• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jdete volit? Koho? A proč?

(Zamčená)
20. června 2010 
no právě a třeba právě kdyby solo koupila zahraniční firma, tak by nemusela krachnout, takže ono nic není černé nebo bílé
21. říj 2008 v 10:11  • Odpověz
ajak by se k tomu jinak meli stavet? ty chces ze svych dani zachranovat nejakej podnik? proste to je trh, tak to funguje. Nekdo prezije a nekdo zkrachuje, tak to chodi. Pr. sila a vyroba je tady draha, prave nikdo nechce makat za min nez jinde, tak to musej presunout nebo zrusit. Za tohle muze tak akorat Cina aspol, ktery vyrabeji napodobeniny za hubicku
21. říj 2008 v 10:11  • Odpověz
no kdyz uz se hodne cechu holedba jak jsou patrioti proc nezacit kupovat a podporovat ceske vyrobky??kdyz budu chodit k tamanum a budu kupovat cizi veci misto nasich mnohem kvalitnejsich i za cenu ,ze jsou treba drazsi tak to nikam nepovede..u nas na meste neni zadnej poradnej butik samej cinan same vyprodejaky deny sos textily vse za 39atdatd je to skoda..
21. říj 2008 v 10:13  • Odpověz
aponchie přesně tak nechci kupovat tamanský věci nekvalitní závadný atd....a když chci něco našeho tak to musim sakra hledat!!! :frowning2:
21. říj 2008 v 10:16  •  2 děti - čeká miminko, termín má v dubnu 2010  • Odpověz
Prodat či privatizovat distibuční společnosti (Eon, RWE, Telecom atd.) považuji za největší blbost vlád ODS a ČSSD, totéž si myslím o bankovním sektoru, a co se týče jednotlivých podniků, jde o to kdo bude kupovat výrobky a to už je na jinou diskuzi
21. říj 2008 v 10:18  • Odpověz
21. říj 2008 v 10:21  • Odpověz
jab tak to bude čurina! :fearful:
21. říj 2008 v 10:23  •  2 děti - čeká miminko, termín má v dubnu 2010  • Odpověz
Je zajímavé, že třeba Němci si takové věci hlídají :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. říj 2008 v 10:25  • Odpověz
Tak co?! Američani Radar, Rusové i kohoutky a zásobníky, a mě se bude někdo divit že mám levicové smýšlení, a řešit, že se před dvaceti lety stály fronty v krámech. :astonished:
21. říj 2008 v 10:25  • Odpověz
K úvodní otázce-volila jsem- středovou stranu-kandidát se do druhého kola voleb nedostal….(volila jsem z mého pohledu osobnost které si vážím)

Musím ale říct,že přestože většině z vás je z výsledku voleb „na blití“ tak já to takto neprožívám…Vždyť je přeci super,že volit můžeme a můžeme volit koho chceme…proto se mi moc nelíbí,když je ten či onen tábor odsuzovaný-nejsme všichni stejní,nežijeme stejný život,nemáme stejné podmínky a tak logicky ani nemůžeme mít stejné názory…

Ti, co sympatizují s ČSSD mohou být rádi z výsledku a z toho,jak si strana v tuto chvíli stojí ,Ti komu je blízko ODS mohou být rádi,že tento výsledek nebyl ve volbách do poslanecké sněmovny a že se strana může včas poučit..a má dost času ještě nerozhodné voliče přesvědčit,že to co dělají je k dobru věci….

Za sebe musím říct,že nechápu odsuzování pana Paroubka (taky mi není po chuti,ale to je jedno) ale u pana Topolánka to je více přehlíženo….oba se prostě prezentují naprosto příšerně….Z ODS beru asi zejména pana Béma,jinak svou slušností mi je z ostatních i sympatický pan Schvanzerberg

K poplatkům ve zdravotnictví-v principu s nimi souhlasím,ale myslím si,že jsou nastaveny poněkud nešťastně….To,že já na zaplacení poplatků za sebe a své dítě mám,neznamená,že na to mohou být lidé jinak …A opravdu si i umím představit,že jsou lidé,pro něž je placení opravdu problém….osobně bych oprostila děti do 18 let, poplatky za hospitalizaci bych ponechala,ale nevybírala bych je za zemřelé od pozůstalých. V ambulantní péči bych vybírala pouze za první návštěvu (tedy-pokud budu marodit s kolenem,tak první prohlídku uhradím,další které souvisí s tímto problémem již ne…až půjdu s chřipkou,zaplatím první návštěvu za chřipku…To by odradilo ty,co si dříve chodili nechat napsat paralen na recept,ale nezhoršilo by to dostupnost u těch,co jsou fakt nemocní) … a poplatky za léky bych dala do jiné kapsy než do kapsy lékárny…
Ale co mě trošku udivuje argument ,že peníze jdou na léčbu onkologicky nemocných,na kterou by jinak nebylo….dovolím si říct,že tito pacienti i před poplatky kvalitní léčbu dostávali .Ano,omezilo se plýtvání-to jako argument beru-ale ne,že „najednou“ se mohou řádně léčit i tito vážně nemocní…
Poplatky bych tedy ponechala,ale jinak řešené…

Jinak mě osobně štve i ten radar….vyrostla jsem v malém městě,kde žili od 1968 „naši přátelé ze SSSR“ a stačilo to…

Prostě buďme rádi,že máme možnost volit a buďme rádi,že díky rozdílným názorům společnosti tu není jen jedna strana,která postupně ovládne vše(ať již modrá,oranžová,červená nebo já nevím černá)…Já za takovou rovnováhu jsem ráda…
21. říj 2008 v 10:27  • Odpověz
Transgas potom bude spadat přímo pod ruskou vládu :zipper_mouth:
21. říj 2008 v 10:27  • Odpověz
bled tak myslím že to je naprosto výborně napsáno!!!!!!!!!!!
21. říj 2008 v 10:29  •  2 děti - čeká miminko, termín má v dubnu 2010  • Odpověz
mne vadi, ze se ta rovnovaha preleva z jedne strany na druhou v zavislosti na tech "negativnich" krocich, ktere ta ci ona vlada udela...
21. říj 2008 v 10:32  • Odpověz
darin teda koukám že máme stejné smýšlení.vidím to stejně když to tak půjde dál tak za pár let my nebudem mít nic a budem se muset tázat všech okolo nás i na úplný blbosti a budet tu za totální idioty!
21. říj 2008 v 10:36  •  2 děti - čeká miminko, termín má v dubnu 2010  • Odpověz
K těm poplatkům, ...mě příjde prostě zbytečné zničit vzah pacient - lékař 30kč položkou, ať se mi nějaká položka za návštěvu bezhotovostně přičte do odvodu veřejného pojištění pokud chybí peníze ve zdravotnictví.

A pan ten knížecí pán Trautenberk je všemi deseti pro základnu, takže žádné sympatie...
21. říj 2008 v 10:38  • Odpověz
naprosto souhlasim s bledulkou, hezky napsano :slight_smile:

PS: kristi.. co to mas za fotecku v pasu? to vubec nejsi ty :grinning:
21. říj 2008 v 10:39  • Odpověz
darin opět souhlasím :wink:
21. říj 2008 v 10:40  •  2 děti - čeká miminko, termín má v dubnu 2010  • Odpověz
r123, ale budeme moci jezdit autem nakupovat až do šopinku a ouletú a vybírat mezi tisícero nepotřebných zboží
21. říj 2008 v 10:42  • Odpověz
ano,pan Schvanzerberg je pro radar,ale píšu,že je mi sympatický slušností-ať již má názor jakýkoliv....dokážu respektovat,že ne všichni mají názor stejný,jako je ten můj -a nebudu je kvůli tomu nazývat nijak hanlivě....slušné lidi bych zcela jsitě našla jak mezi ODS,tak mezi ČSSD tak i mezi KSČM...ale hajzlíky taky-napříč všemi stranami .....
21. říj 2008 v 10:42  • Odpověz
poplatky taky nechápu měsíčně si platíme příšerný peníze.tak proč poplatky.nebo relativně dobře dospělí,alke proč děti který sou věčně nemocný nebo důchodcy nebo proč mimnka v porodnicích?myslím žepoplatky nejsou dořešený a chtělo by to jinej systém
21. říj 2008 v 10:43  •  2 děti - čeká miminko, termín má v dubnu 2010  • Odpověz
ja ted mesicne neplatim nic teda.... :wink:
21. říj 2008 v 10:47  • Odpověz
kristi jj tak to je pochopitelný to asi většina z nás tady :slight_smile:
21. říj 2008 v 10:49  •  2 děti - čeká miminko, termín má v dubnu 2010  • Odpověz
Já vím, ten pán se hodí na hraběcí dýchánky, noblesu on má, ale nevím z jakého důvodu si ho vybrali zelení do vlády a koho tam tedy zastupuje. Pokud brání někdo referendu, tak popírá možnost respektovat názory těch ostatních.
21. říj 2008 v 10:49  • Odpověz
Tak ještě přispěju já, ze Slezska :slight_smile: (Teda teď žiju v Ostravě, ale 20 let předtím jsem bydlela v již zmiňovaném okrese Karviná :sweat_smile: :sweat_smile: )
Ano, ceny bytů lezly hodně nahoru (hlavně kvůli automobilce Hyundai), a potraviny tu stojí zřejmě tolik co v Praze, ale zas bych to neviděla tak černě.

Ad byty - Když jsme se s manželem vzali, opravdu jsme nečekali, že nám někdo (stát? město?) byt dá, ale prostě jsme šli do pronájmu. Když člověk hledá, tak najde i byty za solidní cenü. Koupit byt si zatím nemůžeme dovolit, ale nájem nás taky nezrujnuje.

Ad práce - Manžel pracuje ve firmě v Ostravě, která má centrálu v Praze, a to, že mají menší platy než Praha, je sice pravda, ale když tu lidem někdo naznačí, proč se třeba za prací do Prahy nepřestěhují, tak syčí jak klubko hadů. Hodněkrát jsem zažila postoj: "No jo, Pepíci, ti si to všecko vyžerou, a co my tady, chudáci..."
Kamarádka rovněž má po maturitě na střední ekonomce. Na výšce ji vyhodili, tak šla na úřad práce. Tam jí nabízeli spoustu dobrých zaměstnání, i posty, které by měla hooodně dobré, na to, že má střední, ale proč ona by měla jezdit na pohovor? By přece musela vstávat ne? Takže si pěkně sedí doma. Že si tady každý váží práce, bych neřekla. Vyrostla jsem na sídlišti a tam bylo dost dobrovolných nemakačenků - tím nemyslím menšiny.

Ad rodičák atd... - jsem na vysoké škole a studium jsem nepřerušila. Tudíž na mateřskou nemám nárok a rodičák pobírám ve 4leté variantě. Což je 7600 (ne 3800, jak tu někdo psal) do 21 měsíců, pak těch 3800. Kdybych školu přerušila, tak bych měla i mateřskou, což mi několikrát opakovala úřednice na sociálce, kde jsem si o rodičák žádala. Prostě nemohla pobrat, že já radši chodím do školy a nepřerušuju, než abych dělala vše proto, abych vytřískala mateřskou. A protože jsem zatím celý život studovala a měla jen brigády, které mi snad jako studentovi ještě ani nezdanili, nepřispěla jsem do státní kasy ani korunou, a proto jsem za peníze, která mám, velmi ráda. A nehodlám si pořád stěžovat, jak máme MÁLO, MÁLO, MÁLO!!!

Ad poplatky - v porodnici jsem platila za 4 dny pobytu 240 Kč. Mimča totiž od srpna už neplatí. To naše šrajtofle taky unesla. Moje babička má minimální důchod a bohužel musí být u doktora často, taky bere dost léků, takže se prohne i v lékárně. Ale nemám pocit, že by umírala hlady nebo pro jistotu k doktorovi nešla.

Volila jsem ODS.
21. říj 2008 v 10:56  • Odpověz
Perfektně napsáno :wink:
21. říj 2008 v 11:03  • Odpověz
já platila v por. skorov 500 a to už je znát
21. říj 2008 v 11:04  •  2 děti - čeká miminko, termín má v dubnu 2010  • Odpověz
Člověk je pořád nespokojenej tvor :wink: Já platila tisíce za IVF (a další desetitisíce doplatila pojišťovna) a ani netušítě, jak ráda bych zaplatila třeba 10 000 za to, kdybych se vůbec do té porodnice kdy dokopala :wink:
21. říj 2008 v 11:07  • Odpověz
janey: před tebou smekám :slight_smile:.
21. říj 2008 v 11:07  • Odpověz
janeyzelvicka:krásně napsané :wink: :slight_smile:
21. říj 2008 v 11:08  • Odpověz
janey: ještě bych tě doplnila ohledně té práce. plno lidí, kteří jsou na pracáku odmítnou práci, když se jim nezdá platově, ale já bych osobně, teda vzala i práci za méně peněz a hledala si sama dál nějakou lepší, než abych byla na pracáku :slight_smile:
21. říj 2008 v 11:09  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.