• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jedeme dál, už jako maminky

(Zamčená)
3. května 2010 
Andara fakt jo?Tak to nám zas v porodnici říkali at je dáváme pouze na bok nebo záda takže já jí začla dávat na bříško asi až po 14 dnech až když jí tak položila pediatrička..a můžu jí dát na bříško i když je najezená?Já vždycky čekám až jí to mlíčko trochu slehne a pak jí dávám na bříško,většinou tak 2-3x denně,ale vždycky jen tak na 5-10 minut ona je už pak rudá vzteky,tak jí nechci moc trápit...
28. srp 2009 v 11:08  • Odpověz
tak filípek taky dlouho nevydrží tak deset minut a je řev, ale celou dobu má hlavu nahoře :grinning: vůbec si nelehne natož aby usnul, ale už spal dvakrát na břísku v kočárku, ale to byl menší.
28. srp 2009 v 11:17  • Odpověz
Hani-fakt,prisla rehabilitacni, ukazala nam jak cvicit po porodu na stazeni delohy a jak s prckama a ze hned na brisko at trenujou. No a ja ji nedavam kdyz je najezena,aby ji to netlacilo :wink:
28. srp 2009 v 11:17  • Odpověz
nám taky říkali v porodce na bříško :wink: nelče se to líbilo....po jídle ji dám taky někdy...většinou si ublinkne ale malinko!!
na plavání chceme taky-ale nevím kolik to stojí, musím zjistit, nelča je ve vode jak doma :wink:

andara taky když řve a hlavně v kočáru, tak ji dám na bříško...ono to není tak slyšet :grinning: :sweat_smile:
28. srp 2009 v 11:33  • Odpověz
tak máma říkala, že nás všechny tři dávala na břicho, že jim to radily v porodnici, aby se děti neudusily a prý hned po jídle, aby si líp odkrkly :confused: vidíš to jedna generace a je všechno jinak :grinning: jsem zvědavá s čím přijdou naše děti
Sun skvělá fotka :wink: :grinning:
Tak mě zase povídala novorozenecká sestra v porodce dávat na bříško po papání když mu nejde krknout :confused: :grinning: inu prostě opět jiný kraj jiný mrav :wink:
andara a co ta dečka???
nelinka když spinká jako třeba ted...vypadá tak spokojeně a je běloučká jako sněhulka :wink:
28. srp 2009 v 11:35  • Odpověz
taková čistounká a až se vzbudí bude zas flekatá :grinning: vzteky :zipper_mouth:
28. srp 2009 v 11:36  • Odpověz
holky od kolika měsíců se můžou miminka cajdat na koupáu?? od 6měs?? nebo už dřív?? vůbec netuším.... :confused:

nikolka se narodila v listopadu, takže to byla už větší :slight_smile:
28. srp 2009 v 11:43  • Odpověz
:dizzy_face: :dizzy_face: tak holky hlásím první překulení na záda, malej křičel tak jsem ho dala na bříško, aby jsme se stihly naobědvat a on se překulil a pak ještě jednou, samozřejmě jsem zapla kameru a nic :grinning: šmouly já nevím, ale ted v tom novým čísle mimka brala ta jedna mimčo ve 4. měs. k moři a koupala jí tam :fearful: to mi přijde strašně brzo vždyt to musí to mimčo sežehnout
28. srp 2009 v 11:54  • Odpověz
Smouli: http://img42.imageshack.us/i/obraz764.jpg/
No silenost,ale nijak ji to neva,coz je dobre-vydrzime to! :slight_smile: Ale co jsme nasli na netu,tak to tak hrozny nema, ma 1B a to je ok, jen se to dava preventivne a je to vic u holcicek a prvorozenych :wink:
28. srp 2009 ve 12:10  • Odpověz
tery já jí měla taky tu dečku jako malá :wink: holčička prvorozená :grinning:
28. srp 2009 ve 12:13  • Odpověz
Holky, můžu se zeptat, kolik vám prcci zhruba přibírají týdně? NAše malá má teď 5 týdnů. Porodní váha byla 3028 gr a pouštěly nás domů z porodnice s váhou 2890 gr. Teď jsme byly v 5. týdnech na kontrole a malá má přesně 4,5 kg. Přibírá týdně okolo 330gr. Plně kojím zhruba co 2 hod. v noci co 3 až 4 hod. Snažím se přes den to kojení co nejvíc oddalovat jak psala Jmisa, jinak ma bolesti bříška.
28. srp 2009 ve 12:17  • Odpověz
paja-tak to ti přibírá nádherně,naše malá měla 2880když nás pouštěli,porodní váha byla 3140 a v 6 týdnech měla 4070kg :wink:

no tak se jaksik začínám bát,že naše malá je až moc dopředu,co vás čtu,v 11dnech držela hlavu a na druhé poradně když měla snad 2-3týdny tak už pásla koníčky a hlavičku nádherně držela nahoře :sweat_smile: :sweat_smile:
a teď hrozně slintá tak mě napadly zuby,ale to už bysme byly asi fakt extrém :grinning: :grinning:

sun gratulace k přetočení :dizzy_face: šikulka

Hani,tak já zatímteda nedokrmuju,my měly jen asi 2 dny takový,že jí nestačilo asi mlíko,teˇu už je to zase v pohodě a včera a předevčírem sem byla pryč tak sem odstřikla,ale taky žádná sláva jeden den sem odstřikla 70 a druhej 90 a to prý ještě tahala,takže aspoň vim,když vypije celý obě prsa kolik zhruba baští
28. srp 2009 ve 12:26  • Odpověz
pájo my měli v pátým týdnu 4400 :slight_smile: myslím, že přibíráte úplně akorát.
28. srp 2009 ve 12:31  • Odpověz
díky reni, jsem z toho celá naměko :slight_smile: jsem zvědavá jestli to odpoledne zopákne u našich. tak já koukala na fotky a hlavu začal držet od toho třetího týdne. reni karolínka je šikovná tak bude o vánocích už běhat :wink:
28. srp 2009 ve 12:34  • Odpověz
Pajo my taky přibrali přes 300g během týdne(mezi první a druhou návštěvou u Dr.) :wink:
Reni malej teď taky děsně slintá :grinning: hlavně když ho držím na tygříka tak mam ruku celou mokrou :grinning: :grinning:
Sun velká gratulace k přetočení :slight_smile: malej už to tuhle taky zkoušel :wink:
Šmoulo no s tím koupákem klíďo ji tam vem,ale ne přes polodne a i tak ji drž pouze ve stínu :wink: tak bych to viděla já :slight_smile:
28. srp 2009 ve 12:38  • Odpověz
Holky díky, já měla obavy jestli malá nepřibírá až moc. Jmiso - prosímtě tu převařenou vodu dáváš malýmu flaškou nebo lžičkou? Já jsem nad tím taky přemýšlela, že bych ji občas ošidila vodou, když tak přibírá. Ale nechci ji zvykat na flašu.
28. srp 2009 ve 12:45  • Odpověz
Pajo, doma ji dávám plastovou lžičkou z DM a venku ji dávám z lahvičky :unamused:
28. srp 2009 ve 12:48  • Odpověz
Pajo, náš malej přibral 800g za dva týdny, takže ho klidně taky přišidím vodou, nevíc má evidentně žízeň, včera asi 35 ml a dneska už má v sobě skoro dvacítku.

Když si vždy cucnul z prsu, tak pil vlastně to přední sladší mlíko a pak jednak zelená stolička, což by mi nevadilo, ale to bolení a blinkání. Dneska máme zatím klid.
28. srp 2009 ve 12:54  • Odpověz
holky copak delate?
my ted dogrilovali, byla to basta.. tom ma dovcu.. jeho rodice uz dnes odjeli, bylo to tu s nima fajn.. sabca spinka v kociku, tak jdu postavit vodu na kaficko a k tomu nejakou sladkou tecku :slight_smile:
28. srp 2009 ve 14:02  • Odpověz
Ahoj holky. Byla tady mamča, uvařila oběd a uklidila mi (já se vždycky cítím tak trapně, když mi tady uklízí a já jsem to ješt k tomu prospala :sweat_smile: :pensive: ). Krev mu brali z prstíku a chudáček zase tak plakal :cry: . Koupila jsem si tu odsávačku - Avent isis :grinning: . Byla jsem v Sam baby (měla jsem poukázky) a stála teda 1400,- :rolling_eyes: . Ještě tam měli chicco a tu, co má Jmisa.

Vaše miminka jsou teda šikovná. Mareček hlavičku drží nahoře jen když mu přidržuju zadeček a nožičky. Že by sám ležel a měl hlavičku nahoře, to ne. Ale já to s ním denně "necvičím". Je to chyba? Ale zase ho hodně nosím na svislo a to si taky procvičuje ten krk.
28. srp 2009 ve 14:16  • Odpověz
Nase mala, kdyz lezi na brisku, nezveda hlavicku, nybrz zadek. Vypada tak trochu jako pidalka.
28. srp 2009 ve 14:19  • Odpověz
Blani, já teď Alexe házím na břicho při každém přebalování, nejdřív mu prokopu s nožičkama na zádech, on už si teď kope sám, jen ho rozbalím :grinning: A pak ho hodím na bříško a nechám ho tak chvilku. Zvedá se sám, akorát, když mi přijde, že se mu nechce, tak mu přejíždím po páteři a on začne pást nebo spíš snažit se pást, prdelku mu už přidržovat v 99% nemusím.

To nošení na svislo si nemyslím, že je stejné, podle mýho se tak zapojujou jiné skupiny svalů, bych si tipla.
Navíc já nasvislo (krom chvil v šátku) mám za chvilku problém uhlídat, aby neměl těžiště v zadečku :unamused: Přestanu na to myslet a je to hned.
28. srp 2009 ve 14:23  • Odpověz
Blani, maminku mi sem pošli, já se cítit trapně nebudu, když mi uklidí :grinning: :grinning:
28. srp 2009 ve 14:24  • Odpověz
Jitu, tak to já ho po přebalení na bříško moc dávat nemůžu, protože mi řve hlady :grinning: . Ale když přebaluju někdy mezi krmeníma, tak na to zkusím myslet a dávat ho na bříško :slight_smile:
On těžiště v zadečku asi bohužel má, ale mu se jinak nelíbí. Na miminko být nechce :unamused: . A jiné polohy neznám.
28. srp 2009 ve 14:25  • Odpověz
Ono na svislo se dá nosit, ale musíš být prohnutá do zadu a nesmíš ho držet právě pod tím zadečkem, myslím, že jsem to četla v Něžná náruč rodičů, nebo jestli někde jinde???

Já jak teď natahuju interval mezi krmeníma, tak ho svlíknu z plenky a cvičíme nahatí, má to i na kyčličky a pak to rozproudí střeva a netrpí tak na prdíky. První dny se vztekal, ale zvítězila jsem, teď vydrží i 20 minut rozbalenej a kopající.
28. srp 2009 ve 14:29  • Odpověz
A zkoušela si nosit na tygra? tím si taky zvedaj hlavičku a cvičí zádíčka.
28. srp 2009 ve 14:29  • Odpověz
Jitu :grinning: Já vím, že se tygr nosí nějak na ruce, ale nevím přesně jak :frowning2: . Asi si tu knížku koupím. Zase o tom přemýšlím...
28. srp 2009 ve 14:32  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.