• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jedeme dál, už jako maminky

(Zamčená)
3. května 2010 
a já myslela že ukončený čtvrtý měsíc je tehdy když začneme měsíc pátý.
Tak jsme to asi myslela blbě,no nic kiaše se koupí a uvidíme.
30. říj 2009 v 09:56  • Odpověz
Sun :grinning: . Já jsem ale nedávkovala podle toho, co píšou. Dávám 1 a půl odměrky a stačí to. Ani nečekám ty 3 minutry, si říkám, že se mu to zahustí až v bříšku :sweat_smile: . Tu stříkačku sis nekoupila, v té je to fakt lepší. Dám mu ji u kojení vždycky do koutku a je to :wink:
30. říj 2009 v 09:59  • Odpověz
Andrejko, já jsem si to tak taky myslela a zatím to tak pořád počítám :sweat_smile: . Přijde mi Mareček hrozně malej na to, abych za měsíc začala s příkrmama. Jsem si říkala, že až tak po vánocích, až bude po všech těch návštěvách, kdy na krmení jenom vytáhnu kozu a nebudu muset sebou tahat mističku, lžičku, bryndák a já nevím co všechno.
30. říj 2009 v 10:00  • Odpověz
blani stříkajdu mám, kupovala jsem jí když jsme šli do porodky na příkrm, tak to večer vyzkouším, taky mu to nebudu dávat pokaždý, táta prej tak to jez ty a je to ne? :grinning: no je to hnus, ale bylo by to nejlepší, kdyby to přešlo do mlíka. my pokud mu bude stačit mlíko tak bych začala kolem těch vánoc, no blani neboj on toho ze začátku moc nesní :wink:
30. říj 2009 v 10:05  • Odpověz
Blani já jí nechávám vždycky tak 5-6minut vyplakat,jestli zas neusne a on jak byl rozespalej tak mu vadilo že malá řvala a pak jsme jí vlastně zvedla,protože ani po 7 minutách nepřestala brečet tak mi říkal jakej to má teda význam když jí necham řvát a pak jí stejně zvednu atd..jo a prej bude spát v obýváku..
Káto tak to je Honzík ooobr šikula to ta moje můra na to stále kašle..tu kaši jí chci dát na lžičce takže se asi moc nenají..
30. říj 2009 v 10:08  • Odpověz
ahoj holky,
Nutriton Marečkovi už nedávám - dávala jsem ho stříkačkou před kojení a poslední dobou to plival, že jsem byla celá olepená a on taky a kopal do mě a hrůza, tahal mi tu stříkačku, že jsem mu to jednou stříkla i do očička :grinning: tak už ho nepoužívám a taky blinkal i po něm, takhle alespoň blije mlíčko, tekuté a nepálí ho to v bříšku, po Nutritonu blil sražené mlíčko a pak dost řval, teď ublinkne po krknutí nebo i déle, ale samo, že když blinká třeba 2 hodiny po koju, tak blinká to sražené mlíčko a jsou z toho žluté skvrny na plence, kterou ho otírám nebo na brinďáku :wink:
U nás v noci kojo ve 3 a pak ráno v půl 8. Super :slight_smile:
Akorát, že máme tu blbou rýme a děsně chraptíme a k tomu máme kašel, tak asi půjdeme k dr., aby se z toho něco nevyvinulo. :frowning2:
Andrej - už máte ukončený 4 měsíc, máš to v pasu, že máte 4 měsíce a 2 týdny, tak už mu můžeš dávat kaši, která je od 4+, ta mi přišla od Nutrilonu poštou - nějaký vzorek.
30. říj 2009 v 10:14  • Odpověz
Blani mě doktorka říkala že nemusím spěchat ale chtěla bych zkusit tu kaši na noc a pak začneme mrkvičkou,už máme i tu jídelní židličku.Jdu dát tomu mému naháčkovi plenku,vříská v ložnici a já sedím tady :sweat_smile:
30. říj 2009 v 10:17  • Odpověz
Hani :frowning2:

Andrejko, já jsem se o tom s dr. ještě nebavila, ale kolem 20 jdeme na druhou hexa, tak se jí zkusím zeptat. Možná na to najede aji sama.
30. říj 2009 v 10:27  • Odpověz
Mareček se přetáčí na obě strany - začal cca před 3 týdny a to se týden točil jen na levo a pak po týdnu se začal přetáčet i na pravo, ale není to žádná cvičená opice, když chci, aby se přetočil na jednu stranu, tak kolikrát nechce a přetáčí se furt na jednu a tu samou :grinning: a ne, kam chce maminka, aby se přetočil :slight_smile:
my zatím nemáme žádnou hexu - a k tomu máme ještě rýmu a kašel, takže asi zase hexa nebude :frowning2:
Blani - ty přece kojíš, nebo ne? To se pak s příkrmy začíná až od půl roka věku miminka.
30. říj 2009 v 10:34  • Odpověz
Samo - když mimču to kojení stačí a prospívá. :slight_smile:
30. říj 2009 v 10:34  • Odpověz
tak jsme stříhali nehty na nožkách,to raději desetkrát na rukách,nohy děs běs
Kačenko jsem to popleta,s těma měsícama :grinning:
Blani však ty nemusíš spěchta s příkrmama když kojíš ne?
30. říj 2009 v 10:35  • Odpověz
Kači a je to problém když s epřetáčí jen na jednu stranu a na tu druhou jen na bok?Já si myslím že to nevadí,ne?Zas ho nechci nějaký násilím nutit na druhou.
My taky nemáme hexu,teď léčíme to TBC.
30. říj 2009 v 10:37  • Odpověz
Kačenko, jo jo, kojím. Ale on bude mít půl roku (zní to strašně :frowning2: ) 19. prosince a já bych chtěla začít po těch vánocích. No, uvidíme...

Andrejko, my jsme nohy ještě nestříhali :zipper_mouth:
30. říj 2009 v 10:43  • Odpověz
Jsme doma z prochajdy.
Hani, já koupila puzzle v Bambuli nebo jak se to jmenuje a kolik to stálo? Si po pravdě nepamatuju, asi kolem 300. :unamused:

Jsme byla v DM a jak tu blbnete s tím, že není mlíko apod. tak jsem koupila aspoň jednu krabici rýžové kaše, kdyby náhodou došlo večer mlíko, tak já nemám, co mu dát :grinning:
30. říj 2009 v 10:47  • Odpověz
Blani tak já stříhala už asi pětkrát,je pravda že mu tak ty drápky nerostou,ale měl palečky už dlouhé,tak sjme mu to vzala všechno
30. říj 2009 v 10:49  • Odpověz
Andrejko nee nepopletla jsi to s měsícema :slight_smile: ukončený 4 měsíc je ve chvíli kdy je mu 5 měsíců :wink: vždyť je to i v tom názvu uKONČEní :wink: ale teda nepochopím proč se rovnou neříká od 5 měsíce :confused: takle to jen mate :unamused:
30. říj 2009 v 10:50  • Odpověz
Andrej, Alex se taky točí na jednu stranu, na tu druhou se dostane na bok a fertig, tedy asi 2x se přetočil iu na druhou, ale to tam nechává pod sebou ruku, takže nic moc. Ale je to prý obvyklé. :wink:
30. říj 2009 v 10:50  • Odpověz
andrej já si myslím, že to dotrénuje i na druhou, ale zkus mu třeba na tu druhou nandat hračky, aby měl důvod :wink: tak jsem stihla akorát dovařit a už byl zase řev, ten náš kluk je poslední dobou tak protivnej, dřív si vydržel sám hrát i půl hodiny ted tak pět minut a řve, v lehátku to vůbec to ho už nebaví. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. říj 2009 v 10:51  • Odpověz
Katko, ne, říkáš to špatně.
První měsíc je od narození do prvních měsíčnin - ukončený první měsíc.
Drhý měsíc je mezi prvníma měsíčninama a druhýma měsíčninama - ukončený druhý měsíc.
.
.
ukončený čtvrtý měsíc je v den, kdy prcek slaví 4 měsíce od narození a začíná probíhat pátý měsíc jeho života.
30. říj 2009 v 10:53  • Odpověz
Takže od dne, kdy jsou prckovi 4 měsíce (u nás to bylo 25.10.) se kupuje kaše, na které je 4+
30. říj 2009 v 10:54  • Odpověz
když máš přece 4. měsíce tak máš 16 t a to už je ukončenej já to taky počítám jak jita :slight_smile:
30. říj 2009 v 10:59  • Odpověz
Ukončený šestý měsíc bude v den, kdy bude mít prcek půl rok a v ten den plně kojené děti začínaj s příkrmama, tedy mohou začínat.
30. říj 2009 v 11:00  • Odpověz
Jé aha :sweat_smile: tak to jsem to zase zamotala :sweat_smile: pardóón
30. říj 2009 v 11:05  • Odpověz
Jitu, a myslíš si, že když je Mareček menší, tak bude pro něj lepší být dýl na mm nebo ne?
30. říj 2009 v 11:07  • Odpověz
Blani, no já myslím, že je to dobré být pro každého na MM dokud prospívá. Ale od půl roku bych už začala s příkrmem, musí ochutnávat nové chutě, ikdyž třeba jen na svačinku.
30. říj 2009 v 11:13  • Odpověz
Jitu takže to není špatné když se točí jen na jednu,však se to oni naučí.Akorát nám dělá problém že jak už je na tom bříšku tak se nepřetočí zpátky.
Tak sjme napapaní a spinká,doufám že mu to vydrží aspoň půl hoďky,pak půjdeme ven.
Sun ho nezajímají hračky,jak já ho dám na záda,on už se točí na bříško,a vůbec ho nezajímá jestli tam jsou hračky nebo ne :grinning: prostě se něco naučil a trénuje a trénuje.
Jinak Vojtík taky pokud mě nemá na blízku tak křičí,takže furt něco stěhujeme jak lehátko tak deku,po celém bytě. :slight_smile:
takže dneska jdu koupit kaši a začínáme.Ať má taky nějakou změnu,ta Beba taky nic moc.Když jsme to ochutnala.
30. říj 2009 v 11:14  • Odpověz
Jitu, dík :slight_smile: .

Mně přijde, že jak začneme s příkrmama, že to už nebude to moje malinké miminko :cry: . Tak straaaaaaaaaaaašně rychle to letíííííííííííííííííí :frowning2:
30. říj 2009 v 11:19  • Odpověz
Blani já myslím že to bude tvoje malinké miminko už napořád :wink: :slight_smile:
Andrej jj trénuje a pak začné trénovat druhou stranu :slight_smile:
30. říj 2009 v 11:21  • Odpověz
Kači :slight_smile:
30. říj 2009 v 11:28  • Odpověz
ANdrej, zatím jsem zjistila, že je to normální, že se točí nejdřív jen na jednu stranu. Jak dlouho je to "přípustné" se zeptám neuroložky v pondělí, pokud nezapomenu, případně rehábky ve čtvrtek.
30. říj 2009 v 11:30  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.