• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jedeme dál, už jako maminky

(Zamčená)
3. května 2010 
tak na houby jsme nejeli, nakonec jsme to nestíhali...Aspoň jsem si schrupla po snídani, co byl manža pryč a pak ještě po obědě :grinning:

Holky a jak to děláte když vám prckové usnou u kojení??? Budíte je na odříhnutí nebo je dáte spát do postýlky?? To je mi záhadou :confused:

Jinak andreasku koukám, že se malá drží :wink:
27. čer 2009 ve 14:58  • Odpověz
jako kliste :grinning:
27. čer 2009 ve 14:59  • Odpověz
charlie: my jsme dneska měli houbovou omáčku s knedlíkem. :wink:
27. čer 2009 v 15:00  • Odpověz
Andrej, tak to se možná už Sabinka pomalu přihlásí na svět :wink:
27. čer 2009 v 15:01  • Odpověz
blani ne možná, ale určitě, viď Andrejko?? :grinning:
27. čer 2009 v 15:02  • Odpověz
Dneska jsem zkusila namontovat na postýlku ten mantinel a vypadá to moc pěkně, ale zas jsem to sundala :sweat_smile:
27. čer 2009 v 15:02  • Odpověz
Charlie, já musím Marečka budit už během kojení, protože mi usíná a papal by málo. To se mi dařilo, protože byl pořád přicuclej, ale ted se už po chvíli odcucne a spí. A prso mu do pusy prostě nijak nenarvu. Pak si ho vezmu na odříhnutí, ale to si odříhne málokdy a až pak přebaluju, protože mi u kojení (nebo po) vždycky kaká. A pak většinou dostane škytavku :frowning2: a to nevím, co s ním :unamused:
27. čer 2009 v 15:03  • Odpověz
A proč jsi tam ten mantinel nenechala?
27. čer 2009 v 15:03  • Odpověz
Ahoj holky-mám dotaz - perete ten mantinel? Myslím jako když je novej, tak než se mimi narodí a dáte ho poprvé do postýlky, tak jestli jste ho vypraly..??
27. čer 2009 v 15:05  • Odpověz
blani a když ho přebaluješ až po kojení, tak to se ti nepoblinká? Já bych radši přebalila před ale je fakt, že když se pravidelně pokakává po kojení, tak co s tím, že? No je to věda...

Protože to tam namašlím pak všechno naráz. Teď mám jenom postýlku postavenou, v tom danou matraci, ale žádný povlečení, volánky, nic. Mám na to celou tu sadu, tak to tam dám pak úplně komplet, i monitor a kolotočíky a tak :slight_smile:
27. čer 2009 v 15:06  • Odpověz
mili vyprala jsem i mantinel :slight_smile:
27. čer 2009 v 15:06  • Odpověz
Já jsem vyprala snad úplně všechno co šlo :grinning:
27. čer 2009 v 15:07  • Odpověz
charlie - no já právě taky, ale s tím mantinelem si lámu hlavu :grinning: No tak já ho taky asi vyperu... A podložku proti pročůrání taky??
27. čer 2009 v 15:07  • Odpověz
mili taky, dá se prát i podložka, tak jsem to tam prostě dala :grinning: I když to asi nutný není, když to není ve styku s mimim, ale šupla jsem to tam a bylo to :slight_smile:
27. čer 2009 v 15:08  • Odpověz
pak jsem dumala nad lehátkem, jestli ten potah taky nevyprat, ale pak jsem si říkala, že co když se mi to srazí a nebo mě to pak nepůjde nandat zpátky na konstrukci, tak jsem se na to vybodla. Přece jenom i potahy v kočáře taky nikdo nepere, tak co.... Až mi to mimčo zašpiní, tak pak to stáhnu a vyperu, dřív asi ne, stejně bude vždycky ležet na dece nebo plínce :grinning:
27. čer 2009 v 15:10  • Odpověz
Jo a maminy, důležitá rada - ze života co se stalo mý kámošce....

Byli na vycházce s malým a potřebovala ho přebalit. Vzala si teda podložku, dala ji do kočárku a malýho vyslíkla, sundala plínku a utírala mu zadeček. Jenomže malej si zrovna ulevil - moč to ale nebyla - a nahodil celej vnitřní bok kočárku - takže??? Pozor na to a podložku dávejte i do svislé polohy, ať nemáte zasra.ej kočár :grinning: :grinning: :grinning: No co stane se :confused:
27. čer 2009 v 15:13  • Odpověz
Mili, já jsem ho neprala.

Charlie, oni nám v porodnici říkali přebalovat před kojením, i jsem to tak dělala. Ale pak jsem začala přebalovat po kojení, protože fakt je naprd, když dáš čistou plínku a on ti ji za minutu posrajdí :grinning: . Nepoblinká se, jen někdy ublinkne. Právě se s ním snažím moc neotáčet a nehýbat, abych mu tím žaludkem nějak nepohla a on se mi nepoblinkal.

A kdy tu postýlku chceš chystat? Však už můžeš, ne :wink:
27. čer 2009 v 15:15  • Odpověz
No ty podložky jsem nakonec neprala-dají se prát na 95C, tak je asi poprvé vyperu, až mi to malej počůrá...Ten mantinel teda vyperu :wink: No potah na lehátku já vyprat ani nemůžu-je tam na pevno...Ale nakonec to vypadá, že ho ani používat nebudu. Dostala jsem od kamarádky anatomicky tvarovanou vaničku :wink: Pak už budu koupat asi v normální vaně bez lehátka....časem se uvidí :slight_smile: Já dneska vyprala i plyšáka, co chci dát do postýlky :sweat_smile: Akorát jsem ho omylem vyprala v Arielu, ne v Lovele, tak nevím, jestli ho tam nešoupnu ještě jednou nebo aspoň an vymáchání...ale stejně, než se ho poprvé dokne.....asi to už nechám :wink:
27. čer 2009 v 15:15  • Odpověz
tak už jsme po obídku
takže Blani prsa mám nalité a tvrdé,po jeho přisátí,ho mám měkké,takže ho vypije,pak jsou měkké a zase se pomalu nalívají.Ale nemám je zase až tak tvrdé,jsou měkkčí.Spíše přes noc se pořádně nalívají
Andy první a jedinou tabletku mi podali ve čtvrtek zhruba v deset dopoledne a malý s enarodil na druhý den v 10.05,takže 24hodin.
No Andy v tom jsme měla taky trochu guláš co se týče toho otevření,těch hrdel a tak :sweat_smile:
Hlenová zátka mi odešla až v pátek v den porodu ráno,u mě to bylo nejdříve do hněda a pak růžový hlen,ale krev ne.
27. čer 2009 v 15:16  • Odpověz
No to jsem se taky chtěla zeptat-kdy chystáte postýlku...?
27. čer 2009 v 15:16  • Odpověz
Charlie, to známe moooooooooc dobře :grinning: . Mareček taky tak někdy (na můj vkus často :grinning:) kaká, když ho přebalujem. A to su někdy ohozená aji já :sweat_smile:
27. čer 2009 v 15:17  • Odpověz
já malého taky musím budit během kojení,pořád ho šimrám pod bradičkou za ouškem,a když mi usne i pak a nechce si odříhnout tak ho dávám na bok.Ale ono i tak není pravidlem že si pokaždé musí odříhnout.když jsme mu dávala flašku tak grgal jak straý chlap,u prsu to tak není.
27. čer 2009 v 15:18  • Odpověz
Blani my škytku máme pravidelně i několikrát denně,myslela jsem že pomůže napití ale když už prso nechce,někdy to spraví dudel,že jak ho dudlá tak škytka odejde,někdy odejde sama.Ale je mi ho líto,jak škytá a nahlas,a chudáčka to i budí.
27. čer 2009 v 15:19  • Odpověz
Andrejko,děkuji, ted jsem si je omačkala :grinning: . Tak to pravé mám tvrdší než levé. Možná proto, že jsme z pravého jedli. Ale ted se mi spustilo z ničeho nic samo, takže mám mlíka snad dost :slight_smile:
blani mám to v plánu asi příští týden, uvidíme :wink: jak na to budu mít tu pravou náladu. Ještě se nám tu motali dělníci - i když jen takový malý nedodělky, tak spíš to šetřím aby se mi to ještě neušpinilo...

mili tak plyšáky jsem vyprala v Lovele, ale pokud to máš vypraný už takhle tak bych to neřešila. Já mám pak krásnýho velkýho plyšáčka vlka, ale toho teda prát nebudu, mám strach, aby to vydržel.. a do postýlky ho chci dát, bude dávat na malou pozor :grinning:
Holky ani mi nemluvte s tím kakáním,malý má pořád nějaký průjem,doktorka říkala že je to normální a dneska při přebalování si tak prdnul že to vystřiklo jak na mě tak na podlahu,no fakt super :grinning:
27. čer 2009 v 15:21  • Odpověz
Andrejko, jo jo, škytá moc. A dudlíka jsem už vyvařila a chtěla jsem mu ho dát jeden večer, jak nemohl zabrat, ale má na něho moc malou pusinku. Se mu tam ten dudel ani nevlezl, se chudáček dávil :pensive:

Jdu se pomalu chystat na to kojení, když toho tak málo spapal. Ale zas at ho nepřecpávám, že? No, je to věda, fakt...
charlie - no já mám třeba takováho velkýho krokodýla z Ikei - chci ho dát do hrací postýlky (budememít 2 - nahoře a dole) jako k nožičkám...a taky ho právě prát nechci..ale tak to podle mě zas nějak nevadí,ne? Mě řekli v porodnici, že můžu klidně za 14dní rodit, tak si to asi všechno nachystám příští víkend...ale zase nechci, aby se na to tady pak měsíc prášilo, tak nevim :confused:
Takže ne vždy si dětičky odříhnou jo??

mili - mám postýlky nachystané už asi týden + navrtaný přebalovák na zdi. Povlečení a tak se chystám dát ten příští týden
27. čer 2009 v 15:22  • Odpověz
holky, já právě zjistila, že rozdíl mezi velikostí 56 a 62 je asi 0,5 cm z každé strany... fakt nechápu...
27. čer 2009 v 15:22  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.