• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jedeme dál, už jako maminky

(Zamčená)
3. května 2010 
Kačenko, šak taťka má tu nejstrašnější chlapskou nemoc na světě, tak se nediv :grinning:
6. pro 2009 v 10:18  • Odpověz
proč je v krabici - výmysl tatínka, mě by to nenapadlo :grinning:
jupppííííííí to jsem ráda, že to jede :slight_smile: :dizzy_face:
6. pro 2009 v 10:20  • Odpověz
Krásnou neděli všem,tak co máte všechny svémiláčky u sebe,nebo si někoho odnesl čertík?Já teda Vojtíka držela zuby nehty aby mi ho neodnesli :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Jinak jsme byli na té burzy s dětskými věcmi,tak jsme si odnesli moc krásné věci,už se těším na jaro,až ho do toho obleču.A pak jsme celý den strávili u našich.
A co tady nového?Všichni zdraví?
Jo a už jsem vařila první mrkev a brokolici,no chutná to jinak než ze skleničky
6. pro 2009 v 10:22  • Odpověz
Ahojky..Teda Sun to jste měli doma pořádný čerty,bych se bála i já tohle někde potkat..Filípek je teda šikulka statečná :wink:
U nás noc celkem dobrá budila se po 3h což je super rozhodně lepší než po 1 1/2..už jsem vděčná i za ty 3h v kuse..
Jo jinak tady u tchýně jsou opět všichni trochu nachcípaní,tak jsem zvědavá zda si taky něco odvezeme :angry:
6. pro 2009 v 10:26  • Odpověz
Káto co ti chlapy všechno nevymyslí :sweat_smile:
Jinak Sofča stále ještě nekajdila,dneska dostane k obědu mrkev+brambor,samotnou mrkev už měla 3x..pak mám doma připravenou brokolici..
Ahoj Andy tak to jste na burze dobře pořídili..
Jo a v pátek mi přišla panenka Emilka od Lamaze a super,paní to posílá fakt rychle..
Já asi zítra objednám tu židličku Polly původně jsem chtěla dřevěnou,ale v té by Sofča ještě nemohla sedět,a když jste s tou židličkou tak spokojené tak do ní asi taky půjdu,cena je šílená,nejlevnější co jsem našla je za 2649kč,ale tchýně slíbila že nám přispěje tak do toho asi půjdu..
6. pro 2009 v 10:31  • Odpověz
Ahoj Hani,,jj fajně jsme nakoupili,dokonce balík plenek za 150kč,pak nějaké trika,bodyčka,teplákovou soupravu,mikinu,už jsem pak musela odejít,protože jsem neměla prachy :sweat_smile: ale všechno od dvou maminek-moderních,takže fakt suprové hadříky.
Tak snad dojedete domů zdraví.My se dneska opět chystáme k našima,le tentokráte i s tatínkem,a půjdeme odpoledne na procházku s hafanem.
My kakáme pravidelně jedenkrát až dvakrát denně.Teď co dostává normální papu,tak se to upravilo.
Vidím,že najednou všechny kupujete plastové židličky,nedokážu si představit,že bychom měli dřevěnou.Z té plastové se nádherně umývá jídlo.
6. pro 2009 v 11:00  • Odpověz
já taky schvaluju plastovou židlličku - nějak na retro vůbec nejsem :grinning: :grinning: a je určitě i praktičtější :wink:
Andrej - to jsi skvěle nakoupila :slight_smile:
My taky kakáme 1-2 krát denně a když nekaká, tak se bojím, že ho bude bolet bříško. :frowning2:
nám na židličku nikdo nepřispěl, ale zase tchýně zaplatila jako k vánocům fusak, tak alespoň něco a naše máma chce, abych jí objednala k vánocům pro Marečka cestovní postýlku, že ji taky zacvaká, tak to je taky OK :grinning:
my budem mít dnes k obědu doma dělané mrkev + brambor + cuketa tak snad mu to pošmakuje lépe než doma vyráběné mrkev+brambor+brokolice - to mu nějak nejelo :sweat_smile:
Mareček má od Lamaze tu světlušku Fredie, ale moc si s ní nehraje, to raději okusuje hrazdičku nebo něco plastového nebo maminku :grinning:
6. pro 2009 v 11:07  • Odpověz
Alex má dneska zbytek mrkev-petržel-brambor.

No a na sváču jsem vyměkla a dostal ovoce, zatím teda jen to kupované 100% sunárek - jablko, banán. Hladovec mi nechal na olíznutí jen dvě lžičky. Prej zavádějte postupně, kdybych mu to nedala celý, tak se uječí :grinning:
6. pro 2009 v 11:16  • Odpověz
Andrej, no domácí strava chutná jinak, máš to prostě čistej produkt, skleničky dochucujou. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. pro 2009 v 11:17  • Odpověz
Vojtíkovi moc chutná jablíčko z banánem,dneska mu dám jen rozmixované jablíčko.Taky jsem si říkala že by mi mohl něco nechat,ale kdyby mohl tak vylíže i tu misku.Tatínka jsme vyslali na nákup,já mám uvařené kafčo a Vojta žužlá pet láhev.Na obídek bude mít zbytek mrkve s brokolicí a brambor.Ve skleničkách kupuji zatím maso, je chutné, a šťávičky.Jaký čaj dáváte prckům?Nemůžu sehnat nějaký bez cukru,mám jen te od lerosu,ale moc mu nejede,šťávičky jsou lepší
6. pro 2009 v 11:25  • Odpověz
Andrej tyhle. Ale Alex vypije i ten od Lerosu. A nebo mu ředím ty šťávy vodou a nebo dělám doma mrkvovou, mrkvovou s jablíčkem, jablíčkovou a tu mu taky naředím kojovodou.
http://www.goldim.cz/cs/e-shop/014-babio-ovocny-detsky-biocaj?parent=60
http://www.goldim.cz/cs/e-shop/015-babio-detsky-biocaj-tisici?parent=60
6. pro 2009 v 11:31  • Odpověz
Jitu a ty čajíky seženu kde?Nebo musím jen přes net?já právě taky dávám šťávy ředěné vodou,nejvíc muchutná jablečnohroznová,ale chci dávat na střídačku čaje,jenže si zvykl na lepší a ten bylinný od lerosu už mu moc nejede
6. pro 2009 v 11:37  • Odpověz
Andrej, u nás mají babio v lékárně.
6. pro 2009 ve 12:03  • Odpověz
tak se zkusím zeptat zítra v lékarně a uvidíme.Oběhnu jich více,snad budu mít štěstí.Díky za tip.
Jdeme papat,teda Vojtík,my až u našich.Jestli něco bude :sweat_smile:
6. pro 2009 ve 12:07  • Odpověz
tak mrkev+brambor+cuketa měla určitě větší úspěch než stejná kombinace ale místo cukety brokolice - snědl tak 60-80 ml, ale alespoň něco, teď si hraje pod hrazdičkou :slight_smile:
ty čajíky vypadají moc zajímavě - taky se po nich kouknu, my zatím pijeme jen mlíčko, ale asi by se čajík taky šiknul - včera dostal Marča od mojí maminy hrneček nebo pítko - má to výměnný dudlík nebo pítko od Bočka s Tomem a Jerrym a krásně si ho chytnul do obou ručiček a strčil dudlík na hrnečku do pusinky a pěkně tahal :grinning: :grinning: tak mu do toho zkusím udělat čajík a uvidíme, jak bude šikovný :grinning:
6. pro 2009 ve 12:41  • Odpověz
No Alex pokaždý zapije oběd. Teď to vypadá, že po obědě usnul.

Koukám, že máme Otesánka, protože Alex zbodne těch 170-180g ani nemrkne. Vždy se směju, že by krmení nemělo trvat dýl než 15-30 minut. My po deseti minutách už nemáme co jíst. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
6. pro 2009 ve 12:52  • Odpověz
holky jak to dáváte do mrazáku? v těch skleničkách? neprdne to?
6. pro 2009 ve 13:07  • Odpověz
Sun, dala jsem to ve skleničce a pro jistotu do mikroteňáku a neprdlo to.
6. pro 2009 ve 13:12  • Odpověz
Já jsem se na ten babio čaj ptala v lékárně a chlap na mě hleděl jak na blázna, že to ještě nikdy neslyšel :sweat_smile:
6. pro 2009 ve 14:27  • Odpověz
Sun, myslím, že pokud ty skleničky nebudou úplně plné, tak by neměly prasknout :wink:
6. pro 2009 ve 14:28  • Odpověz
taky jsem to dala do mrazáku v těch skleničkách od příkrmů a neprdlo to :wink:
jen jsem se chtěla zeptat, jak to rozmrazujete? já to zapomněla ráno vyndat do ledničky a pak to chvíli trvalo než to rozmrzlo, tak se mi zdá, že bylo lepší, když jsem to skladovala v ledničce, jsem to šupla na 20 sekund do mikrovlnky a bylo připraveno k jídlu, tahle je to z toho mrazáku pracnější a trvá to mnohem déle :sweat_smile:
6. pro 2009 v 15:02  • Odpověz
Jituš - fakt je Alex asi Otesánek :grinning: :grinning: :grinning:
Mareček s větším úsilím sní tak 60-80 ml zeleninky, jednou snědl asi těch 125 ml, ale to byl rekord :grinning: a kaše sní tak 80 ml a ještě si třeba trochu ublinkne, pak koupeme a asi po 3/4 hodině kojím a to si trochu dá a chrní :grinning: :grinning: když jsem ho jen kojila, tak pak nemohl večer usnout a čumákoval ještě 2 hodiny a pořád chtěl prso, ještě že už to máme za sebou :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. pro 2009 v 15:04  • Odpověz
Kačenko, a proč jsi začala s příkrmama? Měl pořád hlad? A blinká teďka míň? Náš Mareček je taky dost blinkací, ale určitě ne tak moc, jak ten váš, tak jestli se to s příkrmama trošku spravilo...
6. pro 2009 v 15:23  • Odpověz
Kačenko, no já už ho nekojím, ten příkrm má místo kojení. Když jsem začala, tak jsem dala pár lžiček a dokojila, ale to už teď nedělám, prostě to má místo jednoho kojení.

Blani, mě se neptáš, ale nám se blinkání dost upravilo těma příkrmama.

Jo a skladování - na 2-3 dny skladuju v lednici, zavřené v krabičkách lock&lock a nebo ve sklenici od jogurtu. Když mám na dýl, tak dám do mrazáku. Jinak rychlejší rozmrznutí je ve vodní lázni nebo pod tekoucí vodou.
6. pro 2009 v 16:54  • Odpověz
Jitu, to neva, že se tě neptám. Díky za odpověď :wink:
6. pro 2009 v 17:09  • Odpověz
tak nám se blinkání upravila jak jsem koupila ten nutriton né, že bych mu ho dávala jen prostě zákon schválnosti :angry: :grinning: tak jsme byli na besídce jsem musela za filípka říkat básničku :slight_smile: tak jsme tam švihli skákal pes a dostali jsme balíček. nosítko se filípkovi moc líbilo pořád koukal, kde co je.
6. pro 2009 v 17:15  • Odpověz
No já ten Nutriton s příkrmama přestala dávat.
6. pro 2009 v 17:19  • Odpověz
Sun :grinning: :wink:
6. pro 2009 v 17:20  • Odpověz
Dneska měli u nás v Albertu BIO červenou řepu, tak už je v papiňáku :grinning: A koupila jsem i BIO dýni, co tam měli, tu uvařím ale až pozítří. I tak mi zbude řepa do mrazáku.
6. pro 2009 v 17:20  • Odpověz
Blani - už blinká méně (ale nechci to zakřiknout :sweat_smile: ), ale hlavně si já už z toho nedělám takovou hlavu, že když bude blinkat, tak nepřibere a bude malér (jak jsem kvůli tomu byla s Marečkem v té nemocnici) - tak asi tak a příkrmy dáváme proto, že už jsem z toho kojení byla úplně vycucnutá, chtěl pít po 2 hodinách a i po hodině nebo hodině a půl a bylo poznat, že už mu to nestačí - pořád tahal a fňukal a večer mě vypil do mrtě a nemohl usnout a pořád by byl chtěl a hlavně, měl hrozný zájem o to, co jíme my a koukal na nás hladově, když jsme jedli, tak jsme se poradili s dr. a ta bez mrknutí oka řekla, že máme dát kaši na večer a k obědu zeleninu a na sváču ovoce (to jsme teda ještě nedali) - od 9.12. bych chtěla začít i s masem - bude mu půl roku, tak uvidíme, jak mu to bude chutnat :confused:
6. pro 2009 v 17:29  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.