. čekám s přítelem na byt už 5. rokem) tě tady vychází od toho 1.200.000,- a výš, koupíš levnější, ale v tak dezolátním stavu.... a nájemem se chce např. taková Karviná vyrovat s Prahou už do roku 2010... podle nařízení... tak fakt nevím kde na to budem brát, při platech 12tis. v kancelářích :confused:
21. říj 2008 v 08:33  • Odpověz
kozinko:tady třeba byt nedostaneš nikdy :sweat_smile: A nájem v 3+1 15000 běžná věc....u vás je to s prací zoufalství,ale obávám se že sociální demokracie bude rozdávat max dávky a dlouhodobý řešení to fakt není,naše děti se z toho pos.rou až budou cvakat státní dluh.
21. říj 2008 v 08:35  • Odpověz
leni: myslím si, že ti zahraniční investoři, nás dostanou tak max. do dluhů a do toho, že vše co ČR měla, už nebude ČR, ale cizinců... si vem kolik máme půdy na které se dá pěstovat, a proč se teda pěstovat přestává, proč domácí produkty klesají??? Myslím, že nejsem jediná komu se tady toto nelíbí, ale hodně lidí se bojí ozvat... :wink: Opravdu jde vidět, že má rozdílný názor ten, co žije jinde než v Čechách :wink:
21. říj 2008 v 08:35  • Odpověz
leni: ale řekni mi, jak já jako zaměstnanec s platem 12tis měsíčně, mám zaplatit byt 15tis měsíčně??? :confused: To prostě nehrozí!!!! I kdybych se měla pos.at!!!
21. říj 2008 v 08:37  • Odpověz
Kozi, jasne to chapu. Proste to tak funguje a asi i bude, to neivm, jak bys chtela udelat, abyste meli stejny platy jako v jinych velkych mestech. Praha je draha na zivot, a to docela dost. Zaroven se sem sjizdi lide z clee republiky, aby si vydelali. HOlt to tak funguje

a ohledne mestskyho bytu a cekani 5 let, no neivm, zda to je dobra volba vzhledem k deregulaci najmu
21. říj 2008 v 08:38  • Odpověz
kozinko:třeba za vesnicí kde žijou rodiče vyrostli za vlády ODS 3 velký nadnárodní fabriky....práce je tam hodně,nezaměstnanost v kraji hodně klesla,pozemky mají větší cenu.....a tohle se děje nejen u nás.Bez zahraničních investic se malá země jako ČR neobejde.
21. říj 2008 v 08:39  • Odpověz
kozinko:já dala příklad nájmu tady..jak se to pohybuje u vás?Dejme tomu za byt 3+1?
21. říj 2008 v 08:40  • Odpověz
kozi - ale s bytama je to všude stejné. i u nás na jihu. naši čekají na přidělení st.bytu už 35 let..... :grinning: :grinning: mě by ani nenapadlo o nějaký byt žádat, protože tady prostě byty na "příděl" neexistují. jo, existují, pouze garsonky a to jsou pro sociálně slabé a pro romy........

to že trh s bytama roste je ale tržní hospodářství. elektřinu máme jednoznačně nejdražší my tady na jihu a to máme temelín.... :confounded: a ostatní média - to je trh. a ten musí fungovat.......
21. říj 2008 v 08:42  • Odpověz
s bytama je to mazec. MOje mama ma 3+1, ale musime ho vymenit, nema proste na najem
21. říj 2008 v 08:46  • Odpověz
Já bych teda taky počítala rodičák z příjmu, protože dostávat 7500Kč je teda fakt hustý. Ale na druhou stranu kdybych měla mít dítě a počítat s tím, že budem žít z rodičáku, tak bych si to asi hodně rozmyslela a nejdřív si vydělala nějaký úspory, abych měla jistotu, že budeme mít z čeho žít. Prostě není dobrý na ten rodičák spolíhat na tolik let dopředu.
21. říj 2008 v 08:50  • Odpověz
aha - koukám že než to dočtu tak je to už trochu mimo mísu:slight_smile:
21. říj 2008 v 08:52  • Odpověz
ja jsem zvedava na to zitrejsi hlasovani :grinning: v kolik to bude v tv ??
21. říj 2008 v 08:52  • Odpověz
tak já volila čssd a kdybych nevolila je tak komunisty ods sou namyšlení arogantní idioti v čele z blbem co se ještě k tomu neumí chovat.a sou to vykořistovaztelé.
21. říj 2008 v 08:53  •  2 děti - čeká miminko, termín má v dubnu 2010  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.