• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jedeme dál, už jako maminky

(Zamčená)
3. května 2010 
protože mu dávám ted kaši a pak dokojuju moc toho nevycucne tak, aby nezmizelo a taky pro strýčka příhodu :wink: :grinning:
29. lis 2009 ve 20:02  • Odpověz
Vaření - naházím zeleninu do papina, dneska jsem tam dala celou brokolici, asi 4 brambory a uvařím, pak jsem to zcedila, protože to byla obyč voda z kohoutku, no a v míse rozmixla s olivovým olejem a dala trochu převařené kojo vody. Měla jsem to do 4 skleniček těch od jihočeského jogurtu.

Kačenko, když mu dám tu malou skleničku, tak ječí, že chce ještě. Ale já ho teda už nedokojuju, už to má samostatný jídlo. Dokojovala jsem, když jsem toho dávala kolem těch 100g, ale to se většinou poblindil.
29. lis 2009 ve 20:03  • Odpověz
A ty dáváš tu nemléčnou kaší?Já Sofče kupuji tu mléčnou,já už neodsávala ani nepomatuji,jelikož u Sofči nikdy nevim kdy se vzbudí tak abych pak to mlíko měla,ale mrazák mám prázdnej,žádný zásoby a to je asi chyba..
A kolik toho odsaješ?
29. lis 2009 ve 20:05  • Odpověz
Jo a ještě jsem viděla tenhle svícen
http://i47.tinypic.com/wbdmwm.jpg
29. lis 2009 ve 20:06  • Odpověz
já jsem taky právě ted koupila od nestlé tu moji první kaši mléčnou protože mě nebavilo odstříkávat do tý nemléčný kaše (no a tak stříkám stejně :grinning: ) no moc ne tak 60 max 80 protože pak to vzdám. tak mi zatím máme tu malou sklenku na tři dny a pak dokojuju zítra tam má ještě brambor s mrkví a pak dáme asi brambor se špenátem.
29. lis 2009 ve 20:08  • Odpověz
Hani, ty jsi teda zase měla noc, co :sweat_smile:
To fakt nezávidím a ani nevím, co poradit, aby se to zlepšilo. Už dáváš přes den tu zeleninu? My ano, takže potom mi spinká někdy i 3 hodiny po tom obídku a koju. Ale přes den toho jinak moc nenaspí. Tak max. 3 až 4 hodiny celkem. Nespí ti Sofča moc přes den? Jen mě to tak napadlo, že má třeba převrácený režim. :confused:
No, moje známá jen kojí a prý kojí co 2 hodiny a to přes den i v noci. Můžu říct, že by mě z toho hráblo, ale ona je děsná zastánkyně plného kojení do 1/2 roka i více, první dceru kojila plně 7 měsíců a tak prostě kojí co 2 hodiny. Já bych nebyla schopná nic přes den udělat, kdybych se nevyspala. :pensive:
Zkusila jsi zkontaktovat třeba laktační poradkyni, co by ti poradila. Nebo jí třebas dát v noci Nutroš a ona by možná vydržela zase těch 6 hodin jako večer po kaši. No fakt nevím, mě se Mareček taky budí tak 2 krát za noc a to podruhé bývá taky po 2 hodinách od prvního nočního kojení, ale pak třeba zase spí další 3-4 hodiny někdy i více, ale kdo ví, co udělá dnes v noci. :sweat_smile:

Evi - napsala jsem ti interní vzkaz, snad se k nám ještě někdy do Jedeme dál už jako maminky podíváš, na mě taky vždycky nereagují a já taky vždycky nereaguju, jen podle toho, jak mám čas nebo zkušenost, jestli mohu poradit nebo ne :sweat_smile: tak se nezlob a přijď mezi nás :wink:
29. lis 2009 ve 20:12  • Odpověz
Sun a tobě už řekla doktorka že máš dokrmovat?
29. lis 2009 ve 20:13  • Odpověz
já taky neodstříkávám a dělám mléčnou kaši od Nestlé a moc mu chutná - poradila mi to dr., abych dala tu mléčnou kaši a ředila jen vodou :wink:
jinak vařím s kojo vodou, máme vodu ze studny a máme tam nějaké bakterie, dělali nám letos po povodních z obce rozbor a jsou tam koloidní bakterie a E.coli, takže dávám i na vaření pro Marečka balenou vodu a pak mu do jídla přikápnu ten olivový olej :wink: a zatím jsem mu více než těch 125 ml nedala, u zeleniny se kroutí, kaši papá lépe, možná je to tím, že mu kaši dělám tekutější nebo taky tím, že je sladší :sweat_smile:
29. lis 2009 ve 20:16  • Odpověz
ne jdeme tam až tenhle týden na druhej píchanec, tak až se bude ptát jestli kojim tak řeknu, že už začínáme přikrmovat. přikrmujem teprve týden. jitu to je teda opravdu rychlo svícen :grinning: tady je odkaz na tu galerku http://sunsetka83.galerie.cz/ a až budete někdo vědět jak to hodit do alba tak dejte vědět.
29. lis 2009 ve 20:16  • Odpověz
Holky a tu zeleninu kupujete normální nebo Bio?kde seženu třeba bio?jaké supermarkety to mají,víte? A četla sjme že vařením se ničí nějaké ty výživné složky že se to má dělat nad párou
29. lis 2009 ve 20:17  • Odpověz
Káto díky za politování,ale takové noci jsou u nás normál-bohužel :confounded: Zeleninu nedávám pouze večer mléčnou kaši od Nutrilonu..
Přes den spí hodku dopoledne a dvě odpoledne,to si nemyslim že je hodně,tak akorát..ona se naštěstí probudí jen na kojo a hned vytuhne,ale i to mi štve..sice je to otázka 10 minut,ale vstávat každé 2h je šílený..
Jinak já kojim taky po 2h,3h mi nevydrží..já bych jí Nutroš dala ale ona mi Káto nepije s flašky,to je u nás ten problém..laktakční poradkyni jsem nevolala,pouze to konzultovala s doktorkou a ta mi poradila kaše,bohužel výsledek žádnej..ale je zas pravda že by měla sníst 140 ml a to nesní,sní tak 100ml,pak si ještě cucne prsa ale ne moc..
Jinak díky moc že se mi snažíš poradit :slight_smile:
29. lis 2009 ve 20:19  • Odpověz
Evi já taky někdy tady napíšu a nikdo nereaguje a pak s etady ne¨dostanu celý den.Takže z toho si nic nedělej.Vojtík mi řve v postýlce,to zase bude uspávávní :angry:
29. lis 2009 ve 20:19  • Odpověz
Já vydržim do 8.12 to jdeme na druhou hexu,poradim se s mudr. a pak začnu taky se zeleninkou i když mylsim že kaše by měla zasytit mnohem víc než mrkev..
Andy držim palečky at Vojtík usne co nejdřív a bez pláče,Sofča už od 18.30h spí,asi jí zmohli dnešní nákupy..
29. lis 2009 ve 20:24  • Odpověz
Andrej - kupuju normální zeleninu třeba v kauflandu, něco máme ze zahrádky ale ne moc - třeba mrkev mám normálně z kaufáče, petržel mám od našich ze zahrádky a brambory máme tady od nějakého soukromého zemědělce, někde jsem četla, že bio je někdy i horší než normálně kupovaná zelenina, tak si pak vyber :confused:
někdo říká, že jen v těch skleničkách je to bio, že to musí splňovat kdo ví co, ale pak to leží někde v regálu na světle kdo ví jak dlouho, ale v normální zelenině je prý zase moc dusičnanů, takže na to prostě asi bude lepší nemyslet a vařit z toho, co bude zrovna v ledničce a moc to neřešit :slight_smile:
29. lis 2009 ve 20:25  • Odpověz
Andrej, kupuju BIO, pokud seženu. třeba mrkev mají běžně u nás v penny. Brambory mám od našich, no a zbytek, když je, tak koupím. Jinak se dá v hypáčích sehnat i mražená BIO.

Na páře nevařím, dělám to v tom papinu, je to rychlejší a tak tam snad něco zůstane.
29. lis 2009 ve 20:26  • Odpověz
tak já jsem zatím vařila jen brambor, ale nevím odkud je máme to sehnal někde martin. je to sranda ty příkrmy vždycky se těším jak se bude filip na něco novýho tvářit :slight_smile:
29. lis 2009 ve 20:29  • Odpověz
jinak Hani - mě dr. řekla, že můžu od 5. měsíce začít s kaší na večera zeleninu k obědu,když jsme řekli, že se nám zdá, že už to Marečkovi nestačí, ale každý doktor na to má jiný názor a to Mareček za měsíc taky přibral cca 400 g, takže si myslím, že mu to stačilo, ale pořád pobrekával a chtěl papat co 2 hodiny přes den a pak taky hůře večer usínal, ale budil se v noci stejně jako teď po kaši, ale zase je fakt, že už je větší a má určitě větší nároky na množství potravy :wink:
já mu taky nedávám pít nic jiného než MM z prsu, takže ani nevím, jak by pil z flašky - a ona ti nepije z flašky? a jakou máš, jestli třeba nechce jinou flašku nebo jiný dudlík na falšce? musíš být hrozně unavená, si to ještě pamatuju, jak jsem byla vyflusnutá, než jsme mu začali dávat tu kaši :frowning2: teď, musím zaklepat, lépe usíná :slight_smile: :dizzy_face: , před tím jsem myslela, že mi večer utrhne prsa a koukal na mě (jako: mámo, já chci ještě :grinning: ) a pobrekával, prostě mu to nestačilo a pak se prostě probrečel ke spánku, chuděra malá :frowning2:
my ještě nemáme ani jednu hexu, dnes se mu zase uloupl stroupek na TBC, takže jsem zvědavá, jestli se mu udělá další nebo už to bude OK, tak nám držte pěsti :slight_smile:
29. lis 2009 ve 20:33  • Odpověz
příkrmy - tak Mareček se na to nové nikdy netváří nadšeně, ale druhý den to dlabe vždycky jako mazák :grinning:
29. lis 2009 ve 20:34  • Odpověz
tak ještě nespí,teď sice neřve,ale brzo začne.To uspávání je u nás hrůza,někdy jsou dny kdy usne krásně,ale pak jen řev,řev,řev.Jenže když on řve se hrozně potí. :frowning2: Tak už řve,má tam tatínka,tak jsem zvědavá jak dopadnou.
Kači máš pravdu v každém je něco.My jsme teda zatím na skleničkách,vařím jen brambor,ale už něco koupím a uvařím.
29. lis 2009 ve 20:44  • Odpověz
Se dívám na superstar a vy jste toho tolik nakecaly :confused:

Sun, hezké fotky. Jakou máte židličku?
29. lis 2009 ve 20:47  • Odpověz
My vše co je nové a hlavně nějak chutná-ne jak mlíko,Vojtíkovi chutná báječně.V tom jsme neměli nikdy problém,aspoň že tak
Kači a proč tě doktorka nepošle na tu plicní?Vím že sji psala že prý neposílá,ale my jsme to báječně výlečili,tak zkus to potírat odvarem z řepíku,mast bys musela mít na předpis.Ten stroupek se mu znovu vytvořáí a bude to pořád dokolečka.My jdeme na druhou hexu 21.12
29. lis 2009 ve 20:48  • Odpověz
blani hodila jsem obrázek na tu galerku, dneska jsem mu do toho ušila ještě takovou kapsu, aby mi odtud nevypadl. děkuju za pochvalu foteček. tak my jsme zatím taky všechno přijali dobře, no ze začátku teda to jsou kukuče :grinning:
29. lis 2009 ve 20:58  • Odpověz
Andrej - na to plicní se prý už neposílá, už mi to řekla nejméně dvakrát, tak asi je to u nás v Plzeňském kraji jinak nebo třeba ona to řeší jinak - framykoin nám už napsala, ale ten se má prý mazat, jen když není strup, pak už nechat uschnout, tak jsem na to fakt zvědavá. Mohla bych zkusit ten řepík, zkoušela jsem heřmánek, ale zatím to moc nepomohlo. :pensive:
ve 21.30 hod dávají na ČT 2 něco o biopotravinách, tak se na to jukněte, já nevím, jestli budu moct, Pepa kouká na Primu na Vraždy v Midsomeru :slight_smile:
29. lis 2009 ve 21:01  • Odpověz
Sun, aha, vy máte dřevěnou :confused: ? Mně na těch fotkách přišla jako plastová a vypadala dobře. A ty umíš šít? To jsi dobrá :wink:

Za chvilku půjdu do hajan, tak dobrou noc :slight_smile:
29. lis 2009 ve 21:02  • Odpověz
Sun - fakt hezké fotky a dobrý nápad s tou galerií, tak bych se do toho měla pustit a vytřídit ty fotky, já jich z každého měsíce mám třeba 300 ale mezi nima i ty nepovedené, tak bych alespoň vybrala pár lepších a ty tam hodila :slight_smile:
29. lis 2009 ve 21:03  • Odpověz
jo jo je dřevěná, místy je trošku otlouklá, ale nic hroznýho. no nedá se říct, že umím právě se to učím tím, že to zkouším. stroj jsem si přála před rokem k narozeninám, abych pak mohla šít dětem :grinning: a taky umím šít jen blbosti jako oblečení nebo tak bych asi nedala pro mě je centimetr žádná míra :grinning:
29. lis 2009 ve 21:06  • Odpověz
Kači a nás poslala,tak nevím,ale my sjme to měli ve stejné budově jako doktorku tak pohoda.Tak ten prďola pořád nespí,nevím co mu zas je.Nejhorší je že si pořád vytahuje dudlajz pak brečí. :angry:
Jj framykoin sjme taky měli,tak snad to zabere,tak zkus ještě ten řepíka uvidíš.Snad se taky brzo dočkáte. :wink:
29. lis 2009 ve 21:10  • Odpověz
Sun moc pěkné fotečky :wink:
29. lis 2009 ve 21:12  • Odpověz
děkuju holky :dizzy_face: za pochvaly, tak u nás není problém to usínání (tuk tuk :zipper_mouth: ) ale pak to buzení no. holky spí vám taky prcci na boku? filip poslední dobou když spí u nás v posteli tak spí na boku, někdy až skoro na břiše. :slight_smile:
29. lis 2009 ve 21:21  • Odpověz
tak už spíme,hurá,hurá,tak snad až do rána :slight_smile:
Vojtík spí jedině na zádech,to s enám jednou stalo že usnul na boku,jenže pak se nějka probudil a začal brečet jako kde že to je, :grinning:
tak já se s vámi holky loučím,mám slíbenou masáž,kulisa Super star,takže pohodička.Přeji všem krásnou a hlavně klidnou noc a zase zítra.Papa
29. lis 2009 ve 21:27  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.