• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jedeme dál, už jako maminky

(Zamčená)
3. května 2010 
Káťo, u rodičů bylo fajn, jako vždycky. :wink: A buď ráda, že malýmu chutná, lepší než kdyby to bylo naopak...
já jdu taky chrnět. Papa
3. lis 2009 ve 21:39  • Odpověz
Holky dobrou
3. lis 2009 ve 21:54  • Odpověz
Čůůůs ženský,

tak vám musím popsat dnešní scénku. Malou jsem dala ke krmení o půl hodinky dřív, ráno jsme se tu bavily, proč, Jitu mi to tak poradila. Nakojily jsme z jednoho prsu, pak řev, začla se prohýbat, tak jsem jí dala druhý. Papkala jak divá a za chvílu zas jekot. Tak manža ohřál odstříkaný mlíko ze včera, ale to bylo jen 20ml, to vyžahla jak nic a zas řev :sweat_smile:
Jela jsem ke kamošce pro nutrilon, dostala 50tku, kterou vyžahla jak nic a odpadla :sweat_smile:

Takže doufám, že tohle byla výjimečná situace, i když ty příznaky pociťuju už dlouho, změna chování, řev u koja, častější buzení na jídlo atd atd. Mě to prostě netrklo, teď už vím, že tohle dělala jenom proto, že měla hlad.

Už mám na zítra odstříkáno 60ml, víc jsem ze sebe nedostala, tak uvidíme jak to půjde. Každopádně povalím pro nutrilon.

Snad se mlíko zas začne víc a víc produkovat, páčto chci taky kojit.

A taky až budu mít druhý mimi, tak hned od začátku budu odsávat a mrazit mlíčko, at mám pro jistotu na podobný situace :confused:

Tak krásně spinkejte, já už jdu taky, tak schválně, kdy se mě malá vzbudí a bude mít hlad. Doufám, že tak min. 2 hodinky bude chrnět jelikož mám prsa dost vysátý :sweat_smile: :grinning:
3. lis 2009 ve 22:17  • Odpověz
Ahojky
tak my jsme se s manželem shodli, že máme doma teroristu :sweat_smile:

takže opět stejná noc, akorát jsem musela každý dvě hodiny (teda "první várku" spal do půl noci a pak se už budil
po dvou hoďkách) kojit. Tak jsem si říkala, jestli to nebude tím, že má hlad a néé zubama??? Já mám teda pocit, že mlíka mám dost, ale je možný, že když je to už kus chlapa, že mu to třebas nestačí??? Já fakt nevím :unamused: Zas se mi nechce jít na UM, ale kdyby to pomohlo...ach jo. No ještě to zkusím vydržet a pak uvidím....

tak krásnej den všem maminy :grinning:
4. lis 2009 v 06:04  • Odpověz
Ahoj.
Alex si přidal další koji v 23, jinak jede po stra - půl 4 a 7 (to teda ještě nedostal, páč nejdřív snídám já, pak budeme cvičit a pak teprve dostane jídlo a pošupajdí do postele).

Já zatím kojím z každého prsa ob kojení, prostě na kojo jen jedno prso, večer Alex u prsa usne, ale tím, že se častěji budí bych řekla, že má hlad a nebo spurt a nebo zuby :grinning: Ale je protivnější i přes den, tak nevím. Zatím se mi nechce zkoušet mu dávat UM. Jsem mu včera prohlídla pusinku a nic podezelého jsem tam nenašla, dáseň má celou stejnou, nic zduřelého nebo tak tam nevidím. Nebo to je úplňkem :grinning: Počkám ještě pár dní a budu dělat závěry.
4. lis 2009 v 07:11  • Odpověz
Dobré ránko :slight_smile: . Tak jsem včera uspávala na 5x. Vždycky usl, odešla jsem, vzbudil se a tak dokola :rolling_eyes: . Kojo bylo ve 4, ale do té doby jsem snad 8x vstala, abych mu dala dudlíka a pak v půl 7.

Jinak máme na střechách a trávníkách sníh.
4. lis 2009 v 07:43  • Odpověz
Jo a prací prášek - zatím mám persil sensitive, ale až mi dojde, což bude během chvilky, tak koupím už normální Ariel nebo Persil, asi spíš Ariel.
Jak měl Alex tu š´távu, tak byť jse to potřela žlučákem, tak se to zcela nevypralo, takže na příkrmy by tohle fakt nebylo, to bych měla oblečení jak od šmudlů.
4. lis 2009 v 07:47  • Odpověz
Já od začátku používám normální prášek akorát dávám dvojitý máchání.
4. lis 2009 v 07:53  • Odpověz
Koukám že mi fakt blbne klávesnice, budu muset koupit novou, vynechává mi písmenka :confused:
4. lis 2009 v 07:54  • Odpověz
ahoj holky, to teda byla divna noc..
kojo bylo v 23:30, pak ve 2 a pak po 4..
musime dnes na socialku uz si konecne vyridit ten rodicak..
jo jinak jitko, nakonec jsem si objednala cerne liliputi nositko + kapsu cernou deluxe :wink: :slight_smile:
4. lis 2009 v 08:19  • Odpověz
Andreasku, ty už jdeš vyřizovat rodičák? :confused:
Já ještě nemám potvrzenou mateřskou od socky, takže vyřazovat ordičák jít stejně nemůžu. Kdy Ti končí PPM?
4. lis 2009 v 08:21  • Odpověz
Andrej, ty jsi aspoň nákupčí. Hned to koupíš a ne, jak já, měsíc přemýšlet, jestli jo nebo ne :grinning:
4. lis 2009 v 08:22  • Odpověz
ahooooojjj konečně mám tam vloženou oblíbenou písničku u nellinky!! jukněte :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
4. lis 2009 v 08:23  • Odpověz
mě PPM končí 22.11.
ale říkali mi že by se to mělo vyřizovat měsíc nejdýl, před nástupem na rodič mateř :unamused:
4. lis 2009 v 08:41  • Odpověz
Dobré ránko :slight_smile:
Tak u nás vstávačka s kojem ve 4 a pak ne a ne zabrat prostě se neupil zase do spánku a tak vyváděl :rolling_eyes: až jsem musela skoro v 6 rozmrazit 100 ml MM a pak usnul :wink: tak si říkam paráda to by mohl tak do 8 vydržet,ale velký kulový par minut po 7 už začal halekat :rolling_eyes: tak jsem ho chvilku nechala a teď už je nadlábnutej a hraje si s hrazdičkou :slight_smile: a jelikož ho zajímali jen ty hrací klíče co jsou na boku tak si ji celou posunul :grinning: :grinning:
No počasí je fakt hegeš :stuck_out_tongue_closed_eyes: zas tak chčije doufam že to aspoň odpo přejde :wink: ať zase nemoknem
Jo a tchyně je dnes celýýýý celičkýýý den pryč :grinning: :grinning:
Charlie jj taky jsem si zpoustu věcí uvědomila zpětně že to bylo z hladu :sweat_smile:ale člověka to prostě v tu chvíli nanapadne :wink:a jj taky mam v plánu u dalšího naplnit mrazák MM :wink: :grinning:
Jitu no jasně pokud je MM dost tak není třeba UM,ale pak když ti mimi řve hlady a ty v ceckach nemáš nic a ani v mrazáku železnou zásobu tak se prostě nedá nic dělat než UM :confused:já si taky myslela že budu s přehledem výhradně kojit do 6 měsíce,ale kdo ví jak to dopadne :confused: :wink:
Šmouli moc pěkné :wink: :slight_smile:
Andreasku koukam že neztrácíš čas :grinning:ale tys klíďo mohla skočit do Brány do kameného obchodu a vyzkoušet si co ti líp padne :wink:
Heli koukam že Štěpa má stále své noci :confused:
Blani nejlépe mu toho dudlu přilepit co :wink: :grinning: :grinning:
4. lis 2009 v 08:48  • Odpověz
Mně mateřská končí taky někdy tento měsíc (asi :sweat_smile: ), ale rodičák jsem ještě vyřídit nebyla. Furt si říkám, že je čas :sweat_smile: .
Tak jsem jukla na papír a když se žádá o 3 roky, tak se musí požádat nejpozději do konce kalendářního měsíce, v němž dítě dostáhlo 21 měsíců. Takže ještě je čas :grinning:
4. lis 2009 v 08:49  • Odpověz
Šmouli jj já taky začla rodičák vyřizovat měsíc předem,ale pak mi každý řekl něco jiného kam mam s papírama běhat že jsem teda zvědavá jestli to stihnu :confused: PPM mi končí 15.11. a papíry mam teď u zaměstnavatele
4. lis 2009 v 08:50  • Odpověz
Kači, to jo :grinning: . To jsi ráda, že je tchýně pryč, co? Mohla by být aji týden, že? :grinning: :wink:

U nás je kosa, Mareček tady řádí. Já vařím, se překonávám, že vařím tak brzo ráno :grinning: . Až se to uvaří, tak půjdeme ven.
4. lis 2009 v 08:52  • Odpověz
Katko, ale k zaměstnavateli si je vůbec dávat nemusela.
Zaměstnavatel už není plátce PPM, takže to stejně pošle na socku, čímž se Ti jen prodlouží doba než se to vyřídí. Až to potvrdí ČSSZ, tak teprve můžeš na obecní ouřad na sociálku nebo pracák, podle toho, kde to u vás je a žádat o rodičák :frowning2:

Mně končí 12.12. (nástup jsem měla 31.5.), ale stejně se dohrabu k těm 7600, takže mi za prosinec rodičák nevyplatí (možná nějaký dorbný), tak mám času habakuk.
4. lis 2009 v 08:53  • Odpověz
Tak já mám takovej papír s tím rodičákem a fakt to zatím neřeším :sweat_smile:
4. lis 2009 v 08:53  • Odpověz
jj jitko, jdu vyrizovat rodicak, teda doufam, ze je to rodicak, ze jsem se do toho zas nejak nezamotala :grinning:
4. lis 2009 v 08:57  • Odpověz
Andreasku a ty sis na socku zašla? Aby Ti potvrdili nárok na PPM?
4. lis 2009 v 08:58  • Odpověz
blani a kaci, tomas mi rekl, at nespekuluju, at to koupim, jitka mi to doporucila, tak co.. a vzala jsem to naraz nositko i kapsu a vyslo me to o tisicovku levneji, nez ta manduca, tak jsem si rekla: pojd do toho, andreo! :grinning:
4. lis 2009 v 08:59  • Odpověz
My jsme totiž organizace nad 25 lidí, takže mi PPM vyplácí centrála pražské sociálky, tak se mi do té Trojské fakt nechce, mám to na druhém konci Prahy. No a bez toho potvrzení nemůžu nic vyřizovat u nás na ouřadě.
4. lis 2009 v 09:02  • Odpověz
Andreasku jj to je fajn že sis to objednala,ale myslela jsem že sis mohla vyzkoušet co ti bude líp sedět :wink: kamarádka právě chtěla Manducu a pak zkusila Egro a to jí sedlo lepší :wink:
Jitu no já tam měla ze socky papíry který mi měl potvrdit a orazítkovat zaměstnavatel :wink: jinak bych je tam nedávala :slight_smile:
Blani :wink: jo jo klíďo týden :grinning: :grinning: no jo no,ale etos už na dovše byla a tak mam smolíka :grinning:
4. lis 2009 v 09:04  • Odpověz
jitko, vychazi mi konec materske na 26/11..
a dokdy si vlastne podle zakona musim zadat o rodicak s rozhodnutim na kolik let?
4. lis 2009 v 09:04  • Odpověz
kaci, ja to beru tak, ze pokud by mi to nahodou nesedelo, tak vratit se to da vzdycky, ale verim tomu, ze to bude ok, vzdyt manduca, ergo i liliputi vypadaji podobne mi prijde.. :slight_smile:
4. lis 2009 v 09:05  • Odpověz
no jitko, ja mam trojskou kousek od nas, tak tam dnes asi sjedem, ale nechce se mi..
4. lis 2009 v 09:06  • Odpověz
Katko, ono je tam "podpis a razítko plátce", což není zaměstnavatel, ikdyž v textu jsou ještě možnosti OSSZ (PSSZ) nebo zaměstnavatel.
Andreasku do 21 měsíců.
4. lis 2009 v 09:07  • Odpověz
Kuk kočky,

tak my kojo v 1h, obě prsa a to bylo o fous, zas takový scény ja večer, už jsem si myslela, že ještě půjdu převařit vodu a dát ji aspoň něco UM. Naštěstí to stačilo, vyšlo to fakt o chlup. Pak spala krásně až do 7h. Za to já čuměla do zdi a pořád přemýšlela, jestli si tu vodu nejít převařit hned, ať to mám nachystaný.

Dneska ráno kojo zas z obou a do dna. No to by mě samotnou zajímalo, jak tohle dopadne.

A ještě ke všemu nám nejede kotel, topíme teda v krbu, ale servisák přijde až za týden, takže jsme tím pádem bez teplý vody... :cry:
4. lis 2009 v 09:07  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.