• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jedeme dál, už jako maminky

(Zamčená)
3. května 2010 
andrej: tak Sabince se na ten svět moc nechce viď? To se jí ani nedivím :wink:
27. čer 2009 v 11:05  • Odpověz
Zdravím děvčata!!!
Ikdyž je malinkej hodnej, tak jsem i přesto jakási znavená...no jo no, to noční vstávání, je to hladovec, tak se hlásí o papu. Naštěstí hned po nakrmení usne. Asi si půjdu taky na chvilku lehnout. Obídek nám uvaří tchýně, takže pohoda.
Vidím andrejko, že jsi pořád 2v1. neboj, určitě to brzy přijde, já taky rodila 3dny po termínu :wink:
27. čer 2009 v 11:08  • Odpověz
Hej blani, už jedeš v látkovkách????
Já teda zatím ne, moc bych chtěla, ale nejede nám pořád pračka, takže se mi to nechce cpát k tchýni do pračky. Už tak tam peru normální oblečení :frowning2: No, ale už se moc těším na látkovky.
Tak jak si vedeš holka???
27. čer 2009 v 11:18  • Odpověz
helu: tak to jsem zvědavá na tvé zkušenosti z látkovkama, pak mi musíte poreferovat,
jak jste úspěšné a co vám vyhovuje. :wink:
27. čer 2009 v 11:28  • Odpověz
holky ja budu rada, kdyz to zvladnu s jednorazovkama :sweat_smile:
27. čer 2009 v 11:35  • Odpověz
Heluli, ještě ne, ale říkala jsem si, že jak bude manžel od pondělí v práci, že to zkusím. Jenom mám obavu, jak v tom malej vydrží 3 hodiny :confused: . Aby se mi třeba neoprudil nebo mu to nevadilo.
27. čer 2009 v 11:46  • Odpověz
Ahoj holky zdravím při sobotě.Venku opět hnusně,prší už mi to fakt leze krkem.Člověk ani ven jít nemůže.
Malý se mi tady vztéká vkošíku,no vypadl mu dudlík.
Vidím že Andy pořád vcelku,Sabinka si taky dává na čas.Třeba mě trhneš v rekordu přenášení :grinning: neboj dělám si srandu,určitě brzo budeš psát,že jsi v porodce a nejlépe že už máš Sabču u sebe.
My jsme dneska prožili docela klidnou noc.Už k malému tolik nestávám když mu vypadne cumel,on si postěžuje ale usne,takže pokud to není křik,tak na to nereaguji.
Co s etýáče toho papání,tak pořád tomu moc nedává,ale zdá se že je spokojený.Tak musím věřit že má dost a hlady netrpí.
Blani a jak to zvládáš,co mamino?Vše v pohodě?Mareček je hodný?
Jdu na chvilku žehlit,Jindra je v práci,přijde až odpoledne.
27. čer 2009 ve 12:12  • Odpověz
Andrej, ono ty jednorázovky jdou samy :wink: . Ale musím říct, že teda od toho pátku jedu už 3. balík jednorázovek :confused: a už za chvilku budu rozdělávat další.
27. čer 2009 ve 12:14  • Odpověz
Andrejko, jo jo, zatím je hodný :slight_smile: . Jenom někdy po papání rovnou neusne, ale chce být asi v rukách nebo nevím. Jako usíná a když ho dám do postýlky, tak je hnedka čilej a začíná plakat.
S tím papáním to máme stejně. Kojí se tak 5 minut a pak se odcucne. Dala bych mu třeba i z druhého prsu, ale on za tu dobu usne a nic s ním nehne. Tak taky musím doufat, že mu to stačí. Doufám, že mám dost mlíčka. Nevím, jak to poznat :frowning2: . Ale zase si říkám, že asi jo, když mi při kojení z toho nekojeného prsa samovolně vytéká.
27. čer 2009 ve 12:17  • Odpověz
Blani to jsme na tom úplně stejně,já s epořád stresovala,že málo papá,když je tak krátkou chvilku u prsa,a pak usne,potom ho už má jen jako dudel,takže ho musím dát pryč.Ale doktorka mě uklidnila že krásně prospívá,prostě mu to stačí,takže jsme klidná.
jak často kojíš?Já malého musím většinou na kojení budit,málokdy se probudí sám.Určitě má dost mlíčka,hlavně se nestresuj jako já.Tomu našemu s ehezky udělal podbradek,to ještě z porodky neměl.My máme váhu doma,takže jsme ho pravidelně vážila,teďka už jenom občas.Tak pro jistotu.Akorát nám dělá pořád problém přisátí.Nějak nemůžu přijít na dobrou polohu při kojení,Blani v které poloze nejčastěji kojíte?
27. čer 2009 ve 12:23  • Odpověz
andrejko, tak já kojím v sedě. V porodce mě nejprv učili v leže na boku,ale ikdyž malej papal, tak to byl trošku boj. Teď si sednu a v pohodě. Sice občas dělá ocapinky frajírek jeden, ale pak se krásně přisaje. Musím ale sedět v posteli a podepřený záda, jinak mi doma připadá všechno jaksi nízko či co. Takže kojím jedině na sedačku v posteli.
27. čer 2009 ve 12:31  • Odpověz
Andrejko, já se zatím ještě nestresuju, ale už k tomu nemám daleko :sweat_smile: . Přemýšlím o odsávačce, přijde mi, že mám ty prsa skoro pořád měkký - už nejsou tak tvrdý jak v porodnici, tak nevím, jestli to je dobře nebo ne :pensive: . Kojím co 2-3 hodiny. A taky musím budit. Ale někdy se vzbudí sám.
Zatím kojím pořád v leže, protože ještě nemůžu sedět :pensive: . Ale ted budeme papkat, tak chcu zkusit v sedě, jestli to nebude lepší, podložím se kojícím polštářem. Akorát do něho musím dokoupit kuličky.

Heluli, ty už sedíš :confused: ? To já vůbec, ještě mě ten nástřih dost bolí :frowning2: . Stačí, abych dělala něco delší dobu a je to děs :frowning2:
27. čer 2009 ve 12:43  • Odpověz
Tady tu klasickou polohu v sedě 1 chci zkusit http://www.kojeni.net/spolstarem.php
27. čer 2009 ve 12:44  • Odpověz
blani tak zkus tu dubovku na zhojeni :slight_smile:
andrej kolik dni po terminu ti porod vyvolavali?
27. čer 2009 ve 13:17  • Odpověz
holky ted mi prisla sms od kacky, ze uz jedou domu :dizzy_face:
27. čer 2009 ve 13:30  • Odpověz
jojo, mně psala taky. :wink:
27. čer 2009 ve 13:34  • Odpověz
evi jsem zvedava na fotecky honzika :slight_smile:
uz zas pecu :grinning:
27. čer 2009 ve 13:45  • Odpověz
já už druhej den po porodu seděla. Sice to bolelo, ale chvíli jsem vydržela a ten třetí den už jsem vydržela dýl, tak jsem začala kojit pomalu v sedě....Nic jsem s tím nedělala, jen omývala čistou vodou. Až čtvrtej den omyla rosalginem a po návratu domů, lactacyd a dubovka. Vždycky navečer. Pohodička :wink:
27. čer 2009 ve 14:02  • Odpověz
helulicku tak to mas skvele, ze se ti to tak krasne zhojilo :slight_smile:
27. čer 2009 ve 14:13  • Odpověz
Andrej, já se ní právě mažu už od pondělí. A musím říct, že mě to někdy dost štípe, když si to namažu :fearful:

Heluli, já mažu pokaždé, když jdu na WC. Tím pádem jdu vždycky aji do sprchy, takže se pak máznu. A to máš fakt super, že se ti to tak rychle zahojilo :wink:

Ted jsem zase kojila a jedl max. 5 minut :pensive: .
27. čer 2009 ve 14:16  • Odpověz
Andrej, taky přemýšlím, že bych upekla bublaninu.
27. čer 2009 ve 14:16  • Odpověz
Andy porod mi vyvolávali ve 41tt+3
Tak mě spodek už nebolí,ale bolel dost hlavně když jsem si blbě sedla,bolelo mě to zakončení šití,ten uzlík,ale už se to krásně vstřebalo.
ale taky jsme neměla problém sedět,i když na tvrdém jsme se pěkně vrtěla,kruh jsme použila v ten první den asi jen dvě hodiny.
Blani taky jsme kojili,no dal více než pět minut ale žádný zázrak,ale opravdu jim to asi stačí,to by se ten náš projevoval jinak,on začne křičet tak mu dám dudlík tak to s vervou dudlá,když mu nabídnu prso,tak ho má jako dudel.takže hlad asi nemá
27. čer 2009 ve 14:21  • Odpověz
blani, treba by pro tebe byly lepsi ty odvary z dubovky anebo obklady..

ja upekla kakaovou buchtu s liskooriskovou polevou a dam si k ni slabe mlikove kaficko :slight_smile:

andrej, jj, tak ja taky pujdu 41+3 tt.. dele uz nenechavaji..
27. čer 2009 ve 14:23  • Odpověz
Andrej, no přesně, má prso jako dudlík. Ale on mi u toho usne, takže i když se pokusím ho dát na druhé, tak ani neotevře pusinku, protože už spinká. Ale taky si říkám, že mu to asi stačí, protože jinak by si žmoulal rukávky. Každopádně ho ted vzbudím za 2 hodiny :pensive:
A můžu se zeptat na ty prsa? Máš je nalitá a jsou tvrdá? Já je mám pořád měkký. Ale mlíko z nich teče.
27. čer 2009 ve 14:24  • Odpověz
andrejko, chci se zeptat.. pokud mam hrdlo sakralne 1 mekke, pro dva prsty, to znamena jako centimetry uz k porodu otevrena?
27. čer 2009 ve 14:28  • Odpověz
jeste andrej.. do kolika hodin se maly vojtisek narodil od podani prvni vyvolavaci tabletky?
27. čer 2009 ve 14:35  • Odpověz
nejspis mi ochazi ta hlenova zatka to vypada.. nejak postupne ale..
27. čer 2009 ve 14:43  • Odpověz
Andrej, krvavá? Ze mě ve čtvrtek a pátek před porodem taky něco lezlo, ale bylo to bílé a strašně husté, tak jsem nevděla. Ale stejně mi to mohlo být jedno :sweat_smile:
27. čer 2009 ve 14:46  • Odpověz
blani ja to mam zase takove hnede gelovite fujtajksl :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. čer 2009 ve 14:47  • Odpověz
andrej: taky se moc těším na fotky Honzíka. :wink:
27. čer 2009 ve 14:48  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.