• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jedeme dál, už jako maminky

(Zamčená)
3. května 2010 
nebo bude jak téééén jak se jmenuje :astonished: :astonished: :astonished: noooo Hejma :grinning:
20. srp 2009 ve 13:39  • Odpověz
Tak já Sofču ted přebalila dal zpět do košíku a posrandila se znova,to tu plínu měla asi 2 minuty :confounded:
Ahoj Smouli já se letos do plavek taky nervu,já zas bojuji s 10 kilama navíc,špekem na břiše a striema,jenže já ještě nezačala vůbec cvičit,pořád o tom jen melu.. :frowning2:
Kdybys bydlela blíž tak bych na parafínovou vanu přijela,bys mi udělala slevičku ne? :wink:
20. srp 2009 ve 13:41  • Odpověz
Smouli, až na ty fidorky, co? :grinning:
20. srp 2009 ve 13:43  • Odpověz
míšo hezkéééééé :dizzy_face: a já malý dnes vysvětlovala ráno v 5h že nééé ale že až v 7h joo že má vstávat a ona??? se na mě tlemila, tak jsem ji to odpustila :sweat_smile: :dizzy_face:
20. srp 2009 ve 13:44  • Odpověz
hmmm fidorky to jo no-ale to snad přejde :unamused: :slight_smile:
20. srp 2009 ve 13:44  • Odpověz
Andrej, fusak vypadá dobře :slight_smile:

Hani, Sofinka je krásná a jakýho má kohouta. Na té poslední fotce je vaně je super :slight_smile:

Jitu, super úsměv. Dlooooooooouho přemýšlel, jestli se má vůbec usmát, co :grinning:
20. srp 2009 ve 13:49  • Odpověz
Hani, já jsem to měla včera. Přebalila jsem, dala novou plínku, ještě nebyla ani zaplá a sranec. Tak znova. To už jsem ho aji oblíkala a znova. Takže až na potřetí se to povedlo :grinning:

My se jdeme dneska koupat na lom, jak manža přijede z práce :slight_smile:

Šmouli, taky mám pořád chuť na sladký :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. srp 2009 ve 13:52  • Odpověz
Blani, to víš, nejdřív koukal, jestli jsem se nezbláznila :grinning: On se smál, tak mě napadlo, že si vezmu fotyho stroj, tak koukal na něj, co to jako má nad hlavou :grinning:
20. srp 2009 ve 13:52  • Odpověz
myslím, že těch co letos nevylezou v plavkách bude víc :grinning: nějak mi ten vršek nesedí je o pár čísel menší asi tak o dvě :grinning: tak já tady po tom orbitreku pořád jen pokukuju a skutek utekl. holky jakej máte názor na to očkování pneumokoka? já totiž vůbec nevím
20. srp 2009 ve 13:54  • Odpověz
Já už jsem v plavkách byla. Ikdyž tedy vršek bikin tam byl jen tak do počtu :grinning: :grinning: zakrejvá mu zhruba bradavky :grinning: :grinning:

Já jím taky víc sladkýho, ale to je tím kojením.
20. srp 2009 ve 13:57  • Odpověz
Sun, já jsem zatím pneumokoka neřešila, zatím nás čeká to povinné a pak si musím někde nastudovat pro a proti, protože rozhodně budou i nějaká proti. Taky uvidím, jak se Alex vypořádá s hexou, jaká bude reakce.
20. srp 2009 ve 13:58  • Odpověz
Jitu :grinning:

Já mám jedny starý plavky, kde je ten vršek celkem OK (až jsem sama hleděla :grinning: ) a pak druhý, který jsem měla na sobě tak 2x a tam mám vršek do počtu, jak píše Jitka :grinning: . Jako já se do nich obleču, ale to břicho. 5. měsíc hadra :rolling_eyes:
20. srp 2009 ve 14:00  • Odpověz
Sun, abych byla upřímná, tak ani nevím, k čemu ten pneumokok je :sweat_smile: , takže jsem nad tím ještě nepřemýšlela. Ale my máme s očkováním ještě čas. Teď máme měsíc, co nám píchli TBC a prý se nesmí 3 měsíce očkovat, takže ještě 2 měsíce bude klid. A pokud nebude mít zhojené ramínko, tak i víc.
20. srp 2009 ve 14:01  • Odpověz
Asi si uvařím caro a dám si k tomu něco sladkýho :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Mareček mě dneska vysává celkem dost, tak ať má co vysávat :grinning:
20. srp 2009 ve 14:02  • Odpověz
Ono se jako na všechno názory různí, ale spousta lékařů nedoporučuje očkovat Prevenar - pneumokoka jen tak jako prevenci, ale pouze v indikovaných případech - např. špatná imunita, záněty uší apod.
Někde jsem četla, že jsou dvě varianty očkování - jedna pro mimča, kde je ale jen pár kmenů a druhá pro předškolkáře, kde už je látka asi proti více než dvaceti kmenům pneumokoka.

Zatím se přikláním k tomu zbytečeně organismus nezatěžovat, už tak to povinné očkování zatěžuje až až.

Akorát pak ty reklamy v telce jsou na pěst. :angry:
20. srp 2009 ve 14:10  • Odpověz
Jinak těch kmenů je stejně cca 90, takže chráněno dítko stejně úplně nebude, proto jsem nedůvěřivá, že to není jen tahání peněz z rodičů, farmaceuti pak krásně vydělávaj.
20. srp 2009 ve 14:15  • Odpověz
no já jsem právě něco podobnýho četla byl to článek od nějakýho dr. tak jsem k tomu taky dost nedůvěřivá jestli nejde jen o reklamní tah
20. srp 2009 ve 14:19  • Odpověz
Sun my toho pneumokoka dát chceme,ale až dýl,nejdříve dáme ty povinný Hexavakcíny a pak uvidíme..mám doma od doktorky letáčky tak jsme to včera studovala,jedna ta dávka stojí kolem 2000kč,když to začneš dávat od 6.týdnů-6.měsíců tak ty dávky jsou potřeba 4 a kldyž počkáš a začneš až v 7.měsících-11.měsíců tak ty dávky jsou 3 a od 12-23.měsíců jsou ty dávky 2..
Blka mě dneska Sofinka taky vysává to je děs,přitom doma takový vedro neni,tak do sebe leju tekutiny aby se to mlíko mělo vůbec z čeho dělat..
20. srp 2009 ve 14:24  • Odpověz
No a když počkáš do dvou let, tak je dávka 1.

A přeočkovávat se právě musí, protože pidi dítě nemá tak dobrou imunitní odpověď. Takže já nedůvěřivka.......... :grinning:

Ale každý jsme zodpovědný za své děcko, takže si to musíme rozhodnout a pak se s tím ztotožnit. :wink:
20. srp 2009 ve 14:27  • Odpověz
Sofča usnula tak jsme se pustila do žehlení,ted odpočívám u pc a jím jogurt,mám tam toho děsnou hromadu tak žehlím s přestávkami :wink:
20. srp 2009 ve 14:27  • Odpověz
Hani, v takovým vedru žehlit :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. srp 2009 ve 14:34  • Odpověz
Blani, já taky žehlila. Ale já jak skoro nic nežehlím, tak jsem s tím byla raz dva hotová :grinning:
20. srp 2009 ve 14:35  • Odpověz
sun, s tim "velkym" koupanim to mas pravdu, to bylo porad dones tohle a dones tamto.. priste jdu taky ja :grinning: no jinak co myslite, lehla jsem si a behem peti minut se mala zacala kroutit, tak jsem nakojila a ted se vzteka v lehatku.. stihla jsem ale prevlict jeji prosteradylko a povleceni na perine a hodit to spinavy do pracky, aspon ze tak.. vy jste toho nakecaly :slight_smile:
20. srp 2009 ve 14:35  • Odpověz
Alex dneska zase nespí, jestli spal dohromady od rána 20 minut, tak je to hodně, teď tu kouká v lehátku.
Až bude prudění neúnosné, přebalím a nakojím a půjdem ven.
20. srp 2009 ve 14:37  • Odpověz
Tak to já bych nežehlila. Leda až večer, ale teď fakt ne.

Jitu, tak to ti skoro nic nenaspal :confused:
20. srp 2009 ve 14:40  • Odpověz
Blani, ne, on má dny, kdy přes den prostě nespí. Třeba usne na 5 minut a pak kouká. Ale já ho nechávám v postýlce v dobu, kdy chci, aby prostě byl v postýlce, což je třeba kolem oběda, jestli spí, to už neřeším.
vím, že je ještě brzo, že se dítě dá vychovávat až od cca třetího měsíce, ale co kdyby :grinning:
20. srp 2009 ve 14:42  • Odpověz
ja bych chtela dat sabinku naockovat proti meningokokovi.. jenze i z toho pneumokoka mam strach.. jenze zase ji ockovat na vsechno taky neni dobry.. ach jo..
jitko, co radis? :wink:
20. srp 2009 ve 14:43  • Odpověz
tak malej byl doteď hodnej ležel tady v houpátku a byl štastnej samá sranda a přišel martin, že si s ním bude hrát a kluk po deseti minutách řve jako by ho vraždily :rolling_eyes: tak doufám, že si ho taky uklidní protože pak většinou končí brouček u mě.
20. srp 2009 ve 14:45  • Odpověz
Andreasku, já menigkokoka taky ještě nezkoumala, já na to potřebuju vždy dlouhý čas, jsem hrozná šťoura.
Akorát mi nějak uvízlo v hlavě, že nejohroženější jsou pubescenti na menigokoka.

Osobně počkám, jak se bude Alex jevit stran imunity, jaký budou reakce, jak bude nemocnej apod. Ani jsem se ještě neptala na názor naší pediatričky, zatím si myslím, že je dost času.
20. srp 2009 ve 14:46  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.