• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jedeme dál, už jako maminky

(Zamčená)
3. května 2010 
káťo dobrou.
26. říj 2009 ve 21:02  • Odpověz
Já jdu taky, po dnešní noční zkušenosti to jdu taky zalomit.

Tak dobrou a ať prcci spí až do rána :slight_smile:
26. říj 2009 ve 21:08  • Odpověz
Já jdu taky spát,po včerejší noci jsme kantáre,dneska to vypadá celekm nadějně,ale musim zaklepat nechci to zakřiknout..jinak ručičky má teplý,jsme na ní sahala,tak jí zatim přikrývat nebudu..
Jo a ze Superstar jsme ráda že vypadl ten zubatej Thomas,ale ta Nikoleta se mi celkem líbila,bych vyhodila Ištvancovou..
tak dobrou přeji klidnou a nikým nerušenou noc..zítra papa :wink:
26. říj 2009 ve 21:20  • Odpověz
Ahoj všem.
Tak už máme jednou odcvičeno a Alex už zase chrní. Opět se dneska vrátil ke kojení ve svou oblíbenou třetí ranní :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. říj 2009 v 06:10  • Odpověz
Dobré ránko. Vstávali jsme o půl 6 :confounded:. Ale zíve, mne si očka a spat nebude. Před chvilou jsem ho teda uspala, ale o té půl 6 se ukecat nenechal.

Jitu, jak odcvičeno :confused:
27. říj 2009 v 07:13  • Odpověz
Blani, cvičíme vojtovku. Byla jsem s Alexkem u rehab dr., jak měl slehlou tu hlavinku a že se mi zdálo, že při pasení mu trochu ujíždí pánev, taky se zakláněl (to se pozná podle "vrásek" za krkem při pasení) a taky ještě pásá s pěstičkama a to už by neměl. Takže cvičíme.
27. říj 2009 v 07:19  • Odpověz
Aha, tak to jo. Asi se mu to moc nelíbí, co? Mareček má ručičky před sebou a různě s něma plácá a máchá :grinning:
27. říj 2009 v 07:28  • Odpověz
No Alex má taky ruce před sebou a máchá s nima, ale ještě je má minimálně v 50% v pěst.

No cvíčo mu ani neva, ono je to reflexní, takže jen mačkám bodík a on cvičí, nic nebolí, to jsou pověry.
27. říj 2009 v 07:35  • Odpověz
Tak to jo. Já vím, že je to nebolí, ale oni prý brečí proto, že s něma děláš něco, co nechtějí. Ale když jenom mačkáš body, tak to asi nepostřehne, jak kdybys ho nějak otáčela (nebo já nevím, jaké jsou ty cviky).
27. říj 2009 v 07:37  • Odpověz
No to je pro děti s obrnou atd.
Já cvičím i kvůli té placaté hlavičce, protože ono to není placaté od slehnutí, ale tím, že jsou zkrácené svaly a vazy na jedné straně a tím se lebka rychlejc zvětšuje tam, kde má místo. Tak uvolníme i svalíky atd.
Pediatra mi tvrdila, že se to srovná samo, stačí podkládat, ale podle neurologa i rehab. dr. jsou to zastaralé názory.
27. říj 2009 v 07:40  • Odpověz
Jitu, fakt? Jsem myslela, že placatá hlavička je jenom od slehnutí :confused: . Tak já budu doufat, že nemáme zkrácené vazy. A jak se to pozná, že jsou zkrácené? On krásně otáčí hlavičku na obě strany (aspoň mi to tak přijde).
27. říj 2009 v 07:43  • Odpověz
Alex, taky už teď otáčí na obě strany, i spí na obě strany, ale jako pidi mimčo měl prostě tu predilekci.

Blani to nepoznáš, pozná to je odborník, oni různě mimčo zvednou do vzduchu, párkrát s ním otočí tak a tak a ona to ukáže páteř sama, jak na tom je. Rehab mi říkala, že to má spousta miminek a neřeší se to, protože mimča kvantitatovně umí všechno, co umět maj, ale na kvalitu provedení se už pediatři moc nedívaj. No a pak jak mimčo roste, tak se stává, že se ty nůžky mezi dvěma stranama rozevřou víc a víc. Problém pak nastane u toho, když se dítě postaví, tak páteř prostě někam nějak uhne. Jako žít se s tím dá, ale pak jsou bolesti zad apod., což má většina z nás. No a někdy to vede k různým dysgrafiím, dyslekciím apod.

Mně naše pediatra taky říkala, že je Alex OK, že hezky drží hlavinku atd. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. říj 2009 v 07:49  • Odpověz
Jitu, aha. Dík :slight_smile: . To může vést i k disgrafiím, atd :confused: ? Tak to je mazec, jaké to může mít souvislosti.
27. říj 2009 v 07:55  • Odpověz
No asi tím, jak je ta lebka na jedné straně "menší", tak se tam ten mozek zvětšuje pomalejc a rozvoj obou částí není rovnoměrný si teda vysvětluju já .-D :grinning:
Jinak většina dětí se rodí zcela zdravých a třeba až v roce zjistí lehkou mozkovou obrnu, která může být způsobená nějakým tím nerovnoměrným vývojem, kdesi jsem to četla na nějakém blogu. Zkusím to najít.
27. říj 2009 v 07:58  • Odpověz
Jo a Alex se dneska překulil na bříško, akorát ječel, protože se mu tam zašprcla jedna ruka a nemohl ji vytáhnout :grinning:
27. říj 2009 v 08:00  • Odpověz
27. říj 2009 v 08:00  • Odpověz
Ale možná je lepší to nečíst, jsem pak byla vynervená :grinning:
27. říj 2009 v 08:08  • Odpověz
ahoj holky, tak po delší době jsem tu a hned jte mě vyděsily... šimonek má hlavičku sleženou a to dost. doktor mi říkal, že se to srovná, jak poroste. je totda trochu lepší, ale nějak extra teda ne. na bříško se už otáčí, ale začal tak pře 14 dnama. myslíte, že mám někam jít? k nějkaýmu doktorovi?
27. říj 2009 v 08:12  • Odpověz
Tak to je super, že se ti už přetočil :slight_smile: . S tím mozkem máš možná pravdu :fearful:

Ahoj Jituško, to já nevím. My taky máme sleželou hlavičku a na bříško se ještě neotáčíme :wink: . Ale vy jste vykoukli na svět o měsíc dřív, tak se to odečítá, ne? Tak to jste šikovní :slight_smile:
27. říj 2009 v 08:18  • Odpověz
a ručičky má pořád v pěstičky :cry: :cry: :cry:
27. říj 2009 v 08:18  • Odpověz
Jako že i když si hraje? Na to se mě sestřička ptala, jestli už ručičky rozevírá. To by asi měl.
27. říj 2009 v 08:19  • Odpověz
Jitus, no záleží na Tobě :grinning: Jestli má rovná záda, pase s rozevřenýma ručičkama..... Ten záklon se pozná lehce podle těch vrásek.
Přetáčení by taky mělo být bez záklonu.
Ještě se mě ptala, jestli si Alex strká nohy do pusy :grinning: Což tedy zatím nedělá, ale ve 4 měsících prý ještě nemusíme. Taky trénuju podávání předmětů, když leží na zádech, tak mu je dávám nad prsíčka, aby si pro ně musel sáhnout do vzduchu, docela mu to dává zabrat, ještě nemá stopro rovnovánu, aby se nebál zvedat obě ruce naráz do vzduchu, ikdyž už se taky lepšíme.
27. říj 2009 v 08:19  • Odpověz
no, u nás nevím. malej se sice narodil o měsíc dřív, ale neměl známky nedonošenosti. já ale zase vím, že jsme otěhotněla přesně, jak jsme řekla(v tu dobu jsme to se sexem neměli bůh ví jaký:grinning:), takže je to divný. doktor mi o tom nikdy nic neřekl... už jsem si na internetu našla neurologii u nás, tak tam asi zavolám...
27. říj 2009 v 08:20  • Odpověz
Jitus, no ručičky u pasení by měl mít rozevřené, pokud nemá, mohl by mít pak problém s jemnou motorikou, to si raděj někam zajdi. Stačí rehabilitační doktor, tam nepotřebuješ doporučení, neurolog ho většinou vyžaduje, ikdyž to správně není nutné.
27. říj 2009 v 08:22  • Odpověz
otáčí se v mega záklonu. teda už moc ne, když nad tím tak přemýšlím. ale než se to naučil, tak byl jak C... hračky si teda bere, natahuje se přro ně,a le zase to trvá tak 3 týdny, no, možná 4... a jeho pasení... on, kdyby se dokázal vzepřít, tak leze. nožičky má v poho a silný,a le hlavička leží a je to pro něho velká dřina...
27. říj 2009 v 08:24  • Odpověz
Jituš, Mareček se právě zaklání :frowning2: . Když se otočí na bok, tak vykroutí hlavičku :unamused:
27. říj 2009 v 08:24  • Odpověz
rehabilitační doktor není ortoped, že? já moc k doktorům nechodí, tak nic nevím...
27. říj 2009 v 08:25  • Odpověz
Blani, to je právě ta kvantita, ale nekvalitní provedení. To my máme taky, umíme co umět máme, ale z provedení se rehábka posmála.

No moje ségra nešla s malou a má dysfunkci. Mně říkaj, že jsem pošuk, ale já radši šla.
27. říj 2009 v 08:25  • Odpověz
Jitu, asi ne. Rehabilitační budou asi na těch rehabilitacích.

A co Šimonek? Kolik váží? A jak mu chutnají příkrmy? A pořád je tak uplakanej?
27. říj 2009 v 08:26  • Odpověz
Rehabilitační dr. je prostě rehabilitační dr. Ale zkus to na svoji dětskou. Mně řekla, že je malej OK, tak jsem ji obešla.
27. říj 2009 v 08:27  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.