• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jedeme dál, už jako maminky

(Zamčená)
3. května 2010 
andrej vstavali jsme dnes v noc stejne :grinning: :grinning: :grinning:
29. črc 2009 ve 13:06  • Odpověz
Andrejko, tak z hotovek u nás mají akorát dršťkovou polívku :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Já bych pro sebe ani nevařila, ale manža říká, že to není zdravé jíst pořád studená jídla, což má určitě pravdu a že by si taky někdy dal teplou večeři :sweat_smile:
29. črc 2009 ve 13:06  • Odpověz
Blko, obal kilovku mouky plenkou a natoč hlavičku jak potřebuješ a z druhé strany strč tu mouku, ab se nemohl přetočil, to neodtlačí.

Poradili to jedné holčině v nemocnici.
29. črc 2009 ve 13:08  • Odpověz
U nás vaří o víkendu muž, tak vždy něco zbude a já vařím rychlovky - všechno do jednoho hrnce :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. črc 2009 ve 13:08  • Odpověz
blani ja taky nestiham varit sama varime s jirkou den predem oba :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
29. črc 2009 ve 13:09  • Odpověz
Míšo doktorka říkala že na to že jsme přišli najedený tak 120g za týden je málo..tak nevim,příští týden máme přijít znova,doufám že už to bude ok,byla by škoda jí začít přikrmovat když mám mlíka na rozdávání..
U nás se taky nevaří každý den,ale když už vařím tak se snažím aby to bylo tak na ty dva dny..zrovna dneska chci dělat lasegně :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Andy mi když přišli od doktorky domů tak se mi malá při kojení posrandila tak že ani plína to nestihla všechno pochytat,takže to krásně odnesla látková plína a ještě trochu i bodíčko,musela jsem jí celou osprchovat.. :grinning:
29. črc 2009 ve 13:09  • Odpověz
Blani já chodím do jedné trafiky oni tam prodávají i hotovky ale to jsou vynikající jídla,nedá s eto srovnat s tím co jsem kupovala v hrušce,včera jsem měla špenát a jindra měl vepřovou plec s bramb.knedlíkem a zelím a olizoval se až za ušima.
Evi fakt?no podívej jak jsme si to krásně načasovali. :wink: Jsem zvědavá jak to bude dneska.
Tak nám vyrážka na pusině zmizela,sice tu pokožku má ještě drsnou ale vyrážka je fuč.Dopomohlo tomu ta mast s kortikoidami a kapky.Snad s emu to už nevrátí.
29. črc 2009 ve 13:10  • Odpověz
Hanko, ona řve hlady?
Jsem někde četla, že se má řídit tím grafem a ne pouze váhovým přírustkem, jenže, kdybych já věděla kde. :confounded: A právě to bylo ve spojitosti, kdy pediatr nutil maminu přikrmovat, ikdyž bylo mlíka dost.
29. črc 2009 ve 13:14  • Odpověz
Míšo, tak přesně to říkala dr., že prej to tak jedna maminka dělala :wink: . Za pokus to stojí a ušetřím. Jenom koupit mouku :grinning:
29. črc 2009 ve 13:17  • Odpověz
Míšo neřve je to spokojené miminko :slight_smile:
29. črc 2009 ve 13:19  • Odpověz
Andrejko, tak to máš fajn, že prodávají dobrý jídla :slight_smile:

Hani, mně 120g nepřijde až tak málo. Mareček měl před 14 dny 2890g, takže přibral 300g za 14 dní a taky byl po jídle (cca půl hodiny), takže by měl o něco míň. A dr. říkala, že přibírá hezky.
29. črc 2009 ve 13:19  • Odpověz
Já nevím, co bych dělala, kdyby mi dr. řekla, že mám dokrmovat, protože málo přibírá (viz. Hanča) a já bych nechtěla, protože by hlady nebrečel a byl spokojenej. To fakt nevím. A já se prosazovat neumím, tak bych asi přikývla :zipper_mouth:
29. črc 2009 ve 13:20  • Odpověz
Tak to nevim co ta naše doktorka mele za kraviny,zbytečně se tak kvůli tomu musíme příští týden hnát..
Sofča papá pěkně,rozhodně se ošidit nenechá,holt si drží pěknou postavu už od mala,žádné přežírání :grinning:
29. črc 2009 ve 13:21  • Odpověz
tak my nabiram cca 200g tydne uz vazime 4125g a merime 55 cm
zitra jdem na kycle a ja se s vami rozloucim jdu se cumet na tv maly jeste spinka v autosedacce na kuchynskem stole :grinning: :grinning: :grinning: papapapapa
29. črc 2009 ve 13:23  • Odpověz
Hani :grinning: . My jdeme na konrolu taky za 14 dní, protože blinká, tak si ho chce zase převážit.

To máte fajn, že vám manžové vaří, to ten můj ne. Su ráda, když ho někdy vidím doma :pensive:
29. črc 2009 ve 13:24  • Odpověz
Já bych nepřikrmovala. Obvykle dítě přibere 150g za týden, ale jen zkraje, pak se přírůstek zmenšuje. 120g není takový rozdíl, když vezmu, že látková plena váží 60g :slight_smile:
Pokud by normálně čůralo, kadilo, bylo spokojené, tak bych se rozhodla sama. Ty si zodpovědná za své dítě, ne doktorka.

Hanko, v té zdr. knížce jsou grafy, výškový a hmotnostní, tak si tam zkus porovnat, jak se malá drží, jestli není nějak pod tím percentilem nebo jak tomu nadávaj. Jestli se drží zhruba ve stejné linii.
29. črc 2009 ve 13:26  • Odpověz
Dr. mi prcka neměří :frowning2: . Jsem ho zkoušela měřit krejčovským metrem :grinning:
29. črc 2009 ve 13:27  • Odpověz
Jo, látkovky, Míšo, ty si budeš tu Sketch plínku kupovat? Na pohled jsou hezké, i ta cena, ale škoda, že nejsou kvalitní :unamused:
29. črc 2009 ve 13:28  • Odpověz
Hanko, kdyby to bylo i příště málo, tak můžeš malou prostě na jídlo budit i v noci, aby nebyl interval nad 3 hodiny a snažit se kojení prodloužit třeba na 20 minut, nevím, jak dlouho kojíš.
Ale začít hned přikrmovat mi přijde jako kravina, tím si akorát snížíš produkci mlíka.
29. črc 2009 ve 13:28  • Odpověz
My blinkáme taky,zrovna dneska v autě si krásně ublinkla,že jsme přišli k doktorce s mokrým tričkem..
29. črc 2009 ve 13:29  • Odpověz
Blko, ne, nebudu.

Já si dneska koupila ještě nějaký pastelky a ultrafitku popolinku na noc. Ještě zvažuju ty BL, ale zatím nejsem rozhodnutá.
Jo a taky jsem koupila extendor, některý novorozenecký body z Tesca nám jsou akorát, ale rukávy stále velké, tak prodloužím jejich životnost :grinning:
29. črc 2009 ve 13:30  • Odpověz
Nad tím extendorem taky uvažuju. Ale napadlo mě k němu, když bych potřebovala to bodýčko prodloužit třeba jenom o 3cm, tak je na to moc velkej, ne?
Nemáš náhodou plínku od Tots bots fluffle nebo bamboozle? A ta jejich flexi tot vypadá taky dobře.
29. črc 2009 ve 13:42  • Odpověz
my jsme blinkali dohromady asi třikrát,jinak je to v pohodě.Tak jsem po obídku,malý se rozhdol nespat tak už je v lehátku a kouká na zvířátka.Jsem zvědavá jak dlouho to bude bavit.
29. črc 2009 ve 13:45  • Odpověz
Andrejko, tak to buď ráda. U nás se blinká pořád. I když si brkne nebo ne. Klidně i 2 hodiny po jídle, před dalším krmením. Taky mám celý tričko pocintaný :sweat_smile:
29. črc 2009 ve 13:49  • Odpověz
Blani fakt pořád?To je mi líto,Vojtík jen párkrát a to je má chyba,jsme si pořád říkala jedl málo,tak jsem mu cpala prso a on s emi takhle osvědčil,takže teď už neblinká
když nechce,nebo s eodtahuje,balím prso a je konec
29. črc 2009 ve 13:56  • Odpověz
teď si Vojtík povídá se zvířátky je sranda ho poslouchat jak tam mudrcuje
29. črc 2009 ve 13:57  • Odpověz
No sláva katulen už má mimíska :wink: A nakonec to byl císař? No hlavně at jsou brzo doma a v pořádku :wink:
29. črc 2009 ve 14:03  • Odpověz
Andrejko, to je fajn, že si tak povídá. Já se snažím nechávat Marečka taky samotného, ať si taky vystačí sám, ale on je hodně chovací.
29. črc 2009 ve 14:06  • Odpověz
Blko, no v klidu má ten extendor tak 5 cm.

Náš mladej taky občas blinká, prostě se přežere, jenže já mu prso nenutím, on ho chce dobrovolně :grinning:
Klika, že mám tolik bodyček, já ho totiž hned převlíknu. :grinning:
29. črc 2009 ve 14:07  • Odpověz
Jo a bamboozle mám, je super, ale neskutečně dlouho schne.
29. črc 2009 ve 14:08  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.