• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jdete volit? Koho? A proč?

(Zamčená)
20. června 2010 
A, koukám diskuse zase nahoře :grinning:
Souhlas s nunackem, kajuli, kristi atd.
16. kvě 2009 ve 13:49  • Odpověz
jj půjdu, akorát musím nějak vykoumat, kde tu máme volební místnosti, jsem setu čerstvě provdala, tka nic nevím...

JInak se těším na ty názory místních lidí - tady se volí buď komunisti nebo KDU-ČSL :rolling_eyes: Holt vesnice, no :unamused: I když třeba Roithová mi nepřipadá taková marná...

Mimochodem, klidně se podepíši pod názor Kristi (nebo koho? :confused: ), že volební právo byl spíše měla být povinnost...Jinak představa, že mi vládne Paroubek nebo Rath jako prezident, tak já se snad vzdám občanství a emigruji :rolling_eyes: Už to slibuji manželovi doma asi dva royk, tak doufám, že se jim to nepodaří :pensive:
16. kvě 2009 ve 14:47  • Odpověz
cirrusa: Tak Rath nebo Paroubek prezidentem - to snad souhlasím s emigrací :grinning: Nedovedu si nějak představit, že by někdo takový měl reprezentovat náš stát :unamused:
16. kvě 2009 ve 14:53  • Odpověz
Přidávám se k emigraci taky :grinning:
cir - jojo, tady je to marné, no... z jaké vesničky jsi?
16. kvě 2009 ve 14:55  • Odpověz
Já bydlím na malém městečku a téměř vždy tu zatim zvítězili ČSSD.
16. kvě 2009 ve 14:57  • Odpověz
Tak v tomhle pripade se taky pridavam k emigrantum. :grinning:
16. kvě 2009 ve 14:57  • Odpověz
ja bych emigrovala tak max. nekam, kde se neplatí daně.... :slight_smile:
16. kvě 2009 ve 14:59  • Odpověz
Kristi, si to odhlasujeme, já si myslím, že 90 % Čechů by bylo pro neplacení daní i tady, ne? :grinning:
V našem městě na plné čáře vítězí pravice, jenomže jsme obklopeni fůrou vesnic, které nás převálcují, takže jakožto kraj máme jako hejtmana koho?
16. kvě 2009 v 15:09  • Odpověz
cir: hele tak já se jako musím ohradit ...bo já sem z dědiny ze severu moravy a tyhle týpky fakt nevolím :sunglasses:

jako vůbec podle průzkumů jsem vlastně chlap, vš, z velkého města, s naprům. příjmy :slight_smile:
16. kvě 2009 v 15:11  • Odpověz
len: hele, co máte s těma vesnicema?....celá moje famílie je z vesnice - a všichni volí pravici
manžova rodina je celá z města a krom něj volí všichni levičáky (on se přestěhoval totiž se mnou na vesnici :grinning:)
16. kvě 2009 v 15:13  • Odpověz
jinak kristi - nemyslím si, že pohled r je velmi sociální anóbrž asociální :wink:

rovnost neexistuje - až budou lidi makat se stejným nasazením jako jsem makala já, ať mají stejně - dřív ne
(nebavíme se o lidech objektivně nemohoucích)
16. kvě 2009 v 15:16  • Odpověz
hupcza, no statisticky je to fakt tak, že ve větších městech vítězí pravice a na vesnicích levice :sweat_smile:
16. kvě 2009 v 15:16  • Odpověz
Hupcza, mám na mysli konkrétně naše město a konkrétně vesnice kolem - když se zveřejnily volební výsledky, nestačila jsem valit oči. Jo, naše "město" má něco přes 5 000 lidí, takže taky taková velká vesnice :grinning: Ale hrozně mě to překvapilo, že ač tady vyhrála pravice na celý čáře, tak když se to nasčítalo s těma hlasama kolem, tak prostě smůla :wink: Přitom jsme na tom všichni podobně - většina z nás (ať už z města nebo těch vesnic) denně dojíždí za prací do Prahy, autobus nám sem jezdí stejnej se stejnou frekvencí... Přesto je tam dramatickej rozdíl :unamused: Nevím, proč.
16. kvě 2009 v 15:18  • Odpověz
mari: jj ..jenže to pak z lidí, co žijí na vesnici, dělá automaticky tupce, kteří neumí počítat :sweat_smile:
jako asi větší část tam taková je ... ale opravdu negeneralizujte
vesan nerovná se komunista :wink:
16. kvě 2009 v 15:20  • Odpověz
Ale jinak absolutní souhlas, rovnost není, to už je daný z principu... Před čtrnácti dněma jsme v jedný cornwallský vesnický hospodě vedli docela zajímavý rozhovor s místním ožralým rybářem :grinning: , jeden by řekl, že u nás by to byl komunista až na půdu, no a ten nám vážně odmítal uvěřit, že se u nás najdou lidi, kteří po tom všem, co tu bylo, komunisty dobrovolně volí. No a už vůbec nevěřil, že se najde jediný člověk, který se odváží tvrdit, že za komoušů se tu žilo lépe - natož, že je tady těch lidí tolik :wink: A dával nám tam přednášku, že kdo víc maká, měl by brát větší prachy, zdravý a schopný lidi si nemaj doma válet šunky za státní podporu a pokud je někdo v něčem opravdu dobrej a pro společnost užitečnej, měl by logicky být více oceněn - neskutečnej rozhovor :grinning:
16. kvě 2009 v 15:25  • Odpověz
hupcza, to si určitě nemyslím :grinning: Je to o jedlotlivých lidech, i v Praze je plno mladých lidí, co volí komunisty a jsou bábinky, co volí ODS :wink: Ale holt, často je to právě tak, že důchodci slyší na to, že jim ČSSD přidá důchod, tak je jdou volit a obecně je na vesnicích víc starších lidí, zatímco ve větších městech jsou majetnější a mladší lidi, kteří volí víc ODS, takže to tak podle statistik nakonec vyjde..
16. kvě 2009 v 15:26  • Odpověz
Přídám se jen tak statisticky. Volím pravici a to stále, i když jsem bydlela na vesnici i teď, když žiju ve městě.S poplatky ve zdravotnictví souhlasím ale musí se platit celoplošně a ne tak, že někde jo a někde ne./vyjmout bych nechala max. děti do 10 let-často se s nimi běhá k doktorovi a důchodce nad 75/ Teď v tom je tedy docela slušný legislativní guláš, co v parlamentu uvařili :grinning:
16. kvě 2009 v 15:29  • Odpověz
Není to o tom, kde a jak člověk žije, ale prostě o jeho přesvědčení, přesně jak píše marinka :wink:
16. kvě 2009 v 15:29  • Odpověz
len: no to je tady pro spoustu lidí dosti nesrozumitelné :sweat_smile:

jako já jsem pár týdnů na md ..hele a jsem v šoku, kolik dostávám peněz :slight_smile:
stejně jako jsme byla, když jsem byla před cca 7 lety cca 3 týdny nezaměstnaná
dávky jako prase
když si uvědomím, kolik penízků mi odtékalo každý měsíc z daní, klidně si ty dávky beru (alespoň zlomeček dostanu zpátky - pevně doufám, že a zdravotním si to nikdy vybírat nebudu ani nikdo v okolí)
ale příjde mi jejich výše nehorázná

a lidi furt řvou

holt typicky český člověk nedokáže připustit, když má někdo víc, že i víc maká a že to tak je v pořádku
16. kvě 2009 v 15:30  • Odpověz
zulik: Souhlasím, že vyjmout bych z poplatků nechala ty věkové skupiny, co jsi uvedla.
16. kvě 2009 v 15:31  • Odpověz
mari: jj ..můj děda má 78, je trošku nemocný na srdíčko, občas nějaká ta hospitalizace, z vesnice - typický chudák, za kterého se dráth bije ...a můj děda tvrdí, že nechápe, jak může někdo nemít těch 30 kč, že to je trapné :grinning: a tak volí pravici :grinning:
16. kvě 2009 v 15:33  • Odpověz
hupcza: Já myslim, že spousta lidí dokáže připustit, že když někdo maká, tak má prostě víc a je to tak dobře... tedy za předpokladu, že ten dotyčný maká na něčem smysluplném a podstivě a ne žádné levárny :angry:
16. kvě 2009 v 15:33  • Odpověz
já nevím, jestli ych někoho vyjímala ....
pravidelné a povinné prohlídky jsou pro děti přeci grátis
a když jsou nemocné? ..no tak přece těch 30 kč dáte ....vždyť to je tak málo peněz ...třeba půl krabičky cigaret, kterou si ti největší řvouni neodepřou, že
a důchodci? jsem taky proti - mají důchody ...ať jim to v nich nějak komenzují (a sami se pak rozhodnou)...ale jinak to regulační funkci nesplní
16. kvě 2009 v 15:36  • Odpověz
nun: určitě ano ..jen většinou slyšíš ty závistivce
věř mi
při podnikání jsem měla tolik kontrol z finančáku a pracáku, že jsem nechápala .... všechny byly na udání ...
přece taková mladá se nemůže úspěšně živit poctivě, že :wink:
16. kvě 2009 v 15:37  • Odpověz
nun: případně mí ex sousedi, kteří o mě trousili, že jsem kurva ...protože si ve svých makovičkách nemohli srovnat, že bych si mohla ve 23 letech vydělat na auto, když oni se na něj nezmohli za celý žiot (bylo částečně na úvěr)
16. kvě 2009 v 15:40  • Odpověz
Já to vidim spíš tak, že když 80ti letá babička žije v bytě v paneláku, má důchod 9 000, za byt platí třeba 6000 + el., vodu. apod, tak ji zbydou na žití třeba 2500,- na měsíc a nemá nikoho, kdo by se o ni postaral, tak bych po ní prostě nechtěla ani těch 30,-.
16. kvě 2009 v 15:41  • Odpověz
hupcza: To je pravda, většinou se ozvou ti závistivci. Manželovi rodiče jsou "majetnější" a z názorů některých lidí na ně mi docela někdy vypadávají oči z důlku!
16. kvě 2009 v 15:42  • Odpověz
Hupczo, já to spíše myslela na naší vesnici, ne celkově na Severní Moravu, i když.... :sweat_smile: Jinak já jsem taky teda z vesnice, a taky komanče a spol. nevolím :slight_smile:

Jani, jsem ze Staré Bělé :wink:

S tou podporou a spol....Už jsem to popisovala jinde - když jsem otěhu (plánovaně, ale fakt jsme nečekali,že se to podaří tak rychle, zvlášť když máme nějaké zdrav. problémy) zrovna jsem měnila práci. Měla jsem domluvenou novou, docela zajímavou. Mezi odchodem z jedné a nástupem do druhé jsem měla 6 týdnu volna - na svatbu, svatebku a dodělat zkoušky ve škole (studuju výšku dálkově), no a než jsem stihla tedy nastoupit do nové, už jsem měla //....Takže šup na pracák... :unamused: Přiznám se tedy, že po letech makačky a ne zrovna nízkých odvodů jsem nečekala, že se ke mě budou chovat jak k nějaké socce (paní mi vyčetla, že se mi nechce makat, že se těším na dávky a proto jsem si "upletla" děcko :confounded: )...a přitom ta podpora, to jak fakt směšné oproti mému bývalému platu, nevím jak na to přišla...Mimochodem, na první podporu jsem si počkala 2 měsíce - chybělo mi ELDP a prostě bez něho to nešlo, přitom zápočťáky oki, potvrzení ze ČSSZ, že jsem v té době platila pojištění jsem taky dodala.Takže tak to u nás je. :frowning2:

A na té podpoře jsem taky dlouho nezůstala, než dostávat takvou almužnu, tak radši OSVČ, i když jsem to nikdy nedělala...
16. kvě 2009 v 15:43  • Odpověz
No, když trošku odbočím... Já si pořád říkala, jak je to všecko pěkně nastavený, až mě pod záminkou "krize" potkal vyhazov tak, že mi výpovědní lhůta končí pár dní před začátkem stimulace na IVF (a nejsem paranoidní, abych tvrdila, že to souvisí, já nikdy od zaměstnavatele nechtěla v souvislosti s mou neplodností jedinej den neschopenky, vždycky jsem to zařídila tak, aby se ho to nedotklo). A normálně jsem zjistila, že když teda otěhotním, tak nedostanu z mateřský ani korunu, ač jsem poslední čtyři roky odváděla nechutný daně, no a automaticky mě, schopnou a šikovnou mladou ženskou, šoupnou na čtyři roky na rodičák bez možnosti volby :grinning: Tak jsem si řekla, zkusím bejt potvora a udělat to, jako to dělá půlka národa, a do toho IVF si domluvit neschopenku, ale chyba lávky, v rámci svého životního postoje "s poctivostí nejdál dojdeš" se obklopila takovýma doktorama, pro něž je to pod jejich důstojnost dát mi pár dní neschopenky jenom na stimulaci IVF (kdy mi prokazatelně blbě bylo). Takže ano, dámy, na rovinu tu přiznávám, že se celej tenhle báječnej systém právě obrátil proti mně :grinning: Ale ani teď bych Ratha nevolila, kdyby mi za to nabídli půl milionu, jsem nepoučitelná :grinning:
16. kvě 2009 v 15:46  • Odpověz
Len, tak to čeká mne :grinning: po rocích odvodů nemalých peněz...na 4 roky...
16. kvě 2009 v 15:48  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.