• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jdete volit? Koho? A proč?

(Zamčená)
20. června 2010 
Jdu věnovat svou energii někam jinam, tohle fakt nemá cenu :unamused:
21. říj 2008 v 11:47  • Odpověz
r123: ježiši, snad chápeš, že zaměstnavatel při výběru zaměstnance se asi podíví, když někdo nemá žádnou školu, ne? to, že je hloupá jsem neřekla. často jsou např, středoškoláci šikovnější a použitelnější než vysokoškoláci.
za komunistů jsi dostala práci, i kdybys měla dělat něco zbytečně, ale kdo byl šikovný, tak zase těžko si mohl vydělat víc (podnikat a podobně)
21. říj 2008 v 11:49  • Odpověz
evidentne nekomu nevysvetlite, ze vzdelani je pilirem dobre prace a veci s tim spojenych.

r123: doufam,ze vase deti skolu budou mit
21. říj 2008 v 11:50  • Odpověz
kristi,ale o tom to je neumí e nemá možnost se to naučit tak proto ji odsoudíme at maká a nekecá a nemá na nic nárok aha tak už potom chápu vaše myšlení tyhle lidi ať klidně pochcípaj tak tohle je přesně myšlení pana topolánka
21. říj 2008 v 11:50  •  2 děti - čeká miminko, termín má v dubnu 2010  • Odpověz
jak to, že nemá možnost? myslím, že to trochu přeháníš.
21. říj 2008 v 11:51  • Odpověz
jezis, nema moznost? nejsou kurzy? vecerni? nerikej, ze neni moznost. Holt by musela neco obetovat tomu,aby apk mela vyssi prijem a lepsi praci.

jako to dela kazdy z nas, sebevzdelavani a urcity obeti jsou nutny.

a koncim...
21. říj 2008 v 11:52  • Odpověz
nemá možnost asi proto že nemá kdy nemá čas jelikož chodí do práce a kdyby do ní nechodila nebude mít co jíst a kde bydlet n tak co si asi vybere co ne nepřeháním
21. říj 2008 v 11:54  •  2 děti - čeká miminko, termín má v dubnu 2010  • Odpověz
až jednou budete v podobné situaci tak poznáte
21. říj 2008 v 11:54  •  2 děti - čeká miminko, termín má v dubnu 2010  • Odpověz
hele, tak to tím pádem nemusí nikdo studovat, všichni budeme na stejné úrovni, všichni budeme brát stejný plat a všichni budeme remcat. to by bylo asi nejlepší, ne? :frowning2:
21. říj 2008 v 11:56  • Odpověz
a to se treba nemuze docasne domluvit se zamestnavatelem, aby ji treba podporil nebo se snazil ji pri vyssim vzdelavani pomoct a eventuelne ji preradit na jinou praci? kolik je mamince?
21. říj 2008 v 11:56  • Odpověz
r, ještě k té dřině... chápu, že tvoje mamka někde dře, ale myslíš, že třeba získat vzdělání a pak někde pracovat dejme tomu jako doktor, projektant atd. dřina není? Myslíš, že já se ve škole flákám a ti, co mají dejme tomu lépe placenou práci než tvoje mamka, si jen tak sedí a vykuřujou cigaretku? Moje teta je doktor, ty bys řekla, že má skvělý plat, ale já bych řekla, že možná by si zasloužila ještě víc... Má zodpovědnost, přemýšlí, jak lidem zachránit život (dělá s lidma, co mají leukémii apod), do toho papíruje, někteří pacienti ji umírají před očima, musí se vzdělávat po večerech, protože se medicína neustále mění... tohle je tady dřina... a možná i těžký život, dělat od nevidím do nevidím a z toho všeho se nezcvoknout...
21. říj 2008 v 11:58  • Odpověz
r123, myslím, že se budu všemožně snažit, abych se do té situace nedostala a myslím, že už se mi minimálně nepovede zrušit si to vzdělání, které už mám
21. říj 2008 v 11:58  • Odpověz
janey: opět skvěle a výstižně napsané
21. říj 2008 ve 12:00  • Odpověz
R, nezlob se, ale to je typický bezcílný stěžování. Samozřejmě, že lidé s minimální kvalifikací mají nízký plat. Co myslíš? Že někdo bude kopat pole a druhý bude neurochirurg a budou mít stejný plat? :confused: No to snad nemyslíš vážně? A věř mi, že nekvalifikovaná pracovní síla má na západě ještě mnohem nižší plat než vzdělanější lidé. Ten propad je mnohem větší - i když záleží i na šikovnosti jedince. Jsou lidi bez školy, co prostě něco umí a umí pracovat a mají i vyšší plat než někdo s VŠ. Můj kamarád je instalatér a má asi tak třikrát vyšší plat než můj manžel lékař. To není jen ve vzdělání. Jinak pracovní úřady sponzorují rekvalifikační kurzy.

Přesně jak psala (myslím) Len, je důležité se jen nelitovat a nežít na dluh. Vždy je nejlepší začít u sebe a postarat se sám o sebe, než mít pořád ruku napřaženou a čekat, co kde člověk dostane. ČSSD slibuje, že bude dávat všem plnými doušky, jenže už nějak chybí ten koncept, kde chtějí navrtat v ČR ropu, či zlatý důl, aby na to měli a ČR se nezadlužila na dlouhá desetiletí dopředu. Jen proto, aby teď někdo dělal líbivou politiku.
21. říj 2008 ve 12:01  • Odpověz
janey: naprosto skvele vystizeno!

R: jeste k tomu dodatku at si lidi zkusi tvrde makat a uvidi o cem to je..

tak treba ja si zkusila praci taky naprosto od spoda. Od 15 let jsem nemela letni prazdniny a kazde prazdiny { a nejen prazdiny} jsem musela sehnat praci a jit makat.. to, ze skola mela volno podle mych rodicu neznamenalo, ze se budu flakat na prdeli i ja, takze jsem makala rok co rok ve fabrice u pasu, delala dvanactky nebo na sichty a pres tyden jsem jeste mela praci a behem skolniho roku jsem jeste po skole chodila uklizet kancelare.. myslis, ze myti hajzlu po chlapech { zensky stejny cunata} byl nejaky med? nebyl..ale o to vic jsem si rikala, ze proste udelam vsechno co je v mych silach abych to nemusela delat cely zivot a sakra se snazila se vzdelavat..

Ted opet zvazuji, ze si udelam nejaky vecerni kurz abych po materske mohla zacit hledat jinou praci { i kdyz na to, ze prodavam v krame tak svou praci mam rada :slight_smile: protoze je to super vonave misto se spustou fajn lidi a prace me bavi, jen penize jsou hodne spatne}
21. říj 2008 ve 12:13  • Odpověz
ja si taky pujdu tesne pred nastupem do prace udelat kurz, abych mela vetsi moznosti
21. říj 2008 ve 12:17  • Odpověz
Jak vás tady čtu tak ty "Pravičáci" v uvozovkách nejsou nic jiného než pravý opak komoušů!! Hold když jsme se s jedné sračky dostaly lezeme do druhé co! Diktatura proletariátu skončila a musíme hned lest do diktatury kapitálu ? Poslouchat názory extrémní levice a extrémní buržoazní pravice je opravdu k popukání! Pokud lidi budou mýt názory jako paní tady budeme stát před druhou revolucí ! Která ovšem tady pro paní nedopadne dobře :angry: Uvědomte si že všichni lidi se bohužel nenarodili stejní! Jeden umí to a ten zas tohle ale všichni dohromady udělají moc ! Nemůžeme všichni zářit vědomostmi či někteří zase nedokážou postavit dům či si spravit auto ! Já bych zase nedokázal řídit banku :slight_smile: No i když co si nebudeme povídat ten kapitál co to řídí nyní to asi taky neumí podle současné krize :wink: Ona i Extrémní pravice ví že sociální stát je základ společnosti víz NSPD . Prostě shrnuto ten kdo něco ví a něco dokáže ať sklízí slávu ten co je babral a lenoch a úmyslně nic dokázat nechce ať si taky nic nemá! Ale aby neměla na úkor jiných většina i schopná to ne a taky se tomu postaví! Paní nedivte se volbám! Co je zvednutý prostředníček vím i dítě ! A že se to nesluší i dítě ve školce ! Běžte už s těmi kamerami dopr.. To by vrcholný politik také říkat neměl! To že razantně nadávají na přidávání důchodcům před volbami a označují to za populismus a samy to udělají pochopil i blb! Navážení se do menšin umí každý ale něco dělat a přestat do nich jen rvát peníze nebo jim je naopak vzít a nedělat nic umí každý! 2 dny před volbami v roce 2006 se objěví záhadný spis krakatice ! Boooom bomba a nakonec se proflákne že to byl spis který vynesla ODS a všechny story v něm bez důkazu ! Pak se v půlce objeví již spis který je s důkazy a upozorňuje na něj i BIS kde náš ministr policie má kontakty s mafii ! Prokázané! Dále ODS platí své obličeje na reklamách státním podnikem české dráhy ! Kdo jiný než pan Dalík v tom figuruje! A proč to neudělat jak komunisti v 68 !!! oni si sem pozvali Ruskou armádu no my se přece zase ser.. do druhé strany musíme sem pozvat tu Americkou! Rovnou i s raketami ale ejhle oni to lidi nechtějí no co už aspoň ten radar ať to chtějí nechtějí bude tu! Na co se ptát Národa ! No poplatky ve zdravotnictví cituji člena ODS v televizi. At si lidi zvykají není diktatura proletariátu ale kapitálu proto se musí platit ehmmm tak pane s tímto se jaksi nehodlám ztotožnit! A dále placené školné ? Ono když se bude platit bude kvalitnější? Jo bude atd. Ale vyvedu vás s omylu! Pokud se bude platit stát své platby omezí to nezasklívají víz volební program ODS. Ale škola co bude mýt ty nejlepší sponzory bude mýt zákonitě i nejlepší učitele a materiální základnu bude "nej". Kdo se tam dostane jen buržoazie a ze pár vyvolených co budou vysoce inteligentní ! Co zbude na většinu ze pár zbylých státních škol a pár soukromých pro nižší třídu jaká bude úroveň vzdělání? Lepší nebo ještě horší jak u nás nyní :slight_smile: Ono kdo má nato studovat Harvard Oxford. Vědomostně možná jo ale školné nespíchne nikdo :slight_smile: A za poměl jsme máte možnost dostat stipko ale to musíte být asi opravdu nadaní ! čili IQ okolo 150-170 A těch není moc nebojte. :slight_smile: Pokud chtějí soukromé firmy vstupovat do vzdělání tak ano přispívejte ale plošně aby se kvalitní vzdělání dostalo všem co chtějí studovat! Ono soukromých vysokých škol už je dost! Pokud by někdo chtěl brečet že syna či dceru nemůže dát do třídy s obyčejnými lidmi ! Pochopte že rozdíly který chcete vyvolávat mezi třídami povede k boji těchto tříd ! Jediná cesta je Národně sociální :wink: Lukas
21. říj 2008 ve 12:33  •  2 děti - čeká miminko, termín má v dubnu 2010  • Odpověz
když si představím že 2/3 obyvatel našeho státu je stejných sociálně smýšlejících lidí jako je r123 a jsou tu i daleko horší, tak je mi nablití kam jdou odvedené daně...až přjde euro tak se každý socce změní život a to v horší kéž by to bylo brzo.

R123, potkávám lidi co makaj, maminy v supermarketu doplňujou zboží a vedle sebe mají kočár s dítětem, znám lidi co studujou, mají děti a pracujou a taky se potkávám s lidma co poroděj první díte, 4 roky doma mezi tím poroděj druhý, některým se podaří i třetí a po 9 letech sociálního vysávání systeému jdou na pracák a vysávaj ho zvesela dál..
21. říj 2008 ve 12:35  • Odpověz
vážení, tady jste nepochopili jednu, věc a sice, že ty pracovní síly, kteří jsou odměňováni minimální mzdou ať už z důvodu vzdělání atd. mají mít právo na důstojný život, vy ostatní si berte klidně statisíce. nikdo tady nepsal o stejné výši platu.
21. říj 2008 ve 12:40  • Odpověz
a manzel nevydrzel a vysvetlil nam to....ale jo, si v tom zijte, kdyz vas to bavi....
21. říj 2008 ve 12:41  • Odpověz
panebože... původně jsem si to tady vůbec nechtěla dočítat, a radši jsem to ani neměla dělat. jdu se někam vydepresit, tohle je vážně na mě moc...
21. říj 2008 ve 12:42  • Odpověz
darin: ale psala. ze nechape, proc clovek bez vzdelani nema stejny penize jako clovek se vzdelanim.....
21. říj 2008 ve 12:43  • Odpověz
ja bejt ministr socilálních věcí tak z 11mil. státu zbyde tak 4 mil. stát..když chceš důstojný život tak si na něj vydělej, jinak nemáš právo na nic..až budeš taky živit socky tak je budeš stejně nesnášet jako my ostatní
21. říj 2008 ve 12:44  • Odpověz
Jak nejsem věřící, tak celou dobu čtení příspěvku od r123 jsem si říkala "pane bože". Je to smutný, že i takoví lidi mají vliv na to, kdo nám pak vládne.

Btw. možná si tu pěkně nadělam do vlastního hnízda, ale máte někdo rozumnej důvod pro to, že nechcete radar? Nemyslím "měli jsme Rusy, tak nepolezem do řiti Amíkům". Myslím opravdu racionální důvod.
tak asi tak!jo a caira já taky od 15 musím makat!jen sem chtěla říct to že děláte rozdíli a neprávem.taky si budu dodělávat školu a chci jít mnohem dál,ale nelíbí se mi vaše názory na to že každej kdo má blbou práci si za to může sám a nechce se mu dělat nic jinýho!to není pravda!!!je spousta lidí co možnostii nemají a mít nebudou nebo nemůžou a mají spoustu důvodů proto že školu nebo takové extra vzdělání mít nemůžou nebo třeba na to až tak vědomostně nemají a jen proto sou špatní a musí se udřít!myslím že to je špatně!!!
21. říj 2008 ve 12:44  •  2 děti - čeká miminko, termín má v dubnu 2010  • Odpověz
elitera, skodi to zdravi prece :wink:
eli ahoj :slight_smile:) jak se vede?? dobrý téma na kterým se potkáváme, co :wink:
21. říj 2008 ve 12:45  • Odpověz
r123 muj muz taky nema skolu, je vyucenej zamecnik, a nikdy opravdu nikdy by nedelal rukama. A co? risknul to a dari se mu, protoze proste i clovek bez urcityho vzdelani se muze mit dobre. A co to stoji? tak 15 hodin denne prace.....nervy, dalsi vzdelavani (a ne levny) atd. To jsou ty obeti.
21. říj 2008 ve 12:46  • Odpověz
tak tady je to fakt síla :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. říj 2008 ve 12:47  • Odpověz
hele jak píše darin nikdo nepíše o stejné výši platu ale myslím že zrovna moje máti toho do státu už narvala habaděj a stále cpe a zasloužila by si žít trochu líp!!!a sme zase u toho co asi dělá celej život vydělává a vydělává a vydělává a snaží se seč může.víte co nebudu to rozebírat!máte svůj názopr já svůj!!!!těžko pochopíte.příde mi že ste bezcitný a sobecký!já já já jenom já
21. říj 2008 ve 12:51  •  2 děti - čeká miminko, termín má v dubnu 2010  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.