• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jedeme dál, už jako maminky

(Zamčená)
3. května 2010 
Jé, Kačka má uŽ Honzíka? A kdy se narodil? A Míša už má taky miminko na cestě - no super :slight_smile:
24. čer 2009 v 09:35  • Odpověz
Hoj Blani, tak jaká? Povídej přeháněj, já tu budu nakukovat :wink:
24. čer 2009 v 09:35  • Odpověz
blani: hoď nějakou fotku, jsem na malinkýho zvědavá :wink:
24. čer 2009 v 09:36  • Odpověz
autor
no, napiš co císař nebo jsi rodila normálně?
24. čer 2009 v 09:36  • Odpověz
Andreasku Rozárka úplně super,malou očichala a jinak jí ignoruje,jako by tu nebyla..myslím že jí to fakt prospělo,že máme mimčo..
Blka gratuluji k Marečkovi,koukám že jste to vzali hopem,ale super,hlavně že je vše v pořádku a malej je zdravej..
24. čer 2009 v 09:37  • Odpověz
Hani, tak to sis užila :confounded:
Hani, a kdy se Sofinka narodila? Nevím, jestli jsem tu už byla nebo ne.
autor
kde si Hani rodila? na sále 1 nebo 2? A co personál, v pohodě? Jsem moc zvědavá co? :sweat_smile:
24. čer 2009 v 09:38  • Odpověz
tak sem zde :dizzy_face: ježiš dnes nový téma a už zas máme 4 stránky :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

jmise držím palce,ale měla myslím termín až po mě ne? :astonished: se tady zase nějak předbíhá :sweat_smile:

tyjo,kolik nás tady je jěště těhulí?

Blani-ahojky-tak jaký to byl zážitek?a co doktoři v Olomoucké FN?já byla včera u Kiliána a ještě týden budem 2v1 a pak k docentu Pilkovi a ten rozhodne,nemělasi ho tam?nevíš jakej je?
jeee blani ahoooj!!! :slight_smile:
Blka 18.6 a Mareček 19.6 že?
No užila jsme si to fakt pěkně,12hodin rodit bylo fakt hrozný,kdyby mi na koci udělali toho císaře tak bych byla pěkně naštvaná,když už jsem si užila tolik bolesti..
24. čer 2009 v 09:40  • Odpověz
jezis holky jak to ctu, tak se uplne desim, co me ceka :frowning2:
bojim bojim.. uz to chci mit za sebou..
24. čer 2009 v 09:41  • Odpověz
Ahoj Katulen: byla jsi se na ty sály podívat? Já jo a měla jsem lepší pocit z 2, ale také mne zajímá Hanky zkušenost.
24. čer 2009 v 09:41  • Odpověz
Katulen na sále č.2 personál v pohodě až na jednu porodní asistentku,ta zrovna nebyla moje krevní skupina,pak jsme ležela na P3 nadstandarty byli plný,dokonce toho 18.6 ve 6h ráno vyhlásili stop-stav,oba sály byli totálně přervaný..
24. čer 2009 v 09:42  • Odpověz
Holky téda, dneska nás tu je, to je krásný :grinning: Už jsem se bála, že tu vymřem :wink:
hani: a ty jsi měla stejný datum narození Sofinky jako sun nebo se pletu?
andrej radši to hned zapomeň, to co přečteš :wink:
Holky, sranda, manža mi včera oznámil, že se nám to fakt blíží :grinning: Je fakt, že já sama si to taky pořád neuvědomuju, že budu rodit a že bude mimčo a tak, no mazec :dizzy_face:
24. čer 2009 v 09:43  • Odpověz
autor
katerina85: já před 6 lety rodila na sále č.2, ale sonduju, protože 6 let je dlouhá doba, takže aktuální info :slight_smile:
Hani, na sále 2 jsem tenkrát taky byla spokojená, vyšli na mě i dobré PA, takže pohoda..., doufám, že se štěstí bude opakovat :grinning:
24. čer 2009 v 09:44  • Odpověz
charlie: já právě taky ne. Ale měla bych si to už konečně uvědomit, abych pak nebyla vedle
jak ta jedle :grinning:
24. čer 2009 v 09:48  • Odpověz
charlie-nebuj,nevymřem :grinning:
já sem teda taky zatím podezřele v klidu nato že se mi to každou chvilku může rozjet a hlavně teda pořád nevím jestli cs nebo normál :sweat_smile: se až sama sobě divím,že nemám nějak strach,nebo mám ale nějak to neprožívám :sweat_smile:

jako ale norm.já asi neporodím,páč včera mě vyšetřoval ten dr a strkal mi tam 2 prsty,ale neuspěl,já sem ho tam prostě nepustila,on sněma začal ještě otáčet,bolelo to jako svině,naštěstí byl fajn a řekl,tak já teda půjdu jenom jedním prstem,nedovedu si představit projít hlavičku,když mi tam nedaj ani 2 prsty :sweat_smile:
24. čer 2009 v 09:50  • Odpověz
Tož já vám to teda napíšu :grinning: . Ale aˇˇt někoho z vás nevystaším :confused: :sweat_smile: :zipper_mouth:
V ten pátek jsem jela na ozvy. Sestřička mě dala na monitor a pořád chodila nakukovat a pořád se mnou točila na jeden bok, ještě víc na bok, na druhej bok, postavit se, atd. Už to mi bylo divný a začala jsem se trošku bát. Natáčela mě min. půl hodiny. Tak mě zavedla za dr., které se to vůbec nelíbilo. Viděla mě v úterý na kontrole, takže věděla, že je miminko malinké a placenta mele z posledního. Tak se dívala na záznam, vůbec se jí nelíbil (prý moc rovná křivka) a vyšetřila mě. Prý, no to je krásně na 2 prsty to ještě dneska porodíme :confused: . Já jsem se rozbulela :sweat_smile: a ona říkala, že nechce čekat do úterý, že chce, abych měla zdravé a živé dítě.
Tak jsem šla na příjem, zavolala manželovi, kterej přijel dost rychle. Pak mi udělali klistýr a šla jsem na porodní box. To bylo tak o půl jedné. V jednu mi píchli kapačku na vyvolání a dali na monitor. Nic se nedělo a tak o půl druhé mi přišel dr. propíchnout plodovou vodu. Pak byli maličké kontrakce ani nevím, jak často, takové bolesti jako při MS - pohoda, pořád jsem si s manželem povídala. Tak o půl třetí PA říkala, že to jde krásně, že už su na 5-6 prstů a mám polovinu za sebou. No, a pak mlha :sweat_smile: . Byla tam s nama i známá sestřička z dětského, tak zbytek vím spíš od manžela než že si to pamatuju. Vybavuju si akorát, že jsem pak měla tlačit, ale to už muselo být tako o půl čtvrté, protože manžel říkal, že jsem tlačila tak půl hodiny. Co se se mnou dělo od té půl třetí do půl čtvrté fakt nevím, nic si nepamatuju. Při tlačení mě to dost bolelo a vždycky jsem říkala au, to bolí. Musela jsem si držet nohy pod kolenama. Pak jsem vytlačila hlavičku a PA říkala už to je. Tak jsem myslela, že všechno a ona a teˇˇd ještě ramínka. Jsem říkala, že už ne :sweat_smile:. A ty jsem musela vytlačit i mimo kontrakce (teda ani nevím, jestli nějaké byli), prostě jsem musela pak pořád tlačit, ale to bylo asi hned. A pak vyklouzl Mareček :dizzy_face:. Pak ho na boxu otřeli, dali do něčeho a mě na břicho (to si taky vůbec nevybavuju). Prostě jsem byla totálně mimo.

Mně přišlo, že jsem tlačila tak 3x, ale manžel říkal, že půl hodiny určitě. Tím, že si ten závěr nepamatuju, tak v podstatě ani nevím, jaké byly ty obrovské bolesti, což je možná dobře :sweat_smile:. Manžel říkal, že na tom monitoru byly kopečky a pak rovinka (kontrakce) - ty si ještě vybavuju a ty, velký byly prej skoro pořád rovinka, ale v horních vrstvách, že už to dolů vůbec nekleslo.

Pak mi studentka vytáhla placentu a dr. mě zašíval (prý tak půl metrovou nití a byla mu krátká :confused: ). Tomu jsem zase pořád říkala, au to píchá :sweat_smile: . Ale opíchl mi to a pak už to bylo v pohodě.
Pak přišel manžel s Marečkem, stál ve dveřích a usmíval se na mě. A pak už jsme tam byli s Marečkem sami.
24. čer 2009 v 09:53  • Odpověz
Reni, Pilku jsem vůbec nepotkala. Ale Kilián je fakt fajn, ten mi píchal tu vodu. A jak přišel, tak se i představil. To mi přišlo fakt profesionální.
24. čer 2009 v 09:54  • Odpověz
Hani, jo jo, 19.6.

Jo, a taky ta dr., co mě prohlížela po tom monitoru říkala, že vůbec neví, jestli miminko vydrží ty kontrakce, jestli nebudu muset jít na akutního císaře.
24. čer 2009 v 09:55  • Odpověz
Kat: to je pravda, vždycky je lepší, mít od někoho info. Mám docela z toho návalu nervy, že tam bude plno, jako v každém boxu někdo, už když jsem se registrovala, tak mne tam prostě ještě vmáčkli. :frowning2: A když jsem se tam byla podívat, tak tam byl takový klídek, zrovna rodila jen jedna mamina a to by se mi líbilo. No uvidíme :slight_smile:
24. čer 2009 v 09:57  • Odpověz
blani: tak to šlo docela rychle ne? Kamarádka mi taky říkala, že byla u tlačení úplně mimo a moc si nepamatuje
24. čer 2009 v 09:58  • Odpověz
Evule, jo rychle to šlo, akorát si fakt nic nepamatuju. Prý jsem byla jak zfetovaná.
24. čer 2009 v 09:59  • Odpověz
Já jsem byla mimo už dávno před tím, než to tlačení začalo. Ani nevím, kolik lidí kolem mě běhalo. Kdybych tam byla sama nebo by tam bylo 150 lidí, tak jsem o tom nevěděla a bylo by mi to úplně jedno.
24. čer 2009 v 10:00  • Odpověz
autor
Blani, super, ten konec porodu je opradu náročný, člověk má pocit, že už nemůže, ale když to pak je, tak supr pocit,co? Já už to chci taky mít za sebou :sweat_smile: :confused:
24. čer 2009 v 10:00  • Odpověz
Katulen, ke mě se ten super pocit nedostal. Já jsem se z toho trošku vyhrabala až na pokoji zhruba kolem desáté večer.
24. čer 2009 v 10:01  • Odpověz
autor
to já tenkrát taky....jenom když nám Anetku přinesli, manžel mi jí dával, tak jsem prostě na ní koukala a mimo jsem byla taky, to asi běžný :slight_smile:
24. čer 2009 v 10:02  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.