• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jedeme dál, už jako maminky

(Zamčená)
3. května 2010 
ahoj holky jen jsem nakoukla na Leničku.

Bohunice se mi moc líbily...a porodní sál jedině nadstandard, ten obyč byl nic moc. Jinak jsem byla moc spokojená.

Moc vám holky všem držím palce at máte pohodový rychlý porod a mimča u sebe..ahoj
26. čer 2009 v 16:33  • Odpověz
holky tak jsem si zdrimla.. bricho me uz moc neboli.. vecer se nalozim do vany.. trochu krvacim, spis spinim.. a jsem nejaka unavena.. a venku je tak hezky, ale nechce se mi nikam, mozna pujdem jen na zahradku.. :slight_smile:
26. čer 2009 v 16:38  • Odpověz
fakt ne? je to i na ty 2. jako od 3 do 6 kg. jestli víte o něko, kdo to chce, tak to ráda pošlu.
26. čer 2009 v 16:41  • Odpověz
Jé čágo Marti, no zrovna jsem mrkla do albíka na testíky, no a ten nakloněný duch vypadá nadějně :grinning: Takže držím palečky :slight_smile:
26. čer 2009 v 16:45  • Odpověz
andrej tak aspoň jsi fit, když už nic

Jitus já mám ty megapacky nakoupený, tak nevím jak rychle prtě poroste
26. čer 2009 v 16:46  • Odpověz
Leni díky moc já s ničím nepočítám, protože nemam jediněj příznak, nic mě nebolí, spíš jen nějakej falešnej testík..ale už sem si zvykla. Ted začínáme bourat, pak stavět, tak aspoň mě něco zaměstná. Tak valím do Zlína, hezkej víkend a už se těším na miminko za dva týdny ;)
26. čer 2009 v 16:47  • Odpověz
No však uvidíš, ono když se člověk zaměstná jinýma myšlenkama, tak to většinou vyjde :grinning:
To je jak u nás, taky jsme chtěli mimčo, ale hlavně aby to vyšlo nějak rozumě časově s naší dostavbou.... Říkala jsem si, že tomu dáme volnej průběh, naplánujem stavbu, postavíme a pak v klidu bude mimi, no vida a ono je to zároveň :grinning: :grinning: :grinning:
Tak si užij výlet a držím palečky :slight_smile:
26. čer 2009 v 16:52  • Odpověz
No nic kočky, jdu na zprávy, jsem zvědavá, co budou říkat o Jacksonovi :unamused:
26. čer 2009 v 16:53  • Odpověz
no jo, sokoval cely svet bych rekla..
26. čer 2009 v 16:59  • Odpověz
Čau holky, jsem tu jen na skok.....malej sice krásně spinká, manžel jel pro víno na zítřejší zapití synáčka (samozřejmě bez maminky :angry: ) tak si asi chvíli spočnu :wink:

Štěpánek je hrozně hodnej (doufám, že to nezakřiknu :wink: )vesměs pořád spinká a papá. Je holt v tomto po tátovi :slight_smile: Táta bude s námi celej týden doma, sice bude chodit na stavbu, ale i tak jsem ráda, že budeme spolu. Teď se pořád o mě stará, nic mě nechce nechat dělat. je hrozně hodnej, ale já nedokážu na něj jen koukat, tak mu do toho pořád lezu.... :sweat_smile: Na druhou stranu je fakt, že přebalování a kojení nám zabere dost času. Malej je fakt jedlík :slight_smile: Dnes u nás byla doktorka, malej se jí líbil. Krásně prý prospívá a je to prý klidný mimi. No to jsem věděla i bez ní :grinning: Je to hrozně príjemná doktorka, už měla i mně jako malou a musím říct, že je pořád stejně milá. :wink:

Postřehla jsem, že se bavíte o nástřihu pipky....já si myslím, že jsem byla asi dost nastřižená. cítila jsem to po porodu snad všude. Ale fakt jen ten den, druhej den to bylo mnohem lepší, už jsem seděla - sice ne dlouho, ale šlo to. Pak jsem to začala trochu cítit asi ten čtvrtej den, ale teď už je zas klid. Včera jsem to mázla dubovou kůrou a dnes o tom vůbec nevím.
26. čer 2009 v 17:02  • Odpověz
helulicku tak to je skvely, ze mas stepanka tak hodneho, ja chci taky hodne miminko! :grinning:
to potesi vid, kdyz pani doktorka pochvali :wink:
namazala ses tim gelem dubovou kurou?
26. čer 2009 v 17:07  • Odpověz
Andrej-ja taky mazala dubovou kurou, krasne se to stahlo :wink: a Blani ja to mela ze zacatku taky hnusny rozsklebeny :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. čer 2009 v 17:38  • Odpověz
Jo jo, tím gelem. Ale poprvé až včera. V porodce jsem umývala jen čistou vodou...a fakt pohoda....
26. čer 2009 v 17:39  • Odpověz
teda holky me to z toho dole uplne boli jak to pisete.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ta dubovka je fakt asi dobra, mam gel a i smes na odvary.. :slight_smile:
26. čer 2009 v 17:39  • Odpověz
Ještě vám dlužím popis porodu co?

takže.....

V pátek mezi půl sedmou a sedmou mě začalo píchat v tříslech. Nějak jsem tomu nevěnovala pozornost...v osm mě to zesílilo, myslela jsem, že to jsou jen poslíci. Tak se naložila do vany, manžel odešel zapíjet kamarádovu narozenou dcerušku. I tak jsem mu řekla, že ať raději moc nepije, že nevím, jestli to jsou poslíci nebo ne....Vrátil se v jedenáct. To už mě ty třísla bolely mnohem víc, tak jsem se ještě pro jistotu koukla na net, rozdíl mezi poslíkama a kontrakcema...kontrakcím to neodpovídalo, tak jsme šli spát. Jenže já vleže nevydržela, tak jsem se schoulila do křesla a snažila se spát. No žádná sláva, pořád mě ty bolesti budily...ve dvě se mi už zdálo, že je to snad pořád, tak jsem to začala tak trochu od oka stopovat (cca do 3 hodin) a vycházelo mi to mezi 3 až 5 minutama. Možná to bude znít divně, ale já nečekala, že kontrakce můžou být jen tříselný. Myslela jsem, že mi to půjde ze zad do bříška a třísel. Prostě že to bude taková celková bolest.... Mě nic jinýho nebolelo jen ty třísla..... :confused:
Volala jsem do porodky, tam mi řekla, ať přijedu. Vzbudila jsem manžela a jeli jsme...byla to docela prdel, do porodky to máme asi 25 min autem a samá zatáčka. No musím říct, že stav silnic a ty zatáčky asi udělaly své :slight_smile:
Dojeli jsme do porodky (cca ve 4hodiny), chvilku jsem čekala na monitor, kde jsem ležela asi tak půl hodky.To už mi začínalo být fakt jasný, že je to tady :slight_smile: PA mi řekla, že jsem vydržela doma docela dlouho. Že to je prý odvaha :confused:
Převlíkla jsem se, kontrola, zavedli mě na box, chvilku jsem tam byla a čekala....pak zas monitor (jen chvilenku), klystýr, sprcha, zas monitor a začalo se....jo asi 5,50 mi praskli vodu a už se to naplno rozjelo....jelikož jsem měla sice hodně často kontrakce, ale kratší, než je asi třeba, píchli mi něco a během dvou kontrakcí byl náš milovanej synáček na světě. Tatínek si přestřihl šňůru, šel ze sestřičkou mimíska vykoupat, převážit atd.
Nástřih mi dělali, cítila jsem jen malý štípnutí, ale fakt pohoda....
Když mě doktor šil, tak mi předtím píchl umrtvovák, no nebylo to moc příjemný...šití jsem necítila, až ke konci mě to po dvakrát zabolelo ale dalo se to. Ještě ukázal manželovi jak ji mám krásně spravenou :grinning: Já se ho pak chudáka ptala, jestli mu to neudělalo blbě nebo aby se pak třeba nebál...ale prý v pohodě. Po celou dobu mi byl velkou oporou. Sice jsme neměli čas na nějaký ty masáže, ulévový polohy atd.....to co nás učili na kurzu, ale i tak mi stačilo, že stojí při mě. Ten pocit je nenahraditelnej. Jsem ráda, že tam byl se mnou. On z toho byl nadšenej, že viděl jak jde malej na svět a to, jak jsem to prý krásně zvládala. Prý to bylo ale hrozně rychlý :slight_smile:

Takže porod byl pro mě celkem na pohodu, ale nebudu zastírat, že ty tříselný bolesti byly příjemný. Ke konci už jsem vážně byla z toho hotová. Měla jsem tendenci dávat na tý koze kolena k sobě, zadek nahoru, tak chudák sestřička mě napomínala ať jej dám dolů.Už jsem byla holt z těch bolestí přetažená, taky hrozně nevyspala a unavená. Ale furt si říkala, že do toho musím dat ještě ty poslední síly a vyplatilo se...asi si taky užili, ale i tak mi doktor i PA říkali, že na prvorodičku to byl krásnej porod. Já si to taky myslím. Nečekala jsem, že to bude tak rychlý a v pohodě. Pak jsem ležela asi 1,5-2hod na sále na žíněnce a jen se tomu smála. Prostě magor. Doktor byl ze mě fakt na větvi :grinning:

Možná jsem na něco zapoměla, ale i tak to stači no ne?? :grinning:
26. čer 2009 v 17:40  • Odpověz
tyy brdo helulicku tys mela super bomba rychlej porod.. to bych si taky prala! :dizzy_face:
26. čer 2009 v 17:42  • Odpověz
Ahoj Heluli, tak to byl super porod :slight_smile:
26. čer 2009 v 17:48  • Odpověz
Já nenapsala, že byl na světě v 6,25 ale to vy asi víte :grinning:
26. čer 2009 v 17:53  • Odpověz
Já si to taky myslím, jak jsem psala, tříselný bolesti nejsou fakt příjemný, ale asi jak jsem byla unavená a nevyspaná, tak jsem to tak nějak v pohodě ustála :wink:
26. čer 2009 v 17:54  • Odpověz
Dnes jsem ale zažila pěknej šok, s manželem si klidně obědváme a najednou nám začlo něco strašně doma řvát...tak to byla naše chůvička - nebo spíš monitor dechu. Holky já z toho byla úplně v prdeli než jsme tam dolítli a to jsme letěli jen přes obývák...monitor řval jak pominutej. Rychle jsem chytla malýho a on si v klidu spinkal...tak nevím, jestli jsme tam měli blbý baterky nebo co, ale fakt hroznej zážitek. Já z toho byla úplně v šoku, půl hoďky jsem řvala jak malý děcko, manžel mě chudák furt utěšoval. No, nikomu bych to nepřála :frowning2:
26. čer 2009 v 17:59  • Odpověz
clovek si chce byt jistejsi s monitorem a najednou tohle vid.. :angry: reagovala bych zrejme naprosto stejne..
26. čer 2009 v 18:05  • Odpověz
Tyy jo,toho se taky bojim, taky ho mame a zatim nic-mala spi zatim v kosiku a ta deska je tam presne,takze lezi primo na ni, bojim se ze az ji dam do postylky,ze to tak snimat nebude :unamused:
26. čer 2009 v 18:08  • Odpověz
Fakt hnusnej pocit, ještě teď když si nato vzpomenu mi běhá mráz po zádech :confounded: Říkala jsem si, jestli to není tím, že ho máme půjčenej, po dvou dětech. Ale určitě dva roky nebyl pořád zapojenej, max tak rok. Ptala jsem se nato doktorky, jestli náhodou nemá nějakou zkušenost. Tak mi řekla, že už ji to pár lidí řeklo, že to řvalo jen tak...
26. čer 2009 v 18:09  • Odpověz
ahoj holky,
tak já monitor nemám a taky jsem z toho na větvi. Ani v porodnici jsme ho neměli, prý byly na revizi či co ty monitory, takže jsme ho neměly ani jedna v pokoji, takže jsme měli klid, žádný planý poplach. Monitor jsme dostala na poslední noc na dětském, kde jsme byli na žloutence a měla jsem ho zapnutej jen část dne - dvakrát, když jsem šla kojit, tak jsem ho nevypla a pak to plašilo, a pak jsem ho pro změnu zapomněla zapnout, takže ho prostě nemám a musím doufat, že se Marečkovi nic nestane.
Píšu s prckem na rukou a máme toho oba dost. Od posledního kojení neusnul, kolem sedmé ho budeme koupat, takže bychom ho stejně budili.
První dílčí úspěch - dnes odpoledne si vzal dudlíček, i když asi jen na dvě minuty a přece. Na radu kamarádky jsme koupili úplně obyčejný gumový, je měkčí než latex.
Už brečíme. pa :slight_smile:
26. čer 2009 v 18:22  • Odpověz
ahoj děvčátka...tak mamka už odjela a ted zas pádím malou utišit...je nějak uknouraná potvora :wink:

blahopřeju poletušce!!!!!

a už se rozrodte......co andry?? :grinning: :slight_smile:
26. čer 2009 v 18:58  • Odpověz
Helu krásnej popis :slight_smile:
S tím monitorem to je mazec :confused:
26. čer 2009 v 18:59  • Odpověz
Ahoj Heluli krásněj rychlej porod, to by jsme si přáli asi každá že :slight_smile:
26. čer 2009 v 19:18  • Odpověz
Andreasku: jak jsi na tom pořád žádné příznaky?
26. čer 2009 v 19:27  • Odpověz
Smouli-zapomnela jsem odepsat na IP,takze ja ze zacatku z jednoho prsu odtrikala 120ml,ale ted jak se nase mala rozezrala, tak me vycucne a uz neodsavam, spis jeste dokrmuju,pac nema dost :wink:
26. čer 2009 v 19:34  • Odpověz
ahoj hoky tak ja mam uklizino ted se pujdu koupnou a pak znasilnim jirku a uvidime co z toho bude schody mam dnes taky vychozeny x krat tak snad :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
26. čer 2009 v 19:34  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.