• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jedeme dál, už jako maminky

(Zamčená)
3. května 2010 
Andy to přetáčení je hrozná věc vid?Ještě máte košík?My jo,ale už asi poslední měsíc,pak se do něj už nenarve.. :frowning2: škoda protože pro mě to byla super věc,hlavně většinu dne trávím v kuchyni takže jsme jí mohla mít u sebe,takhle bude v obýváku a já za ní budu muset pořád běhat..
4. lis 2009 v 16:53  • Odpověz
ahoj holky já jsem měla doučko, tak jsem neměla čas nakukovat. my koupeme taky kolem 6
4. lis 2009 v 16:58  • Odpověz
Čus kočenky :slight_smile:
Tak jsme byli na prochajdě,ale byla to nakupovací procházka :stuck_out_tongue_closed_eyes: pro :pečivo,maso,drůbeží maso a dárek pro babi :wink:
Honzule si tu hraje pod hrazdou a už se pod ní otočil skoro o 180 stupňů :grinning: :grinning: a k tomu se zamotal do deky-je to komik :grinning:
Teď mě nasejřila paní z firmy Dítě ze škatulky :angry: koncem září jsem tam udělal objednávku a jednu plenu neměli v tom vzoru co jsem chtěla a tak jsem si s paní dopisovala a ona jestli chci vrátit prachy nebo jiný vzor a já že chci ten vybranej a ona že ji sežene od výrobce a teď mi psala že ji má a poslala mi podklady k platbě :astonished: přitom už ji mam dávno zaplacenou :confounded: no a jako na potvoru nemůžu najít od nich dodák a to si všechny schovávam :frowning2: sakra práce měla jsem si nachat vrátit ty peníze :pensive:
4. lis 2009 v 16:59  • Odpověz
Kači - to naštve, ale ty to určitě najdeš a paní vytřeš zrak :grinning:
Mareček se taky přetáčí, jako by byl napíchnutý na bříšku a otáčí se jedním směrem dokola :grinning: :grinning:
teď si hraje na dece a začíná pokřikovat, aby si šel někdo hrát s ním :slight_smile:
my košík nemáme a ani jsme neměli ale asi bych ocenila dvě postýlky, jednu v kuchyni a druhou v ložnici, pořád musím z kuchyně lítat do ložnice až jsem z toho celá upelášená, nebo když mi malej usne na gauči, tak mám zase strach někam od něj odejít, aby nespadl :frowning2:
4. lis 2009 v 17:03  • Odpověz
Hani v šest by u nás bylo taky moc brzo,v tuto dobu sjme ěnkdy ještě pryč.My koupali o těch půl ale nějak nám to pak nepasovalo s jídlem takže to máme v 19.15 a možná to posunu už na sedm,ještě uvidíme.
tak taťku už máme doma,a samo se Vojta poblil.Ach jo.
4. lis 2009 v 17:03  • Odpověz
kači to je tedy k nasrání co? to si člověk vyčítá, že to neudělal jinak co? tak zkus ještě hledat třeba se poštěstí a najdeš
4. lis 2009 v 17:05  • Odpověz
My koupeme mezi čtvrt na 7 a půl 7, jak se mi to zadaří. Ve vodě je tak 10-15 minut, jak se nám to zadaří a jak se mu to líbí.

Na plavču byl dneska šikovnej, moc šikovnej, byli jsme pochváleni.

Jo a někdo tu psal, že mu prcek už strká nohy do pusy, tak to prej v našem věku není nic moc, že si maminky myslí, že je prcek moc šikovnej, ale je to známky hypo nebo hypertonie svalů, prostě někde je chybka. Tož tak, prodávám, jak jsem koupila.
4. lis 2009 v 17:06  • Odpověz
Andrejko, my máme jedno navíc.

Hani, a to lehátko nemáš?

Evi, to jsi dobrá, že už doučuješ :wink:

Kači, určitě to najdeš. Nebo nepřišlo ti to e-mailem?
4. lis 2009 v 17:06  • Odpověz
Jinak košík ještě máme,ale je to fakt jen na dobu nutnosti když ho potřebuji přes den uspat,je tam fakt natěsno asi jak Sofinka,na fotce :wink: Já jsem s ním byla taky spokojená,převážela jsem si ho po bytě,a on byl v něm taky moc spokojený,jsme si dělaly srandu,že mu tam na nohy vyvrtáme otvory a pak bude mít nožky venku :grinning: :grinning:
4. lis 2009 v 17:07  • Odpověz
Andrejko, Mareček dneska taky blije o 106 :confused: a to se netočí na bříško :sweat_smile:

Jitu, tak to je paráda, že jste byli pochválení :wink:
4. lis 2009 v 17:07  • Odpověz
Jitu tak to jsem já,kdo psal že Vojta si strká nohy do pusy,jenže s tím nic neudělám přece mu je nepřivážu k zemi.
4. lis 2009 v 17:08  • Odpověz
Blani lehátko máme,ale moc jí to v něm neba a to jsme jí na harzdičku navěsila nové hračky..
Tak vysavač taky nezabral,už zas vyvádí,nevim co s ní mám dělat,přece jí nepůjdu koupat už ted..ale nic jí nebaví,ani hraní na dece je pěkně protivná..
Káto musíš ten účet najít,určitě ho někde máš,koukni ještě jednou,přece to nebudeš platit 2 krát..a paní si nevede záznamy o platbách?
Jito tak to je fajn že vás chválí,Alex je holt rozený plaváček :slight_smile:
4. lis 2009 v 17:12  • Odpověz
Andrej, no já vím, ale asi bych ho pozorovala a kdyby se nějaká odchylka projevila ještě jinde, zašla bych si na rehábku, aby z toho nebyl problém.
Co třeba pasení? Pase na předloktí? Nemá záklon hlavičky (ten poznáš podle těch vrásek za krkem a v horní části zad)? Má otevřené pěstičky? Naopak pokud už pase na dlaních, tak by měl mít pěstičky. Přetáčet se nesmí s hlavinkou v záklonu.

Jsem teď nabušená vědomostma od terapeutky :grinning:
4. lis 2009 v 17:12  • Odpověz
Hanko, no asi z něj bude potápěč :grinning: Vylití hrnku vody na hlavu s ním vůbec nezamávalo :grinning:
4. lis 2009 v 17:14  • Odpověz
a já myslela, že jsme pozadu, že nohy do pusy nestrkáme :grinning: i když fyzioterapeutka říkala, že to má dělat až kolem 6. měsíce, tak snad to tak nějak začne čase dělat :wink:
Kacenko, prý až kolem 8. měsíce.
blani: tak to nevím, jestli jsem dobrá. Potřebuju se v tom oboru trochu udržet, abych všechno nezapomněla :grinning:
4. lis 2009 v 17:16  • Odpověz
Tak Sofinka nohy ještě ani neobjevila a nebo možná jo ale nezajímají ji..
Tak už mám vysavač puštěnej 30 minuta ted až začla usínat,si sousedi asi myslí že dělám nějakej generální úklid ..
4. lis 2009 v 17:17  • Odpověz
Kolem toho pátýho šestýho by už mělo dítě zvedat nohy do vzduchu, ale do tlamky prý později.
4. lis 2009 v 17:19  • Odpověz
jmisa: a jak by tedy měli správně pást? na předloktí nevo na dlaních? a kdy se tak mají přetáčet na bříško? Davídek to ještě neumí. hrozně mě to zajímá :wink:
4. lis 2009 v 17:20  • Odpověz
Evul, pást by už měl na předloktích s rozevřenýma pěstičkama a neměl by se kymácet.
Přetáčení stačí v 6 měsících.
4. lis 2009 v 17:28  • Odpověz
Jitu tak přetáčí se bez záklonu,jak je na bříšku tak pase na předloktí,ale už se začíná pomalu zvedat na dlaně.S tím záklonem s epodívám ale myslím že je to oki.Jen s enám přetáčí pořád na jednu stranu.Na tu druhou jde jen na bok,dál ne.
Ty jo až kolem 8měsíce?Holky ale já ho to neučila,fakt že ne :grinning:
4. lis 2009 v 17:32  • Odpověz
Tak kymácet se nekymácí. ale pěstičky má tedy zatnuté :frowning2:
4. lis 2009 v 17:33  • Odpověz
Andrej, no někdo to umí už v 7 něsících.

Jen si na něj dávej bacha :wink:

Bohužel mám špatnou zkušenost s praktickou dr., bohužel se jí Alex zdál OK, ale jak neurolog, tak rehab dr. říkaj něco jiného. Nikoli o kvantitě, ale o kvalitě.

Jo a ještě by měli prckové dokázat sledovat hračku, když lží na zádech a my jim hračkou ujedeme do strany, tak by ji měla následovat hlavinka. To Alexe taky dr testovala.
4. lis 2009 v 17:35  • Odpověz
no nevím,nějak s emi zdá že v pěti až v šesti měsících zvedat nožky není to nějak pozdě?
4. lis 2009 v 17:37  • Odpověz
jj to Vojtíka taky testuju,leží na zádech a já mu hračku jedu z leva doprava,a Vojtík se za ní točí.
A na tu rehabku to ses domluvila sama,nebo tě poslala tvoje doktorka?
4. lis 2009 v 17:39  • Odpověz
http://www.babyweb.cz/Clanky/a550-Sesty-a-sedmy-mesic-zivota.aspx

je to i tady.
já někde měla i tabulku, ale nemůžu ji zaboha najít.
4. lis 2009 v 17:40  • Odpověz
Andrej, šla jsem sama, protože naší dr. se zdál OK.
Tak jserm šla k rehabilitační mudře, co dělá i děti, tam jsem nemusela mít doporučení.
4. lis 2009 v 17:48  • Odpověz
tak jsem zkusila s tou hračkou,pěkně se za ní točil,jenže pak si asi říkal,proč mi to nedá urval hračku a nrval si ji do pusy.Jdu se na to mrknout.
4. lis 2009 v 17:49  • Odpověz
Jitu, prosím tě, když jsi tak nabušená :grinning: :wink: , při pasení ten záklon se pozná podle těch vrásek jak? Správně je tam nesmí mít nebo jo? Mareček má asi 2 nebo 3.
4. lis 2009 v 17:54  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.