• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jdete volit? Koho? A proč?

(Zamčená)
20. června 2010 
Souhlasím, že každý svého štěstí strůjce. Každý nemůže mít VŠ nebo každý nemůže být vyučený. Kdyby byli všichni stejní, tak kdo by VŠ vzdělané doktorce spravoval prasklé vodovodní potrubí? Každý dělá něco a skoro každá práce má svůj jasný účel. A když má někdo nadprůměrný plat, tak ať si ho má, není na tom nic světoborného a něco, co by se mělo obdivovat a když má někdo malý plat, ať si ho má, není na tom nic k opovržení nebo k politování. Prostě každý má plat podle práce, jakou dělá. I když bohužel hodně pracovních pozic je finančně nadhodnocených a hodně pozic je finančně podhodnocených :unamused:
16. kvě 2009 v 16:46  • Odpověz
Cirr, taky pěkný... Tak ať už tě čekaj jenom samý hezký věci :slight_smile:

Hupcza, taky jsem se ale naučila, že ne vždycky to, co nás baví, je to nejlepší, co můžeme dělat - ty tovární brigády mi vydělávaly pořád víc než provádění na zámku v cizím jazyce, tam jsem brávala 15 Kč na hodinu :grinning:
16. kvě 2009 v 16:46  • Odpověz
Jo, Nunacek, tak jsem to myslela, že mi naši říkali, že mě budou na vejšce podporovat, když budu chtít a mít na to. Znám spoustu chytrých a šikovných lidí, který prostě vejška nelákala a zvolili jinou kariéru (mnohdy jsou na tom teď líp než mnoho mých spolužáků, prostě když někdo umí...), a znám lidi, co by je sice lákala, ale neměli na to (což z nich nedělá horší lidi, jenom prostě musí své uplatnění hledat jinde). A fakt, že spousta pozic je nad nebo podhodnocených, škoda mluvit :stuck_out_tongue_closed_eyes: Hlavně ve státní sféře - učitelé, zdravotní sestry... V soukromé už je to vyrovnanější, tam máš takovou hodnotu, jakou je za tebe zaměstnavatel ochoten zaplatit.
16. kvě 2009 v 16:51  • Odpověz
já znám spoustu vyučených šikovných lidí, kteří se živí rukama a jsou na tom líp než vš
mjí totiž krom vzdělání i selský rozum :slight_smile:

víš - s těmi učiteli - manžův strýc je učitel na vš a stěžoval si jaký je chudák
no a vylezlo z něj, že sice beze jen 22 v základu + odměny ..ovšem učí jeden den v týdnu - tzn. bere vysoce nadprůměrný plat, že
16. kvě 2009 v 17:18  • Odpověz
leni, mrzí mě, že tě vykopli :unamused: Ale přeju ti, ať tě čeká už jen to dobrý :dizzy_face:

k těm poplatkům - vždycky jsem byla pro, ale v březnu jsem si doma potrácela a do dneška mi ta nemocenská ještě nepřišla. Kdybych nenastoupila v dubnu zase zpátky a neměla tudíž už zase normální mzdu, nedovedu si představit, co bych jedla. Proto se bojim, že každej se může ne vlastní vinou dostat do situace, kdy vydat několikrát za sebou byť jen 30 Kč (plus poplatky v lékárně) opravdu může být existenční problém... :frowning2:
16. kvě 2009 v 17:19  • Odpověz
hupcza: Tak to má opravdu nějakého dobrého zaměstnavatele. Vyučující v Brně na univerzitě měla 17 tisíc čistého + občas malé odměny :sweat_smile: A učila každý den, i v sobotu! :unamused:
16. kvě 2009 v 17:25  • Odpověz
Hupcza, no jasně, pamatuji si na nemálo VŠ kantorů, kteří teda za to, co dělali... no, dala bych jim spíš na to soudní zákaz než nějakej plat :grinning: Ale to je všecko o lidech, jsou mizerní doktoři stejně jako mizerní automechanici. Ale třeba dobrá zdravotní sestra se může přetrhnout a stejně si zasloužený peníze nevydělá :unamused: Pro blbou je i takovejhle plat přehnanej.

Eli, jenomže tohle je ten jejich mizernej systém, kdy spousta těch sociálních dávek chodí s několikaměsíčním zpožděním - to není chyba nastavení, ale neschopnosti ouřadů :unamused: Stejně jako mi poplatky nepřišly nikdy směšnější než ve chvíli, kdy mi na pohotovosti diagnostikovali zamlklý těhotenství a jedním dechem si řekli o 90 káčé :grinning:
16. kvě 2009 v 17:29  • Odpověz
Jo a vynadali, co jako chodím jako těhule po IVF do práce, když mi dva dny předtím řekli, že nevidí jediný důvod pro neschopenku... To už jsem ale hodně odbočila, sorry, jenom že život je plnej paradoxů :wink: A čert vem peníze, když je člověk zdravej :pensive:
16. kvě 2009 v 17:32  • Odpověz
Len máš pravdu, někteří učitelé by spíš měli dostat zákaz činnosti a platí to i o jakémkoli jiném oboru - prodavači, lékaři, ekonomové, podnikatelé, kadeřnice, atd. atd. atd.
A život je opravdu někdy plný paradoxů....
16. kvě 2009 v 17:42  • Odpověz
to co vás potkalo je blbý ... taky jsem si užila ... ale s tématem to až tak nesouvisí ..takže opouštím:slight_smile:

blbý je to rovnostářství - blbá učitelka dostanestejné peníze jako učitel,který tím žije, případně rozdíl mezi jejich ohodnocením je mizivý ...to jo ...
ale ruku na srdce - kolik učitelů může být rádo, že je rádo - kdyby je náhodou vrhli do soukromé sféry, byli by úplně nepoužitelní :sweat_smile:

nun - máš pravdu - když jsem potkala např. svého spolužáka z vš, který se zmohl po iks letech praxe jen na konzultanta u personálky, který se nedokázal zorientovat v evropském formátu životopisu, natož aby znal některé běžné obraty v této oblasti používané, nedokázala jsem mu vysvětlit, co jsme dělala (ačkoli jsem se krom tohoto jediného případu setkala s tvrzením že má prezentace je bezvadná) málem jsem se usedavě rozplakala, že máme tentýž titul :sweat_smile:
16. kvě 2009 v 18:04  • Odpověz
hupcza: To samé platí opačně. Kdyby někoho ze soukromé sféry vrhli do učitelství, tak by byl taky úplně nepoužitelný :sweat_smile: Každý má dělat to, co vystudoval, na co má schopnosti, co ho baví :wink:
Třeba místo konzultanta u personálky někoho naplňuje a uspokojuje, tak proč by to nedělal, ale každou práci by měl člověk dělat svědomitě a rozumět jí... Ne aby jazyk v jazykovce učila ženská, co je o lekci na před a nebo se na místo tiskového mluvčího hrnul někdo, kdo ráčkuje a při delším řečnění se červená :grinning:
16. kvě 2009 v 18:12  • Odpověz
Nunacku, zde sidovolím ti velmi ale velmi odporovat - zaplaťpanbůh za ty co učí (externě) na VŠ a jsou ze soukromé praxe...na mé škole (právo, ekonomka) je tohle k nezaplacení. Samozřejmě není to bráno globálně,ale většina z nich je i bez pedagogického minima přínosnější než mnohý ze stálých vyučujících
16. kvě 2009 v 18:32  • Odpověz
cirrusa: Ale i tito externisté musí mít alespon vystudované pedagogické minimum, jinak by je nikdo učit nepustil a pokud ano, tak je to porušení zákona :wink:
16. kvě 2009 v 18:35  • Odpověz
Jinak souhlasím s tim, že když někdo něco učí, měl by tím i projít. Takže když někdo učí ekonomii na VŠ měl by chvíli pracovat jako obyčejný řadový ekonom, aby prostě měl i šajn o praxi a ne jen o teorii...
16. kvě 2009 v 18:36  • Odpověz
nun: já neshazovala samotnou pozici, ale fakt, že ji nebyl schopen zastávat, ačkoli to obvykle dělají sš :wink:

jo tak ta praxe a následné učení by byla obzvláště potřebná ..možná víc než to pedagogické minimum v opačném gardu :slight_smile: ...zrovna v té ekonomii to je až k pláči
ačkoli mám státnice z podnikové ekonomie, při podnikání jsem musel dostudovat spoustu věcí, které nám ani nenaznačili a naopak jsme se učili spoustu balastu (ale i ten jen teoreticky, že) ... v praxi nepoužitelné - hlavně, že měli nike, že to odučili :sweat_smile: ....
16. kvě 2009 v 18:49  • Odpověz
Já osobně beru pedagogické mimimum jako docela blbost - vzhledem k reakcím u nás na fakultě je to naprosto o ničem, nic se tam ti lidi nenaučili, 16 000 v haji, dva roky casu a jen kvuli papiru, aby mohli ucit to co už dávno umí..A že by je tam něco naučili, to se říci nedá.Holt špatněj systém. Bohužel si ho teď taky musím dodělat, abych mohla začít učit na fakultě :rolling_eyes:
No s tou ekonomií a řádovým ekonomem je to kapánek složitější, ale nebudu ti brát iluze :grinning:

No jsme totálně mimo téma, takže já už radši ani sem nebudu koukat, aby mne nesmázli... :sweat_smile: Nějak to tu dobojujte :wink:
16. kvě 2009 v 18:52  • Odpověz
Mě vždycky na vejšce nesutečně štvali ti přednášející, kteří nám do hlavy hustily neskutečné množství teorie a přitom v praxi viděli postiženého člověk jen z rychlíku :angry: :unamused:
U nás je školský systém vůbec celý takový vachrlatý :angry: :unamused:

cirrusa: Mě ekonomie absolutně nezajímá, takže o ní nic nevim :wink: :sweat_smile:
16. kvě 2009 v 19:25  • Odpověz
skoda, ze se netrefili :grinning: :grinning:
17. kvě 2009 v 07:18  • Odpověz
kristi: :wink: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
17. kvě 2009 v 16:31  • Odpověz
Měli házet spíš melouny...to by bylo jistější :sweat_smile:
17. kvě 2009 v 17:25  • Odpověz
zase peknej clanek. Ja souhlasim s tim,aby bylo vyzivne vyssí, protoze to, co dava napr. otec na bratra je fakt smesne, ale takhle se to taky delat neda
http://zpravy.idnes.cz/cssd-chce-zmenit-alimenty-bohati-by-platili-az-13-200-mesicne-pme-/domaci.asp?c=A090517_205151_deti_dp
18. kvě 2009 v 06:46  • Odpověz
18. kvě 2009 v 07:48  • Odpověz
kristi to je tezko..znamej neplati skoro nic pac ma za prve ex peknou p**u ktera mu dite neukazuje od narozeni a proc by mel teda na ni platit..rekl ze ji koupi vsecko ale ji primo s ni a to neee tak si nechal napsat min mzdu papiry na hlavu a ja nevim co a plati 300kc mesicne ale muze si za to sama pani..nicmene tim chci rict,ze u nas nevim jestli teda i jinde to tak delaji kdyz to nejak obejdes papirove nemusis skoro nic jaktoze to jde?
18. kvě 2009 v 08:01  • Odpověz
bradavicnik sebere bohatym vsecky penize a da je chudym a na sebe nezapomene.. :grinning:
18. kvě 2009 v 08:01  • Odpověz
nevim, Apii, muj ex platil na syna pres 300 eur mesicne a jeste pridaval jeho matce na skolku apod. kdo to chce obejit, tak to obejde, ze jo. Muj fotr taky nema nic, nemaka a daval mame nejakych 1500, proste smesne...
18. kvě 2009 v 08:05  • Odpověz
no vis jak je nekdo je hajzlik a nedava schvalne nic napise si min plat a jine veci aby nemusel davat to je hnus potom to chapu :astonished:
18. kvě 2009 v 08:08  • Odpověz
no prave, mylsim, ze ti lide, kterych se to tyka svym detem nic neodeprou
18. kvě 2009 v 08:10  • Odpověz
myslis ,ze tohle jde i v jinejch zemich takto cachrovat?ja nevim teda :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. kvě 2009 v 08:26  • Odpověz
tak to netusim
18. kvě 2009 v 08:33  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.