• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jdete volit? Koho? A proč?

(Zamčená)
20. června 2010 
kacka tak to souhlasím taky pořád říkám že když člověk chce a potřebuje tak práci najde.pak už jde jen o to dostat se dál nebo se o to aspon pokoušet
21. říj 2008 v 11:12  •  2 děti - čeká miminko, termín má v dubnu 2010  • Odpověz
Zásluhou ODS, asi není to, že mimča už od srpna neplatí,
a nebylo by fajn, kdyby Vám město raději prodalo stavební parcelu, za hubičku než kdejakému developerovi?
Myslíte si, že by se celá ta Ostrava do té Prahy vešla? A ta kamarádka po maturitě z pracáku taky volí ODS? :slight_smile:
21. říj 2008 v 11:13  • Odpověz
darin opět trefný :grinning:
21. říj 2008 v 11:14  •  2 děti - čeká miminko, termín má v dubnu 2010  • Odpověz
jane: take moc hezky napsano!!!

ja se bohuzel vyjadrit moc nemuzu protoze v CR neziju ale treba prispeju tim, ze jak v CR hodne lidi knoura jak nemaji dost penez, jak musim platit to a tamto tak by si to semnou meli zkusit na chvili vymenit- placena materska devet mesicu a pak si zaplat jesle/skolku { stalo by me to cely muj plat!! }a mazej do prace nebo dej vypoved. nic jineho neexistuje.. a kdyz se nekde zminim, ze v cr clovek muze byt doma treba az 4 roky tak nevericne krouti hlavou.. takze si ted musime sakra utahnout opasky protoze od rijna mi materska skoncila a zijeme a platime vsechno uz jen z jednoho platu :unamused: a levno tu rozhodne neni :frowning2:
21. říj 2008 v 11:15  • Odpověz
len no jo ale to podstupuješ dobrovolně a ty peníze chceš zaplatit když můžeš a to je ten rozdíl :slight_smile:
21. říj 2008 v 11:15  •  2 děti - čeká miminko, termín má v dubnu 2010  • Odpověz
Ne, ODS volej lidi, který nebrblaj a radši sami se sebou něco udělaj :sunglasses: Nadávat umí každej blb...
21. říj 2008 v 11:15  • Odpověz
cairo:dobře žes to napsala...to je totiž ten západ co se nám tady pořád předhazuje jako ráj :wink: ale že tam u vás jsou lidi zvyklý se o sebe starat sami už jaksi nikdo nezmíní :wink:

A člověk co je na pracáku má prostě vzít jakoukoliv práci i za malý peníze a hledat dál a ne dřepět doma a čekat naskvěle placený místo...takovýho se na UP asi nedočká.
21. říj 2008 v 11:18  • Odpověz
caira byla to ale vaše volba :slight_smile: .a víš co já si myslím že být doma s dítětem 4 roky je naprosto v pořádku neumím si představit strčit dítě do jeslý či školky tak brzy.myslím že mámina péče je pro dítě důležitá.já si taky na tohle co se týče dětí a mateřské nestěžuju.tady jde o jiné věci
21. říj 2008 v 11:19  •  2 děti - čeká miminko, termín má v dubnu 2010  • Odpověz
darin: ale tak to někde funguje, že ti obec prodá parcelu za hubičku s tím, že na tom třeba do 2 let musíš postavit barák.
21. říj 2008 v 11:20  • Odpověz
a víte co ono koneckonců kdo nemá zkušenosti s tím dostat se na dno nebo nevědět kde vzít na chleba atd...tak asi těžko pochopí :confused:
21. říj 2008 v 11:21  •  2 děti - čeká miminko, termín má v dubnu 2010  • Odpověz
Leni ja jsem taky pri hledani praci musela jit sakra dolu: v CR jsem delala tehda na dopravnim za hezky plat :wink: a tady v UK jsem sla prodavat do kramu za minimum, to vis, ze bych byla radeji kdybych mela plat na sve " urovni" ale kdo makat chce tak praci najde, proste jen nesmi byt moc vybiravy....ja proste nez abych sedela doma na prdeli a knourala tak jsem vzala co se mi podarilo sehnat a byla jsem rada, ze mam praci..

Lidi by meli byt vice sebekriticti a ne porad za vsechno obvinovat rodice, sousedy, vladu, delfiny a buhvi co jeste :grinning:
21. říj 2008 v 11:22  • Odpověz
R, ty jsi nerodila dobrovolně? :confused:
Život je pouze a jedině o prioritách, pokud je pro mě něco důležitý, jsem tomu ochtná obětovat hodně.
21. říj 2008 v 11:23  • Odpověz
To, že mimča neplatí, asi není zásluhou ODS. To jsem jen psala proto, že si tu někdo stěžoval, proč platí i novorozenci. Takže já jen říkám, že už neplatí.
Kdyby mi město prodalo stavební parcelu, by asi bylo fajn :slight_smile: Ale město bude zřejmě radši prodávat parcely na výstavbu průmyslových zón nebo těm developerům, než by je "rozdalo" chudým. Tak to chodí, já nečekám, že mi někdo dá něco zadarmo.
Celá Ostrava by se do Prahy určitě nevešla. Taky ale moc lidí právě z tohoto kraje "k Pepíkům" nejde, protože je lepší sedět tu a tvářit se ukřivděně.
Kamarádka je po maturitě na pracáku DOBROVOLNĚ, jen tak na okraj. Volit patrně nešla, to jsou lidé, kterým je to jedno, lepší sedět u chlazeného točeného, než se někam štrachat s volebními lístky :slight_smile:
21. říj 2008 v 11:23  • Odpověz
ale vy tady pořád píšete že kdo chce tak práci najde a nesedí na zadku a pak si nemusí stěžovat,ale myslím že o tom to není lidi v mím okolí jako máma manžel tchýně teta atd... taky práci mají ale jakou a za kolik?a lepší neseženou a že sakra makají a snaží se.ti si taky nesmí stěžovat?myslím že takových lidí je víc..........
21. říj 2008 v 11:26  •  2 děti - čeká miminko, termín má v dubnu 2010  • Odpověz
Mezi náma, když jsem nedávno sháněla zaměstnance - slušně placená kvalifikovaná práce, výborný podmínky - tak se mi lidi zrovna proudem nehrnuli, pomalu nebylo z koho vybírat, takže já bych bývala pár Ostraváků klidně brala, kdyby někdo chtěl... Taky jsem se v životě stěhovala a taky dojíždím - když člověk chce a něco umí, tak se prostě neztratí.
21. říj 2008 v 11:28  • Odpověz
R123, ale ty jsi sama psala, že tvoje mamka nemá žádnou školu a nebude to taky trochu tím? :wink:
21. říj 2008 v 11:29  • Odpověz
Len, neříkej dvakrát :grinning: pamatuju si z nějaké diskuze, kde jsem na tebe narazila (jen vás pročítám), že jsi stavař, ne? No a můj manžel taky :slight_smile: Takže ho hlásím, já bych do Prahy ráda, jen co toho pecivála trochu popoženu :grinning:
21. říj 2008 v 11:33  • Odpověz
no jo ale to je právě ono nemá školu a proto je nějaká špatná a musí dělat horší práci za horší prachy?a proč proboha?to jako ostatní sou něco víc?fakt vás nechápu?
21. říj 2008 v 11:35  •  2 děti - čeká miminko, termín má v dubnu 2010  • Odpověz
kacka presne tak.. ono taky zalezi na tom, jestli clovek ma co nabidnout..vzdyt nikomu se nebrani aby se dal vzdelaval, chodil treba na nejaky kurz a naucil se neco noveho co mu treba pomuze v tom si najit praci lepsi { pokud neni spokojeny} :wink:
21. říj 2008 v 11:37  • Odpověz
r123, to netvrdím, že je špatná, ale musí se holt snažit mnohem víc, aby dokázala, že na to má. Protože být bez školy samo o sobě není moc dobré "vízum".
Janey, jojo, ale tohle bylo spíš kancelářský místo a nakonec jsem teda někoho našla - asi po dvou měsících jednoho Pražáka :wink: Ale vážně jsem na tu nízkou nezaměstnanost z opačného břehu dost nadávala - získala jsem dojem, že kdo pracovat chce, už dávno pracuje, a kdo ne, tak toho nedonutíme ani párem volů... Ale jednalo se teda o kvalifikovanou pozici, takže když někde krachne továrna, tak tohle my nespasíme :pensive:
tak vzdelani je dost dulezity, to by i kdekoliv jinde makala za 10500 Kc, to muze byt jeste rada, ze ma to co ma.
R, ale tobě to nepřijde samozřejmý? Že když někdo tvrdne pět let na škole, tak má pro určitá povolání jaksi zásadní předpoklady a pak dostane líp zaplaceno? Že doktor bere víc než sestra, architekt víc než dělník na stavbě a strojní inženýr víc jak ženská v továrně u pásu? Jestli si vážně myslíš, že každý by měl brát stejné peníze jen z toho principu, že je stejně hodnotný člověk (to nezpochybňuju!), tak už se nějak ani nedivím, e ti není proti srsti volit komunisty :unamused:
21. říj 2008 v 11:40  • Odpověz
caira: přesně, jenže plno lidí třeba odmítne rekvalifikační kurzy.
21. říj 2008 v 11:40  • Odpověz
kacka jako jak není dobrý vízum jako že je snad zaostalá či hloupá nebo tak?jen proto že nemá školu?víš co maká jak divá chudák už od 16 ti a co z toho má?jak se má snažit?co víc má dělat?když si chtěla školu dodělat musela nechat jedné práce ale pak neměly ani korunu tak musela školy nechat a jít zase makat?je zajímavý že za komunistů dělala vedoucí ve kšeftě dobře plascený atd...a nikomu nevadilo že nemá školu a nemusela dřít jak idiot od nevidim do nevidim
21. říj 2008 v 11:42  •  2 děti - čeká miminko, termín má v dubnu 2010  • Odpověz
já si myslím, že obecně hodně lidí si myslí, že po skončení školy už se není nutné vzdělávat a to je kámen úrazu, protože často i ti studovaní se pak zaseknou na úrovni, na které vystudovali a pak se diví, že požadavky už jsou jiné a že se to nějak vyvíjí dál
21. říj 2008 v 11:43  • Odpověz
len: máš pravdu... jinak manža taky sedí v kanclu... Mmch když jako absolvent nastoupil u jedné firmy, jednak byl vysokoškolák a jednak měl ve smlouvě, že mu přidělí odpovídající pozici. Tři měsíce lítal v archivu s prachovkou, za plat 9900! Pak si našel novou práci a jsme spokojení. Ale taky jsme pořád projížděli nabídky práce, já do něho hustila základy angličtiny a on se přeučoval na jiný počítačový program, ve kterém projektuje...
21. říj 2008 v 11:43  • Odpověz
len ne to mi nepřijde samozřejmí jen dávám příklad jak to je víš že není všechno tak jak píšete vy že každej co si stěžuje tak je lenivej a nechce se mu makat a je špatnej.měly by ste okusit co to je dřina a těžkej život pak by ste mluvili jinak
21. říj 2008 v 11:45  •  2 děti - čeká miminko, termín má v dubnu 2010  • Odpověz
no jasne, rezim to zaridil, i bez vzdelani mohli lidi delat odpovednou praci. To je prece skvele, ne? umi mama na PC, umi jazyky? zrejme ne, tak potom nemuze chtit, aby byla placena jako ten,co umi
21. říj 2008 v 11:46  • Odpověz
píšete tady že kdo nemaká je blb kdo si stěžuje je blb kdo nemá školu je blb atd...podivejte poslední volby a jejich výsledek mluví za vše takže myslím že takových lidí je víc jako já manžel či moje mamka
21. říj 2008 v 11:47  •  2 děti - čeká miminko, termín má v dubnu 2010  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.