• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jedeme dál, už jako maminky

(Zamčená)
3. května 2010 
jitko, mam pocit, ze ohrozene jsou male deti a pak teenageri nejvic.. :unamused: z toho mam desny strach..
no ono z ceho ne.. ale zase nechat ditko naockovat na vsechno mozny taky neni nejlepsi..
jak pises, uvidime, jak na tom budou s imunitou.. snad dobre, budu se snazit kojit co nejdele :slight_smile:
20. srp 2009 ve 14:55  • Odpověz
Andrej, myslím, že u meningokoka malé děti nejsou moc ohrožený, že maj lehčí průběh. Každopádně ten nejhorší stejně očkování nemá.
20. srp 2009 ve 14:57  • Odpověz
jo to tam taky psaly, že na ten nejhorší se vůbec to očkování nevztahuje a je to jen na nějaký jeho kmeny. no taky to zatím řešit nebudu, tak malej už únavou usnul.
20. srp 2009 ve 14:58  • Odpověz
Jitu, no tak hlavně, že ti v té postýlce vydrží ležet. To u nás nehrozí.
20. srp 2009 v 15:02  • Odpověz
Jde o onemocnění, které se vyskytuje v průběhu celého roku, postihuje děti od kojeneckého věku i dospělé. Největší výskyt se udává ve skupině kojenců a dospívajících, tzv. -náctiletých, kde se bohužel v posledních letech počet onemocnění zvyšuje. Většinou onemocní do té doby zdraví jedinci, často jde o děti, které téměř nikdy nebyly nemocné. Zdrojem infekce je nemocný člověk nebo bacilonosič, nákaza se šíří kapénkovou infekcí. Inkubační doba, což je doba mezi nákazou a propuknutím nemoci, je od 1 do 8 dnů.

tohle jsem nasla.. :frowning2:
20. srp 2009 v 15:04  • Odpověz
ale fuj fuj, nechci strasit s nemocema.. sup na veselejsi tema :grinning:
20. srp 2009 v 15:05  • Odpověz
Tak andííílek už konečně usnuuul :slight_smile: je pěkně mrzutej z toho hicu :confounded:
Jinak sladký to bych žraláááááááááááá po kilech :sweat_smile: :grinning:
Blani už jsem vyzrála na tu Azalii jak se musí brát přesně :wink: jelikož pokaždé koupáme v půl osmé tak ji beru v osum páč to tutově sedím v křesle(mam je tam přichystaný na stolečku:wink:) a kojím :wink:
Holky mrkli jste na diskuzi o nekojení???docela boj co? :grinning:
20. srp 2009 v 16:20  • Odpověz
V Holandsku se pneumokok teda ockuje. Prvni ockovani uz mame za sebou, kombi (tetanus, zaskrt, cerny kasel, Haemophilus influenzae typ b) a k tomu jeste toho pneumokoka. A za mesic nas ceka opacko, uz ted jsem z toho nervni. Tady se zase vubec uz neockuje TBC.

Mala ted po boji usnula v kocarku, venku je asi 200 stupnu na slunci, tady doma zatim 25 v prizemi a v patre asi 30... hruza. Uz aby prisla ta avizovana bourka!

Holky, jste doma hodne akcni? Myslim, jako kdyz deti spi, ze se vrhnete do kuchyne nebo na zehleni.. ja teda udelam to nejnutnejsi a pak tady sedim a koukam, si rikam, ze po tech nocnich si pres den muzu oddachnout.

Tak uz nespime... vyplivla dudaka a je vzhuru.
20. srp 2009 v 16:25  • Odpověz
Janeke malej už taky nespí :frowning2: probudilo ho tlačení prdíků :wink:
No s tím úklidem jak kdy většnou sedím a říkám si co všechno musím udělat,ale nějak vůbec nemám energii :sweat_smile: no a pak je den kdy se na to všechno vrhnu a je hotovo :wink:
20. srp 2009 v 16:35  • Odpověz
Taky mam dny, kdy se na vsechno vrham ... minuly tyden jsem dokonce umyla okno (jedno okno, zas to nebudem prehanet, ze), ale vetsinou koukam jak z jara.
Jeste porad si zvykam, nejsem zadna instantni dokonala matka.
20. srp 2009 v 16:42  • Odpověz
Já tedy nemám dny aktivní :grinning: Mně se nechce nic dělat nikdy, to se mi nechtělo ani před těhu.

Tak malej spal v kočáře opět asi 10 minut, teď tak chlastal, až mě celou poblil :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. srp 2009 v 17:18  • Odpověz
tak jsem natrhala rybiz a pecu buchtu, nahore se snehem :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. srp 2009 v 18:59  • Odpověz
holky taky těm vašim prckům zapáchá z úst jakoby skyslé mléko?? nebo to jen našim co dáváme nutr?? :astonished:
20. srp 2009 v 19:38  • Odpověz
smouli ja nic takoveho nepozoruju :sweat_smile:
20. srp 2009 ve 20:14  • Odpověz
ahojky-malá mi tady už od 6 chrní v kočárku,dohání to včerejší celodení nespaní

andry ty si zase pekla?ty seš holka šikovná :grinning:

šmoulino zdarec seš tady nebo du zase pozdě? :confused: malé nic z puseny cíti nejde,du vás dočist
20. srp 2009 ve 20:20  • Odpověz
ahojky reni a sun :slight_smile:
sabinka dnes pospava nejak cely den, asi je zmozena tim horkem..
jo reni pekla jsem z rybizu ze zahradky jakoby piskot, rybiz a na to uslehany snih a plech je skoro snedeny :grinning: jak prijede tomas, tak se po buchtach jen zaprasi :grinning: no ja si samozrejme taky poradne zakrojila :grinning:
sun, tohle fakt nechapu.. prece kazda holka zna sve telo a tak nejak se pozoruje.. no nejde mi to do hlavy..
hezky se vyspi.. papa.. my pujdem koupat a pak kojo, pak mala snad usne a pujdu taky.. dobrou noc..
20. srp 2009 ve 20:31  • Odpověz
čau sun :wink: no tohle já nedokážu pochopit :confused: ty už zas frčíš?na tebe nemám vůbec štěstí

andry-já si na zitra na snídani koupila makovej závin a mám upečeno :grinning:

malá už se asi probouzí tak přivolám tátu na pomoc a půjdem umývat,dnes jen žíněčkou,spí už přes 3 hodiny,snad bude v noci spinkat :sweat_smile:
20. srp 2009 ve 20:44  • Odpověz
Smouli a neblinkala malá?
20. srp 2009 ve 20:58  • Odpověz
Ahoj.
Jsme teď kojili, snídám a ještě zalezu na chvilku do pelechu. :grinning:
21. srp 2009 v 06:17  • Odpověz
Zdravím holky,
přeji všem krásnej den!!!! Nejraději bych řekla: Konečně páááátek....Ale pro nás to už jaksi nemá význam co :sweat_smile: :grinning:
21. srp 2009 v 06:22  • Odpověz
Heluli, i pro nás to má význam - bude chlap víc doma a tak mu šoupnu malého :grinning:
21. srp 2009 v 06:31  • Odpověz
Dobré ráno holky :slight_smile: . Teď jsem dosnídala a půjdeme k dr. na převážení.
21. srp 2009 v 08:30  • Odpověz
Kuk kočky,

tak malá nám spinkala přímo ukázkově, od 22h do 6h, teď si kopká nožkama a kouká po hračkách. Uvidíme jak dlouho ji to bude bavit :grinning:

Jinak se nám montují nový vchodový dveře, jsem moooooc zvědavá na výsledný efekt, jsou celoprosklený, kvůli světlu, konečně budou těsnit a jsou bezpečnostní, huráá :slight_smile:
21. srp 2009 v 08:30  • Odpověz
Teda Charlie, neprovokuj s tim spanim :wink:
Ja krmila v 21, ve 2, ve 4 a v 6 ... ted snad uz spi.
Andrejko, nejdriv koupat a pak kojeni? Tak to u nas fakt neexistuje, to by mala cely koupani prorvala hlady. My musime nejdriv kojit a pak koupat.
21. srp 2009 v 08:38  • Odpověz
Dobré ránko holky,tak včera gynda dopadla super.Doktorka je moc příjemná,šití s ekrásně zahojilo,předepsla mi antikoncepci,ani to vyšetření nebolelo. :slight_smile: no a pak jsem celý den byla u našich.V noci Vojtík trochu stávkoval,plakala nechtěl po čtvrté hodině spinkat tak s ním Jindra chodil po bytě,a to jsme mu pořád říkala,že má zalézt do postele a spát,když jde do práce.No nakonec jsem malého uvozila v koši a přendala do postýlky a byl klid.Teď chrní u mě v posteli.
charlie tak to s enám ještě nepovedlo aby malý tak dlouho spal.
jo a v noci nás pořádně vyděsil,začal nám poplach na monitoru.Úplně vyděšeně jsme letěli oba k postýlce a malý si spokojeně dál spal,jen se z boku překulil na záda tak asi byl mimo dosah.Ale byly to nervy. :astonished:
Jdu se pustit do praní,zítra asi pojedeme na víkend pryč,no Jindra určitě jede montovat k známým kuchyň tak možná pojedeme s ním,ještě uvidím.
21. srp 2009 v 08:51  • Odpověz
janneke tak u nás je to to stejný, koupání musí být po koju, jinak řveme jak tuři :grinning:
Jo a to spaní je u malé asi zázrak, už jsem si zvykla, že tak krásně spinkává, že pokud se to změní, tak zas budu chodit jak mrtvola :confused: Já to jdu ale zaťukat...

andrej a jakou tu antik. máš?
21. srp 2009 v 08:56  • Odpověz
Charlie, uzivej si to, treba to male vydrzi! Ja se jen trepu na chvili, kdy se konecne vyspim vic jak 4 hodiny v kuse...
Kdyz vas tak ctu, holky, ani nelituju, ze monitor dechu nemame. Takhle se stresovat kvuli planym poplachum. Mala spi v postylce vedle mne, na dosah, takze kdyz neco je, slysim ji.
Ja taky ted premyslim nad antiko. Pilule nechci kvuli kojeni, a stejne jsem pred tehotenstvim s tim mela takovy problemy, rikam si, ze s pilulema uz snad radsi znova nezacnu. Sileny migreny kazdy mesic. Jak jsem prestala brat prasky, zmizely i migreny.
A nejaky telisko mi prijde strasidelny, vlastne jakakoli antiko, kterou nemuzu sama prestat brat, vyndat nebo proste zrusit ve chvili, kdy by mi z toho bylo zle.
Takze tech metod uz moc nezbyva... achjo, stejne jsem pri porodu na mm vykrikovala, ze se povinne musi dat sterilizovat, tak asi pujde. Co si o tom myslite? My uz stejne dalsi dite nechceme.
21. srp 2009 v 09:07  • Odpověz
Dobré ráno :slight_smile:
Naše noc:prďola usnul v 10 a kojo v 2:30,3:20 a ještě v 4:30-nenažránek :grinning: ale pak spinkal do 8 :slight_smile: já usla v 11 a od sedmi do osmi ráno jsem střídavě honila mouchu(mrchu jednu hnusnou :angry:) a spala :rolling_eyes: :grinning: a teď už zase plače hlady :fearful:
Jmiso taky si těším na víkend že bude manža víc doma :wink:
Janeke a co antikoncepční čípky :wink: já je taky používala (když jsem musela přerušit antiko) :wink: dobrou zkušenost mam s Pharmatex je to francouzký výrobek tak to možná budou mít i u vás :wink:
Charlie teda tak to byla supééér noc :wink:
Andrej jej to byl šok co? :confused: no z tohoto důvodu jsem ten monitor ještě nepustila :wink:
Blani tak ať u dr. pořídíte dobře :slight_smile:
Tak jdu zase sytit nenažránka :rolling_eyes:
21. srp 2009 v 09:17  • Odpověz
charlie já mám pilulky Azalia jsou to jediné prášky pro kojicí,tak uvidíme,snad nebudu zapomínat. :wink:
Doktorka mi tělísko ani nedoporučila.
21. srp 2009 v 09:31  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.