• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jedeme dál, už jako maminky

(Zamčená)
3. května 2010 
Hani, já jsem Marečkovi taky podložila hlavičku moukou, ale on je liška podšitá. On se zavrtí a né, že odtlačí tu mouku, takovou sílu nemá :grinning: , ale vykroutí se tak, aby mohl dát hlavičku na tu svou stranu :angry: . Takže mě koupě těch polohovacích válečků asi nemine :frowning2: . Co mi radila dr. je asi toto http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=19089899&tab=5 ale obávám se, že to by nám nepomohlo. V obchodě jsem ty válečky viděla za 500,- :astonished: . Ještě dneska mrknem do jiného, ten je snad levnější a i ty válečky budou levnější. Na netu jsou kolem 300,- takže fakt rozdíl, ale zase než by dorazily, tak by to trvalo :unamused:
31. črc 2009 v 11:20  • Odpověz
katerino, kacenka mi na tech prvnich dvou fotkach vubec neprijde malinka, je moc hezka.. v te autosedajde uz je to diblik malinkatej, ale to vsichni mimisky mi tak prijdou :slight_smile:
31. črc 2009 v 11:28  • Odpověz
Blko, pokud se odsune od mouky, tak tenhle váleček odsune určitě.
Napadá mě koupit to, co máme my, dotoho ho napasuješ na záda, z toho se snad nevykroutí a pak mu hlavu zapřeš moukou :grinning:

Hanko, já peru každý den, protože mám látkovky a dneska budu prát 2x, ikdyž včera jsem neprala a zítra taky nebudu, bo pojedem na chatu.
31. črc 2009 v 11:45  • Odpověz
Blko, já mám fenyklovej čaj, normálně porcovanej pro miminka. Nevařím z fenyklu jako takového.
31. črc 2009 v 11:46  • Odpověz
Míšo, právě proto to nechci kupovat. Jo, to, co máš ty chci koupit, ale říkám, byli jsme v jedné prodejně a tam za to chtěli 500,- až 600,- což jsem teda odmítala dát :sweat_smile: . Dneska zkouknem ještě v té další prodejně a když to bude za stejnou cenu, tak to koupím. Co mi zbývá :confounded:
31. črc 2009 v 11:46  • Odpověz
Já peru 2 naše pračky a prckovu 1-2. Z toho jedna látková. Ale až je budu používat ještě víc než teď, tak přibude asi aji 1 pračka. Ale mě to baví, protože "něco" dělám a přitom nic nedělám :grinning:
31. črc 2009 v 11:48  • Odpověz
Tak já pračku látkovek naplním asi za den a půl, někdy za den, zaleží jak často kojím a přebaluju.
Krom toho mám určitě pračku manžovo pracovního, to bude dneska, no a pak tak 2 pračky oblečení během týdne, do toho občas ručníky atd. a cejchy, povlíkám 1x za dva týdny, takže ono se to nasčítá.
31. črc 2009 v 11:52  • Odpověz
holky ja peru taky dost a to jsme na papirovkach.. :sweat_smile:
31. črc 2009 v 11:55  • Odpověz
blani: měla 2020g a 42 cm. porod by nezvládla, protože je hodně maličká, ten zátěžák to ukázal, že srdíčko bylo hodně pomaloučku.
31. črc 2009 ve 12:04  • Odpověz
Míšo, ty pereš jenom ručníky v jedné pračce :confused: ?

Kateřino, aha, tak to jo. A kolik vážila při odchodu? A v kolikátem týdnu se vlastně narodila?

Jako kdybych ho po každým ublinknutí přeslíkla, tak taky můžu prát pomalu denně jenom jeho věci :sweat_smile: . Možná vám přijdu jako čuňátko, ale přeslíkat ho pokaždé, co si ublinkne, tak ho přeslíkám min. 15x denně. Nehledě na to, že nemám tolik oblečení :sweat_smile:
31. črc 2009 ve 12:19  • Odpověz
Blko, no ručníky, utěrky, osušky. Osušky jsou vždy dvě týdně, jsou hodně velké, ručníky máme tak 4 minimálně týdně a utěrek několikero.

Já tedy malého po ublinknutí převlíkám, jeho bodyčka normálně házím k plenkám, nebo k našemu oblečení, když jsou prací jen na 40. On si vždy ublinkne na rameno a mně vadí, že to má mokré :grinning:
31. črc 2009 ve 12:22  • Odpověz
Míšo, aha, tak to potom jo :wink:

On si často ublinkává ze spánku, takže tím přeslíkáním bych ho akorát vzbudila a až se potom probudí sám, tak už je suchej :sweat_smile: :grinning:
31. črc 2009 ve 12:29  • Odpověz
Chduák Mareček, spinká a u toho brečí :frowning2: . Fakt ty kapky musím koupit. Snad mu pomůžou. Jenom su zvědavá, jak mu je budu dávat. Mám problém i s těma vitamínama od dr. :sweat_smile:
31. črc 2009 ve 13:11  • Odpověz
Ahoj maminky :slight_smile: jen v letu zdravím
Kači Kačenka je kráááásná :slight_smile: je to takovej puclíček :wink:
Jinak taky nás teď ty prdíci nějak trápí,ale většinou se chvilinku kroutí až je vykroutí :grinning: ale taky při tom někdy pobrekává :frowning2:
jinak pračky-plíny obden a prckovo hadříčky tak 1-2 pračky týdně to podle toho jak moc si hraje na fontánku anebo si ublinkne :wink: :grinning: a naše hadry tak taky 2x týdně :slight_smile:
31. črc 2009 ve 13:30  • Odpověz
Kači, ty už jedeš full-time v látce?
31. črc 2009 ve 13:33  • Odpověz
ahoj holky

blanicko jestli chces malemu pomoct od prdiku doporucuji tyhle kapicky my je nasadili ve stredu a öd te doby maly prdi jak urvany tuk tuk tuk fakt to jsou rachy jako hrom tyhle kapicky maji za ukol odvadet plyny ze strev a jso naprosto prirodni akorat u nas jsou drahe ja je mam z polska za polovinu cca 250 korun :wink:

http://www.lekarna.cz/probioticke-kapky-pro-deti-5ml/

my jsme plne na umele vyzive a maly se dnes pokajdil sam takze mame pocit ze fungujou

akorat ted mame trosku jiny problem maly pije z lahve a z niceho nic se zacne vztekat a plakat jako kdyby ho nekdo pichl do zeber a po dopiti taky vubec nevim co mu muze byt jsem z toho rozhozena
31. črc 2009 ve 14:21  • Odpověz
Evi, tady o těch kapkách vím, ale je to fakt palba :stuck_out_tongue_closed_eyes: . A jenom 5ml. Já zkusím prve ty Baby calm, jestli pomůžou.
Teďka jsme si schrupli, protože brečel pořád ze spaní a když jsem ho měla na sobě, tak přestal. Tak jsem si s ním sedla a začali se mi zavírat oči, tak jsem začala sjíždět do pololehu a spali jsme :grinning: . Já na zádech a Mareček na mě bříškem na bříško a byl klid :slight_smile: . Teď ještě dospává, ale za chvilku bude asi vstávat na jídlo.

Jsme tady byli jak u Šípkové Růženky. Manžel taky spí :grinning:

Evi, tak to vůbec netuším, proč by mohl brečet u jídla :frowning2: . A nezměnili jste třeba UM?
31. črc 2009 v 15:09  • Odpověz
Při odchodu 1940g a narodila se v 38+3 tt. Včera v poradně měla 2090g.
31. črc 2009 v 15:11  • Odpověz
Tak jsem koupila Sab simplex a malá se mi během půl hodinky pěkně po.... a za další hodinku znova. Tak jsem ráda.
Jinak Andreasku jj, máme stejně staré holčičky :wink: :slight_smile:
Holky spí vám dítka přes den? Mě Amálka moc ne, jedině v kočáru. Jo a ve středu jsem od manži dostala auto a tam zaručeně usne taky takže manža nestačí kupovat benzín :grinning: .
31. črc 2009 v 15:13  • Odpověz
Blko, ani na břiše se nevyprdí?

Jinak já po obědě, vyluxovala, vytřela, naplnila myčku, pračku, malej chrněl, pak se probudil, nakojila jsem a vytuhla jsem v posteli. Vzbudil mě telefon od manži, tak se kouknu, chrní malej, vedle já, vedle chrní psice, to jsme osazenstvo :slight_smile:
Jsem si teď uavřila špaldu a počítám, že půjdem kojit podle zvuků z ložnice.
31. črc 2009 v 15:14  • Odpověz
Holky, Kačenka mi dnes nechce moc spinkat, jestli je to tím dusnem :sweat_smile: Teď teda spí, ale jinak celý den vždycky tak půl hodky nebo i míň. :sweat_smile:
31. črc 2009 v 15:15  • Odpověz
Evčo: jak dlouho po císaři, jsi začala tak nějak fungovat v domácnosti?
31. črc 2009 v 15:16  • Odpověz
Jo jinak obdivuju všechny maminky, které dávají látkové pleny, jsem ráda, že mají jednorázovky :sweat_smile: . Takhle peru obden a žehlení mám habakuk. Plínky používám jen na přikrytí, utírání a na podložku, ale ono když se to vezme tak jich tam za ty dva dny takových 10 mám určitě. Včera jsem byla s malou na kyčlích tak jsem ráda, že je má v pořádku a nemusí ty plínky nosit :sweat_smile: :confused:
31. črc 2009 v 15:17  • Odpověz
Kačko, mě taky malá nespí, musím jí pořád vozit v košíku, ale jakmile přestanu je zle :rolling_eyes:
31. črc 2009 v 15:19  • Odpověz
Tak doufám, že bude spinkat alespoň v noci :grinning:
31. črc 2009 v 15:20  • Odpověz
Kači, tak to ti krásně přibírá :slight_smile: . A taky ti přijde jako takovej drobeček jak všichni říkají? Všichni říkají, jak je hrozně malinkej a mně to ani nepřijde :sweat_smile:

Ipuško, mně Mareček spinká někdy víc, někdy míň, ale celkem dost, což su ráda :slight_smile: . Ráno je vzhůru kolem té šesté, kdy krmíme tak hodinu, hodinu a půl, pak usne, nakrmíme a pak buď usne nebo ne, ale většinou jo, protože jdeme na procházku :grinning: . Když se vrátíme, tak po jídle někdy usne někdy ne a odpoledne taky spí. Pak většinou večer bývá hodinku až dvě vzhůru a pak někdy ještě dýl a to mývá asi bolení, protože to i ty 2 hodiny brečí. Ale jinak mi spí fakt krásně :slight_smile:
31. črc 2009 v 15:21  • Odpověz
Míšo, no, jak jsem se vzbudila, tak jsem prd slyšela :grinning:
31. črc 2009 v 15:23  • Odpověz
nn blani UM mame porad stejne

katerino ja jsem zacal fungovatuz ve spitale vsichni rikali ze se vymykam ale musim rict ze jak dlouho neco delam anebo ak nosim danika nebo kdyz na me lezi tak me boli jizva a bricho ale tak zhruba jsem samostatna
31. črc 2009 v 15:24  • Odpověz
Blko, tak ho dávej víc na bříško, když je vzhůru a ty ho kontroluješ.
Nebo malej tedy docela snadno prdí, když je svlečenej na přebalováku, tak stačí mu zvednout nožičky a už to jede, když je oblečenej, tak to nefunguje, myslím jako nesmí mít plenky, no a pak ho hodím na břicho a on se někdy tak různě kroutí a pak taky vyjde prd :grinning: a někdy i s obsahem, už mu lehce hážu mezi nožky volně loženou nesloženou plenku, protože jinak mám pkaděný kde co i sebe :grinning:
31. črc 2009 v 15:26  • Odpověz
holky ted na jine diskusi kam chodim psala kamaradka ze ji volala maminka ze je jeji mladsi sestricka v nemocnici je v sestem mesici a miminko je mrtve netluce srdicko :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2:
31. črc 2009 v 15:27  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.