• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jdete volit? Koho? A proč?

(Zamčená)
20. června 2010 
Zajímavý článek...i když dost alarmující :frowning2:

http://zpravy.idnes.cz/kraje-kvuli-zrusenym-poplatkum-u-lekare-skrtaji-penize-na-dopravu-1dj-/domaci.asp?c=A090125_212020_domaci_zra

"Celý svět žije v obavách z budoucnosti, na Královéhradecku však, zdá se, očekávají šťastný rok. Koalice složená ze sociálních demokratů, lidovců a SNK ED nepředpokládá, že by se regionu nějak zvlášť dotkla finanční krize nebo že přijdou povodně.

Kraj rozpustí padesátimilionový rezervní fond, který minulé vedení vytvořilo právě pro tyto případy. Peníze se rozdají po třiceti korunách lidem, aby nemuseli platit za poplatky v nemocnicích. Od této neděle začnou kraje ve všech svých nemocnicích s výjimkou těch pražských platit za pacienty poplatky."

To je prostě síla... Snad to lidem otevře oči. Bohužel česká politická scéna má hroznou kulturu, ale stejně jsou tam lidé, co myslí a nedělají jen líbivá gesta.
26. led 2009 ve 20:26  • Odpověz
danae, dneska jsem to cetla, ve SC kraji zase nebude na dopravu, lidem je prece uplne v prdele, jaky budou silnice, hlavne ze nemusej zaplatit 30 kc u doktora, to je fakt logika :rolling_eyes:
26. led 2009 ve 21:14  • Odpověz
no jo slečny a paní dokonalý co snědly celej svět a jen ony mají pravdu :rolling_eyes: :pensive: každej kdo nejede s váma tak je divnej a hned je to socan a jakto že si vůbec můžou dovolit chtít po státu něco natož třeba peníze....... no coment kkdo jinému jámu kopá sám do ní padá ..... nebo co nechceš aby ti činili druzí nečin jim taky!
26. led 2009 ve 21:18  •  2 děti - čeká miminko, termín má v dubnu 2010  • Odpověz
co to placas, prosim te? tobe neni jedno, ze kdyz se nekde neco da, tak se jinde holt musi vzit? ze v HK nebude na povodne, to je prece fuk, vsak ty v HK kraji nebydlis, ze? jo, az pak bude daleko vic skod treba po obleve, tak to bude super....
26. led 2009 ve 21:20  • Odpověz
Jo, jde to s náma od deseti k pěti :unamused: Kvůli 30,- by si půl národa nechalo vrtat koleno.

Že teda nebudeme mít v Praze ambasádu, to asi přežiju :grinning: Ale peníze na dopravu, na škody po povodních, tak to opravdu nechápu. Ale čemu se divit, když to vymýšlí Rath a jemu podobní :zipper_mouth:
26. led 2009 ve 21:32  • Odpověz
Rath je de...
26. led 2009 ve 21:34  • Odpověz
tak nevím mluvíte tu že kůli 30 korunám se každej může po... ale my jsme početná rodina a už potřetí od té doby co jsou poplatky zavedeny se nám stalo že když onemocněl jeden onemocnel druhej a tudíž těch třicet korun máme čtyřikrát jednou měl syn neklesající vysoké horečky takže + devadesát za pohotovost a každej sme dostaly recept což je taky čtyřikrát třicet plus to že něco na těch receptech bylo no sečteno podtrženo už potřetí jsme v lékárně a udr nechaly pětikilo a víš jen za poplatky což už mi jako pakatel nepříde nebo vám snad ano?a ono pokud to má člověk vydat třeba pár dní před mateřskou když je každá koruna dobrá nebo jako když se nám stalo že jsme potřebovaly koupit synovy kombinézu do školky jelikož se mu u prví rutrhl zips a my na ni neměly jelikož jsme musely dát prachy za poplatky na kombinézu jsme si musely pučit od známé a to podotýkám že nejsme žádný sociálky a rozhodně jsme nikdy neměly potzřebu si o jakýkoliv soc.příplatek žádat vlastně bych se styděla........
myslím že Julínek a cikrt je debil
26. led 2009 ve 21:55  •  2 děti - čeká miminko, termín má v dubnu 2010  • Odpověz
myslím že manžel platí hodně měsíčně státu na soc.a zdrav. tak nevidim důvod platit poplatky když mu ty prachy co měsíčně odvádí státu budou přidávat k výplatě pak ani neceknu jelikož by jsme se měly jako prasata v žitě!!ale takhle mi to přijde docela drsný-jen si stále kladu otázku kam že vlastně všechny ty peníze jdou ........a teď navíc k tomu ještě poplatky.myslím že naše zdravotnictví už musí být nejbohatší na světě,ale ono není no jak je to možný....... v nemocnicích starý postele co pamatují ještě naše babičky o starvě ani nemluvě když přijde člověk do ordinace dr tak se často setkává se zastaralými přístroji nebo záchody koupelny atd....
stačí se jen kolem sebe podívat
26. led 2009 ve 22:02  •  2 děti - čeká miminko, termín má v dubnu 2010  • Odpověz
a k těm silnicím a povodním rozhodně mě to není jedno a doufám a přeju vám,že se to brzy obrátí k lepšímu,ale to stejný bych mohla říct já o vás vám je jedno jak se nás dotýkají poplatky jelikož nejde o vás nebo vaše blízké.
26. led 2009 ve 22:21  •  2 děti - čeká miminko, termín má v dubnu 2010  • Odpověz
Já v HK žiju a tohle mně teda dost na.ralo :angry: Ale všechny argumenty jsem už tady vyčerpala....prostě levicová vláda,kraje..je to k ho.nu s prominutím.
26. led 2009 ve 22:38  • Odpověz
Na poplatky si vydělám,ale na rekonstrukci komunikací v kraji fakt ne.
26. led 2009 ve 22:40  • Odpověz
sylviiik, jo jo, to jsem taky koukala, jaký to měli super projekt s tou ambasádou :sweat_smile:

r123, moc nechápu, proč hned útočíš. Je mi líto, že jste neměli kvůli poplatkům na kombinézu. Na druhou stranu ty poplatky jsou je zanedbatelným zlomkem opravdových nákladů na vám poskytnutou lékařskou péči. Také píšeš, jak manžel odvádí hodně státu, tudíž by neměl mít zas tak nízký plat, abyste neměli pár set rezervu, ale každý má k financím jiný přístup a to by bylo na dlouhou debatu.
26. led 2009 ve 22:40  • Odpověz
Co odvedeme státu je malinkatý zlomek toho co spotřebujete na zdravotní péči,ale to už jsem psala....
26. led 2009 ve 22:43  • Odpověz
holky, až to dr.rath vezme do rukou po vzoru hitlera, jak se nechal slyšet v ln, tak se z toho teprvá pos*eme!!!!
27. led 2009 v 08:39  • Odpověz
lenkabu jak kteří jak kteří je spousta lidí co jdou k dr jednou za rok a třeba na nemocenské nebyli už roky.dobrá dejme tomu že poplatky u dr ano ač nechápu u důch.dětí atd... ale proč mám platit lékárně????????????to je jak kdybych vlezla do obchodu a a zaplatila majitelovy 30 kč za to že jsem si u něj v obchodě nakoupila!je to trochu nesmyslný!a danae to víš že máme rezervy a peněz dost,ale často se stává že jsou nečekané situace výdaje atd...
27. led 2009 v 09:48  •  2 děti - čeká miminko, termín má v dubnu 2010  • Odpověz
No v německýchm listech Idnes, toho už napsali, počkáme si na realitu kde peníze budou chybět. Je jen otázka času kdy se poplatky zruší zákonem. Největší sviňárnu 30kč za položku receptu nikdo, ale stále nezmiňuje. Ty peníze nekončí ve zdravotním systému, ale majiteli lékárny. Stejně tak, že Nečas chce navrhnout častečný odvod peněz ze sociálního fondu do soukromých fondů, a další
27. led 2009 v 09:51  • Odpověz
r123:2x jsi rodila.....100% stálo víc než jsi kdy odvedla na zdravotním pojištění....takže už státu vlastně dlužíš....

S placením za položku na receptu nesouhlasím :wink:

Jo jo, Rath se jasně vyjádřil že si bere vzor z Hitlera,kdo má zájem,přepis rozhovoru přepošlu na email...co mám k tomu dodat?
27. led 2009 v 10:20  • Odpověz
no jistě- konečně nebudeme považovat zdraví za něco, na co máme automaticky nárok!!!!
27. led 2009 v 11:02  • Odpověz
ja bych nerekla ze r123 utoci jen napsala svuj nazor a vcelku s ni souhlasim :wink:
27. led 2009 v 11:15  • Odpověz
kdybych šla k lékařia on mi šoupnul "darovací smlouvu" dar bych nepřijala ..normálně by mě to urazilo

třema můj dědeček - táhne mu na 80, je počínající kardiak - semo tamo nějaká hospitalizace + léky ... takže ten chudák, kterého je třeba zachránit před poplatky ... říká, že nechápe, proč by se neměly platit, že to nikoho nezabije (jen pro pořádek, dědeček není rentiér, celý život řídil linkový autobus a tomu odpovídá i jeho důchod)
27. led 2009 ve 12:08  • Odpověz
eleonora:Názor nikomu nevyčítám ale tohle je útok

r123 • 2d • Včera ve 21:18
Která pravidla porušuje: | Zruš
no jo slečny a paní dokonalý co snědly celej svět a jen ony mají pravdu
27. led 2009 ve 12:17  • Odpověz
lenkabu možná že já jo ale já mám celej život před sebou takže myslím že svůj dluh si dostatečně zaplatím,ale jsou tu lidi co si to platí roky a nevyužili to ani z poloviny a to zdaleka ne!!!Hupcza myslím že život a zdraví a jeho zachraňování by mělo být hlavně o lidskosti a né o tom kdo má víc peněz má větší nárok na život čii zdraví!!!nemáš 30korun tvůj problém nemáš na poplatky tvůj problém-třeba umři!!!darin přesně tak proč mám platit soukromé osobě za to žeu něho něco koupím to je nelogické.jo a to je to co mě nejvíc štve že ods a jejich plán je navrhnout vše pro ty co mají víc prachů a skončí to tady jako v 19.st. třeba Liška a jeho poplatky na vysokých školách za to bych mu jednu flákla!!!!!jak vůbec může vypustit z úst že to povede k rovnocenějším možnostem pro všechny?????????
27. led 2009 v 15:12  •  2 děti - čeká miminko, termín má v dubnu 2010  • Odpověz
r123: jenže většino je to o tom, že ODS chce aby ti co vydělávají víc platili procentuelně stejně jako ti, co vydělávají méně, aby to bylo spravedlivé
Ohledně těch vysokých škol, já jsem pro, aby se nějaké školné zavedlo, aspoň by se to trochu vytřídilo. Jen si vezmi, kolik lidí je, co jsou "věční studenti" a místo aby studovali 5 let, tak studují třeba 8 let. Minimálně tihle by byli vyloučeni. I když na některých školách už zavedli, že každý další rok se platí. A podle mě je investice do vzdělání stejná jako kterákoliv jiná. Když si půjdu dělat jakýkoliv jiný kurz, abych si zvýšila kvalifikaci, tak za to taky zaplatím.
27. led 2009 v 15:58  • Odpověz
spíš bych se zaobírala otázkou výše školného, než toho jestli školné ano nebo ne.
27. led 2009 v 15:59  • Odpověz
kacko tak já nevím ale rozhodně by se to mělo řešit nějak jinak a né zavést školné všem. znám spoustu lidí co jsou velice chytří velice chtějí studovat ale kdyby měli platit poplatky tak by na to neměly takže se na školy raději nacpou dětičky zbohatlíků kteří v halavách nemají nic ale hlavně že mají prachy takhle jsi to myslela?no a nevím jestly se snaží aby se to procentuelně vyrovnalo dej příklad.já mám třeba v hlavě rovná stejná daň pro všechny můj manžel ná daň ještě větší než předtím ale jeho kolega co vydělává o deset tisíc víc ji má stejnou nebo ba dokonce menší?to ti příjde fér??
27. led 2009 v 16:03  •  2 děti - čeká miminko, termín má v dubnu 2010  • Odpověz
prostě zase utřou ti co na to nemají finančně!holt nemáš prachy nejseš důležitý člověk!!!prachy prachy prachy!!!!!!!
27. led 2009 v 16:08  •  2 děti - čeká miminko, termín má v dubnu 2010  • Odpověz
r123 - ano já jsem pro lidskost
máš rýmu? - tak si sakra ty kapky kup!!!!!!
máš nějakouhnusnou těžkou zákeřnou chorobu? tady máš tu drahou léčbu
opravdu nechápiu, kdo nemá v našem státě 30 kč - s naší sociální sítí
ale vím o pár milionech lidí, kteří nemají na léčbu rakovin a jiných podobných libůstek

ad vš - kacka má pravdu ... já když dostudovala pětiletou školu za pět let, bylajsem v méém okolí za exota!!!
já už několik let pracovala a kámoši si prodlužovali mládí - nechtěli studovat ten obor ...no ale přecenepůjdou teď ještě do práce ...

r123: existují půjčky..lidi si půjčí veselena pořízení plazmy ..jistě skvělá investice ...ale na vzděláníto připadá všem jako zhovadilost
notak mi to příjde přesně naopak
27. led 2009 v 16:09  • Odpověz
Tak s takovýmahle lidma se holt těžko diskutuje :confounded:
A snadno manipuluje u voleb - přeberte si každej, jak chcete :wink:
27. led 2009 v 16:10  • Odpověz
r123 - jasně ..líp, kdy utřeme všichni ...rovnost musí bejt :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
27. led 2009 v 16:10  • Odpověz
Hupcza, chápeš to zcela špatně - aby to bylo spravedlivý, musej utřít jen ti bohatí, aby pak měli všichni stejně, ne? :grinning:
27. led 2009 v 16:11  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.