• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jedeme dál, už jako maminky

(Zamčená)
3. května 2010 
Holky, tak jestli ten přírustek je malý (jako že asi je) co byste s tím udělaly? Koupili umělou? Malá ji zatím neměla, jenom kojíme... a nebo kojit ještě častěji? Dyť to už snad ani nejde :grinning:
22. říj 2009 ve 20:56  • Odpověz
Charli pokud ti na to doktorka nic neřekla a Verča ti hlady neřve tak to neřeš..Mě jednou přibrala za 3 týdny 180g a pak za 14 dní 300g takže uvidíš až tam půjdeš na to převážení kolik ti přibere..my třeba doma Nutrilon máme,jednou jsme jí ho zkoušela dát jestli jí to dýl zasytí,ale ona ho vůbec nechtěla div se z toho nepoblinkala,takže zůstávám u kojení..
22. říj 2009 ve 21:06  • Odpověz
Hani podle mě hlady být nemůže, hladový děcko by nevydrželo spát od 20h do 5h, to je celejch 9h bez jídla. Pak samo hltá....
Tak já počkám na další návštěvu a poradím se s dr.

Valím chrnět, tak brou všem :wink:
22. říj 2009 ve 21:26  • Odpověz
charlii jak píše hanča, pokud ti dr. řekla, že je to dobrý tak si s tím nelam hlavu, prostě verunka bude drobek :wink: teda holky já mám dneska takovej přetlak, všechno mě tak točí :angry: kdybych mohla tak si dám cigáro. potřebovala bych prostě na chvilku vypnout jít se bavit nebo jen tak dobít baterky a vypnout. přece jenom jsem od malýho nebyla nikdy déle než čtyři hodky a už čtyři měsíce je večer co večer jak přes kopírák. :unamused: máte občas taky takový pocity?
22. říj 2009 ve 21:37  • Odpověz
Sun to mi povídej já od Sofinky nebyla pryč ještě nikdy max.na hodinu a ještě jak trávímdny i večery skoro pořád sama tak mi začíná pěkně hrabat..
22. říj 2009 ve 21:49  • Odpověz
Ahoj.
Tak noc dobrá, Alex spal jak miminko :grinning: vzbudil se až v 4,45, teď už zase chrní.

Charlie, ono je podstatný jak malá vypadá,když se její "data" zadaj do percentilového grafu, tam se dává výška, váha a obvod hlavičky si myslím. Měří dr. malé hlavičku?
Udělat můžeš akorát to, že malou budeš pravidelně přikládat a třeba odstříkáš před kojení to přední mlíko, nevím,jak dlouho malá pije. Ono se říká, že v půl roce by měla mít dvojnásobek porodní váhy (ještě si to ověřím), což tímto tempem nebude. Pokud mlíko máš, tak je nutrilon na nic. :wink:
23. říj 2009 v 05:32  • Odpověz
Tady si můžeš stáhnout program na ten graf
http://www.szu.cz/uploads/documents/obi/rust_2.1.zip
23. říj 2009 v 05:34  • Odpověz
Doporučené přírůstky:
1. měsíc 500 až 700 g, 2. měsíc 800 až 900, 3. měsíc 700 až 800, 4. až 6. měsíc 500 až 600 gramů, později kolem 400 gramů měsíčně.
23. říj 2009 v 05:38  • Odpověz
Jsem trochu štrachala na kojeni.net, tam doporučují kojit pravidelně a zařadit aspoň jedno kojení v noci. Měla by sát aspoň těch 10 minut. Na takovéhoto kojence by měl být přírůstek za měsíc aspoň 300g.
Udělej si ten graf a uvidíš, pokud to bude klesat, tak s tím něco budeš muset dělat.

No uvidíš, co bude na další převážení. Každopádně od ukončeného 4. měsíce můžeš začít s příkrmama :wink:
23. říj 2009 v 05:55  • Odpověz
Jinak je ještě možnost vážit, aby si věděla, jak malé pije. Dá se váha půjčit i ve zdravotnických potřebách, tedy některých.

Tak jdu zase spát :slight_smile:
23. říj 2009 v 05:58  • Odpověz
Dobré ránko, tak dneska se vzbudil o půl 3 a o třičtvrtě na 7.

Jitu, ty se tady vždycky ráno zjevíš a pak si jdeš ještě lehnout :grinning: :wink:
23. říj 2009 v 07:48  • Odpověz
Blani, no páčto mám hlad :grinning:
Alex spal ještě do 7,40, nakojila jsem a teď je tu rozbalenej pod hrazdičkou a pěkně se pokadil, klika, že měl jistící plínu :grinning:
23. říj 2009 v 08:04  • Odpověz
Bré ráááánko :slight_smile:
tak dnes noc po dééélší době zas bez nočního koja a prďola chrupkal až do půl 6 :astonished: :grinning: a já se probudila v loužičce :sweat_smile: jé tak dvojnásobek váhy jsme měli už ve 3 měsících :grinning:
Sun já měla depku ve středu večír :confounded: ale ještě že je net a koník a můžeme kecat aspoň takle :wink: dovedeš si představit kdyby to nebylo??? to bych byla psycho už v šestinedělí :wink: :grinning:
23. říj 2009 v 08:09  • Odpověz
dobre ranko holky, my vcera meli narocny den.. nausnicky, pak obed v pizzerce, pak domu, vitani obcanku a nakonec cukrarna :stuck_out_tongue_closed_eyes:
sabinka nausnicky zvladla na jednicku, opravdu pro holcicky doporucuji nastreleni, je to neskutecna rychlovka a sabinka plakala min nez u pichance hexy :slight_smile:
na vitani jsme dostali zlaty privesek znameni - racka, pametni sesitek a maminka ruzicku :slight_smile: moc se vcerejsek vydaril :slight_smile:
23. říj 2009 v 08:11  • Odpověz
Jitu :grinning:

Andrej, tak to jste měli opravdu náročný den :wink: . A dostali jste hezké dárečky :slight_smile:
23. říj 2009 v 08:21  • Odpověz
blani jj, byla jsem mile prekvapena :slight_smile:
do albika jsem hodila jednu fotku nausnicek :wink: bohuzel se mi nepodarilo vyfotit obe naraz, protoze jak je sabinka celem ke mne, nejsou videt, tak takhle ze strany.. za mesic je muzem vymenit za svoje :slight_smile:
23. říj 2009 v 08:25  • Odpověz
Andrej, už jsem si všimla :wink: Ale těším se až na ty od vás, ty zdravotnické jsou takové všechny na jedno brdo :grinning: . Ale konečně máte holčičku, co :grinning: :wink:
23. říj 2009 v 08:27  • Odpověz
jj blani, tohle jsou jen nastrelovaci pecicky, taky uz se tesim, az je "čenžnu" :grinning:
23. říj 2009 v 08:32  • Odpověz
Tak Alex má 37,1. Zdál se mi nějak moc horkej, tak jsem ho přeměřila. Jsem teda překvapená, že tak horkej je u 37,1 :grinning: Tak jsem ho šoupla do postýlky a uvidím, co bude. zkusím ho za hodinu přeměřit. Před 12 máme být u rehabilitační dr., tak bych to musela zrušit, což se mi nehodí, kdo ví, kdy zase bude mít volnej termín :unamused:
23. říj 2009 v 08:36  • Odpověz
jitu a neco mu viditelne je? nebo proc jsi ho merila?
23. říj 2009 v 08:46  • Odpověz
Andrej, byl hrozně horkej :grinning: To on nebejvá i ručička má horký, většinou je má studený. Tak proto.
23. říj 2009 v 08:48  • Odpověz
A teď kňučí v postýlce, snad usne.
23. říj 2009 v 08:48  • Odpověz
Andeasku teda teď je Sabinka fešanda :wink: :slight_smile: a to je super že jste si včerejšek užili :wink:
Já se teď dozvěděla smutnou zprává bráchova přítelkyně se s ním rozešla po nějakých 5-ti-6-ti letech a to už s polu takovou dobu bydleli a naposledy u našich v baráčku :confused: jsem z toho úplně v šoku měla jsem ji moc ráda :pensive: že prý se zamilovala
23. říj 2009 v 08:50  • Odpověz
ahojky
Andry-tak to ste toho včera teda zvládli :dizzy_face: Sabince naušničky moc sluší,mě se na malé nepodařily naušničky vyfotit,pořád se mi točila :sweat_smile:
my jdem dnes na vítání občánků,máme to na půl čtvrtou,tk doufám,že to v pohodě zvládnem a pak jdem ke tchánovcům i s našima na kafe a na malou grilovačku :sunglasses:
jitko, to bude dobry.. taky se mi to u sabinky nekdy stane, premerim v zadecku a ono nic :slight_smile:
ja spis dnes rano nakapal libenar, odsala a pak sabinka chrcela, jenze to mela jakoby dole uz na plicich, jakoby na odkaslani, jenze to ona neumi.. co s tim? :confused:
kaci, je to smutne, ale tohle je zivot.. bohuzel nekdy.. :cry: at se bracha z toho brzy dostane..
ahoj reni, tak si uzijte vitani, my to vcera meli opravdu fajnovy a ten privesek mi udelal (a sabince samo taky) velkou radost :grinning:
23. říj 2009 v 08:54  • Odpověz
Kači-tak to je smutný stiím bráchou,ale třeba se ještě vrátí :unamused:
23. říj 2009 v 08:55  • Odpověz
Tak než jsem vylezla ze sprchy, tak usnul. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. říj 2009 v 08:56  • Odpověz
no vidis, jitko :slight_smile:
23. říj 2009 v 08:57  • Odpověz
Andy, mně dr. napsala ten sinecod, ale dá se koupit volně.
23. říj 2009 v 08:58  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.