• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jdete volit? Koho? A proč?

(Zamčená)
20. června 2010 
No je to hrůza, každej chce urvat co nejlepší vzdělání, ale někdo taky musí pracovat rukama. Můj manžel je zámečník, má maturitu, ale sedět v kanceláři by ho to nebavilo, proto nešel ani dál na VŠ, přitom jeho rodiče maj VŠ a sestry taky. Za chvíli šikovní manuálně zruční lidé budou ohroženým živočichem, táta je v důchodu, ale je zedník a stále má co dělat, když toto řemeslo také stále chybí na trhu práce, teda lidé. Já taky uvažuji, že při mateřské bych si udělala nějaký rekvalifikační kurz, já osobně nechtěla na školu, já i když jsem měla téměř samý na ZŠ, jsem chtěla být kadeřnicí, třeba jednou ...
21. říj 2008 ve 13:48  • Odpověz
alisek - přesně, každá vláda dělá průsery a každej z těch šašků tam se hlavně potřebuje nakapsovat :unamused:

myslím, že se tady hádáme fakt jako zbytečně, ono totiž nic není černobílé :wink:
21. říj 2008 ve 13:48  • Odpověz
eevvaa: Evi, to máš dobrý, že jsi šikovná...já bych do toho taky klidně šla...fakt ta kadeřnice, manikérka..kosmetička :unamused: jenže na tohle vše potřebuješ jako základ umět kreslit..a ja nenamaluju ani domeček :unamused:
21. říj 2008 ve 13:50  •  2 děti  • Odpověz
r123 - já jsem nikdy nic takovýho nenapsala :wink:
21. říj 2008 ve 13:51  • Odpověz
r123: pozor, tady se mluví o tom, že kdo dneska chce studovat, tak studuje, ale nejsou stejné podmínky jako v minulosti. Přesně jak tu píšou holky, kdysi byl problém dostat se na střední ekonomku a dneska tam jde kde kdo. A kdo říká, že nutně musí všichni studovat ekonomku, ať se jdou třeba právě vyučit a budou se mít dobře, protože dobrých dělníků není nikdy dost.
21. říj 2008 ve 13:51  • Odpověz
Siss: no jako jsem tuhle nadnesla, že po finanční stránce a pokud bych byla šikovná, bych na tom byla finančně lépe. Ale nikdy jsem na nikom nic netestovala, ale tato práce by nebyla špatná. Mě totiž přijde, že po OA to opravdu v dnešní době chce jít na VŠ, jenže já po matuře musela jít pracovat, máme už jen tátu, takže by býval v té době mé studia neměl z čeho platit a sestra v té době studovala gympl a u té se s VŠ počítalo více. Jenže jak jsem začala dělat, tak už se mi dálkově moc do studování nechce. Ale jazyky ty mě bavěj.
21. říj 2008 ve 13:54  • Odpověz
a přesně jak už tu bylo psáno, plno vyučených lidí má dneska mnohem víc peněz, než např. lékaři
21. říj 2008 ve 13:54  • Odpověz
r123 - já to tady píšu spíš jako reakci na to, že 'když chceš víc peněz, máš mít školu' (obecně), jak jsem se tady dočetla
21. říj 2008 ve 13:55  • Odpověz
kacka -no jo, ale to je proto, že jich je málo
21. říj 2008 ve 13:56  • Odpověz
alis tak aby bylo jasno já sem od státu nikdy nebrala nechtěla na děti ani korunu a ani nechci a já sem su tu nestěžovala já jen hájím lidi kolem sebe...moje děti sou moje věc... nehaž hned všechny do jednoho pytle!
21. říj 2008 ve 13:57  •  2 děti - čeká miminko, termín má v dubnu 2010  • Odpověz
Ono je taky trochu problém, že ti vyučení se jdou vyučit často prostě proto, že přece nepůjdou makat hned v 15, tak si něco udělaj. Nemají k tomu vztah, nesnaží se, špatně udělaná práce je pro ně výhoda, protože museli míň makat a nikdo na ně moc nemůže... Bohužel při ježdění do práce vystupuju na zastávce Učiliště, takže to mam docela z blízka :confounded:
21. říj 2008 ve 13:57  • Odpověz
jaber omluva :sweat_smile:
21. říj 2008 ve 13:57  •  2 děti - čeká miminko, termín má v dubnu 2010  • Odpověz
jabber: no právě a málo lidí chce jít dělat rukama a učit se obor
21. říj 2008 ve 13:58  • Odpověz
len určitě chci tuhle školu jelikož mě hodně baví psychologie a tady je proto ji chci dodělat a jednou snad i výš když bude možnost.a plat?tak to samozřejmně nemůžu jen tak plácnot záleží na okolnostech výdaje atd...
21. říj 2008 ve 14:00  •  2 děti - čeká miminko, termín má v dubnu 2010  • Odpověz
R, zcela upřímně Ti přeju, aby tě tvoje budoucí práce těšila, uspokojovala a mělas za ni odpovídající ohodnocení. Vrátit se ke studiu po x letech doma, navíc když jsi otěhotněla v 17, chce docela silnou vůli. Jestli to fakt doděláš, tu školu, tak smekám :wink: (a nehledej v tom ironii, žádná tam není :wink:)
21. říj 2008 ve 14:02  • Odpověz
r123..záměrně jsem nepsala ty..protože tě neznám..ale víš kolik jich je v našem státu že si poroděj a čekaj pomoc od státu..je jich dost

vemte si cikány, ty maj klidne deset deti, jen kvuli porodnýmu a dávkám..kdyby stát dával porodný až třeba dětem po dovršení 18 let a dávky pro matky menší a nebo jen rok..jako to je v jiných státech, tak tolik dětí nebudou mít
21. říj 2008 ve 14:02  • Odpověz
kacka a jab já si právě myslím že na tydle obory nechce nikdo chodit proto,že dělnické práce bývají často nedocenené a málo placené
21. říj 2008 ve 14:03  •  2 děti - čeká miminko, termín má v dubnu 2010  • Odpověz
kacka - to mi přijde logický - protože vidí daleko větší peníze a uznání jinde. A samozřejmě je pohodlnější sedět v kanclu než např stavět za každýho počasí dům, tahat cihly a bejt furt špinavej. Já bych to třeba dělat taky nechtěla. Nebo sedět v supermarketu za kasou a píp, píp, píp, píp, celý hodiny jen píp - to musí bejt na palici :rolling_eyes: . A proto těma lidma nijak nepohrdám, někdo to dělat musí. A pravda je, že za to mají směšný peníze :unamused:
21. říj 2008 ve 14:04  • Odpověz
r123: tak v tom s tebou fakt nesouhlasim...MP má vojenskej gympl..dělá bankovýho policajta na HP..a pak s kolegou dělá ve firmě na zavlažovací systémy= kope celej den krompáčem...a tohle mu vynáší docela slušný peníze :wink:
21. říj 2008 ve 14:05  •  2 děti  • Odpověz
Ovšem taky je jasný, že nemůžou mít nikdy stejné uznání a peníze jako např. lékaři - respektive neměli by mít, protože doktoři tady u nás, to je taky kapitolka. No je to fakt těžký :unamused:
21. říj 2008 ve 14:08  • Odpověz
sis taky píšu většinou :slight_smile: alis jj to je přesně to co mi vadí měla sem kamarádku cikánku a ona měsíčne pobírala 35 tisíc na sebe a děti a nám tehdá řekly když sme byli jednou jedinkrát žádat o přídavky že nemáme nárok a ještě mi baba řekla že jestly mám nějakej majetek jako auto chatu atd že to máme prodat a budem mít peněz dost.tomu říkám síla :confounded:
21. říj 2008 ve 14:09  •  2 děti - čeká miminko, termín má v dubnu 2010  • Odpověz
r123..divila by ses jak je dnes ruční a hůlavně řemeslná práce ohodnocená..třeba takový zámečník bere min.o 30% víc než člověk v kanclu s maturitou popř. vejškou
21. říj 2008 ve 14:10  • Odpověz
r123: no já si myslim, že právě většinou to tak není....kamarádka dělá účetní za 12hrubýho...to by např. nějakýho zedníka mohlo :wink:
21. říj 2008 ve 14:10  •  2 děti  • Odpověz
r123: nám na baráku dělalo plno šikovných lidí, kteří za to dostali patřičně zaplaceno a my byli rádi, protože ta práce je odvedena kvalitně.
21. říj 2008 ve 14:10  • Odpověz
zapoměla sem dodat šikovných a pracovitých řemeslníků..
21. říj 2008 ve 14:12  • Odpověz
na druhou stranu je plno zedníků, kteří si účtujou méně, ale taky se zrovna nepředřou, dělají věci 3x déle a stojí to zaprd. ale pořád říkám, když je někdo šikovný, tak bude ohodnocený dobře
21. říj 2008 ve 14:13  • Odpověz
kacka.va: tak to už je v lidech že :wink: :sweat_smile: nemakačenkové jsou všude :sweat_smile:
21. říj 2008 ve 14:14  •  2 děti  • Odpověz
alisek, holt, kdo má víc, dává míň rád, no :frowning2:
21. říj 2008 ve 14:14  • Odpověz
kacka - musí bejt placený úkolově a ne hodinově - pak ať si to dělaj jak dlouho chtěj, zdržujou jen sami sebe. Ale musí to bejt kvalitní práce.
21. říj 2008 ve 14:16  • Odpověz
soni,,s tim si teda dovolim nesouhlasit....
21. říj 2008 ve 14:17  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.