• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jedeme dál, už jako maminky

(Zamčená)
3. května 2010 
Dobré ráno holky,
tak nám Štěpula naštěstí usíná sám :pensive: Sem tam tam musíme jít ho pohladit, někdy si vezme dudel, ale vždycky max do půl hodinky od položení je tuhej :pensive:

Tak my dnes vstávali v půl12, v5 (to se vzbudil s hrozným řevem, no jo taky aby ne, ležel na břichu, pásl koníky, zavřený oči a řval jak tur :grinning: )chudák měl asi šok :sweat_smile: a od sedmi jsme definitivně hore :wink: Takže Blani, dnešní noc byla dobrá :grinning:

Taky je u vás takovej slejvák???
23. lis 2009 v 07:28  • Odpověz
U nás myslím neprší, ale večer pršelo.
23. lis 2009 v 07:30  • Odpověz
Jitu, to jsi dobrá. Jsem si říkala, že bych zkusila i toho Estevilla, ale 100% si nejsu jistá, že to ustojím, tak radši ne :pensive:

Heli, jo, teď jsem vylezla na balkón a leje tam jak z konve :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. lis 2009 v 07:33  • Odpověz
Tak to došlo k nám :angry: :sweat_smile:
23. lis 2009 v 07:33  • Odpověz
Blani, no jak myslíš, ale funguje :grinning: Ale jako fakt musí člověk vydržet, ale pak je po zásluze odměněn :grinning:
23. lis 2009 v 07:39  • Odpověz
blani, já jsem ho taky nechtěla nechat vyřvat, ale párkrát jsem to vydržela a teď mi usne i přes den v postýlce. Myslím, že už jsou dost velcí nato, aby usínali sami....Teď mi zas pro změnu neusne, když ho náhodou chci udrncat :grinning: zkoušela jsem to asi dvakrát, páč jsem potřebovala aby rychle spinkal a on se na mě díval jak na...
23. lis 2009 v 07:44  • Odpověz
Jitu, já si nejsu jistá sebou, že to ustojím. Tak si myslím, že Mareček by to vycítil a stálo by to za velký prd.

Už je umrčenej, protože by spal :rolling_eyes: . Jak ho kolem 8. nakrmím, tak musíme vyrazit ven. Tak brzo jsem venku ještě nebyla :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. lis 2009 v 07:45  • Odpověz
Já teda v 8 ještě nejsem ani rozkoukaná. Alexe půjdu dát do posýlky, myslím, že ještě usne.
23. lis 2009 v 07:49  • Odpověz
Tak od těch 6 jsem se stihla rozkoukat :grinning: . A než být doma s protivou, tak radši půjdu ven.
23. lis 2009 v 07:53  • Odpověz
Tak už je v postýlce :slight_smile: Dopiju kafe a půjdu se zkulturnit.
23. lis 2009 v 07:56  • Odpověz
ahojky tak u nás neprší, tak usínání u nás není problém i když taky to bývalo lepší. a co je ten estevil? tatka nám za chvilku odveze notaska na opravu tak budeme celej den bez netu :frowning2: to bude, ale uklizeno, bych už rovno mohla začít s vánoční výzdobou, kdybych se nudila co? :grinning:
23. lis 2009 v 08:25  • Odpověz
Sun. Estivillova metoda kontrolovaného pláče je o tom, jak naučit mimčo usínat samo.
Kopčím z jiného webu:
Jak u dítěte vypěstovat návyk správného spaní?

Při učení dítětě jak správně spát neděláme rozdíl mezi kojencem nebo čtyřletým dítětem. Ve všech případech je zapotřebí:

1. Připravit vnější předměty. Osobně vyberete takové předměty, které budou dělat dítěti společnost po celou noc.

- nějakého plyšáčka

- dudlíky(pokud je používá)

- obrázek s měsíčkem, závěsnou pohybovou hračku, která bude dítěti stále nablízku, ale které se nebude moci dotknout, zkrátka nějaký takový fixační předmět. Výběr hračky záleží na rodičích, fantazii se meze nekladou.

2. Stanovit si časový rozvrh - dítě by mělo být koupáno, krmeno a ukládáno ke spánku vždy přibližně ve stejnou dobu.

3. Duševně se připravit, zaujmout pevný a odhodlaný přístup.

a) Návyk k afektivitěPo koupání a po večeři věnují rodiče 5-10 minut nějaké uvolněné a příjemné činnosti společně s dítětem. Může to být pohádka, povídání, ukolébavka, hra ... Během ní si dáte pusinky, zasmějete se, pomazlíte. Doporučujeme provádět návyk k afektivitě v jiné místnosti, než dítě spí. Zdůrazníme tím, že v dětském pokoji se pak pouze spí. Během těchto minut dají rodiče dítěti najevo, jak moc ho mají rádia že se na něj nezlobí.

b) Po ukončení tohoto návyku k afektiviitě odnesetedítě do jeho ložnice. Tady na něho budou čekat námi připravené věci - plyšák, hračka, dudlík. Dítě uložíte a když se zvedne, brečí nebo protestuje neztratíte hned nervy. V této fázi již musíte být pevně přesvědčeni o tom, co budete dělat a musíte to dát najevo. Při sebemenší změně vašeho přístupu se bude dítě cítit zmatené. Takže mu na krátkou chvilku dáte ruku, vzápětí se však vzdálíte tak na metr od něj a jeden z vás (matka nebo otec) vysloví nahlas, klidným, sladkým, ale odhodlaným tonem následující větu:

Miláčku, maminka s tatínkem tě naučí spát samotného. Ode dneška budeš spinkat tady, ve své postýlce, s měsíčkem, tady s tou houpací hračkou a plyšáčkem.

Tento hovor má trvat asi 30s, takže uvedenou litanii za půl minuty zopakujeme 2x-3x. Pravý význam věty spočívá v tom, aby ji ten, kdo ji říká, pronesl odhodlaným tonem v hlase. Klíčem je váš přístup.

Dítě bude provádět důmyslné akce, aby vás znejistilo. Může dělat scény, zvracet, brečet ...
Dospělý však nezmění ton svého hlasu. Nezačne s dítětem rozmlouvat. Musíte zkrátka oslepnout a ohluchnout. Děti jsou neskutečně vynalézavé a dokáží přijít na takové protestování a vymyšlenosti, že se vám až bude svírat srdce.

Po té pronesené litanii odejdete z pokoje. Od této chvíle musíte mít nervy ze železa, nebot první dvě noci naší procedury jsou skutečně tvrdé. Pokud dítě nepřestává plakat a neuklidní se, přesně po jedné minutě vstoupíte do jeho pokoje a uklidníte ho. Vstupujeme do pokoje ne proto, abychom dítě uspali, ale proto, abychom ho mu ukázali, že jsme ho neopustili a že ho učíme spát. Na těchto kratičkých návštěvách nebudete dělat nic jiného, než že zopakujete větu, kterou jsme uvedli. Nebudete ho ani pusinkovat, ani kolébat, podávat mu ruku ... Napoprvé ona věta trvala 30s, napodruhé nebude delší než 10s. Pronesete ji stejně vyrovnaným a klidným tónem. Mějte na paměti, že když do pokoje vstupujete, není to proto, aby dítě zmlklo, nýbrž proto, aby vidělo, že je neopouštíte, že jste neustále u něj a máte ho rádi. Návštěvy budeme opakovat pokaždé, kdy budou zapotřebí.
Tato procedura trvá asi 1 týden. Pokud se ovšem nenecháte vyvést z míry a nezklouznete ke svým starým zvykům. První den vstupujeme do místnosti porvé po minutě, pak po 3-5-5... Druhý den po 2-5-8-8. Třetí den 3-7-11, čtvrtý 4-9-14, pátý 5-11-17, šestý 6-13-20, sedmý a případně všechny další, než umí spát samo 7-15-23. Rozvrh možno přizpůsobit, je třeba zachovat rostoucí tendenci nánštěv a jednotlivých dní.

Až se tedy znovu rozpláče, zopakujte onu uklidnující větu a nehledte na to, kolikátá bije, dvanáctá půlnoční nabo pátá ranní.

Podobný popis (s jinou variantou časových intervalů) od Míši, květen 2004:

1. spánek není za trest, musí být v klidu

2. před spaním vždy rituální fáze afektivity, tzn. intenzívní komunikativní hry s rodičem - doporučují čtení knížky
na klíně, mazlení atd.

3. metoda zabírá v 96% populace dětské i pubertální

4. vybrat 3 fixační předměty, dopor. 1 visící nad postýlkou - např kolotoč, 2 plyšák 3 obrázek, na který vidí, ale
nemůže na něj šahat

5. uspávající musí mít opravdovou jistotu, že to tak chce!

6. uspávající položí dítě do postýlky, řekne připravené zaklínadlo: Janíčku, maminka chce, abys spinkal sám, máš
tady včeličky, slona a zrcátko! Hezky spi! Nehladit, jen položená ruka na hrudníčku a ihned odejít, bez ohledu na
křik a nadávky!

7. nejdříve intervaly 1,2,3,4,5 minut, prodlužovat a vždy vejít, stejně jistě zopakovat zaklínadlo, popř. uložit dítě (pokud sedí, stojí) a zopakovat zaklínadlo a odejít!

8. po čase prodloužit intevaly odcházení na 2,4,8,16 minut

Nehladit, i pohlazení stojí za to být vzhůru! Všechno stále stejně rituálně opakovat pořád dokola a musí být dohodnutí všichni, kdo uspávají, stejně!
23. lis 2009 v 08:33  • Odpověz
tyy jo jitko, tomu rikam prispevek! :wink: :grinning:
jinak dobre ranko :slight_smile:
23. lis 2009 v 08:51  • Odpověz
ahoj
já se hlásím jako lazar,od soboty ležím s angínou :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak malá byla 2 dny u našich abych jí nenakazila
du vás dočíst
23. lis 2009 v 08:59  • Odpověz
ahoj kočky,

tak my noc docela dobrý, v 20h jsem ji dala do postýlky, než jsem ji zakryla, už byla tuhá (Jitu zlatej estivil), probudila se o půl 3 na jídlo, ale to mě přišlo, že toho moc nevypila, byla jakási utahaná, tak moc nesála, tak šup s ní zpátky do postýlky a pak jsme papali v 7h. Takže nebýt toho, že se malá probudila asi 2x nad ránem a pořád si nevykládala, tak by to byla úplně superní noc, ale i tak, to bylo dobrý
23. lis 2009 v 09:05  • Odpověz
reni teda to je pech co.. :frowning2: :angry: tak at brzy toho bacila vyzenes z tela!
holky, ja v noci kojila snad po dvou hodinach, kde jsou ty casy, kdy mala spinkala v kuse i osm hodin!?
myslite si, ze uz muze mit malo a budit se hlady? :confused:
23. lis 2009 v 09:13  • Odpověz
reni brzké uzdravení

andreasku my už taky nespíme 8h v kuse, ted je to kolem šesti a když se budila po 2h tak jsem záhy zjistila, že nemám tolik mlíka a musím přikrmovat UM.
Ale to neznamená, že je to u tebe to stejný. Může to znamenat, že už jí třeba mlíčko nestačí výživově. Nevím, zavolej doktorce jestli už to takhle trvá nějakou dobu. Moje kamoška takhle kojila skoro měsíc a dr. jí řekla, že už je na čase začít s mrkvičkou
23. lis 2009 v 09:31  • Odpověz
Dobré ránko :slight_smile:
U nás noc žádnej šlágr :confounded: malej sice papal jen jednou v půl 5,ale šla jsem spát v půl 12 a v 1 začal plakat a tak sem ho uklidňovala a pak ještě to samé v půl 3 :rolling_eyes: tak nevím buď se mu něco ošklivého zdálo-midlil hlavičkou sem tam,nebo jestli zoubky??? :confused:jinak má chudinka rýmu :frowning2:zase tu zadní a tak stříkáme Vincentku a v pokojíčku v noci lítam s rozprašovačem na kytky :grinning:a má kolem postýlky mokrý plíny :wink:jinak usíná docela dobže,ale musí bejt zavinutej v dece aby se zlkidnil :sweat_smile:
Reni to je teda pech co :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak ať jsi zase brzy fit :wink:
23. lis 2009 v 09:42  • Odpověz
charlie diky, no sest hodin uz taky teda dlouho nespala, nejvic ted tak ty 4.. a kdyz ji dam v noci prso, pije jako kdyby nepila tyden.. no asi se zeptam tedy dr..
23. lis 2009 v 09:48  • Odpověz
tak malé sem poprvé dala mrkvičku a pěkně mi to plivala,pak s bramborem a to jíé taky nejede,tak sem koupila sunarku rýžovou s banánem a na to si docela zvyká,jak vám prcci reagujou na příkrmy,páč já mám zté mrkve strach ona to vůbec nechce,i když každej říká ať vydržím,že to musím min.10krát vyzkoušet
23. lis 2009 v 09:49  • Odpověz
Reni a ta mrkev byla studená nebo trošku teplejší???já malýmu teda dávala zatím jen šťavičku z mrkve,ale jak to bylo studený nebo vlažný tak to nechtěl :grinning: musela jsem mu to trochu přiohřát :wink:
23. lis 2009 v 10:01  • Odpověz
holky vidim to tak, ze zacnem prikrmovat taky co nejdriv podle tech noci tedka..
23. lis 2009 v 10:29  • Odpověz
Andreasku no uvidíš,třeba to bylo jen výjmečně a zase se to srovná :wink:
23. lis 2009 v 10:32  • Odpověz
Ahoj holky..tak už jsme zas doma..je mi tu smutno jelikož u mamči to bylo moc fajn a tady už jsme zas sama až do čtvrtka :frowning2: to byla taková pohoda že mi mamča pohlídala,povozila no zvykla bych si na to rychle..závidím všem co mají rodiče blízko sebe.. :wink:
Jinak u nás nic nového,Sofinka se v noci stále budí po 2-3h,kaše moc nezabírá,sice jí chutná ale tot vše,aby jí zasytila to nee..tak budeme muset vymyslet něco jiného,ale zatim nevim co,snad začít s příkrmama mrkev brambor atd..já jak ted kojim po 2-3h tak se mi nějak moc začli nalévat prsa,takže mlíka mám dost,ale Sofinka má zřejmě nějaký super rychlý spalování jinak už fakt nevim..
Joo a už objevila že má taky nohy tak si je pořád drží rukama,první den z toho měla hroznou srandu.. :slight_smile:
23. lis 2009 v 10:36  • Odpověz
ahoj holky,
Hani - taky už jsme objevili nohy :grinning:
Andreasek - možná už začnete brzy s příkrmy, nebo vydržíte a budete super dvojka, která sice co 2 hodiny papá od maminky, ale vydržela do konce 6. měsíce jen s MM :slight_smile: - já to teda nevydržela, malej nám "podžíral", když na nás koukal, když jsme jedli, a teď je šťastnej, když může papat lžičkou :slight_smile: - určo se zeptej své dr. :wink:
reni - mrkvička mu šmakovala, přihřála jsem ji v mikrovlnce, ale mrkev brambor mu nejelo, jen koupené, ale alespoň něco, jsem zvědavá na další příkrmy, včera jsem mu dala ochutnat přesnídávku, skoro se po ní utlouk :grinning: :grinning: jak moc mu chutnala :slight_smile:
u nás je děsný vichr, asi nepůjdeme ani ven :slight_smile:
23. lis 2009 v 10:40  • Odpověz
Ahoj holky tak dneska nejhorší noc,Vojtíšek spal jako andílek,ale my s Jindrou sjme prozvraceli celou noc.No děs :angry: :frowning2: :frowning2:
Jindrovi už nebylo dobře večer,mě fajn,kukala jsme na Super star,žehlila u toho,pak jsme byla vzhůru,protože Jindra chodil blít a já všechno slyšela,a o půl druhé to chytlo i mě,tak sjme chodili na střídačku.Je nám blbě pořád,ho jsem aspoň donutila dojít do obchodu opro nějaký suchý rohlík a černý čaj a už spí,a já tu trpím s Vojtíkem.Vůbec netušíme z čeho to je,mysleli jsme s jídla,ale volali jsme našim a ti jsou v pohodě.Takhle jsem nezvracela už strašně dlouho.
23. lis 2009 v 10:44  • Odpověz
(kači-no je oravda že to měla studenější :sweat_smile:
tak mi co máme na noc sunar 150 tak spinká pořád celou noc už přes týden :dizzy_face:
teď teda tu mrkev nedávám a zkoušíme tu kaši zatím jen na oběd ale půlku stejně vyplive a taky to pořád musím přihřívat páč to rychle chládne,ale stejně mi po ní vypije 150sunarui :confused:
ted co beru atb tak nekojím ale odstříkávám abych nepřišla o mlíko
Hani teda to se chudino moc nevyspíš co? :frowning2:
23. lis 2009 v 10:45  • Odpověz
Hani vítej zase na koníkovi :slight_smile:
tak Honzule včera palec na noze už i ochutnal :grinning: na vteřinu se mu ho tam povedlo ho narvat :grinning:
23. lis 2009 v 10:45  • Odpověz
andry my s Martinem zas měli průjem ale tak 4 dny zpátky :stuck_out_tongue_closed_eyes: asi něco řádí ve vzduchu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
kacenko-malá tu mrkev vůbec nechce,ale ráda bych jí naučila napřed na zeleninu,teď máme kaši a až jí spotřebujem tak bych asi prubla banán ale nevím teda jakou zeleninku jí mám dát aŤ SI ZVYKNE když mi to nechce :frowning2:
23. lis 2009 v 10:48  • Odpověz
tyy jo andrej, tak at jste brzy v poho!
23. lis 2009 v 10:50  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.