• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jedeme dál, už jako maminky

(Zamčená)
3. května 2010 
Jo a nechápu, jak můžeš prát jednou za dva dny :grinning: Já peru každej den a když náhodou ne plíny, což se mi stane asi dneska, tak mám další věci na praní a někdy peru i tři pračky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. zář 2009 v 10:20  • Odpověz
Charlie, pa :slight_smile: . To je vždycky práce se vybavit, co :wink:

Jitu :confused: , pro kolik lidí pereš :grinning: . Já peru 1 pračku mýho + ručníky, utěrky a 1 pračku manželovo pracovního. Někdy teda ještě 1 manželovu pračku navíc, ale to výjimečně. A pak obden plínky a cca 1x týdně (někdy 2x) Marečkovo. Takhle, když jsem to napsala, tak to vypadá na hodně praní :confused: . Ale svoje a manželovo bylo většinou v 1 den a pak ty plínky. Třeba jsem prala včera plínky, dneska budu Marečkovo. To se máš, že máš ty pračky, kam věšet. Mně na sušák vleze jenom jedna, takže fakt netuším, jak to budu dělat v zimě.
4. zář 2009 v 10:24  • Odpověz
Nevycucnu, jo? Tak to su ráda :grinning: .
4. zář 2009 v 10:25  • Odpověz
ahojky holky :slight_smile:
blani, budes si tu odsavajdu tedy nechavat?
a prosim te, jaky ten sterilizator si tedy budes objednavat? dnes jsem vyvarila v hrnci a to je teda desny.. kdyz tak te prosim o odkazeku ju :wink: jinak mi doted nesel net :angry:
4. zář 2009 v 10:33  • Odpověz
Tak u nás chčije a chčije :stuck_out_tongue_closed_eyes: hnůůůůůs
Taky peru plíny obden :wink: a bejvá to tak cca 30-35 kousků a jinak malýho hadříky asi 2x týdně páč co neblinká tak se tulik nesprasí :grinning:
No nic jedu nakoupit :wink: tchyňa má dnes volno a tak bude hlíídat :slight_smile:
4. zář 2009 v 10:34  • Odpověz
Andrej, asi jo. Prozatím jsem ju vzala na milost :grinning: . Chtěla jsem ten parní sterilizátor, ale četla jsem, že se to dá stejně parně vysterilizovat tak, jak když napařuješ knedle. Tak jsem to zkusila, než vyhodím další pětikilo a fakt to funguje :slight_smile: . Nic nemám hnusné od toho vodního kamene a je to rychlejší, než jenom ve vodě. Takže já zůstanu u toho (prozatím) :slight_smile:

Kači, mně Marečka ještě nikdo nikdy nehlídal. Ani nevím, jak bych to zvládla bez něho :sweat_smile: . Matka závislačka :grinning: . Co já budu v té škole dělat, fakt nevím :pensive:
4. zář 2009 v 10:37  • Odpověz
No malého věci perou 1x týdně, mám jich dost a teď má 56 s extendorem a 62 normálně, tak mě nic netlačí.
Pleny tak 5x v týdnu, 1x v týdnu manželovo pracovní, 1x v týdnu osušky, ručníky, utěrky apod. no a tak 2x v týdnu naše hadry, každej den každej jedno triko, já někdy i víc, když mě Alex poblije :grinning: no a pak 1x za dva týdny povlečení atd. to jsou dvě pračky, protože prostěradlo peru zvlášť většinou s nějakým oblečením co je do barvy.

Katko, tak já přebaluju tak 10x za den, to je minimálně 20 plen, k tomu nějaký pod hlavičku, blinkací apod. takže nechápu, jak můžeš mít jen 30-35 za dva dny :grinning: :grinning:
4. zář 2009 v 10:39  • Odpověz
Blani, no já zase nevím :grinning: :grinning: co bude dělat doma ten hlídací chudák, když si naučila Marečka na nošení :grinning: :grinning:
4. zář 2009 v 10:41  • Odpověz
Jitu, ty jednou za 14 dní převlíkáš postele :confused: ? To jsi dobrá :slight_smile: . Prostěradlo taky peru zvlášť.
4. zář 2009 v 10:41  • Odpověz
Jo a stím sterilizováním Tě obdivuju.
Já miluju sterilizátor do mikrovlnky :grinning: mě prudilo i jen vyvářet dudle, takhle to šoupnu do bedničky pustím mikrovlnku a fertig.
4. zář 2009 v 10:42  • Odpověz
Blani, no 1x za dva týdny povlíkám, teď i Alexovo. Prostě mi to přijde upocený, navíc teď mi občas i ukápne mlíko na postel nebo ji Alex poslintá :grinning: ikdyž tam má plínu pod hlavinkou.
4. zář 2009 v 10:43  • Odpověz
Joi a už tu prší, klusala jsem s Alexem v šátku v dešti. Asi bych si měla koupit ten deštník :grinning:
4. zář 2009 v 10:44  • Odpověz
blani ses zlaticko :grinning: :dizzy_face: diky moc za tip.. to je fakt dobry.. ja teda nemam ani to na ty knedle, ale koupime a je to.. fakt super tip :wink:
miso peres dost, ja ale taky.. dnes uz mi jede druha pracka.. peru periny.. ne povleceni, ale vnitrky.. no a pak i povleceni.. a pro dnesek dost, zitra ale zase nase hadrarny i sabinky..
blani to zvladnes bez marecka, oba si zvyknete.. mne uz hlidala mamka i tchanovci, tak petkrat celkem :slight_smile:
4. zář 2009 v 10:46  • Odpověz
Jitu, to já taky ne :grinning: . Ale hlavně to fakt asi bude boj, protože poslední dny, když si manža vezme Marečka, tak spustí takovej hysterickej pláč, že si ho musím vzít zase já.

Deštník se na podzim bude hodit :grinning: . Jak se ti utíkalo, to musel být pohled :grinning:

Na tom není co obdivovat :wink: . Místo toho, že to frknu do mikrovlnky, to šupnu do hrnce a je to. Dudlík nevyvařuju, páč ho skoro vůbec nepoužíváme. Teda vyvařila jsem ho poprvé a tento týden.

Jéžiš, venku je kosa, mám otevřený okno a pěkně na mě táhne. A já su líná vstát a buď se oblíct, nebo to okno zavřít :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. zář 2009 v 10:48  • Odpověz
A jak napařuješ knedle?

Andrej, nic jinýho mi nezbude :frowning2: . Spíš se bojím, že už pak Mareček na mě nebude tak závislej. Nejsu já pako :grinning:
4. zář 2009 v 10:49  • Odpověz
blani, ja knedle nenaparuju :grinning: proste co se uvari, to se sni a basta :grinning:
a pako nejsi :grinning:
4. zář 2009 v 10:54  • Odpověz
Jo, Jitu, jak jsi psala, že Alexovi omýváš prdelku černým čajem, myslíš, že můžu použít černý čaj s medem nebo mám radši koupit čistej? A to mu ten zadeček tím umyješ a utřeš plínkou nebo jak? Asi budu muset přestat používat ty vlhčené ubrousky, Mareček má nějakej hodně opruzenej zadeček. Ale né jako půlky, ale tu rýhu, co ty půlky rozděluje.
4. zář 2009 v 10:54  • Odpověz
Blani, knedlíky ohříváme normálně v mikrovlnce s jídlem - omáčkou apod.
Jinak to napařovadlo mám taky a používám ho jen na ovocný knedlíky, ale ségra ohřívaj i ovocný knedlíky v mikrovlnce.
4. zář 2009 v 10:55  • Odpověz
Andrej, tak to jo, to jo. Já jsem vždycky koupila celou knedlu, pak ju nakrájela a schovala do mražáku, takže jsem napařovala.
Asi mě to mateřství chytlo :grinning: . Když jsme přijeli z porodnice a chodili k nám návštěvy, tak stáli v ložnici u postýlky a obdivovali ho a mě to bylo šumafuk :sweat_smile: . Seděla jsem v obýváku jak pecka :sweat_smile: . Sem tam jsem se teda šla taky podívat, ale nějak mě "to" nebralo.
4. zář 2009 v 10:57  • Odpověz
Blani, no nevím s medem, to je v tom med? Někdo je na med alergickej, to bych nezkoušela.

Normálně uvařím čaj a pak do něj namáčím ty hadříky a otřu mu prdku jako těma vlhčenýma.

Já myslela, že máš medvídka.
4. zář 2009 v 10:57  • Odpověz
Jitu, my mikrovlnku ani moc nepoužíváme. Manža to má radši ohřátý v hrncu, prej to jinak chutná.
4. zář 2009 v 10:58  • Odpověz
Blani, tak ohřívat v kastrolech by mě nehlo, takovýho nádobí, to už by se myčka\ nezastavila vůbec :grinning:

No a další triko do špíny, vyndala jsem ALexe ze šátku a koukám, že mám zmatlaný triko, jak mi teklo mlíko :grinning:
4. zář 2009 v 10:59  • Odpověz
jo anebo v mikrovlnce jak jitu..
ale s tim, ze to jinak chutna, to slychavam taky casto od tomase :slight_smile:
blani taky si myslim, ze to opruzeni muzou zpusobovat prave ty vlhceny.. :unamused:
4. zář 2009 v 11:00  • Odpověz
Mám medvídka, ale nemám ubrousky :sweat_smile: . Tak jsem na ten čaj mrkla a je tam aji karamel. To by měl pak sladkou prdelku jak cukrkandl :grinning: . Je tam aroma a kousky medu a karamele, takže fakt ne :sweat_smile: . Ale napadlo mě, že můžu koupit vatu v těch chomáčcích, jak se trhá. Tím by to mohlo jít otírat, ne?
Jetu smoulinka??? :slight_smile:
blani, ja teda nevim, ale medem a karamelem bych mu zadecek neotirala :grinning: to je prca.. :grinning:
a proc nekoupis obyc vytahovaci ubrousky?
4. zář 2009 v 11:02  • Odpověz
Jitu, no jo, já mu ze začátku taky říkala, ať si to ohřeje v mikrovlnce. Navíc on má jakejsi dar, že i když míchá něco v poloprázdném hrnci, tak mi zaprská pomalu celej sporák :confused: :angry: . Ale už jsem si na to zvykla aji já.
Ty máš aspoň myčku, u nás su myčka já :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Poklade, není :wink:

Andrej, jaký obyč vytahovací ubrousky :confused: ? To nezmám.
No medvídka můžeš stříkat i na něco jiného, klidně i na plínku.
4. zář 2009 v 11:04  • Odpověz
Blani, no kapesníčky v krabičce toi jsou vytahovací ubrousky :grinning:
4. zář 2009 v 11:04  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.