• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jdete volit? Koho? A proč?

(Zamčená)
20. června 2010 
zonja..to chápeš špatně...klidně budu dávat stejně ale at jdou prostředky na jiné věci než na podporu lidí kteří jsou neschopný..nechápu příspěvky jako jsou porodný za co?? podpora v nezaměstnanosti max rok, víc bych nedala, příspěvky na bydlení a jiné věci pro nízkopříjmové obyvatele bych zrušila..musej se hold snažit, třeba mít dvě práce. předčasný důchod?? klidně si jdi ale nedostaneš ani korunu. a to bych mohla jmenovat další..
21. říj 2008 ve 14:18  • Odpověz
když mluvíte o platu, mám vejšku a brala jsem podprůměrnej plat, ono to ale taky není vždycky všechno, že jo :unamused: a určitě v řemeslnickejch pracech je velikej rozdíl, zda je to u prahy, nebo třeba na moravě na vesnici, to jsou pak šílený rozdíly :unamused:
21. říj 2008 ve 14:19  • Odpověz
ale penize by šly na vědu, vysokým školám, na infrastrukturu..vždyt se podívejte po čem se unás jezdí..je to jak tankodrom..
21. říj 2008 ve 14:19  • Odpověz
alisek: ted si nejsem jistá, kdo to navrhl :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale podporu v nezaměstnanosti chtěli zrušit úplně..a dokonce ani neplatit zdravotní pojištění :confused: tak potom nechápu, k čemu by ten UP už fakt byl...práci stejně žádnou nenajdou..a ještě by ani nezaplatili zdravotko..to určitě vymyslel Topolánek :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. říj 2008 ve 14:20  •  2 děti  • Odpověz
sis..UP je k ničemu, nám nikdy prac. sílu nenašel...ale každej měsíc otravuje se statistikou..tak je vždy pošlu..víte kam..
21. říj 2008 ve 14:21  • Odpověz
tak částečně souhlasím, ale porodný teda neee, už takhle je nízká poroddnost, nějak se musí zvýšit, a ty, co by na to fakt neměli,t ak jak by to asi utáhli? a bydlení je fakt dneska drahý, neříkám, že jsme na tom špatně, ale někteří fakt nezvládají, nejsem proti reformám, ale měly by být trochu s citem :grinning:
21. říj 2008 ve 14:23  • Odpověz
alisek: já měla tu čest tam být registrovaná již 3x :pensive: naposledy měsíc a půl...v těhotenství, když mi skončila pracovní smlouva..a ocitla jsem se ve 28tt na dlažbe :stuck_out_tongue_closed_eyes: no paní mi nebyla schopná poradit nic, jak je to s MD a všemi dokumenty jsem si musela zjistit sama..nevěděli tam nic :stuck_out_tongue_closed_eyes: takže jsem tam byla registrovana fakt jen pro tu podporu...která mi náležela za ty necelé dva měsíce :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. říj 2008 ve 14:23  •  2 děti  • Odpověz
musím mizet, pardon, že jsem se nedohádala do konce :grinning: :grinning: ne vážně, každej má jinej názor, o čem jiným bychom se bavily, že :grinning: mějte se fajn :wink: :grinning:
kristi a to bylo myšleno povšechně, najdou se i výjimky :wink:
21. říj 2008 ve 14:26  • Odpověz
spíš bych viděla podporu rodinám v jinejch věcech než v jednorázovým příspěvku, nižší daně, zvýhodnění v oblasti bydlení a seberealizace ale fakt pouze rodiny. protože takovýhle příspěvky stejně nejvíc nahrávají lidem co nechtěj dělat..
21. říj 2008 ve 14:27  • Odpověz
jasně záleží na profesi zedníci dobrý,ale co prodavačky poštačky uklízečky kuchařky atd atd.... je toho spoustaalisek s tím předčasným důchodem tak chci vydět jak někdo třeba v 65 dělá nějakou dělnickou manuální práci vzhledem k tomu že průměrnej věk žen v čr kdy umírají je 65-70 mi to příde fakt dost blbý.a předčasne?tak známé je 53 a je udřená jak kůn celý noci propláče páč má stálý ucpávání karpálních tunelů a to má podotýkám školu a dělá kuchařku za 10 tisíc utahaná jako dobytek několik operací atd...no fakt nevim jak ta to do 60 vydrží denně sní několik léků na bolest a týdně dochází na rehabky.
21. říj 2008 ve 14:28  •  2 děti - čeká miminko, termín má v dubnu 2010  • Odpověz
alisek: mě by ani milion porodnýho nedonutil mít další dítě :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
21. říj 2008 ve 14:28  •  2 děti  • Odpověz
siss pokud dorazíš na sraz 30.10. tak si odpočineš holky ti tygra hned tak nedaj :grinning:
21. říj 2008 ve 14:30  • Odpověz
ja se duchodu ani nechci dozit, proto si na nej ani nestradam. Umru v praci :wink:
21. říj 2008 ve 14:30  • Odpověz
r123:jakožto pípačka za kasou uznávám, že je to šílená práce za šílený prachy :confounded: nebo ta práce snad ani ne...to mě docela bavilo..ale přístup zaměstnavatelů je šílenej..můžou si dovolit, co chtějí, pže na tvé misto je tisíc dalších :confounded:
21. říj 2008 ve 14:32  •  2 děti  • Odpověz
r123..ja si sporim duchodovy uz aspon 5 let..nejsem blazen abych spolehala na stat.
mame tu pana kterymu je 70 a dobrovolne chodi makat kazdej den a kdejakyho mladyho kluka strčí do kapsy..je to o lidech..když nemůžeš tak máš rodinu aby se o tebe postarala..
21. říj 2008 ve 14:32  • Odpověz
allisek:jj..dorazim i s meni..akorát nevim nevim...Tygr umí bejt pěkně protivnej :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. říj 2008 ve 14:33  •  2 děti  • Odpověz
to deti bejvaj a dospělý taky..někdy bych radši protivný dítě než manžela :grinning:
21. říj 2008 ve 14:34  • Odpověz
r123: průměrná délká života v ČR je mám dojem 76 let, nebo tak nějak, přičemž ženské se dožívají víc (okolo 80 let) a chlapi méně.
21. říj 2008 ve 14:35  • Odpověz
alisek - no jo, ale to je taky o tom, že vy tam toho 70letého pána chcete :wink: - a je to bezva. Spousta zaměstnavatelů ale nemá o starší (staré si ani netroufám napsat) lidi zájem :confounded:
kristi taky bych chtela makat co nejdýl..důchodový věk mě deprimuje :sunglasses:
sis a to je přesně ono,ale člověk je rád že má práci,alisek jen říkám že lidi si důchod zaslouží žijem jen jednou a rodina?ano od toho rodina je to jo,ale ne vždy si to rodina může dovolit a vidíš to je ten začarovanej kruh o čem mluvím psala sem to už na začátku člověk by odjel za prací,ale co rodina???obvzlášť když potřebuje pomoct já nejsem bezcita a nelida ....
21. říj 2008 ve 14:37  •  2 děti - čeká miminko, termín má v dubnu 2010  • Odpověz
jojo, taky si už platím důchodový
21. říj 2008 ve 14:37  • Odpověz
jaber jo jo přesně tak sposta lidí od určitýho věku má hrůzy z toho že by přišlo o práci
21. říj 2008 ve 14:38  •  2 děti - čeká miminko, termín má v dubnu 2010  • Odpověz
r123: no v něčem s tebou souhlasim, že ne vždy je možné získat lepší práci či životní úroven jen vzdělanim,nebo vycestováním někam do zahraničí...někdy jsou ještě jiné okolnosti..které to nedovolují :wink: ale spousta lidí si fakt jen stěžuje..a nedělá pro to nic :wink:
21. říj 2008 ve 14:38  •  2 děti  • Odpověz
jj sis to je fakt to je to co se snažím celou dobu říct.spousta lidí si za to může sama,ale je i spousta lidí za to fakt neůže.jen sem tohle chtěla říct že systém je špatně nastaven a lidi to nevidí.nebo nechtějí :frowning2:
21. říj 2008 ve 14:46  •  2 děti - čeká miminko, termín má v dubnu 2010  • Odpověz
jen odbočím dcerka mě právě kousla do prsa :grinning: jak kojíte svoje zubaté ratolesti?
21. říj 2008 ve 14:48  •  2 děti - čeká miminko, termín má v dubnu 2010  • Odpověz
teda ja jsem za porodny rada, sice je to trosku s krizkem po funuse, kdyz stejne vsechny potrebne veci clovek musi nakoupit nez se mimi narodi, ale i tak.. za ten desnej porod si to teda zaslouzim :grinning:
21. říj 2008 v 15:44  • Odpověz
Za porodný jsem též ráda,ale racionálně uznávám že být by nemuselo.

Na důchod si též spořím,už od školy.Jako zdravotní sestra asi fakt nebudu dělat v oboru do 65 :grinning: Leda za směšný prachy u obvoďačky nebo to půjdu učit a skolí mně infarkt ze studentů.Spíš to vidím tak že s léty zběhnu do jiný profese...ale každopádně nebudu čekat že si v nemonici zničím záda a pak mně někdo pošle do důchodu a krásně zaplatí.

ad vzdělání:můj poznatek je že šikovný a pilný řemeslník se má 100x lépe než vysokoškolák...ale musí se hodně otáčet,zařídit živnosťák a ne chodit na 8 hodin na stavbu. Pokud někdo vzdělání nemá nebo nízké a nevyvíjí vlastní iniciativu tak prostě bude mít peněz málo,nevidím na tom nic špatného.Pocházím z dělnické rodiny, se svojí VOŠ jsem tam osoba s nejvyšším vzděláním a přesto si třeba moji rodiče vydělají pěkně....prostě změnili obor,průběžně se vzdělávají a vyplatilo se jim to. Můj brácha má jen základku ale dobře se uchytil,maká jak barevnej a špatně si nežije.Ty možnosti tu jsou.
21. říj 2008 v 16:02  • Odpověz
ad mateřská: 4 roky doma s dítětem jsou zbytečný podle mně,i tři jsou hodně.Nedivím se že na to v Anglii zírají.A ještě si stěžujeme že nás stát nenechá léta doma za velký prachy?To už je trochu moc i na sociální stát.
21. říj 2008 v 16:04  • Odpověz
Než se na mně vzorné matky sesypou....neříkám že po roce dám dítě do jeslí a budu 8 hodin denně v práci.Ale do práce vracím rozhodně dřív než po 3 letech,na částečný úvazek si vydělám min to co mám na rodičáku.
21. říj 2008 v 16:06  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.