• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jdete volit? Koho? A proč?

(Zamčená)
20. června 2010 
Len: To tě můžou v tomhle případě šoupnout na md/rd na 4 roky bez možnosti volby? :confused:
16. kvě 2009 v 15:51  • Odpověz
nun: mmm....koukám okolo sebe a vidím důchodce,kteří žijí sami v 3+1 ...moc mi jich není líto, že jim zbyde jen 2,500 ...proč nejdou do 1+1? ...lidi nechápou, že si v určitém směru žijí nad poměry

takové extrémní případy mohou nastat ..ale nastavovat na ně celý systém? asi ne ...vždyť tyhle sitauce sociálně slabých už dnes mohou řešit obce :wink:

jinak není se co divit, když mezi návrhy (staršími( páně paroubka blo zdanění pro bohaté stanoveno už od příjmu na 40.000
což je při možnosti mít mateřskou až 29.000 dost komické
16. kvě 2009 v 15:51  • Odpověz
cir: no tak já se na sociálce dověděla, že hodlám zneužívat sociální dávky, když jsem se šla přeptat, jestli se mi oplatí jako osvč platit nemocenskou :grinning: :grinning:
16. kvě 2009 v 15:52  • Odpověz
cirr: jinak ..ona je nějaká ochranná lhůta - půl roku od ukončení pracovního poměru, kdy kdyžotěhotníš počítá se to z platu ....
16. kvě 2009 v 15:53  • Odpověz
Cirr, paráda, co? :grinning: No, já teda samozřejmě netuším, jestli vůbec po tom IVF otěhotním, ale momentálně se ve mně pere poctivej člověk s ženskou, co myslí v prvé řadě sama na sebe. Takže - hledat teď novou práci, když vím, že tak s 50 % šancí budu do dvou měsíců těhotná, a pak to tajit (a doufat, že mě nepošlou na rizikovku) a vybalit to na nic netušícího novýho zaměstnavatele po zkušebce? A nebo bejt poctivá a nehledat si nic novýho do tý doby, než zjistím, jestli těhotná jsem nebo ne - tzn. ovšem jít na pracák a bejt na dávkách, aniž bych si hledala něco novýho... A to pomlčme o možnosti, která se mi přihodila minule - těhu jsem byla, ale pak to nedopadlo? Prostě ať udělám, co udělám, někde na někoho udělám pěknej podraz, z čehož mi není zrovna nejlíp :confounded:
16. kvě 2009 v 15:53  • Odpověz
Nunacek, bohužel ano. Ta ochranná lhůta, o které píše Hupcza, se vztahuje na to, když do toho půl roku odejdeš na mateřskou, nikoli na otěhotnění (tam je ochranná lhůta 7 dní).
16. kvě 2009 v 15:55  • Odpověz
hupcza: Těch 6000, co jsem uváděla ten nájem je tady u nás za garsonku :sweat_smile: Jinak souhlasím, důchodce sám ve 3+1 je nad poměry...
16. kvě 2009 v 15:55  • Odpověz
len: viz to, co jsem psala cirr ....dělala jsem externě na pracovní smlouvu jeden projekt a ten skončil v říjnu ..nástup na md v únoru ...a ještě od něj tekly peníze ...a to jsem nedostala padáka, ale bylo to na dobu určitou
16. kvě 2009 v 15:56  • Odpověz
len: Tak to je docela blbý :unamused: Jinak tvá situace je opravdu "zajímavá" :pensive: Já třeba bych si nemohla dovolit být bez práce, takže bych chtě nechtě musela v tvém případě hledat jinou práci...
16. kvě 2009 v 15:58  • Odpověz
Hup, ale myslím (teď si nejsem jistá), že ten půl rok se vztahuje na to, že musíš nastoupit na mateřskou - což já odešla k poslednímu prosinci, otěhu jsem v únoru, to už jsou dva měsíce pryč...No jo, to jsme my, socky, chudák stát bychom chtěli okrást... :stuck_out_tongue_closed_eyes:Jsem myslela, že ji jednu lisknu, ještěže jsem relativně asertivní...

Len,plně tě chápu...Na mě do teď (začínám 4. měsíc) nic vidět není, tak jsem zvažovala, jít, hledat a vědomě lhát nebo si zachovat čest? Já zvolila to druhý (to není má rada, to si musíš rozhdout sama), ale pravdou jest, že my až na jednu půjčku nic nesplácíme, jsme ve svém, auto je taky naše a manžel má slušný plat....
16. kvě 2009 v 15:59  • Odpověz
No, na druhou stranu, manželova babička bydlí v centru Prahy ve 2+1, bydlí tam celej život, má regulovaný nájemný, který se jí bude teď parádně zvyšovat... Ona by třeba odešla jinam, ale v Praze i ta nejmenší garsonka při deregulovaným nájemným stojí celej její důchod a honit ji v 85 letech mimo Prahu, když tu strávila celej život a má tu veškerý příbuzný a známý? Naštěstí ona má aspoň tu rodinu, která, když už by to bylo špatný, se o ní vždycky nějak postará (spíš teda finančně, než že by si ji někdo nastěhoval do svýho 2+1, větší byty se u nás v rodině nevedou).
16. kvě 2009 v 16:00  • Odpověz
já si prostě myslím,že celej ten systém ods je nastavenej dost nelidsky ač na něm možná něco málo je,ale jejich chování vůči lidem je nechutný!a to že nás doposavaď reprezentoval takovej idiot a vulgární hovado jako topol vám nevadí?právě to že nedělají rozdíl jestly je člověk podnikatel či důchodce o pár tisících mi příde trochu absurdní nemyslíte?jo a že kdo víc maká má víc peněz teda mám kolem sebe spoustu spoustu lidí co makají od rána do večera jako blbý odvádí poctivě státu vše co mají a to už kolim let a že by se měly fajn se říct nedá ba naopak mají se hůř a hůř a hodně díky topol.vládě!
16. kvě 2009 v 16:01  •  2 děti - čeká miminko, termín má v dubnu 2010  • Odpověz
jj ..mátepravdu ...musí se nastoupit md :frowning2:
to se omlouvám za dezinformaci
16. kvě 2009 v 16:02  • Odpověz
mi extrémně vadí pravopi. chyby například "jestly" :unamused:
16. kvě 2009 v 16:03  • Odpověz
Hupcza, ale ta ochranná lhůta je fakt do nástupu na mateřskou, přičemž já bych "technicky" otěhotněla až po odchodu z práce, čili bych odcházela na mateřskou nejdřív za 7-8 měsíců, takže ta ochranná lhůta se na mě nevztahuje, to už bych nestíhala :pensive:

Ale jinak mám aspoň v tom neštěstí kliku, že mám chlapa se slušným příjmem, z něhož můžeme oba, když se uskromníme, žít dlouhodobě. A taky, že můj plat byl dostatečný na to, že jsme si i slušně našetřili. Byt jsem podědila, hypotéku nemáme, auto prastarý, takže při vší té smůle aspoň fifance nijak dramaticky řešit nemusíme. Ale jistě chápete, jak se teď cítím - kombinace pocitu zbytečnosti, toho, že patrně budu vysávat náš sociální systém, že jsem nepoužitelná, ani otěhotnět nedokážu... No, nic moc teda :unamused: A to jsem byla odhodlaná nevzít si na těhu neschopenku (pokud by mi nebylo nijak extrémně zle) a chodit do práce až do mateřský i po IVF :grinning:
16. kvě 2009 v 16:05  • Odpověz
Já na R zkusím nereagovat (netvrdím, že to vydržím :grinning: ), ale moje duševní zdraví je už beztak ohroženo jinýma okolnostma a vážně se pokusím nerozčilovat, to by mi neprospělo :wink:
16. kvě 2009 v 16:07  • Odpověz
to že vy jste tady většinou podnikatelského rodu ze všech stran vám nikdo nebere,ale já jsem vyrostla mezi dělníkama moji rodiče byli dělníci můj muž je dělník atd...většina rodiny atd... makají jako divý a rozhodně si nemyslim,že ods a jejich politika by jim byla ku prospěchu ba naoupak!!!!a rozhodně si nemyslim,že by dělníci byli nemakačenka či něco podobného nebo že by tahaly od státu soc.dávky tad...myslím,že máte až příliš jednoznačnej pohled na věc.a říct že 30 korun je prkotina---za 30korun mám ponožky pro dítě!a když těch peněz není nazbyt obvzlᡚt v dnešní době tak si fakt myslím,že by se mělo trochu rozlišit kdo může a kdo ne.a už jsem tu jednoupsala často to třeba zrovna u nás cvhodí tak,že když je nemocnej jeden tak pak hned všichni takže z 30 korun sou třeba 200 a to už mám nákup na jeden den a když si připočteme naprosto ale naprosto NESMYSLNý peníze za recepty tak se to šplhá daleko víš!a myslím,že čtyřčlené rodině se to v kase projeví ač běžně neživoří!
!
16. kvě 2009 v 16:07  •  2 děti - čeká miminko, termín má v dubnu 2010  • Odpověz
len jsi trapná!
16. kvě 2009 v 16:08  •  2 děti - čeká miminko, termín má v dubnu 2010  • Odpověz
Len, jen se drž, já krom jedné poznámky už taky na ni nereaguji, bude to tak lepší... :grinning:
16. kvě 2009 v 16:09  • Odpověz
Kecala jsem, nevydržím to :grinning: Ale pobavilo mě, že člověk může bejt trapnej, i když nereaguje :wink:
Och, trapná, neplodná, nezaměstnaná, to jsem to dohrabala, co? :confused: Holky, politujte mě, neměla bych nárok na nějakou sociální dávku? :confused:
16. kvě 2009 v 16:10  • Odpověz
ty jo Len, koukám že máme hodně společného, držím palce, ať IVF vyjde....My sice až tak dojít daleko nemuseli, ale vím jaké pocity teď asi máš :pensive:
16. kvě 2009 v 16:11  • Odpověz
oháníte se neustále chytrýma řečima máte neustále svou pravdu a to je v pořádku-ale já jsem divná když si stojím za tou svou.tváříte se jako největší horákyně světa,ale přitom se chováte jako by vám bylo 15!trapný argumety poznámky atd...!slítly jste se na mě jako slepice na flus a vaše chování mi připomíná holky ze základky ba snad možná ani to ne!to bych je urazila.
16. kvě 2009 v 16:14  •  2 děti - čeká miminko, termín má v dubnu 2010  • Odpověz
Nemáš, pocházíš z podnikatelského rodu :sweat_smile: Mimochodem, nevím jak vy, ale já tady nikdy nepsala z jakého rodu pocházím ani co dělali moji rodiče :confused: že by vědma? :confused:
16. kvě 2009 v 16:15  • Odpověz
r: mamka je zdravotní sestřička a otec dělník ....fakt elita :grinning:

moje výdělky byly vysoce nadprůměrné a víš, kde jsem nakupovala výbavičku pro prcka ..na mmb :wink:
protože nejsem rozhaza :wink:

tvé argeumenty jsou blbé v tom, že lezou do našeho prostoru a říkají, jak to máme ...a je to postaveno jen na tvé doměnce - viz mé info výše :wink:
takže tím pádem je tak trochu agresivní :wink:
16. kvě 2009 v 16:22  • Odpověz
len: nebylo by lepší tě rovnou utratit :grinning: :grinning: :grinning:
16. kvě 2009 v 16:23  • Odpověz
ahoj holky je to tu o volbách nebo otom kde je podnikatel nebo dělník :wink:
16. kvě 2009 v 16:25  • Odpověz
Moje máma pochází z rodiny, kde jí hned ve čtrnácti po základce vykopli, ať jde makat, že rodina na to nemá ji živit na další škole. A tak šla makat a protože věděla, že holt s takovýmto základem toho v životě moc nedokáže, po večerech chodila na jazykový kurzy, přihlásila se dálkově na střední školu a v jednadvaceti odmaturovala, to vše při práci na plný úvazek. Dneska se vlastní pílí a šikovností dostala hodně vysoko :slight_smile: Táta šel po střední škole do továrny, oženil se, začali rekonstruovat trosku domku, ve který zároveň bydleli, a do toho si po večerech dodeělával vejšku, promoval v jednatřiceti. Možná i díky tomu mi rodiče od malička kladli na srdce, že vzdělání je opravdu důležitý a pokud budu chtít studovat a budu na to mít, budou mě v tom plně podporovat. Takže já naštěstí vejšku nemusela studovat při práci na plný úvazek, ale stačil mi částečný a příležitostné brigády k tomu, to vše hlavně proto, abych neměla blbej pocit, že se nechávám našima vyživovat, zatímco se flákám. Ale ano, mohla jsem si dovolit ten luxus najít si práci v oboru, za cenu toho, že byla míň placená než jiný brigády, to uznávám, že ne všichni spolužáci mohli. Ale kdo chtěl, dokázal vejšku vystudovat, aniž by mu rodiče dali korunu, měla jsem i spolužačku - matku samoživitelku, co nakonec vejšku s dítětem při plné práci zvládla - obdiv všem takovým! Dovolený probíhaly tak, že jsme s mužem popadli stan na záda a šlo se, když byl slušnej výdělek, tak se i jelo, ba dokonce jednou i letělo (spali jsme pak teda pod stanem v lese) :grinning: Vzpomínám na tu dobu ráda, nějak mi to pomohlo srovnat si v životě priority :slight_smile: Dalším takovým zlomem bylo pár letních brigád v továrně u pásu, strašně mě to ubíjelo a tehdy jsem si řekla fajn, takhle bych se sice taky uživila, ale udělám maximum pro to, abych nemusela :pensive: Každý svého štěstí strůjcem...
16. kvě 2009 v 16:29  • Odpověz
Jo, hupcza, našemu státu by se pak dozajista ulevilo :grinning: Jinak jsem loni zaplatila 1 200 na poplatkách (nepočítám pohotovosti a hospitalizace) a když jsem si nechala poslat výpis, co jsem naše zdravotnictví stála, no, zlatejch 12 stovek :confused:
16. kvě 2009 v 16:31  • Odpověz
Když je tu to velké odhalování, tak já nemůžu být pozadu, ať je elita vidět - naši jsou oba dělňasi někde na farmě ve Španělsku. Ale nic o nich nevím, protože jsem v 15 odešla z domu, jelikož mě mlátili jako žito. Gympl jsem dodělala s individuálem a brigádama, výšku dělám při práci...Manžel je už skoro hotovej inža, ale už así 8 let maká (výšku ale stíhá dělat prezenčně)...takže jak říká Len, každý svého štěstí strůjcem....
16. kvě 2009 v 16:33  • Odpověz
len: jj ..tyhle brigádky mě už na střední vždycky utvrovaly, že se budu hooodně učit ..pravda vydrželo mi to tak do října ..ale ono to ve finále šlo hodně zná, že tuhle zkušenost mám ..

jinak jak tak koukám jsem dost trapná s bydlením v domě mámy do 22 než jsem skočnila vš (ale s placením svého ze svého) :grinning:
16. kvě 2009 v 16:41  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.