• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jedeme dál, už jako maminky

(Zamčená)
3. května 2010 
reni my pijem cajicek na prdiky ne vodu ale jsme na UM a urco bych radeji dokrmila nez trapit hladem a kdyz rikas ze po jidle jeste hleda tak to jeden den zkus prikrmit co????
23. srp 2009 v 08:51  • Odpověz
Hani-já si myslím,že už to mlíko nemáme asi tak výživný,páč dřív když vypila obě prsa,tak hned odpadla a teď se mi už ani tolik nenalívají ptž pije častějc tak to ty prsa nestíhaj dotvářet,já jdu příští týden k dr tak se jí musím zeptat jestli jí teda třeba na noc dát trochu toho nutrilonu aby dýl vydržela,jenže v porodce jí ho dávali a trpěla tam chudina na strašný prdíky a ty teď mi nemáme,tak ztoho mám trochu obavy,to zase nemusí spát z prdíků ale bude zasycená,tak já nevímj :confounded:
23. srp 2009 v 08:54  • Odpověz
reni brouku prdiky budou z cehokoliv ne je z nutrose ale jen do doby nez si na to zvykne treba dank mel i zacpu musela jsem mu pomahat trubickou
23. srp 2009 v 08:55  • Odpověz
Tak jsme si právě z pravého bojkotovaného prsu odsála 80ml tak to opravdu moc neni,ale prso jsme měla docela nalitý,v levém nemám nic protože z toho pije skoro pořád,vůbec nevim proč to pravé nechce,začla s tím včera dnes to bohužel pokračuje :frowning2:
Já jí nikdy UM nedávala tak nevim jak bude reagovat,ale když pije mlíčko ode mě tak na prdíky netrpí...
23. srp 2009 v 09:08  • Odpověz
ahoj evi-to já bych jí netrápila,uvidím dnes a jestli jí to nebude stačit tak jí asi ten nutroš dámale vůbec netuším kolik jí toho dát,páč nevím kolik pije z prsa :sweat_smile:
no poprvé jí toho dám jen trochu a uvidím,a máš taky nurilon nebo něco jinýho?já ho mám u našich,měla sem pro jistotu koupenou jednu tu malou krabici kdyby sme náodou startily mlíko
23. srp 2009 v 09:09  • Odpověz
Ahoj holky, já jsem zas mimo, nestíhám vás jaksi dočítat, please nějaký shrnutí pro mě by nebylo?? :sweat_smile: :grinning:
23. srp 2009 v 09:12  • Odpověz
Hani malý už nechce ode mne vůbec levé prso,s pravým bojujeme,vezme jak kdy,ale hlady ho nenechávám,tak buď ostřikávám,ale už toho mlíka není moc a nebo dám to umělé.Ale taky nedokážu říct kdy dát UM,to musíte pocítit vy :wink:
Kdybych Vojtíkovi nedala příkrmy tak by se mi tady ukřičel,sice se všude píše mateřské mlíko nejlepší,já tomu věřím,ale hlavně chci aby moje dítě bylo pohodové.My jsme usli po desáté hodině a vzbudil se mi v pět.
23. srp 2009 v 09:16  • Odpověz
jo a jinka my ruce máme v puse pořád :grinning: a hlad třeba nemá,třeba už se trénujeme na zoubky :grinning:
23. srp 2009 v 09:17  • Odpověz
Jitu, ten zábal jsem si dělala v těhu a nějak nefungoval :confused: . Kloktat vodu zkusím. Díky za tip :wink:
Hani-sem natom úplně stejně,taky nevím jak bude reagovat,a po kojení taky na prdíky netrpíme,já si neodsaju už skoro nic
jo když mi vydržel a předevčírem spinkat 8 hodin vkuse tak to sem měla prso jak šutr nalitý,mám dojem že to levý se mi nalívá víc

čauky Charlie-radíme se tady o příkrmech,zdá se nám s Hančou že našim princeznám nestačí mlíko,tak Evča radí :wink:
Reni, myslíš, že si Karolínka dává ruky do pusy kvůli hladu? Nevím. Mareček si je taky strká do pusinky (ne teda po každém jídle), ale třeba i později než hnedka po jídle. Ale to spíš proto, že by rád dudlal. Nechce si Karolínka taky jenom podudlat?
23. srp 2009 v 09:20  • Odpověz
A to se jako může stát, že mlíko bude málo výživný :confused: ?
23. srp 2009 v 09:20  • Odpověz
Tak jsme si ted na kojení.net přečetla tohle:
alexovi je 8 tydnu, plne kojim a zatim bylo vse v poradku, ale ted odmita sat z leveho prsu. vzdycky parkrat cucne, kdyz mam stesti, tak saje i 2-3 minuty a pak spusti neskutecnej vyrval a uz se nechytne. pritom mleko mam a tece dobre. takze se nam kojeni promenilo v malou obcanskou valku. nevis cim to muze byt? u pravyho je to bez problemu.

odpověď: Tohle prostě někdy děti dělají, že začnou preferovat jeden prs před druhým. Nabízej mu tento prs až po spouštěcím reflexu - až jak se spustí mléko (to se spouští v obou prsou najednou). Takže ho nejdříve dej k tomu pravému a hned jak se mléko spustí, tak ho přehoď k tomu levému, koj z něj a poté ho dej zase k pravému. Asi to z něj prostě teče trošku hůře, případně se na něm mohlo něco změnit - neměla jsi třeba zánět? Nezačala jsi používat nový parfém? Ty děti jsou někdy potvůrky. Také to ovšem může být lehká laktační krize, v tom případě by mohlo pomoci v tom konkrétním prsu zvýšit tvorbu mléka - po každém kojení můžeš z toho prsu ještě zkusit 5 minut odstříkávat.
Buď trpělivá, takových různých bojkotů bude čím dál více, děti si hlavně po 3 měsících věku začnou prosazovat svůj názor. A i kdyby to snad nevyšlo - tak neboj, ukojit dítě lze v pohodě i z jednoho prsu. Ale myslím, že k tomu vy nedojdete.
23. srp 2009 v 09:23  • Odpověz
tak troškenc jsem vás dočetla :grinning:

Já měla včera nakupovací den :wink: Manža potřebuje nějaký nový hadry do práce, protože ji změnil, tak se musel vybavit i novou garderobou a já jelikož se do ničeho nevejdu tak jsem si říkala, že se taky po něčem kuknu. Hlavně samozřejmě kalhoty. Žádný totiž nedopnu, ani zip ani knoflík.
Vlezli jsme do prvního obchodu Tom Tailor, kde manžu zaujaly jakýsi polokošile a tam jsme teda nakoupili. Měli slevy 70% a dokonce bylo z čeho vybírat. Táááákže já odcházela s jedněma riflema, jedněma sportovníma kalhotama a jedněma společenskýma a třema tričkama - původní cena 7500 a já tam nechala 2200 no holky nekupte to :grinning: Manža si koupil jedno tričko, jedny společenský kalhoty, 4 svetry a košili. No my za to všechno zaplatili 5tisíc a chlup a odešli naprosto spokojení. Verunka to taky zvládla, ve finále pak fňukala, tak jsem ji rychlo nakrmila a byli jsme spokojení všichni :grinning:
23. srp 2009 v 09:23  • Odpověz
Blani-ona by si ty ruce snědla hned po kojení nebo mi jí rameno,to já poznám,že ještě chce a když jí dám dudel tak ho takovou rychlostí vcucne že ani nemrknu :sweat_smile:
Andry ona po kojení ještě hledá ale nebrečí že by měla zas takovej hlad,no tak já nevím,ještě dnes to nechám a uvidím a kdyžtak jí už zítra skusím trochu toho um dát,uvidíme
23. srp 2009 v 09:24  • Odpověz
Reni na tom kojení jsou zajímavé dotazy tak na to koukni,třeba tam najdeš přímo svůj případ.. :wink:
23. srp 2009 v 09:24  • Odpověz
Blani po tom právě pátrám jestli může být mléko málo výživný..
23. srp 2009 v 09:25  • Odpověz
Charlí tak to jste super nakoupili :wink: taky bych nějaký hadřík potřebovala..
Sofinka si pěstičku taky cucá,ale dudlíka nechce,už jsme vyzkoušeli několik druhů,ale žádnej jí nebyl dost dobrej..
23. srp 2009 v 09:27  • Odpověz
Reni, aha, tak to jo, to asi bude hlad :frowning2:

Hani, tak až se něčeho dopátráš, tak napiš. Taky mě to zajímá :wink:
23. srp 2009 v 09:27  • Odpověz
reni aha, díky, no já si taky kolikrát říkám, jestli to mlíčko té naší prďolce stačí... Ale zatím jooo. Chci kojit co nejdýl to půjde, zatím si dávám cíl toho půl roku a pak se uvidí :grinning:
Nevím jaký na to máte názor, ale já osobně to kojení zrovna dvakrát neprožívám :unamused: Bolí mě záda, ruce, malá si kojení dycky rozkouskuje, takže si připadám, že ji mám u prsu v podstatě celý dopoledne a z gauče se vlastně nehnu....
Kdybych kojila třebas co 3 hoďky tak se to dá. Ale my prostě kojíme, pak usne, dám ji do postýlky, za deset minut se probudí, křičí a dožaduje se jídla, tak zas kojíme a tak dokola. Prostě se kolikrát nenají najednou a pořád se štelovat na kojení mě kolikrát pěkně sejří :grinning:
23. srp 2009 v 09:28  • Odpověz
Hani, a nedudlá ti prso? Mareček někdy (hlavně večer) jo a to ani dudlík nepomůže. A nebojíš se, že ji budeš potom z cucání ruky špatně odnaučovat?
23. srp 2009 v 09:29  • Odpověz
Blani dudlá zrovna včera večer byla přetažená,nemohla usnout,dudlala mi prso a u toho pobrekávala do úplného vyčerpání..ještě jsme se u toho s Petrem pohádali protože on je strašně chytrej,ale že by mi z něčim pomohl to ne..
23. srp 2009 v 09:34  • Odpověz
Hani to se nám taky stává, dudláme a uklidňujeme se, ale kdo to má vydržet? To je kolikrát teror, co? Odděláš mimčo a zas je řev, tak přiložíš, ale nepije se. Tak to přece nejde, ale máme to tak stejně
23. srp 2009 v 09:35  • Odpověz
Hani-tak malá naštěstí dudel vzala dobře už v porodce a je jí úplně jedno jakej má,mám nuk a avent.na to kojení mrknu,díky za tipa :wink:

charlie-taky nedopnu žádný gatě,jen ty co mám na gumu :grinning: tak jako nevim včem budu chodit až se ochladí,rifle se mi kupovat nechcou natu dobu než dopnu svoje původní-teda doufám,že až začnu cvičit tak je dopnu
zatím mám pořád jakousik žravou,furt bych jedla :sweat_smile:

tak ten náš hladoveček usnul-já to du nachvíli zalomit taky než se probere-sem po dnešní noci úplně grogy :stuck_out_tongue_closed_eyes: ještě že dnes nemusím vařit,mamka mi pošle oběd

tak já ještě mrknu-zatímse mějte
23. srp 2009 v 09:36  • Odpověz
Málo výživné mléko neexistuje, mléko je ušité dítěti na míru a pokud dosud prospívalo, tak není důvod, aby tomu tak nebylo nadále. Okolo třetího měsíce právě děti procházejí růstovým spurtem, mléko se v tuto dobu mění, přizpůsobuje zvýšeným nárokům dítěte.

Tak jsem našla tohle :slight_smile:
23. srp 2009 v 09:37  • Odpověz
já když Vojtíka donutím k prsu,tak mi u toho usne,a to mlíko teče,takže by se ani nenamáhal sát,prostě z toho prsu nevypoije tolik kolik by měl,protože když mu dám flašku tak dá těch 150ml v pohodě.No teď jsem něco odsála,ale je to bída.
charlie tak to jste parádně nakoupili,my budeme muset taky nakupovat,protože 5.9jdeme na svatbu a já s Vojtíkem nemáme co na sebe,do ničeho se nevlezu.Jsem zvědavá kdy to stihneme zajet se po něčem podívat.
23. srp 2009 v 09:39  • Odpověz
tak to mlaá pije zakucká se a třeba mi usne tak jí dám do postýlky a tak za 10min se probere a zjistí,že by si dala ještě :rolling_eyes:
no charlie-já z kojení taky dvakrát odvázaná nejsem,ale je to pohodlný a levný,takže já teda max.do prvních příkrmů bych chtěla,ale jestli se ktomu dopracujem a nestratíme mlíko dřív :confounded:
23. srp 2009 v 09:40  • Odpověz
reni já si právě myslím, že nemám už co hubnout. Kila jsem měla dole hned a spíš se mi rozšířily kosti a to dolů nepůjde :confounded: Možná se mi postava časem změní, ale už mě štvalo, jak nemám absolutně co na sebe, tak když tam byly takový slevy, tak se nedalo odolat. No chápete kalhoty za dva tácky za péťo, no to by koupil každej. Hlavně velikostně je to 38 takže si myslím, že to nosit budu i když zhubnu nebo trošku přiberu. Sedí tak krásně a jsou i volný, pohodlný...

Hani tak to zní dobře, kolikrát jsem si říkala, jestli to mlíčko malé stačí a jestli je pro ni dobré, to jsi mě uklidnila
No Charlí a ted si ještě představ vedle sebe chlapa kterej místo aby tě podpořil tak mi řekne že jí mám nechat vyřvat a dát do postýlky,ten jeho přístup mě někdy teda fakt vytáčí,při každým problému mi říká že budu Sofinky otrok atd,ale copak 2.měsíční dítě můžu nechat řvát,když potřebuje utišit,nedat mu tu bradavku když vím že jí to pomůže?
tak to když Vojtíšek řve,tak Jindra s ním chodí po bytě a utěšuje ho.Nemůžu si na chlapa fakt stěžovat,je skvělý :wink:
23. srp 2009 v 09:42  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.